arama

Evde Turşu Yapıp Satarak Gelir Elde Etmek

turşu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Kış aylarının vazgeçilmez yiyeceklerinden bir tanesi turşudur. Bayanlar Evde turşu yapıp satarak iyi bir kazanç elde edebilir.

Bir çok ev hanımı evdeki boş zamanlarını değerlendirmek için İŞ yapmak ister. Bayanların boş zamanlarını değerlendirebilecekleri pek çok iş vardır. Bunları sitemizde paylaşara  fikir önerisinde bulunacağız. Bu işlerden bir tanesi de evde turşu yapıp satmaktır.

Çoğu ev hanımını kış hazırlığı arasında turşu yapmak vardır. Hatta bir çoğu için ilk işlerden biri turşu hazırlamaktır.

Turşu Nedir Peki?

Sirkeli ,tuzlu suda bekletilerek belli bir kıvama getirilmiş sebze ve bazı meyvelerden oluşan yiyecek türüdür. Turşuda sirke yerine limon da kullanılabilir.

Turşuda Hangi sebzeler kullanılır?

İstediğiniz sebzeyi deneyebilirsin ancak en çok kullanılan lahana, salatalık, yeşil fasulye,kara lahana, domates, karnabahar, erik,havuç,biber dir. Yörelere bağlı olarak da turşu yapımında kullanılan malzemeler değişebilir . Bu tamamen sizin damak tadınıza bağlıdır.

Ben de turşuyu severim ama hazırlamasını bilmediğim gibi hazırlayacak zamanım da yok diyen pek çok insan vardır. Bunların büyük bir kısmı marketlerden hazır almaktadır. Tabi bunu yapanların da bir çoğu aradığı tanı bulamamaktadır. İnsanlar turşu almaya karar verdiğinde ilk önce ev yapımı turşu bakar. Ev yapımı ve market turşusu arasında tercih yapanlar muhakkak ev yapımı turşuyu tercih eder.

Durum böyleyken kendinize turşu yapmışken malzemelerinizi bolca alıp çevrenizdeki insanlar için de turşu hazırlayıp onlara satmanız sizin için iyi bir gelir kaynağı olacaktır.

Malzemelerini toplu aldığınızda 5 (beş) kiloluk bir turşu bidonunun size maliyeti 7-8 lira tutacaktır. 5 kiloluk ev yapımı turşunun fiyatı ise 17 ile 30 lira arasında değişmektedir. Neredeyse kazancınız %100 ün üzerinde olacaktır. Turşunuzun çevrenizdekiler tarafından sevilmesi de kazancınızı katlamanızı sağlayacaktır.

Ben çok güzel turşu tutarım diyorsanız bu hünerinizi kazanca dönüştürmeyi sakın ihmal etmeyin. Şimdiden bol kazançlar.

Aşağıda turşu hazırlanışı ile ilgi videoyu izleyip daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz

 

ilgili içerik Ne İŞ Yapsam