arama


2023’de %100 Para Kazandıran İşler 21 Kesin İş Fikri

para-kazandiran-isler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Para kazandıran işler, ülkemizde pek bilinmese de, farklı coğrafyalarda yeni iş merkezleri açılıyor ve bu iş merkezlerinde; bildiğimiz, kült olmuş sektörlere kıyasla daha yeni ve dünyada en çok para kazandıran işler olarak bilinen yeni iş modelleri karşımıza çıkıyor.

Ayrıca, yeni iş modellerinin içerisinde, kısa sürede para kazandıran işler de yer alıyor. Az sonra bahsedeceğim bu iş fikirlerinden çoğunu ülkemizde yapabilir, en çok para kazandıran sektör fikirlerine bakabilirsiniz.

Yeni iş fikirleri kapsamında da, sadece yetişkinler için değil birçok kesimin hitap edeceği şekilde iş modelleri, fikirleri mevcut. Bu fikirler sayesinde; öğrenciler, gençler, ev hanımları, emekliler ve daha birçok kesim faydalanabilir. Hem de evde üretimini yapacağınız birçok iş modeli de mevcut. Böylece, evde para kazandıran işler kapmasında da fikir sahibi olabilirsiniz.

%100 Garantili Para Kazandıran İş Fikirleri

Küçük ya da büyük sermaye ile yapabileceğiniz ve kesin kazanabileceğiniz iş fikirlerini sizin için değerlendirdik. İş fikri olarak size sunacağımız seçeneklerden bazıları daha yüksek sermaye gerektirirken bazıları da küçük sermaye gerektiren işlerdir. Ancak şunu kesin olarak söyleyebiliriz ki düzenli olarak işinizi yaparsanız kesinlikle para kazanabileceğiniz işler olduğunu söyleyebiliriz.

İşte kesin kazanç sağlayan en iyi iş fikirleri…

1- Otomat Makineleri

otomat makineleri

Bu makineler, para kazandıran işlerin başında yer alıyor. Genellikle; kalabalık sokaklarda ve şehirlerde oldukça güzel iş yapıyor.

Çünkü, dünyada gelişen teknolojiler sayesinde otomatlar, daha çok ilgi görüyor, insanlar kaliteli ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmiş içecekleri uygun bir fiyata bu makineler sayesinde alıyor.

Eğer bu iş fikri aklınıza yattıysa ve otomat makineleri almak istiyorsanız, Coca-Cola veya Pepsi gibi dev içecek şirketleri ile iletişime geçebilir, belirli bir komisyon karşılığında otomat makinelerinden alabilirsiniz. 2018 yılı itibari ile otomat makinelerinin sıfırdan alım fiyatı yaklaşık olarak; 15.000 TL civarından yapılıyor.

Bu fiyat, otomat makinelerinin hafızalarına ve barındırdığı içecek, yiyecek miktarına göre artış gösteriyor.

Ne Kadar Kazanırım?

Otomat makineleri, tipine göre değişik kazançlar sağlayan bir iş modelidir. Ancak işlek bir yere kurduğunuzda kesinlikle aylık kazancınız 20,000 TL‘nin altına düşmeyecektir.

Otomat makineleri kurarak para kazanma fikri, eğer az bir sermayeniz varsa ve güvendiğiniz güzel bir güzergah noktanız varsa kesinlikle yapmanızı önerebileceğimiz işlerden biridir.

İlginizi Çekebilir: 2021’de Yapılabilecek En Karlı 10 İş Fikri

2- E-Ticaret Sitesi veya E-Ticaret Yapmak

E-Ticaret Sitesi veya E-Ticaret Yapmak

E-ticaret siteleri, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Hatta, İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre; yerel mağazalardan yapılan alış-verişler, e-ticaret sitelerinden yapılan alış-verişlere göre oldukça düşük rakamlarda yer alıyor.

Yani, insanlar artık AVM’leri gezmek yerine, internet sitelerinden alış-veriş yapıyorlar. Hem daha uygun fiyattan alış-verişlerini yapıyorlar, hem de beğendikleri ürünlere anında 360 derece açıdan bakabiliyorlar. Eğer aklınızda E-Ticaret yapmak veya bu işe başlamak varsa, para kazandıran işlere bir adım daha yaklaştınız, diyebilirim.

Ticaret Danışmanları’nın ücretsiz makalelerini okuyabilir, kitaplarından, dergilerinden e-ticaret siteleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanırım?

E-ticaret sitesi kurarak para kazananların sayısı her geçen gün ciddi bir şekilde artıyor. Eğer kendi ürünlerinizi satarsanız elbette daha fazla para kazanırsınız. Mesela tekstil ürünleri üreterek kendi web siteniz üzerinden satış yaparsanız ortalama aylık 25.000 TL kazanabilirsiniz.

E-ticaret sitesi kurarak para kazanmak için tabi ki SEO teknikleri hakkında bilginizin olması gerekir. Buna ek olarak belli bir bütçe ayırmanız da gerekecek.

3- Mobil Sağlık Uygulamaları

Mobil Sağlık Uygulamaları

2018 yılı itibari ile dünyada en çok satın alınan ve en çok para harcanan teknolojik alet, mobil akıllı telefonlar oldu. Aslında telefonların bu kadar çok tutulmalarının sebebi, insanların hayatlarını kolaylaştıran uygulamalar, diyebiliriz. Çünkü; birçok uygulama, insanların gündelik hayatlarını düzene sokabiliyor ve planlı bir şekilde hareket edebiliyorlar.

Eğer, mobil uygulama yapacak kadar yazılım dili biliyorsanız, Avrupa’da en çok tutulan sağlık uygulamalarından birisini de siz yapabilirsiniz. Bu sağlık uygulamalarının avantajları oldukça çok. Bu avantajlara örnek verecek olursak; zayıflama programları, nabız programları, beslenme programları, spor programları gibi gündelik hayat da var olan aktiviteler, diyebiliriz.

Ne Kadar Kazanırım?

Sağlık uygulamaları, son dönemlerde herkesin bir şekilde kullandıkları uygulamalar. Eğer düzgün ve faydalı bir sağlık uygulaması tasarlarsanız hem uygulama indirmeden hem de kullanımdan para kazanabilirsiniz. Reklamlı bir uygulama yaparsanız aylık 10,000 TL ile 25,000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram’da Satış Ortaklığı Yaparak para Kazanma

4- 3D Baskı Ürünleri

3D Baskı Ürünleri

Bu ürünler, 3D modellemeleri ile yapılan ve satışa sunulan prototip sektörlerden bir tanesidir. İsminde de anlaşılacağı üzerine, bilgisayar destekli bir şekilde yapılmaktadır. Avrupa’da ve Dünya’nın değişik coğrafyalarında ün kazanmış bu sektör, ülkemizde halen büyük şehirler tarafından kullanılmaktadır.

Eğer, 3d baskı yazıcılarından almak istiyor ve prototip ürünler yaparak satmak istiyorsanız, bu sektörden oldukça kar edebilirsiniz. Bu makinelerin fiyatları da oldukça düşük fiyatlardan satılıyor. Yapacağınız prototip ürünleri de satarak, makineye harcayacağınız sermayenizi, yaklaşık 5-6 ayda çıkarabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanırım?

3D modelleme işi, para kazandıran işler arasında yer almaktadır. Eğer iddialı bir makineniz varsa ve geniş bir çevreye sahip iseniz ortalama aylık 15,000 TL para kazanabilirsiniz.

5- Araba Şarj İstasyonları

Araba Şarj İstasyonları

Elon Musk ile bilinen elektrikli otomobiller, son yıllarda çok büyük satış rakamlarına ulaştı. Ve böylece, para kazandıran işler kategorisine en iyi bu iş girdi, diyebilirim. Çünkü, birçok otomobil hayranı, bu otomobillerin yakıtları için birçok Avrupa bölgesine elektrik dolum merkezleri açtı ve şuanda Avrupa’nın önde gelen zenginleri arasında yer alıyorlar.

Ülkemizde elektrik dolum merkezleri sadece büyük şehirlerde yer alıyor. Hatta, büyük şehirlerde bile çok az sayıda açılmış olanı var. Eğer sizde, elektrik dolum merkezlerinden açmak ve bu işten zengin olmak istiyorsanız, ülkemizde yer alan ve dolum merkez istasyonları açan şirketler ile görüşebilirsiniz.

Ne Kadar Kazanırım?

Henüz tam oturmuş bir piyasası olmasa da Tesla, Toyota Hybrid şirketleridir. 2018 verilerine göre; %200 kar marjı elde ettikleri biliniyor.

İlginizi Çekebilir: Getir Bayilik Başvurusu Ve Ücreti

6- Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Son dönemlerde internete olan ilgi fazlası ile artmış durumda. İnternetin meyvelerinden siz de yemek istiyorsanız, programlama dilleri gibi birçok fotoğraf ve resim programlarını da bilmelisiniz. Bu programlar sayesinde, dev şirketlerin logolarını ve daha birçok fotoğraf, resim işlerini ‘’home office’’ şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bu programlar, yazılımsal olarak diğer programlara göre oldukça kolay bir şekilde öğrenilebiliyor. Ve birçok kurs, bu programların öğretilmesi için Halk Eğitim Merkezlerinde lisanlı, profesyonel öğretim görevlileri tarafından öğretilebiliyor. Son dönemlerin en çok para kazandıran işlerin de, grafik tasarım sektörü yer alıyor.

Ne Kadar Kazanırım?

Grafik tasarım işi, özellikle de çevresi olanlar için son derece ideal bir iş fikridir. İyi bir reklam yapar ve geniş bir kitle elde edebilirseniz aylık 30,000 TL ile 100,000 TL arasında kazanabilirsiniz.

7- Prefabrik Tavuk Yetiştiriciliği

Prefabrik Tavuk Yetiştiriciliği

Hollanda gibi kesimlerde, gençlerden tutun emeklilere kadar tüm insanlar prefabrik evler kurarak, tavuk işletmeciliği yani yetiştirmeciliği yapıyorlar. Ülkemizde bu durum çok fazla bilinmese de, büyük şehirlerde yaşayanlar bazı köylerde, şehirden uzak kısımlarda bu yetiştirme iş fikrine sahipler.

Eğer küçük bir şehirde yaşıyor ve düşük de bir sermayeniz varsa; kesinlikle prefabrik evler satın alarak, tavuk yetiştirmeciliği yapmalısınız. Çünkü, birçok beyaz et fabrikası, yüksek komisyonlar karşılığı sizden hayvanları satın alıyorlar ve böylece, kar imajınızın %80 para kazanmış oluyor.

Son olarak, prefabrik evlerinin 2017 ila 2018 yıllarına ait satın alım fiyatı, yaklaşık olarak 5 – 8 bin lira arasındadır.

Ne Kadar Kazanırım?

Tavuk yetiştiriciliği, son dönemlerin en çok para kazandıran işleri arasında yer alıyor. Tavuk sayınıza ve elde ettiğiniz yumurta sayısına göre aylık 250.000 TL de kazanabilirsiniz.

8- Yenilebilir Enerji Kaynakları

Yenilebilir Enerji Kaynakları

Yenilebilir enerji kaynakları deyince, aklınıza petrol ve elektrik gibi enerji kaynakları geliyorsa, ne yazık ki yanılıyorsunuz. Çünkü, gelişen dünya ile birlikte artık bu yakıtlarında sonlarına doğru geliyoruz. Artık her şehirlerde, belli kesimlerde yenilenebilir enerji santralleri kuruluyor.

Bu santraller sayesinde, birçok yeni girişimci para kazanıyor ve devletten de hibe desteği almaya hak kazanıyorlar.

Eğer, kendinize ait bir toprak kesiminiz varsa, yenilenebilir enerji santrali kurarak, yeni bir iş modeli oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yenilenebilir enerji kaynakları da, riskli gibi gözükse de sadece Güneş ve rüzgar yardımı ile enerji depoluyorsunuz. 2008’de başlayan bu santraller, en yüksek kar imajına sahip iş fikirleri arasında yer alıyor.

Ne Kadar Kazanırım?

Yenilenebilir enerji kaynakları biraz sermaye gerektiren bir iştir. Ancak ciddi anlamda kazanç sağlayan bir iş olduğunu da söylemek gerekir. Eğer büyük bir tesise sahip iseniz aylık 1 milyona yakın para kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Müzik Dinleyerek Para Kazanma

9- Mantar Yetiştiriciliği ve İşletmesi

Mantar Yetiştiriciliği ve İşletmesi

Genellikle; büyük şehirlerde işletmeleri olan mantarlar, ülkemizde yüksek rakamlarda tüketiliyor. Eğer mantar yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgiye sahipseniz ve mantarların yetiştirilme özelliklerini biliyorsanız, bu işi kesinlikle yapmalısınız.

Türkiye’nin tüketim verilerine bakacak olursak; son 2 yılda tüketilen mantar sayısı, nüfusun neredeyse 3 katına gelmiş durumda. Küçük şehirlerde yaşayan girişimciler, mantar yetiştirme veya işletme işine kesinlikle girmelisiniz.

Son yılların para kazandıran işlerinde, mantar yetiştiriciliği diğer iş fikirlerine nazaran daha ön planda yer alıyor.

Ne Kadar Kazanırım?

Mantar yetiştiriciliği de son dönemlerin en popüler iş fikirleri arasında yer alıyor. Eğer yeriniz büyük ve üretiminiz iyi ise aylık ortalama 100.000 TL kazanabilirsiniz.

10- Köy Malzemeleri Satmak

Köy Malzemeleri Satmak

Köy malzemeleri, günümüz şehirlerinde oldukça popüler oldu. Eğer sizde benim gibi düşünüyor ve bana hak veriyorsanız, işte size yeni bir iş fikri daha.

Çünkü, artık her yiyeceğin hormonluları yani insan vücuduna zararlı olanları üretiliyor. Ve hormonlu yiyeceklerden almayan insanlar, artık köy yiyeceklerine kafayı takmış durumda.

Siz de, köy yiyeceği deyince aklınıza ne geliyorsa üretebilir, bu işten fazlasıyla para kazanabilirsiniz. Büyük şehirlerde üretimi yapılan ve köy malzemeleri adı altında satışı yapılan tek bir peynirin satıcıya kazandırdığı komisyon neredeyse %250’lerde geziyor.

Ne Kadar Kazanabilirim?

İyi bir çevreye sahip iseniz ve şehir merkezinde yaşıyorsanız köy malzemesi satarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Satacağınız ürünlere bağlı olarak aylık 25,000 TL kazanabilirsiniz.

11- Solucan Gübresi Üretmek

Solucan Gübresi Üretmek

Solucan gübreleri, geçmiş yıllardan günümüze kadar her zaman önemli bir üretim kaynaklarından olmuştur. Çünkü, bu gübrelerin kar imajı gerçekten maksimum seviyelerde geziyor.

Solucan gübre üretiminden kazanacağınız ve satışını sorunsuz bir şekilde yapacağınız bu gübrelerin komisyon oranı; %300’lerde zirve gibi bir rakam da, diyebilirim.

Eğer sizde, solucan gübreleri hakkında detaylı bilgiye sahipseniz, hem devletten destek alabilir, hem de köy kesimlerinde bu gübreleri, sorunsuz ve piyasanın çok üzerinde bir fiyata satabilirsiniz. Kısacası, para kazandıran işlerin en yüksek kar imajına sahip olanı; solucan gübre üretimi yapmak, diyebilirim.

İlginizi Çekebilir: Mail Okuyarak Para Kazanmak

12- Balık Üretim Tesisi Kurmak

Balık Üretim Tesisi Kurmak

Balık üretimi, 2015’de zirve satış rekorlarından birisine imza attı ve böylece, Avrupa’da, ülkemizde birçok girişimci, balık üretim tesisleri kurdu.

Sizde, balık yetiştiriciliği hakkında bilgilere sahipseniz, kesinlikle ama kesinlikle bu işi yapmalısınız. Kar imajı neredeyse, %450’lerde geziyor. Ayrıca, ülkemizde yer alan sadece tek bir balık tesisi var. Bu balık tesisinde ise alabalıkların üretimi ve işletmeciliği yapılıyor.

İsterseniz, siz de Alabalık üretimi yapabilir veya daha farklı balık türlerine yoğunlaşabilirsiniz. Avrupa’nın en çok kazandıran sektörlerinde, balık üretimi tesisi açmak zirve yapmış durumda.

13- Reklam İşletmeciliği Yapmak

Reklam İşletmeciliği Yapmak

Reklam işletmeciliği, geçmiş yıllarda da günümüzde de zirve sektörlerin arasındadır. Eğer, grafik tasarım yeteneğinize güveniyor ve var olan reklam ajanslarından daha farklı stillerde şablonlar üretebileceğinize inanıyorsanız, kar kesimi çok iyi olan reklam işletmeciliği sektörüne az bir sermaye ile girebilirsiniz.

Az bir sermaye isteyen bu sektörle, çok büyük şirketlerin işlerini alabilir, her grafik tasarıma çok büyük rakamlar kazanabilirsiniz.

14- Çocuk Eğitim Merkezleri İşletmek

Çocuk Eğitim Merkezleri İşletmek

Çocukların gelişim süreçlerinde etkili olan bu işletmeler, son dönemin en çok para kazandıran işleri arasında yer alıyor. Hem annelerin hem de babaların aynı anda çalışması, bu gibi işletmelerin fazla tutulmasına yol açıyor.

Ayrıca, bu gibi işletmelerin sadece kreş olanı değil, AVM gibi yerlerde çocukların güvenli bir şekilde oyun oynayacağı alanlarda oluşturabilirsiniz. Emin olun, az sermaye ile çok yüksek rakamlarda paralar kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Düğün Fotoğrafçısı Olarak Para Kazanmak

15- Telefon Kılıfları Yapmak

Telefon Kılıfları Yapmak

Akıllı telefonların çoğalması ile başlayan bu kılıf çılgınlığı, ülkemizde de çok yüksek bir şekilde sektör olmaya başladı. Renk zevklerinize ve çizimlerinize güveniyorsanız, telefon şirketleri ile anlaşabilir, telefon modellerine göre kendi ürettiğiniz kılıfları dev şirketlerin bünyelerinde barındırabilirsiniz. Telefon kılıfı üretmek, gerçekten son yıllarda yapılan ve yatırım gerektirmeyen iş kollarından bir tanesidir.

16- Etüt Merkezleri İşletmek

Etüt Merkezleri İşletmek

Etüt merkezleri işletmek, çocukların, gençlerin daha iyi ders çalışma ortamlarında barınması için oluşturulan iş kolu, diyebiliriz. Yerleşime yakın yerlerde büyük ve güvenli bir daireniz varsa, siz de etüt merkezleri oluşturarak çok iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

17- Çubuklu Yiyecek Stantları

Çubuklu Yiyecek Stantları

Bu yiyecekler, aslında daha çok dondurmalara benziyor. Çünkü, herhangi bir yiyecek üzerine, çocukların seveceği şekilde, renkli, şekilli çubukları yapıştırıyorsunuz. Böylece, hem stand olarak daha çok para kazanıyor, hem de neredeyse sermayesiz bir şekilde maksimum seviyede bir kazanç elde ediyorsunuz.

Genellikle; çubuklu yiyecek stantları, Avrupa gibi büyük kalabalık şehirlerde açılıyor. Ülkemizde bu gibi stantlardan neredeyse hiç yok, diyebilirim. Eğer sizin de aklınıza yattıysa ve sermayesiz olarak bu işe başlayabilirim diyorsanız, emin olun doğru düşünüyorsunuz…

İlginizi Çekebilir: Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

18- Jetonlu Oyun İşletmeciliği

Jetonlu Oyun İşletmeciliği

Ülkemizde var olan fakat sadece büyük şehirlerde bulunan jetonlu oyun işletmeciliği, ne yazık ki küçük şehirlerde yok. Büyük şehirlerde çok fazla para kazanılan bu sektörde, neredeyse zarar etmek imkansız. Çünkü, hem çocuklara hem de gençlere ilgi odağı oluyorsunuz.

Hem yabancı ülkelerde hem de ülkemizde gerekli araştırmayı yaparsanız, emin olun, açacağınız küçük şehirlerde bile maksimum seviyede kar elde edebilirsiniz. Ayrıca, jetonlu oyun işletmeciliğinin sermayesi de diğer sektörlere nazaran daha olumlu.

19- Youtube Kanalı Oluşturmak

Youtube Kanalı Oluşturmak

Son dönemlerin en çok tutulan internet sitesi olan Youtube, gençlere ve çocuklara çok büyük bir nimet oldu. Çünkü, hem gençler hem de çocuklar sevdikleri şeyleri yaparak, oynayarak çok güzel paralar kazanabiliyorlar. Sizde Youtube kanalı oluşturabilir, istediğiniz türde şeyler yaparak, belirli bir kitleye hitap edebilirsiniz.

Ayrıca, Youtube’dan muhteşem paralar kazanmakta çok kolay. Tek yapmanız gereken; sevdiğiniz işi yapmak ve belirli bir kitleye kendinizi sevdirmek…

20- Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanma

Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanma

Sermayesiz iş fikirleri arasında değerlendirilebilecek bir iş fikri de blog yazarak para kazanmaktır. Aslında küçük de olsa bir sermaye ile yola koyulmak, çok daha mantıklı olacak.

Domain alma, hosting alma ve WordPress kullanılacaksa bir de bir tema satın alırsanız gerisini kendiniz de yapabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmak için öncelikle niş bir alan belirlemek gerekir. Herkesin girdiği alanlarda rekabet yüksek olacağı için daha az kişinin girdiği ama aranan bir sektör üzerine blog yazmak daha mantıklı olur.

Blog yazarlığı yaparak para kazanma, son dönemlerin en popüler iş fikirleri arasında yer alıyor. Hem genel kültürünüzü geliştirmek hem de bunu yaparken para kazanmak için blog yazarlığı yapabilirsiniz.

2023’te para kazandıran iş fikirleri arasında kesinlikle değerlendirmenizi önerdiğimiz blog yazarlığı, artık çok farklı boyutlara geldi. Dolar bazlı para kazandıran işler arasında değerlendirebileceğiniz blog yazarlığı ile ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.

Blog Yazarlığı Ne Kadar Kazandırır?

Blog siteleri genellikle Google Adsense reklamları alarak para kazanırlar. Eğer güzel bir alan belirleyerek işe koyulursanız kesinlikle güzel rakamlar elde edebilirsiniz. Aylık 10,000 TL ile 100,000 TL arasında kazanç sağlayan blggerlerin olduğunu söyleyelim.

Ayrıca tanıtım yazısı almanız halinde bu da sizin için ek bir gelir olacak ve daha fazlasını kazanacaksınız. Tabi bunun için sitenizin belli bir yere gelmesi gerektiğini unutmayın.

21- Stoksuz Satış Sitesi Kurmak

Dropshipping

Son dönemlerin en popüler iş fikirleri arasında yer alan stoksuz satış yaparak para kazanmak, 2022 yılında da tercih edilen iş modellerinin başında geliyor.

Dropshipping adı verilen bu sektörde, başkasının ürünlerini satarak para kazanılıyor. Büyük bazı firmalar, web sitesini de kendileri kuruyorlar. Tabi bunun için bir bedel istediklerini söylemek gerek.

Para kazandıran iş fikirleri arasında değerlendirebileceğiniz stoksuz satış yaparak para kazanma hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

Ne Kadar Kazandırır?

Dropshipping yaparak para kazananların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu alanda ne kadar kazanacağınız tamamen satacağınız ürünlere ve reklamlarınıza bağlı olarak değişir.

Bu işten aylık 10.000 TL kazanan da var 100.000 TL kazanan da var. Yani doğru ürün tercihinde bulunmanız ve doğru hedef kitleye ulaşmanız halinde ciddi anlamda para kazanabilirsiniz.

Para Kazandıran İşler Nasıl Seçilir?

İnternet sitelerinde para kazandıran işler bir hayli güzel dille anlatılır. Fakat elinizde hali hazırda bir işiniz varsa öncelikle bu işi korumaya yönelik çalışma yapmanız gerekir. Yine de yeni bir alanda para kazanmak istiyorsanız, yapacağınız işi doğru bir şekilde araştırmanız gerekir. Bunu yaparken de aşağıdaki koşulları göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir;

 • Ne kadar sermaye gerektirir?
 • Ne kadar sürede para kazandırır?
 • Mevcut işinizden daha yüksek para kazandırır mı?
 • Tek başınıza yapabileceğiniz bir iş mi?
 • Yapacağınız iş ek ekipman gerektirir mi?
 • Yeni yapacağınız işi ne kadar sürede öğrenebilirsiniz.

Tüm bu soruları kendinize sorun ve gerekli araştırmaları yapın. Direkt olarak yeni bir işe girişmek, büyük bir risk almanıza neden olur. Bu yüzden araştırmalarınızı doğru şekilde yaparak en iyi kararı vermeniz gerekir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Orhan
  5 sene önce

  teknolili.blogspot.com bir bakın

  75
  yorum beğen
 • Mimar/Serdar
  5 sene önce

  Yüksek miktarda dolar siterlin Euro Dinar rial manat pezo her çeşit yabancı para alınır satılır (dövizciden) whatsap 0546 203 44 90 (mesaj yazınız)

  81
  yorum beğen
 • Andrei
  5 sene önce

  Özgün tasarım mangalları.
  Bu mangalleri kendiniz veya satılık yapabilirsiniz.
  ebay.com/sch/avacha2000/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

  85
  yorum beğen