arama

Sermayesiz para kazandıran işler

Sermayesiz Para Kazandıran İşler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Sermayesiz para kazandıran işler deyince, aklınıza hemen sermaye gerektiren işler veya yüklü miktarda harcama yapmanızı gerektirecek işler gelmesin. Çünkü, sermayesiz para kazandıracak o kadar fazla iş var ki, bugün hepsini size sermayesiz ticaret adı altında anlatacağım. Ayrıca, az sonra bahsedeceğim sermayesiz yeni iş fikirlerinden; kolay yoldan para kazanabilirsiniz.

 

Öncelikle, yeni bir iş fikri veya yeni bir iş yeri açmak istiyorsanız, aklınızdan sermaye gerektirecek iş fikirlerini bir kenara bırakın. Çünkü, her işin başı veya parası, sermaye değildir! Sermayesiz para kazanmak istiyorum, fakat aklıma bir türlü fikir gelmiyor diyorsanız da, aşağıdaki sermayesiz yeni iş fikirlerine bakabilirsiniz.

 

Sermayesiz İşler Nelerdir?

 

Yazarlık veya Editörlük Yapmak

Yazı yazmayı veya kelimeler ile bütünleşmeyi seviyorsanız, yazarlık/editörlük işinden ciddi derecede ekmek yiyebilirsiniz. Çünkü, birçok internet sitesi, gazete şirketleri editör yani makale yazarı aramaktadır. Tek yapmanız gereken, internetteki iş ilanlarına bakmak ve deneme amaçlı bir makale yazmak olacaktır. Eğer yazdığınız makale iyi ve kaliteli ise %90 işe alımınız gerçekleşecektir.

 

 

Müzik Dersi Vermek

Uzmanı olduğunuz bir enstrüman var ise internetten veya çevrenizdeki iş yerlerine ilan

vererek, öğrencilerinize ders verebilirsiniz. Büyük şehirlerde  müzik eğitimi vermenin saatlik ücreti oldukça yüksek. Bulunduğunuz şehre ve konuma bağlı olarak, aylık asgari ücretten yüksek fiyatlar kazanabilirsiniz.

 

 

 

Oda Kiralama

Evinizin veya iş yerinizin kullanmadığınız bir odasını ilan vererek farklı insanlara kiralayabilirsiniz. Avrupa’da çok fazla tutulan bu sektör, ülkemizde neredeyse bilinmeyecek derecede az bir şekilde yapılıyor. Eğer sermayesiz para kazanmak istiyorum diyorsanız, oda kiralama işini bir düşünmenizi öneririm.

 

 

Sosyal Medya

Sosyal medya, neredeyse herkesin bildiği ve her saat aralıksız olarak gezindiği ayrı bir sektör olma yolunda. Para kazandıran işler kategorisinin en olumlu sonuçlar verdiği bu platformda yani sosyal medyada, hiç ummadığınız kadar para kazanmanın yolu var. Bir sosyal medya hesabınız varsa ve takipçisi de yüksekse kesinlikle reklam alarak kolay yoldan para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, büyük şirketlere mail atmak ve şirketlerin mailinize dönüşünü beklemek olacaktır.

 

Bebek Bakıcılığı

 

Son dönemlerde oldukça popüler olan bebek bakıcılığı, büyük şehirlerde çok görülüyor. Neredeyse asgari ücretten tutulan bebek bakıcıları, diğer sektörlere nazaran hem daha kolay ve daha karlı oluyor. Çocuklarla içli-dışlı olmayı seviyor ve çocukların dilinden anlıyorsanız, bebek bakıcılığı tam size göre bir sektör olabilir.

 

 

Akvaryum Balığı Üretmek

Akvaryum balıkları, günümüzün evlerinin hepsinde var ve inanılmaz derecede ilgi görüyorlar. Ayrıca, çocukların daha da hoşlandığı balık türleri mevcut. Sadece bir kereliğine şehrinizde veya yakın konumlarınızda olmayan balık türlerinden bulur ve ticaretini yaparsanız, bu işten oldukça güzel sonuçlar alabilirsiniz. Akvaryum balığı ticareti, günümüzün en sermayesiz işlerinin arasında bulunuyor.

 

 

Doğal Sabun Üretimi

Son yıllarda meydana gelen sağlıksız sabun haberlerinden sonra, insanların çoğu artık doğal sabunlara yönelmiş durumda. Doğal sabunların yapım süreçleri de oldukça basit bir uğraş istiyor. Renkli ve çocukların seveceği sabunlardan yapıp, doğal sabun ticareti yaparsanız, emin olun çok iyi bir şekilde üretim sektörüne girmiş olursunuz.

 

 

Doğal Konserve Yiyecekleri

Şehir yemeklerinden bunalmış insanlar artık köy restoranlarına akın ediyorlar. Çünkü, şehir yemeklerinin verdiği tatlarda köy doğallıklarından hiçbir hijyen alamıyorlar. Eğer sizde doğallıklardan yana ve köy tatlarından konserveler üretmek istiyorsanız, doğal konserve üretim satışlarının çok iyi olduğunu hatırlatmak isterim.

 

 

Örgü Örmek 

Örgü örmek hem eğlenceli hem de beceri isteyen bir sanat dalıdır, diyebiliriz. Çünkü, örgü örmenin çok zor noktaları bulunuyor. Ve bulunduğu gibi de birçok insan örgü öremiyor. Eğer sizin örgü konusunda çok üst derecede yetenekleriniz var ise, örgü örerek istediğiniz rakamlarda para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, sosyal medya hesaplarınızı kullanmak ve daha önce yapmış olduğunuz örgü modellerini, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak olacaktır. Ayrıca, birçok giyim mağazası ile anlaşarak da belirli komisyon karşılığında örgülerinizi ticarete dökebilirsiniz.

 

Mobil Uygulama Yapmak

Mobil uygulamalar, dünya genelinde çok büyük arz ve talep görüyor. Mobil dillerinden birkaçını bilmek size milyon dolarlar hatta milyar dolarlar kazandırabilir. Çünkü, mobil uygulama yapmanın çok büyük zorlukları yok. Eğer birkaç programı kullanabiliyor ve istediğiniz şekilde kod yazabiliyorsanız, tek yapmanız gereken güzel bir uygulama konusu bulmak olacaktır.

 

 

Online Oyun Oynamak

MMO, MOBA veya RPG tarzındaki oyunlar, 2018’in en çok oynanan oyunları arasında yer alıyor. Oyun oynamayı seven bir kişiliğiniz, merakınız varsa kesinlikle oyunlardan para kazanabilirsiniz. Sadece online oyunları inceleyecek ve beğendiğiniz, beğenmediğiniz noktaları takipçilerinizle paylaşacaksınız. Eminim ki, oyun oynayarak para kazanmanın verdiği hazzı iliklerinize kadar yaşayabilirsiniz.

 

Fitness Eğitmenliği Yapmak

17 yy. ‘dan itibaren var olan bir sektör konumunda bulunan fitness eğitmenliği, en çok kazanan sektörler arasında yer alıyor. Spor yapmayı veya anlatmayı seven bir yapınız varsa, kesinlikle fitness eğitmeni, hocası olabilirsiniz. Son dönemlerin para kazandıran işleri arasında olan fitness eğitmenliği, gerçekten en büyük kazançları barındıran bir iş dalıdır.

 

 

 

Oyun Evleri Üretmek

AVM’lerde ve şehir parklarında bulunan oyun parklarını eminim ki hepiniz görmüş ve duymuşsunuzdur. Bu evler, daha doğrusu oyun parkları, çocukların ve gençlerin ilgilendiği en büyük oyunlar arasındadır. Bu oyun parklarından yapabilir ve ticaretini gerçekleştirebilirseniz, belediyelerle veya avm’ler ile ticaret yapabilirsiniz.

 

Süs Eşyası Yapmak

Süs eşyaları, ilk kültürlerden beri var olan bir gelenek diyebiliriz. Çünkü, insanların birbirlerine verdikleri süsler, hediyeler çok büyük anlamlar taşır. Ve bu sektör, ömür boyu sürecek bir iş pozisyonundadır. El becerilerinize, hayallerinize güveniyor, çok farklı stillerde süs eşyaları yapabilirim diyorsanız, bu iş tam size göre, diyebilirim. Ayrıca, birçok mağaza ile de çalışabilir, belirli ücret karşılığında yaptığınız işleri ticarete dökebilirsiniz.

 

 

Nikah Şekeri Yapmak

Nikah şekerleri, nikahların vazgeçilmez şekerlerinden, süslerinden birisidir. Farklı şekillerde, farklı renklerde nikah şeker üretimi yapar ve bu işi büyütürseniz, ülkemizde çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

 

 

Kahve Üretmek

 

Ülkemizde 20’e yakın kahve markası var ve bu kahvelerin sadece markaları değişik. Birçok insan artık daha farklı tatlarda kahveler içmek, değişik yörelerin kahvelerinden tatmak istiyor. Eğer evinizde kahveleri karıştırabilir ve daha değişik, güzel tatlar elde edebilirseniz, kesinlikle içecek sektöründen güzel paralar elde edebilirsiniz.

 

 

Blog/Site Açmak

Artık her 5 insandan 2’sinin internet veya blog siteleri bulunuyor. Ve bu insanların 5’de 1’i, bu sitelerinden çok iyi bir şekilde kar elde ediyorlar. Hem reklam gelirlerinden hem de sponsorluk gelirlerinden çok yüksek rakamlarda paralar kazanıyorlar. Sizin de site açma veya kurma hakkında bilgileriniz bulunuyorsa, çok güzel miktarlar kazanabilirsiniz.

 

 

 

Şarkı Sözü Yazmak

Aslında bu işin editörlükten yani makale yazarlığından çok fazla bir farkı yok. Kaleminize ve hayal gücünüze güveniyorsanız, çok güzel ve ileri derecede şarkı sözlerine imza atabilirsiniz. Ayrıca, günümüz müzik sektöründe de çok güzel paralar dönüyor. Bir şarkı sözü, neredeyse 20 ila 30 bin lira arasında şarkıcılara satılıyor. Sizin sadece yazmak ve anlamlı bir şarkı sözü oluşturmanız gerekiyor.

 

 

Öğrencilere Ders Vermek 

Sözel veya sayısal zekanıza güveniyorsanız, evinizde veya öğrencilerinizin evlerinde ücretli dersler verebilirsiniz. Son yıllarda iş ilanlarının yarısını ücretli öğretmenler doldurdu ve böylece, çoğu öğrenci, dershaneler yerine tüm dersleri ücretli öğretmenlerden alıyorlar. Eğer sözel ve sayısal dersleriniz çok iyiyse, bu fırsatı kaçırmayın derim.

 

 

Bir Şeyler Tamir Etmek

Elektrikli veya aksesuar ev eşyalarını tamir etmekte iyiyseniz, çevrenizdeki yerlere ilan vererek, bu işten yüksek rakamlarda paralar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, çevrenizdeki yerlere veya internet sitelerine iş ilanı vermek olacaktır.

 

 

 

 

Oyuncak Yumurta Üretmek

Birçok şehirlerde bulunan oyuncak yumurta üreticiliği, para kazandıran sektörlerin başlarında yer alıyor. Çünkü, birçok süs eşyası yerine kullanılabiliyor ve birçok da çocukların ilgi odağı olabiliyorlar. Ayrıca, bir oyuncak yumurtanın tanesi 2 ila 3 TL arasından satılıyor. Günde sadece 20 oyuncak yumurta satışı yapsanız, bir ay boyunca sermayesiz para kazanabilirsiniz.

 • Hayriye Kale
  3 sene önce

  Ben oyuncak yumurta üretimi yapmak istiyorm acaba ayrıntılı olark anlatabilirmisiniz.

  50
  yorum beğen