arama

Evde Yemek Yapıp Satmak

yemek yapıp satmak
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Ev hanımlarının birçoğu çok güzel yemekler yapar. Yılların verdiği tecrübe sayesinde ev hanımları bir çok yemek çeşidini lezzetli bir şekilde yapmayı öğrenir. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi ev hanımlarının büyük bir çoğunluğu bir ek iş yapıp gelir elde etmek istemektedir. Yemek konusunda da çok tecrübeli oldukları için yemek yapıp satarak iyi bir gelir elde edebilirler.

Kimlere Yemek Satabilirim?

Yapacağınız yemekleri satabileceğiniz bir çok yer vardır. Bunlardan bazıları şunlardır.

– İşyerleri

– Lokantalar

– Okul kantinleri

– Hanımı çalışan evlere

İş Yerlerine

Birçok işyeri çalıştırdığı elemanlara öğle yemekleri vermektedir. Tabi hepsinin açıları yok. Zaten aşçı tutup yemekleri kendileri yaptıranlar daha çok masraf yapacaklardır. Bunun yerine evde yapmaları için bir ev hanımıyla anlaşırlar. Bu durum onlar için hem daha uygun olacak. Hem de ev yemekleri daha lezzetli olduğu için elemanlar daha fazla motive olacak işten daha fazla verim alınacaktır. İş yerlerine uğrayarak onlar için yemek yapabileceğinizi bilirseniz çoğusu olumlu karşılayacaktır. Çok fazla iş yeri olduğu için seçeneği de çok olacaktır.

Lokantalara

Lokantalarda nasıl yemek satarım zaten onlar da yemek yapıp satıyor diye düşünmeyin. Zaman alan ve sadece kadınların uğraşıp yapabilecekleri yemekler vardır. Örneğin sarma yapmak ya da içli köfte yapmak gibi. Zaten halihazırdaki bir çok lokanta menülerine evde bayanların yaptığı yemeklere de yer vermektedir. Siz de lokantalarda konuşup hüneri izi gösterdikten sonra onlardan iş alabilirsiniz.

Okul Kantinlerine

Okulların tam gün eğitime geçmesiyle beraber öğrenci ve öğretmenlerler saat 15.00 – 16.00 a kadar okulda kalırlar. Süre uzun olduğu için hem öğrenciler hem de öğretmenler acıkır. Genelde kantinden abur cubur alarak beslenirler. Bir çok okul kantini kendi imkanlarıyla yemek yapıp öğretmenlere ve öğrencilere satarlar. Yapılmadığı zamanlarda da genelde öğretmenler dışarıdan sipariş verir. Halbuki siz yemek yapıp okul kantiniyşe anlaştığınızda mutlaka sizden alacaklardır. Çünkü ev yemeklerini yapıp satma fikri onlar için de kazançlı bir iş olacaktır.

Hanımı Çalışan Evlere

Yemek yapıp satma işini ancak ev hanımları yapar. Tabi hanımlarının çoğusunun da dışarıda bir işi vardır. Çalışan kadınların bazen yemek yapmaya zamanları olmadığı için dışarıdan yemek sipariş ederler. Onlara da ulaştığını zaman dışarıdan almaktansa sizi tercih edeceklerdir.

Sonuç

Ev hanımlarının yapabilecekleri birçok iş fırsatı vardır. Yeter ki kendilerine güvenip kararlı olsunlar. Böylece hem boş vakitlerini değerlendirecektir hem de para kazanacaklardır.

 • Sibel Yıldırım
  2 hafta önce

  Bütün yemekleri güvenilir titiz bir ortamda pişirip profosyonel bi şekilde ulastiriyoruz 11 yıllık deneyimimizle sizlerleyiz

  0
  yorum beğen
Haftanın İçeriği
En Stressiz 8 Meslek.
En Stressiz 8 Meslek
kategoriden popüler haberelr KATEGORİDEN POPÜLER HABERLER