arama

Evde Mantı Yapıp Satmak

Evde mantı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Ev hanımlarının yapıp iyi bir kazanç elde edebilecekleri işlerden bir tanesi de evde Mantı Yapıp satmaktır. Her ne kadar tüm marketlerde mantı çeşitleri bulunsa da evde hazırlanan mantılar kadar lezzetli olamaz.

Ev hanımları hem ihtiyaçlarını karşılamak hem de ev ekonomisine katkı sunmak için evde iş yapmak isterler. İşte evde Mantı işi yapmak bayanlar için hem zevkli olacak hem de ev hanımları sürekli yemek yaptıkları için mantı yapmakta da zorlanmayacaklardır. Daha önce hiç mantı yapmamış ev hanımlarının da mantı yapmayı öğrenmeleri çok uzun sürmeyecektir.

Evde mantısı

Mantı İçin Hangi Malzemeler Gerekir

Mantı Malzemeleri

– Un

– Su

– Yumurta

Mantı Harcı İçin

– Kıyma

– Soğan

– Kuru reyhan

– Tuz

– Karabiber

Mantı Sosu

– Domates salçası

– Tereyağı

– Kuru reyhan

– Zeytin yağı

Yoğurt Sosu

– Yoğurt

– Sarımsak

Öncelikle ihtiyacınıza göre hamur malzemelerinizi bir kapta toplayıp hamurunuzu yoğurun. Biraz dinlendirdikten sonra hamurunuzu ince bir şekilde açıp küçük kareler şeklinde kesin.  İç harcı için soğanınızı rendeleyip kıyma, reyhan, karabiber ve tuzunuzu ekleyip iyice yoğurun. Harcınızı kestiğiniz hamurun içine koyup mantı şekli veriniz. Bir tencereye suyunuzu koyup kaynatın. Mantılarınızı kaynattığınız suya atıp 7-8 dakika haşlayın.

Yoğurt sosu için sarımsaklarınızı ezip yoğurtla karıştırın. Domates sosunuz için bir sos tenceresinde tereyağ, zeytinyağ ve salçanızı ekleyip kavurun sonra kuru reyhan ekleyin. Mantılarınızı servis tabağına koyun. Üzerine yoğurt sosu ekleyin sonra domates sosunu ekleyin. Mantınız yemeğe hazır afiyet olsun.

Mantılarınızı Satarak Kazanç Sağlayın

Yukarıda mantının yapılışını yazdık. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi evde mantı yapıp satmak ev hanımları için güzel bir gelir kaynağıdır. Hazırlamış olduğunuz mantıların tadını tutturabilirseniz onları satmakta asla güçlük çekmezsiniz. Bir çok lokanta yaptığınız mantıları sizden alır. Lokantalara satmazsanız bile çevrenizdeki insanlar sizin mantılarınızı beğenirse sizden alacaklardır. Ekonomik özgürlüğünüzü sağlamak için boş vakitlerinizi değerlendirip mantı yapın. Hem bol bol mantı yiyin hem de kendi paranızı kazanın. Şimdiden bol kazançlar.

 • ebru
  4 gün önce

  Evde mantı yapıyorum Izmit ve çevresinden sipariş alınır. Instaragmdan HAKİKİ EV MANTISI adresinden ulasabilirsiniz

  0
  yorum beğen
 • hakiki ev mantisi
  4 gün önce

  Evde mantı yapıyorum Izmit ve çevresinden sipariş alınır. Instaragmdan HAKİKİ EV MANTISI adresinden ulasabilirsiniz

  0
  yorum beğen
 • Canan
  2 hafta önce

  Ankara ve şehir dışlarına mantı erişte tarhana yapıyoruz sipariş vermek istiyen 05424711086

  1
  yorum beğen
 • neisyapsam
  11 ay önce

  Deneme yorum

  8
  yorum beğen