arama


2022’de Yapabileceğiniz Stoksuz İş Fikirleri

Para kazandıran stoksuz iş fikirleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Stok tutmanıza gerek kalmadan yapabileceğiniz stoksuz iş fikirleri yazımızın detaylarını inceleyerek 2022’de para kazanmak için adım atmaya başlayabilirsiniz.

2022 maalesef hepimiz için kötü bir giriş yaptı. Özellikle ekonomi anlamında önceki senelere göre daha bir negatif giriş yapması, insanların yeni iş arayışlarına girmelerini etkiledi. Biz de bu konuda sizlere destek olmak amacıyla 2002’de sermayesiz yapabileceğiniz iş fikirlerini değerlendirdik.

Stoksuz Yapabileceğiniz İşler

Stoksuz Yapabileceğiniz İşler

Siz de yeni bir başlangıç yaparak ekonomik dalgalanmalardan en az etkilenmek istiyorsanız sizlere sunacağımız sermayesiz iş fikirlerini değerlendirebilirsiniz. İşte bu yıl para kazanabileceğiniz ve sermaye gerektirmeden yapabileceğiniz en iyi iş fikirleri…

İlginizi Çekebilir: Evde Anahtarlık Yaparak Para Kazanma

1- Dropshipping Yapın

Dropshipping

Dropshippingi mutlaka duymuşsunuzdur. Para gerektirmeden başkasının sattığı ürünleri satmaya yarayan bir sistemdir. Geçtiğimiz dönemlerde de bu iş fikir en çok değerlendirilen işler arasında yer alıyordu. Ancak internet teknolojisinin daha hızlı bir şekilde gelişmeye devam ettiği bu günlerde dropshipping fikrini bir kez daha deneyimlemenizi öneririz.

Dropshipping yapmak için kullanabileceğiniz birçok alternatif alan vardır. Ama önemli olan doğru ürünleri seçmektir yani gereksiz efor harcamadan, isabetli ürünlerle stoksuz satış yapmak olacaktır.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping, stok tutmanıza gerek kalmadan başkasının sattığı ürünleri yeniden listeleyerek satış yapmaktır. Yani üçüncü bir taraf bir tedarikçinin sizin adınıza müşterilere envanter depoladığı ve gönderdiği bir sipariş karşılama modelidir. Biraz araştırırsanız daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Trendyolda Satış yaparak Para Kazanma

2- Baskılı Tişörtler Tasarlayın ve Satın

Baskılı Tişörtler Tasarlayın ve Satın

Stoksuz iş fikirleri arasında yer alan bir diğer iş modeli de kişilerin isteğine bağlı tişörtler tasarlayarak para kazanmaktır. Bunun için de sermaye ve stok bağlamanıza gerek yok.

Geniş bir sosyal medya çevreniz varsa ve kendinize bu alanda güveniyorsanız yine kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Tasarlayacağınız baskı tişörtlerin maliyetini, kargolama bedelini vs. alıcı kişiye yüklediğiniz için herhangi bir sermaye harcamanıza gerek kalmadan bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Nasıl Başlarsınız?

Öncelikle bir baskı atölyesi ile anlaşın. Size uygun bir fiyat vermesi için ikna edin ve sosyal medya hesabınız üzerinden iş toplamaya başlayın. İşinizde tercih edilen biri haline geldiğinizde, güzel paralar kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Getir Bayilik Başvuru Şartları

3- Kendi Kitabınızı Yazın

Kendi Kitabınızı Yazın

Bugüne kadar bir alan üzerinde illaki deneyim kazanmışsınızdır. Mesela küçük bir restorandan öğrendiğiniz yemek tariflerini kendi anlatımınızla yazabilirsiniz. Ya da internetteki deneyimlerinizi kaleme alabilirsiniz. Tabi ki diğer iş fikirlerine göre biraz daha sermaye gerektirse de bunun yerine bir blog sitesi de kurabilirsiniz.

Açacağınız bir sitede yemek tarifleri verebilir, internet deneyimlerinizden kullanıcıların faydasına olabilecek bilgiler paylaşabilirsiniz. Tabi bunun için biraz SEO kurallarına biraz da internet sitelerinin işleyişi hakkında bilgi edinmeniz gerekebilir.

Nasıl Başlarsınız?

Kendi kitabınızı yazmak için bir yayın evi ile anlaşabilir ya da bir blog sitesi kurarak da işe başlayabilirsiniz. Ya da wattpad gibi online siteleri kullanarak da işe koyulabilirsiniz.

4- Online Kurs Verin

Online Kurs Verin

Bir alanda kendinizi iyi geliştirmiş olabilirsiniz. Mesela kripto para alım-satımı olabilir, hızlı okuma teknikleri olabilir ya da sertifika aldığınız başka bir alan olabilir…

Önemli olan alanınızda başarılı bir kişi olmanız. Gerisi gayet basit olacaktır, bir internet sitesi kurmak, geniş çevreli bir sosyal medya hesabı oluşturmanız, işe başlamak için gayet yeterli olabilir. Stoksuz yapabileceğiniz iş fikirleri araısnda yer almasına ek olarak ciddi anlamda para kazanabileceğiniz bir iş olabileceği için bunu da değerlendirmenizi öneririz. Stoksuz iş fikirleri arasında bu iş fikrini de değerlendirebilirsiniz.

Nasıl Başlarsınız?

Önce kendinize güvendiğiniz alanı belirleyin, sonra bir internet sitesi kurun ve daha sonra sosyal medya üzerinden ya da Google üzerinden reklam oluşturarak online kurs eğitimi verdiğinizi duyurmaya başlayın. Emin olun bir süre sonra online kursunuza rağbet gelmeye başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır?

5- Hizmet Satın

Hizmet Satın

Köpeklerle aranız nasıl, ya da kedilerle aranız nasıl? Her iki taraf da bakıma muthaç taraflar. Bunları paraya dönüştürebileceğinizi söylesem ne dersiniz?

Günümüzde özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar, kedi ve köpeklerine yeteri kadar zaman ayıramadıkları için genellikle köpek otellerini tercih ederler. Ama sizin yaşadığınız çevrede kedi köpek sahibi insanlar fazla ise ve bakımları konusunda nasıl davranmanız gerektiğini biliyorsanız, stoksuz yapabileceğiniz işler arasına bu fikri de alabilirsiniz.

Nasıl Başlarsınız?

Yeteri kadar kedi ya da köpek bakabileceğiniz bir alanınız varsa çevrenizde bu işi yapabileceğinizi reklam ederek işe başlayabilirsiniz. Lokasyon bazlı bir sosyal medya hesabı kurarak buradan da kendinizi tanıtabilirsiniz. Zamanla müşterilerin kapınıza geleceğinden emin olabilirsiniz. Stoksuz iş fikirleri arasında yer alan bu seçeneği de değerlendirmenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: Fotoğraf Çerçevesi Yaparak Para Kazanma

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI