arama


Öğrenciler İçin En Popüler İş Fikirleri 2019

Öğrenciler İçin İş Fikirleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Öğrencilik hayatı devam ederken pek çok öğrenci artık ailelerinin kanatlarının altından yavaş yavaş ayrılmaya başlamakta ve bu nedenle hayatlarını sürdürebilmek için çalışmaya ihtiyaç duymaktadır. Ancak bir yandan dersler ve sınavlarla uğraşırken bir yandan da para kazanabileceği bir işte çalışmak, birçok öğrenci için neredeyse imkansız olmaktadır. İşte bu nedenle aynı durumdan muzdarip olan ve hem okuyup hem de çalışmayı arzulayan herkese 2019 yılında öğrenciler için en popüler iş fikirlerinden bahsedilebilir. Birbirinden farklı pek çok alanda tercih edilebilecek olan iş opsiyonları ile her öğrencinin kendi harçlığını çıkarabilmesi ve hatta yeri geldiğinde ciddi kazançlar elde edebilmesi mümkün hale gelmektedir.

 

Öğrenciler İçin En Popüler İş Fikirleri 2019

 

Çeşitli sektörlere ayrılan birbirinden kazançlı iş fikirleri ile öğrencilerin maddi yönden rahat bir yaşam sürmeleri sağlanabilmektedir. Bu nedenle okurken bir yandan da çalışabileceği bir iş arayan ve ne iş yapsam diye merak edenlere an itibariyle yılın en popüler iş seçeneklerinden örneklendirmeler yapılabilir.

 

Web Sitesi İşi

Web Sitesi İşinden Para KazanmakHerhangi bir konuya yönelik blog ya da benzeri bir web sitesi kurulabilir ve bu siteye sürekli içerik girişi yapılarak aktifleşmesi sağlanabilir. Daha sonra ise Google Adsense programına kayıt olunabilir ve Adsense’den gelen reklamlar web sitesine entegre edilerek reklamlara tıklama üzerinden para kazanmaya başlanabilir.

Youtuber Olmak

İlgi çekici videolar hazırlanarak Youtube adresine konulabilir. Youtube’ye eklenen videoların yeterince dikkat çekmesi ve izlenmesi halinde ise Youtube’nin partnerlik programından ciddi miktarlarda gelir elde edilebilir. Zira ortalama seviyedeki pek çok Youtuber’in ayda ortalama 2000-2500 TL civarı para kazandığı bilinmektedir.

Boş Odayı Kiralamak

Ne iş yapsam diyenlere eğer yaşadıkları ev yeterince büyükse ve fazladan bir odaları varsa, bu odayı farklı öğrencilere kiraya verebilecekleri söylenebilir. Bu sayede her ay düzenli bir gelir akışı sağlanabilir.

Organizasyon

Organizasyon işine girilebilir ve konser ya da filmler için bilet satışları yaparak söz konusu satışlar üzerinden prim elde edilebilir.

Stok Fotoğrafçılığı

Stok fotoğrafçılığı yapılarak çekilen fotoğraflar farklı medya platformlarında satışa sunulabilir. Shuttershock gibi adreslerin bu konuda en iyi seçenek olacağı söylenebilirken kaliteli çekilmiş fotoğrafların oldukça hızlı bir şekilde satılabileceği ve kısa sürede iyi gelirler kazandırabileceği de dile getirilebilmektedir.

İkinci El Alım Satım

Gittigidiyor.com, Sahibinden.com ya da Letgo gibi profesyonel adresler üzerinden ikinci el eşya satılabilir. Öğrenciler bu aşamada kendi eşyalarını satabilecekleri gibi çevrelerinde yer alan diğer kişilerin eşyalarını da satışa çıkarabilir ve sattıkları her eşya için eşya sahiplerinden belli oranlarda prim alabilir.

Anketörlük

Pek çok ilde yer alan anket firmaları ile anlaşma sağlanarak firmalar adına anketörlük yapılabilir. İlan siteleri üzerinden de kolaylıkla bulunabilecek olan anketörlük bu özelliği ile en ideal iş fikirleri içerisindedir.

Özel Ders

Farklı öğrencilere özel ders verilebilir. Ne iş yapsam diye merak edenlerin son dönemlerde en çok tercih ettikleri özel ders verme fikri, halihazırda pek çok üniversite öğrencisinin gelir kapısı olmayı da sürdürmektedir. Bu iş opsiyonunda ayrıca ülkeye gelen yabancı öğrencilere Türkçe dil kursu da sağlanabilir ve güzel ek gelirler elde edilebilir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI