arama


2021’de Yapılabilecek En Karlı 10 İş Fikri

2021’de Yapılabilecek En Karlı 10 İş Fikri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Yapılabilecek en karlı iş fikirleri arasından size en uygun olanını seçerek kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

2021’in bitmesine az kala muhtemelen henüz yeni bir iş fikri üzerinde araştırma yapıyorsanız, pandeminin de etkisiyle kararsız kalıyorsunuzdur. İşin uzmanlarından da sorarak hazırladığımız bu yazımızda 2021’de kendi işini kurmak isteyenler için en güzel alanları bulabileceksiniz.

Az sermayeli ya da yüksek sermayeli ama kazancı yüksek işlerden oluşan 10 iş fikri, hayatınızı tamamen değiştirebilecek türden işler. Ayrıca 2021’in bitmesine az bir zaman kala bu iş fikirlerinden birine tutunmanız, uzmanlara göre 2022 iş fikirleri noktasında artık başarılı bir yere gelmiş olmanız demektir.

2021’de yapılabilecek en karlı iş fikri konusuna geçmeden önce iş kurma ile ilgili kısa bir bilgiyi paylaşmanın yararlı olacağını düşünüyorum.

Örneğin büyük sermaye ile kurduğunuz bir işten kazanacağınız para yatırdığınız para ile orantılı olacaktır. Yani 1 milyonluk bir yatırım yaptığınızı düşünün, aylık kazanacağınız ortalama rakam 100 bin dolar olabilir. Ama bunun için 1 milyon doları gözden çıkarttığınızı hesaba katmanız gerekir.

Bunun yanında sermayesiz iş fikirleri konusunda bir araştırma yaparak mantıklı bir iş yaptıysanız, aynı rakamlarda kazanç elde etmeseniz bile ortalama elde edeceğiniz kazancın büyük bir bölümü kar olarak size kalacaktır.

Bu kısa bilgiden sonra gelin en karlı iş fikirleri hakkında bilgi vermeye geçelim…

10 En Karlı İş Fikirleri

En karlı iş fikirleri

BT Desteği

Hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline gelen teknolojik ürünler, yaşamımızın her alanında işimizi kolaylaştırmak için elimizi uzattığımız cihazlardan oluşur. Cep telefonu, bilgisayar, tabletler, akıllı cihazlar vs.

Teknoloji odaklı bir dünyada yaşarken BT desteği sağlayarak para kazanmak da güzel bir fikir olarak karşımıza çıkıyor.

BT desteği sağlamak için harcayacağınız sermayeyi biraz da kendinize göre belirleyebilirsiniz. Mesela cep telefonu teknik servisi için çok büyük bir sermayeye ihtiyacınız olmaz. Daha doğrusu açacağınız yere göre bu değişir.

Mahallenizde cep telefonu BT desteği vermek isterseniz düşük bütçe ile bunu başarabilirsiniz, ancak büyük bir alanda açarsanız haliyle sermayenizin de büyük olması gerekir. Başarabilirseniz 2021’de en karlı iş fikirleri arasından birini başardığınızı düşünmeye başlayabilirsiniz.

Uygulama Geliştirme

2021’de karlı ne iş yapabilirim sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan biri de belki uygulama geliştirme hizmetidir. Son 10 yıl içerisinde en çok büyüyen en çok para kazandıran işler arasına giren uygulama geliştirme ile hem 2021’de en karlı iş fikirleri yakalayabilir hem de önümüzdeki senelerde daha yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Ancak uygulama geliştirme odaklı bir iş düşünüyorsanız çok ciddi araştırmalar yapmanız gerektiğini unutmayın. Neredeyse her alan ile ilgili bir uygulamanın olması, olmayan bir alanı bulmayı zorlaştırıyor.

İşin doğrusu 2021’de yapılabilecek en karlı işler arasında uygulama geliştirme ama mantıklı bir uygulama alanının geldiğini söyleyebilirim.

Giyim ve Aksesuar Kiralama

“Gelinlik kiralama” işini çok sık duyuyoruz ama giyim ve aksesuar kiralama işini çok fazla duymamışızdır.

İnsanların hızla tüketime doğru gitmeye devam etmeleri, tüketim çılgınlığında yeni bir çığırın açılmasını etkiledi. Eskiden sadece gelinlik kiralama yerleri varken artık giyim ve aksesuar kiralama alanları da gözümüze çarpmaya başladı.

2021’de yapılabilecek en karşı işler arasına giren ve tahminimizce önümüzdeki uzun yıllar boyunca da en karlı iş fikirleri arasında kalmaya devam edecek giyim ve aksesuar kiralama işini kesinlikle yabana atmayın derim…

Pazarlama Yazarlığı

Pazarlama yazarlığı da son dönemlerin en karlı iş fikirleri arasında yer alıyor. Peki, nedir pazarlama yazarlığı?

Reklam filmlerinde gördüğünüz her film öncesinden bir ya da birkaç kişinin bir araya gelerek oluşturduğu bir metindir aslında. Tabi bunun için iyi bir pazarlamacı ve kurgucu olmanız gerekiyor.

Mesela bir yerli deterjan markası olarak çıkan Türkmatik için reklam filmi metni hazırlayabilirsiniz. Küçük bir alandan başlayarak tanınan bir isim olmak hiç de zor değil.

Tamamlayıcı Eğitim

Pandemi sürecinin hayatımıza girmesi ile birlikte en çok olumsuz etkilenen kesimlerin başında öğrenciler geldi. Tamamlayıcı eğitim, aslında pandemiyi fırsata çevirmek olarak değil de bu dönemde hem öğrencilere yardımcı olmak hem de para kazanmak için iyi bir fikir olabilir.

Mesela bir web sitesi kurup reklam yaparak kendinizi alanınızda tanıtmaya başlayabilirsiniz ya da sosyal medyanın gücünden yararlanabilirsiniz.

Öğrencilere online eğitim vererek hem derslerinde başarılı olmalarına yardımcı olabilir, hem de 2021’de yapılabilecek en karlı işler arasından birini seçtiğiniz için para kazanmaya da başlayabilirsiniz.

En karlı iş fikirleri arasında yer alan bu işi de değerlendirmenizi öneririz.

İşletme ve Pazarlama Eğitimi

Pazarlama konusunda geçmişiniz iyi ise ve referans sayınız da iyiyse, yeni iş kurmak isteyenlere işletme ve pazarlama eğitimi vererek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İşletme ve pazarlama eğitimi, 2021’de en çok para kazandıran işler arasında yer alıyor. Tabi para kazandırmasının nedeni, henüz bu işin çok kişi tarafından yapılmamasıdır.

Erken davranarak 2021’de yapılabilecek en karlı iş fikirleri arasında yer alan işletme ve pazarlama eğitimi alanına girerseniz muhtemeldir ki önümüzdeki yıllarda aranan isimlerden biri olmayı başarırsınız.

Sosyal Medya Yönetimi

2021’de yapılabilecek en karlı iş fikirleri arasından sosyal medya yönetimini çıkartmak tabi ki uygun olmaz.

Son dönemlerde pazarlama ve satış amaçlı açılan çok sayıda sosyal medya (instagram) hesabı bulunmaktadır. Bunlardan bazıları isteklerine ulaşmayı başarsalar da genel anlamda çoğu kişi satışların olmamasından yakınıyor.

Sosyal medya yönetimi konusunda bir deneyiminiz veya aldığınız bir eğitim varsa hemen bunu fırsata dönüştürebilirsiniz.

Marka sahiplerine ulaşarak markalarının yükselmesine ya da ürün satışının yapılmasına katkıda bulunabileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Sağlık Ürünleri İmalatı

Koronavirüs tedbirleri Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ya da Sağlık Bakanlığı’nca belirtilmesine ek olarak insanlar da koronadan korunmak için sağlık ürünlerine daha fazla yönelmeye başladı.

Bunu da bir fırsata dönüştürebilirsiniz pek tabi ki… Ama bu iş biraz daha sermaye isteyen bir iştir. Çünkü sağlık ürünü imalatı gerçekten titizlik içinde yapılması gerekir bunun için de sağlık koşullarının oluşturulduğu bir alana ihtiyacınız olacak.

Sağlık ürünleri imaları, 2021’de yapılabilecek en karlı iş fikirleri arasında en çok göze çarpanıdır diyebiliriz.

Ahşap Tasarımı

İnsanlar artık daha doğal şeylere yönelmek istiyor. Hazır ürünler ya da aksesuarlar yerine el yapımı tasarımlar daha çok ilgi görüyor. Bu alanlardan biri de ahşap tasarımı…

2021’de en çok para kazandıran işler arasına giren ahşap tasarımı ile ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz. Sosyal medya gücünüz varsa, reklam yapabilecek bütçeniz de iyi ise o zaman bu işin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Vegan Restoranı

Hayvansal gıdalara bakış açısı, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de negatif yönde seyretmeye devam ediyor. Bu da vegan restoranların sayısının artmasını etkiledi.

Tabi her bölgede olmadığı için kendi çevrenizde bile böyle bir yer oluşturmanız, ciddi anlamda para kazanmanızı sağlar.

Vegan restoranı açmak, yerine, tasarımına ve çalıştıracağınız personel sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir ama 2021’de yapılabilecek en karlı iş fikirleri arasında yer aldığını söyleyebilirim.

Bunlara da Göz Atabilirsiniz

Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazandırır?

En Çok Kar Ettiren İşler Nasıl Bulunur?

Az Sermayeli Girişimciler İçin İş Fikirleri

Az Sermaye ile Yapılabilecek 10 İş

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI