arama

Para Kazandıran İşler 19+ Kesin İş Fikri

para-kazandiran-isler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Para kazandıran işler, ülkemizde pek bilinmese de, farklı coğrafyalarda yeni iş merkezleri açılıyor. Ve bu iş merkezlerinde; bildiğimiz, kült olmuş sektörlere kıyasla daha yeni ve dünyada en çok para kazandıran işler olarak bilinen yeni iş modelleri karşımıza çıkıyor. Ayrıca, yeni iş modellerinin içerisinde, kısa sürede para kazandıran işler de yer alıyor. Az sonra bahsedeceğim bu iş fikirlerinden çoğunu ülkemizde yapabilir, en çok para kazandıran sektör fikirlerine bakabilirsiniz.

Para kazandıran işler

Yeni iş fikirleri kapsamında da, sadece yetişkinler için değil birçok kesimin hitap edeceği şekilde iş modelleri, fikirleri mevcut. Bu fikirler sayesinde; öğrenciler, gençler, ev hanımları, emekliler ve daha birçok kesim faydalanabilir. Hem de evde üretimini yapacağınız birçok iş modeli de mevcut. Böylece, evde para kazandıran işler kapmasında da fikir sahibi olabilirsiniz.

Otomat Makineleri

otomat makineleri

Bu makineler, para kazandıran işlerin başında yer alıyor. Genellikle; kalabalık sokaklarda ve şehirlerde oldukça güzel iş yapıyor. Çünkü, dünyada gelişen teknolojiler sayesinde otomatlar, daha çok ilgi görüyor, insanlar kaliteli ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmiş içecekleri uygun bir fiyata bu makineler sayesinde alıyor.

Eğer bu iş fikri aklınıza yattıysa ve otomat makineleri almak istiyorsanız, Coca-Cola veya Pepsi gibi dev içecek şirketleri ile iletişime geçebilir, belirli bir komisyon karşılığında otomat makinelerinden alabilirsiniz. 2018 yılı itibari ile otomat makinelerinin sıfırdan alım fiyatı yaklaşık olarak; 15.000 TL civarından yapılıyor. Bu fiyat, otomat makinelerinin hafızalarına ve barındırdığı içecek, yiyecek miktarına göre artış gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: 2021’de Yapılabilecek En Karlı 10 İş Fikri

E-Ticaret Sitesi veya E-Ticaret Yapmak

E-Ticaret Sitesi veya E-Ticaret Yapmak

E-ticaret siteleri, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Hatta, İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre; yerel mağazalardan yapılan alış-verişler, e-ticaret sitelerinden yapılan alış-verişlere göre oldukça düşük rakamlarda yer alıyor. Yani, insanlar artık AVM’leri gezmek yerine, internet sitelerinden alış-veriş yapıyorlar. Hem daha uygun fiyattan alış-verişlerini yapıyorlar, hem de beğendikleri ürünlere anında 360 derece açıdan bakabiliyorlar. Eğer aklınızda E-Ticaret yapmak veya bu işe başlamak varsa, para kazandıran işlere bir adım daha yaklaştınız, diyebilirim. Ticaret Danışmanları’nın ücretsiz makalelerini okuyabilir, kitaplarından, dergilerinden e-ticaret siteleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mobil Sağlık Uygulamaları

Mobil Sağlık Uygulamaları

2018 yılı itibari ile dünyada en çok satın alınan ve en çok para harcanan teknolojik alet, mobil akıllı telefonlar oldu. Aslında telefonların bu kadar çok tutulmalarının sebebi, insanların hayatlarını kolaylaştıran uygulamalar, diyebiliriz. Çünkü; birçok uygulama, insanların gündelik hayatlarını düzene sokabiliyor ve planlı bir şekilde hareket edebiliyorlar. Eğer, mobil uygulama yapacak kadar yazılım dili biliyorsanız, Avrupa’da en çok tutulan sağlık uygulamalarından birisini de siz yapabilirsiniz. Bu sağlık uygulamalarının avantajları oldukça çok. Bu avantajlara örnek verecek olursak; zayıflama programları, nabız programları, beslenme programları, spor programları gibi gündelik hayat da var olan aktiviteler, diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram’da Satış Ortaklığı Yaparak para Kazanma

3D Baskı Ürünleri

3D Baskı Ürünleri

Bu ürünler, 3D modellemeleri ile yapılan ve satışa sunulan prototip sektörlerden bir tanesidir. İsminde de anlaşılacağı üzerine, bilgisayar destekli bir şekilde yapılmaktadır. Avrupa’da ve Dünya’nın değişik coğrafyalarında ün kazanmış bu sektör, ülkemizde halen büyük şehirler tarafından kullanılmaktadır. Eğer, 3d baskı yazıcılarından almak istiyor ve prototip ürünler yaparak satmak istiyorsanız, bu sektörden oldukça kar edebilirsiniz. Bu makinelerin fiyatları da oldukça düşük fiyatlardan satılıyor. Yapacağınız prototip ürünleri de satarak, makineye harcayacağınız sermayenizi, yaklaşık 5-6 ayda çıkarabilirsiniz.

Araba Şarj İstasyonları

Araba Şarj İstasyonları

Elon Musk ile bilinen elektrikli otomobiller, son yıllarda çok büyük satış rakamlarına ulaştı. Ve böylece, para kazandıran işler kategorisine en iyi bu iş girdi, diyebilirim. Çünkü, birçok otomobil hayranı, bu otomobillerin yakıtları için birçok Avrupa bölgesine elektrik dolum merkezleri açtı ve şuanda Avrupa’nın önde gelen zenginleri arasında yer alıyorlar. Ülkemizde elektrik dolum merkezleri sadece büyük şehirlerde yer alıyor. Hatta, büyük şehirlerde bile çok az sayıda açılmış olanı var. Eğer sizde, elektrik dolum merkezlerinden açmak ve bu işten zengin olmak istiyorsanız, ülkemizde yer alan ve dolum merkez istasyonları açan şirketler ile görüşebilirsiniz. Bu şirketlerden bazıları; Tesla, Toyota Hybrid şirketleridir. 2018 verilerine göre; %200 kar imajı yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Getir Bayilik Başvurusu Ve Ücreti

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Son dönemlerde internete olan ilgi fazlası ile artmış durumda. İnternetin meyvelerinden siz de yemek istiyorsanız, programlama dilleri gibi birçok fotoğraf ve resim programlarını da bilmelisiniz. Bu programlar sayesinde, dev şirketlerin logolarını ve daha birçok fotoğraf, resim işlerini ‘’home office’’ şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu programlar, yazılımsal olarak diğer programlara göre oldukça kolay bir şekilde öğrenilebiliyor. Ve birçok kurs, bu programların öğretilmesi için Halk Eğitim Merkezlerinde lisanlı, profesyonel öğretim görevlileri tarafından öğretilebiliyor. Son dönemlerin en çok para kazandıran işlerin de, grafik tasarım sektörü yer alıyor.

Prefabrik Tavuk Yetiştiriciliği

Prefabrik Tavuk Yetiştiriciliği

Hollanda gibi kesimlerde, gençlerden tutun emeklilere kadar tüm insanlar prefabrik evler kurarak, tavuk işletmeciliği yani yetiştirmeciliği yapıyorlar. Ülkemizde bu durum çok fazla bilinmese de, büyük şehirlerde yaşayanlar bazı köylerde, şehirden uzak kısımlarda bu yetiştirme iş fikrine sahipler. Eğer küçük bir şehirde yaşıyor ve düşük de bir sermayeniz varsa; kesinlikle prefabrik evler satın alarak, tavuk yetiştirmeciliği yapmalısınız. Çünkü, birçok beyaz et fabrikası, yüksek komisyonlar karşılığı sizden hayvanları satın alıyorlar ve böylece, kar imajınızın %80 para kazanmış oluyor. Son olarak, prefabrik evlerinin 2017 ila 2018 yıllarına ait satın alım fiyatı, yaklaşık olarak 5 – 8 bin lira arasındadır.

Yenilebilir Enerji Kaynakları

Yenilebilir Enerji Kaynakları

Yenilebilir enerji kaynakları deyince, aklınıza petrol ve elektrik gibi enerji kaynakları geliyorsa, ne yazık ki yanılıyorsunuz. Çünkü, gelişen dünya ile birlikte artık bu yakıtlarında sonlarına doğru geliyoruz. Artık her şehirlerde, belli kesimlerde yenilenebilir enerji santralleri kuruluyor. Bu santraller sayesinde, birçok yeni girişimci para kazanıyor ve devletten de hibe desteği almaya hak kazanıyorlar. Eğer, kendinize ait bir toprak kesiminiz varsa, yenilenebilir enerji santrali kurarak, yeni bir iş modeli oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yenilenebilir enerji kaynakları da, riskli gibi gözükse de sadece Güneş ve rüzgar yardımı ile enerji depoluyorsunuz. 2008’de başlayan bu santraller, en yüksek kar imajına sahip iş fikirleri arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Mantar Yetiştiriciliği ve İşletmesi

Mantar Yetiştiriciliği ve İşletmesi

Genellikle; büyük şehirlerde işletmeleri olan mantarlar, ülkemizde yüksek rakamlarda tüketiliyor. Eğer mantar yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgiye sahipseniz ve mantarların yetiştirilme özelliklerini biliyorsanız, bu işi kesinlikle yapmalısınız. Türkiye’nin tüketim verilerine bakacak olursak; son 2 yılda tüketilen mantar sayısı, nüfusun neredeyse 3 katına gelmiş durumda. Küçük şehirlerde yaşayan girişimciler, mantar yetiştirme veya işletme işine kesinlikle girmelisiniz. Son yılların para kazandıran işlerinde, mantar yetiştiriciliği diğer iş fikirlerine nazaran daha ön planda yer alıyor.

Köy Malzemeleri Satmak

Köy Malzemeleri Satmak

Köy malzemeleri, günümüz şehirlerinde oldukça popüler oldu. Eğer sizde benim gibi düşünüyor ve bana hak veriyorsanız, işte size yeni bir iş fikri daha. Çünkü, artık her yiyeceğin hormonluları yani insan vücuduna zararlı olanları üretiliyor. Ve hormonlu yiyeceklerden almayan insanlar, artık köy yiyeceklerine kafayı takmış durumda. Siz de, köy yiyeceği deyince aklınıza ne geliyorsa üretebilir, bu işten fazlasıyla para kazanabilirsiniz. Büyük şehirlerde üretimi yapılan ve köy malzemeleri adı altında satışı yapılan tek bir peynirin satıcıya kazandırdığı komisyon neredeyse %250’lerde geziyor. Kısacası, köy yiyecek ve içeceklerinde ummadığınız kadar para kazandırabiliyor.

Solucan Gübresi Üretmek

Solucan Gübresi Üretmek

Solucan gübreleri, geçmiş yıllardan günümüze kadar her zaman önemli bir üretim kaynaklarından olmuştur. Çünkü, bu gübrelerin kar imajı gerçekten maksimum seviyelerde geziyor. Solucan gübre üretiminden kazanacağınız ve satışını sorunsuz bir şekilde yapacağınız bu gübrelerin komisyon oranı; %300’lerde zirve gibi bir rakam da, diyebilirim. Eğer sizde, solucan gübreleri hakkında detaylı bilgiye sahipseniz, hem devletten destek alabilir, hem de köy kesimlerinde bu gübreleri, sorunsuz ve piyasanın çok üzerinde bir fiyata satabilirsiniz. Kısacası, para kazandıran işlerin en yüksek kar imajına sahip olanı; solucan gübre üretimi yapmak, diyebilirim.

İlginizi Çekebilir: Mail Okuyarak Para Kazanmak

Balık Üretim Tesisi Kurmak

Balık Üretim Tesisi Kurmak

Balık üretimi, 2015’de zirve satış rekorlarından birisine imza attı ve böylece, Avrupa’da, ülkemizde birçok girişimci, balık üretim tesisleri kurdu. Sizde, balık yetiştirmeciliği hakkında bilgilere sahipseniz, kesinlikle ama kesinlikle bu işi yapmalısınız. Kar imajı neredeyse, %450’lerde geziyor. Ayrıca, ülkemizde yer alan sadece tek bir balık tesisi var. Bu balık tesisinde ise Alabalık’ların üretimi ve işletmeciliği yapılıyor. İsterseniz, siz de Alabalık üretimi yapabilir veya daha farklı balık türlerine yoğunlaşabilirsiniz. Avrupa’nın en çok kazandıran sektörlerinde, balık üretimi tesisi açmak zirve yapmış durumda.

Reklam İşletmeciliği Yapmak

Reklam İşletmeciliği Yapmak

Reklam işletmeciliği, geçmiş yıllarda da günümüzde de zirve sektörlerin arasındadır. Eğer, grafik tasarım yeteneğinize güveniyor ve var olan reklam ajanslarından daha farklı stillerde şablonlar üretebileceğinize inanıyorsanız, kar kesimi çok iyi olan reklam işletmeciliği sektörüne az bir sermaye ile girebilirsiniz. Az bir sermaye isteyen bu sektörle, çok büyük şirketlerin işlerini alabilir, her grafik tasarıma çok büyük rakamlar kazanabilirsiniz.

Çocuk Eğitim Merkezleri İşletmek

Çocuk Eğitim Merkezleri İşletmek

Çocukların gelişim süreçlerinde etkili olan bu işletmeler, son dönemin en çok para kazandıran işleri arasında yer alıyor. Hem annelerin hem de babaların aynı anda çalışması, bu gibi işletmelerin fazla tutulmasına yol açıyor. Ayrıca, bu gibi işletmelerin sadece kreş olanı değil, AVM gibi yerlerde çocukların güvenli bir şekilde oyun oynayacağı alanlarda oluşturabilirsiniz. Emin olun, az sermaye ile çok yüksek rakamlarda paralar kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Düğün Fotoğrafçısı Olarak Para Kazanmak

Telefon Kılıfları Yapmak

Telefon Kılıfları Yapmak

Akıllı telefonların çoğalması ile başlayan bu kılıf çılgınlığı, ülkemizde de çok yüksek bir şekilde sektör olmaya başladı. Renk zevklerinize ve çizimlerinize güveniyorsanız, telefon şirketleri ile anlaşabilir, telefon modellerine göre kendi ürettiğiniz kılıfları dev şirketlerin bünyelerinde barındırabilirsiniz. Telefon kılıfı üretmek, gerçekten son yıllarda yapılan ve yatırım gerektirmeyen iş kollarından bir tanesidir.

Etüt Merkezleri İşletmek

Etüt Merkezleri İşletmek

Etüt merkezleri işletmek, çocukların, gençlerin daha iyi ders çalışma ortamlarında barınması için oluşturulan iş kolu, diyebiliriz. Yerleşime yakın yerlerde büyük ve güvenli bir daireniz varsa, siz de etüt merkezleri oluşturarak çok iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Çubuklu Yiyecek Stantları

Çubuklu Yiyecek Stantları

Bu yiyecekler, aslında daha çok dondurmalara benziyor. Çünkü, herhangi bir yiyecek üzerine, çocukların seveceği şekilde, renkli, şekilli çubukları yapıştırıyorsunuz. Böylece, hem stand olarak daha çok para kazanıyor, hem de neredeyse sermayesiz bir şekilde maksimum seviyede bir kazanç elde ediyorsunuz. Genellikle; çubuklu yiyecek stantları, Avrupa gibi büyük kalabalık şehirlerde açılıyor. Ülkemizde bu gibi stantlardan neredeyse hiç yok, diyebilirim. Eğer sizin de aklınıza yattıysa ve sermayesiz olarak bu işe başlayabilirim diyorsanız, emin olun doğru düşünüyorsunuz…

İlginizi Çekebilir: Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Jetonlu Oyun İşletmeciliği

Jetonlu Oyun İşletmeciliği

Ülkemizde var olan fakat sadece büyük şehirlerde bulunan jetonlu oyun işletmeciliği, ne yazık ki küçük şehirlerde yok. Büyük şehirlerde çok fazla para kazanılan bu sektörde, neredeyse zarar etmek imkansız. Çünkü, hem çocuklara hem de gençlere ilgi odağı oluyorsunuz. Hem yabancı ülkelerde hem de ülkemizde gerekli araştırmayı yaparsanız, emin olun, açacağınız küçük şehirlerde bile maksimum seviyede kar elde edebilirsiniz. Ayrıca, jetonlu oyun işletmeciliğinin sermayesi de diğer sektörlere nazaran daha olumlu.

Youtube Kanalı Oluşturmak

Youtube Kanalı Oluşturmak

Son dönemlerin en çok tutulan internet sitesi olan Youtube, gençlere ve çocuklara çok büyük bir nimet oldu. Çünkü, hem gençler hem de çocuklar sevdikleri şeyleri yaparak, oynayarak çok güzel paralar kazanabiliyorlar. Sizde Youtube kanalı oluşturabilir, istediğiniz türde şeyler yaparak, belirli bir kitleye hitap edebilirsiniz. Ayrıca, Youtube’dan muhteşem paralar kazanmakta çok kolay. Tek yapmanız gereken; sevdiğiniz işi yapmak ve belirli bir kitleye kendinizi sevdirmek…

 • Orhan
  3 sene önce

  teknolili.blogspot.com bir bakın

  57
  yorum beğen
 • Mimar/Serdar
  3 sene önce

  Yüksek miktarda dolar siterlin Euro Dinar rial manat pezo her çeşit yabancı para alınır satılır (dövizciden) whatsap 0546 203 44 90 (mesaj yazınız)

  67
  yorum beğen
 • Andrei
  3 sene önce

  Özgün tasarım mangalları.
  Bu mangalleri kendiniz veya satılık yapabilirsiniz.
  ebay.com/sch/avacha2000/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

  61
  yorum beğen