arama


Evden Çalışarak Para Kazanmak İçin En İyi 10 İş Fikri

Evden çalışarak para kazanma
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Evden çalışarak para kazanma fikri, son dönemlerde büyük rağbet görmeye devam ediyor. Evden yapılabilecek işlerin fazla olması ve evde çalışırken esnek çalışma saatlerinin olması, bu fikrin daha cazip hale gelmesini en çok etkileyen nedenlerdir. Evden makale yazarak para kazanma, evde sabun yaparak para kazanma, özel ders vererek para kazanma gibi birçok farklı yöntemi uygulamak mümkün. Tabi bunlardan bazıları eğitim gerektiren bazıları ise tecrübe gerektiren işlerdir.

Evde çalışarak para kazanabileceğiniz birçok fikir vardır. Bunları doğru zamanda değerlendirirseniz, dışarıda kazanacağınız kadar para kazanabilirsiniz. Peki, hangi işler daha fazla para kazandırır. İşte Ne iş yapsam ekibi olarak sizin için araştırdığımız ve önerdiğimiz bazı iş fikirleri…

1- Evde Özel Ders Vererek Para Kazanma

Evde Özel Ders Vererek Para Kazanma

Özel dersler, günümüzün en çok rağbet gören alanlarından biridir. Bu sadece okul dersleri ile sınırlı değil tabi ki… İyi bir ressam iseniz evde resim kursu vererek para kazanabilirsiniz ya da bir enstürmanı çok iyi çalıyorsanız yine evde müzik dersi vererek de para kazanabilirsiniz. Buna ek olarak evde özel Türkçe dersi, evde özel matematik dersi ya da evde özel İngilizce dersi vererek para kazanma yoluna da girebilirsiniz.

Evde özel ders vererek para kazanmak için herhangi bir sermayeye de ihtiyacınız olmayacak. Sadece evinizin bir köşesini eğitim için ayırmanız para kazanmaya başlamanız için yeterli olacaktır.

2- Evde Sabun Yaparak Para Kazanma

Evde Sabun Yaparak Para Kazanma

Sabun üretimi için sandığınız gibi büyük bir fabrikaya ya da tesise ihtiyacınız yok. Evde sabun yaparak para kazanma, son dönemlerin en çok rağbet gören alanlarından biri. Üstelik bu işi yaparken çok fazla bir sermayeye de ihtiyacınız olmayacak. Butik sabun üreticisi olarak evde bu işi yaptığınızda, müşterilerinizin talebine göre daha fazla para kazanabilirsiniz.

Farklı kalıplar, farklı aromalar kullanarak evde sabun yaparak para kazanma fikri, son dönemlerde kadınların özellikle üzerinde en çok durdukları işlerden biridir. Sosyal medyanın etkisini de kullanarak bu işi daha hızlı şekilde yapabilir ve satışlarınızı kısa sürede arttırabilirsiniz.

3- Filografi Sanatı Yaparak Evden Para Kazanma

Filografi Sanatı Yaparak Evden Para Kazanma

Anadolu kadınlarının eskiden beri yaptıkları bir iş olsa da son dönemlerde biraz rafa kaldırılan filografi sanatı, yeniden canlanmaya başladı. Özellikle el emeği göz nuru eserler isteyenler bu sanata daha fazla ilgi duymaya başladı. Biraz maharet gerektiren bu işi de evde yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Filografi sanatı yaparak evden para kazanma fikrini biraz daha yerine oturtabilmek için yine sosyal medyanın gücünü kullanabilirsiniz. Yaptığınız sanat eserlerini instagram ya da Facebook gibi büyük sosyal medya sitelerinde yayınlayarak daha fazla müşteri çekebilirsiniz.

4- Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Sermayesiz işlerden biri daha olan çocuk bakıcılığı için özel bir alana ihtiyacınız olmayacak. Evinizin bir bölümünü çocuklar için oyun alanı olarak tahsis etmeniz yeterli olacak. Tabi Çocuk Gelişimi mezunu olmanız, insanların size daha fazla güvenmelerini sağlayacaktır.

Evde çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak isteyenlerin öncelikle çevreleri ile uyum içinde olmaları ve kendilerini sevdirmeleri gerekir. Bu işi tabi ki sosyal medya üzerinden yapmanıza gerek yok. Size güvenen ve sizi seven bir çevreye sahip iseniz çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

5- Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanma

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanma

İnsanlar gittikçe ev yemeklerine yeniden yönelmeye başlıyorlar. Fastfood ürünleri, eskisi gibi cazip gelmediği için özellikle iş yerlerinde ev yemekleri daha fazla aranır oldu. Eğer çevrenizde iş yerleri varsa ve biraz da tanınıyorsanız, kesinlikle ev yemekleri yaparak para kazanma fikri cazip bir fikirdir.

El lezzetinize güveniyor biraz da fazla çeşit yemek yapabiliyorsanız evde yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için çevrenizdeki iş yerleri ile görüşerek anlaşma yapabilir, böylelikle daha fazla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

6- Özel El İşleri Yaparak Para Kazanma

Özel El İşleri Yaparak Para Kazanma

El işleri, son dönemlerde çok daha fazla rağbet görmeye başladı. Anadolu kızları, evlenmeden önce kendi çeyizlerini kendileri hazırlarlardı. Fakat son dönemlerde hazır işçiliklerin daha fazla artması bir süreliğine de olsa çeyiz yapan kızların ortadan kaybolmasına neden oldu. Ama hâlâ örf ve adetlerine uyan kadınlar, kızları için çeyiz hazırlarken özel el işi yapan kişilerden talep etmeyi tercih ediyorlar.

İğne oyası, yastık kılıfı, yatak örtüsü vs. gibi el işçiliklerini evde yaparak paraya dönüştürebilirsiniz. Özellikle bu işin reklam ayağını sosyal medya üzerinden yürütürseniz kesinlikle çok iyi rakamlar elde edebilirsiniz.

7- Kozmetik Ürünler Üreterek Para Kazanma

Kozmetik Ürünler Üreterek Para Kazanma

Nemlendirici kremler, kokular ya da daha farklı kozmetik ürünler piyasada çok fazla olsa da insanlar doğallıktan yana tercihlerini kullanmak istiyorlar. Eğer bitkilerle aranız iyi ise bu işi paraya dönüştürebilirsiniz. Evde kozmetik ürün üreterek para kazanma fikri kesinlikle en cazip işlerin başında geliyor.

Nemlendirici kremler, doğal parfümler ya da sabunlar insanların rağbet gösterdikleri kozmetik ürünlerdir. İnternet sitelerinden bu gibi kozmetik ürünlerin nasıl yapıldığı ile ilgili eğitim videolarını izleyerek kesinlikle çok iyi sonuçlar alabilir ve işe koyularak evde çalışarak para kazanma adımını atabilirsiniz.

8- Mantar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma

Mantar Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma

Kültür mantarı ya da istiridye mantarı, bildiğiniz gibi pazarlarda sık karşılaştığımız mantar türleridir. Bunların bahçelerden toplananları elbette var ama genel olarak evde ya da binaların bodrum katları kullanılarak da üretim yapılmaktadır. Evden çalışarak para kazanma yöntemleri arasında da bir hayli ilgi duyulan bu işi, öncelikle kendi ihtiyacınızı karşılamak adına yapın, daha sonra Pazar payını alın.

Evde mantar yetiştiriciliği yaparak para kazanmak isteyenler, genellikle kültür mantarı ile istiridye mantarı arasında kalıyorlar. Bu konuda da ne iş yapsam ekibi olarak yaptığımız araştırmalara göre istiridye mantarı, son dönemlerde daha fazla rağbet görüyor.

9- Evde Müşteri Temsilciliği Yaparak Para Kazanma

Evde Müşteri Temsilciliği Yaparak Para Kazanma

Özellikle COVI-19’un hayatımızın bir parçası haline gelmesinden sonra işletme sahipleri, müşteri temsilciliği yapmak için ofise personel almak yerine bunu evinde yapabilecek kişileri tercih ediyorlar. Öyle ki bankalar, çağrı merkezleri, telefon operatörleri de bu işin içinde.

Evde çalışarak para kazanma fikirlerine ekleyebileceğiniz müşteri temsilciliği için de özel bir sermaye ayırmanıza gerek yok. Evinizin bir odasını bu iş için ayırmanız yeterli olacaktır. İş ilanlarına baktığınızda evde müşteri temsilciliği yapan kişilerin fazlasıyla arandığını göreceksiniz.

10- Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Evde Makale Yazarak Para Kazanma

İnternet sektörünün her geçen gün daha da gelişmesi ile birlikte makale yazarları daha çok aranmaya başladı. İnternet sitelerine makale yazarak para kazanmak isteyenlerin sayısı da bu minvalde artış görmeye başladı.

Eğer klavyenize ve edebiyatınıza güveniyorsanız, bir bilgisayardan başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacak. Forumlara ya da makale sitelerine üye olarak makale yazarak para kazanma fikri için adım atabilirsiniz. Tabi bu iş için biraz SEO bilginiz varsa daha kaliteli yazılar ortaya çıkartarak daha fazla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI