arama


Çocuk Bakıcılığı Yapmak

çocuk bakıcılı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Bayanlar için uygun iş fikirleri de bir tanesi de çocuk Bakıcılığı yapmaktır. Özellikle kendi çocuklarını büyütüp yetiştirmiş tecrübeli anneler için çocuk bakıcılığı çok güzel bir iş fikridir.

Günümüzde kadınların bir çoğu sosyal hayatın bir parçası olmuş. Toplumdaki bir çok işi üstlenmişlerdir. Kadınlar doktor olur, mühendis olur, öğretmen olur, mimar olur, hemşire olur, millet vekili olur, bakan olur. Evet her meslekte kadınları da görmekteyiz. Ancak kadınlar hangi meslekte olursa olsun annedir. Çalışan bir çok kadın aynı zamanda annedir. Kendi çocuğuna da bakmaktadır. Çalışan kadınlar için iki ay doğumdan önce iki ay doğumdan sonra olmak üzere dört ay izin kullanabilirler. İzinlerini normal şekilde kullandıklarında doğumdan iki ay sonra işe başlamaları gerekir. Yasal izinleri kullanan bir çok çalışan bayan çocukları için bakıcı tutma ihtiyacı duyar.

Çalışan bayanlar çocukları için bakıcı ararken haklı olarak çok seçici davranırlar. Nihayetinde onlar için her şeyden daha değerli olan çocuklarını emanet edecekler. Bu sebepten dolayı çocuk bakıcısı olacak kişilerin dürüst ve güvenilir kişiler olmaları gerekir.

Bu İş Kime Uygun?

Gün boyunca başka işi olmayan tüm bayanların yapabileceği bir iştir aslında. Daha önce çocuk yetiştirmiş kadınlar daha kolay yapabileceklerdir tabi. Bir de çocuk gelişimi mezunları daha çok tercih edilir. Eğer daha önce çocuk büyüttüyseniz bakıcılık işi hem sizin için kolay olacak hem de eğlenceli olacaktır.

Nerede Bakacağım?

Bakacağınız çocuğu kendi evinize getirip bakabileceğiniz gibi onun evine de gidip bakma imkanınız olabilir. Bu ailenin tercihine kalmıştır.

Ne Kadar Çalışırım?

Çalışma süreniz genelde çocuğuna baktığınız kadının çalışma programına bağlıdır. Yani çalışan kadınlar işte oldukları süre için bakıcı tutarlar. Alacağınız ücrette çocuğa bakacağınız süreye göre olacaktır.

Ne Kadar Kazanırım?

Bakacağınız çocuk sayısına ve çalışma sürenize bağlı olarak 750 ile 2000 lira arası bir kazancınız olur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • songul
  1 sene önce

  cocuklarla ilgilenmeyi cok seviyorum eskiden en buyuk hayalimdi anasınıf ogretmeni olmak simdi ev hanimiyim esime ek gelir olarak calismak istiyorum bna en uygun is cocuk bakmak çünkü cocuklara cokfazla ilgim ve tecrübem oldunu biliyorum

  6
  yorum beğen