arama

Evde Özel Ders Vermek

özel ders
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

En iyi kazanç getiren ek iş fikirlerimizden bir tanesi de evde özel ders vermektir. Özel ders vermek için öğretmen olmanız şart değil çünkü özel dersten kastımız sadece okul dersler değildir. Uzmanı olduğunuz herhangi bir alanda ders vererek çok  iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Hangi Alanlarda Özel Ders Verebilirim?

Öncelikle öğretmenler için söyleyelim. Öğretmenlerin ek kazanç sağlayabilecekleri en iyi iş kendi işleri olan öğretmenliği okul dışında da yapmaktır. Bir çok öğretmen kendi alanında özel ders vererek para kazanmaktadır zaten. Bir öğretmen birden fazla öğrenciye özel ders vererek ek kazanç sağlayabilir. Saati 40 ile 100 Tl arasında değişen özel dersler için bir öğretmen sadece 3 öğrenciye özel ders vererek 1000 Tl den fazla kazanç sağlayabilir. Peki öğretmenler kime ders verecek. İhtiyacı olan tüm öğrencilere ders verebilirler. Maddi durumu iyi olan bir çok aile öğrencilerinin yetersiz kaldığı dersler için onlara öğretmen tutmaktadır. En çok tercih edilen branşlar Türkçe, Matematik, Fen , İngilizce olmakla beraber diğer tüm branşlarda da ek ders talep edenler vardır. Özellikle dershanelerin kapatılmasıyla beraber veliler öğrencilerini geliştirmek için özel derslere yönelmişlerdir.

Üniversite Öğrencileri

Yukarıda belirttiğimiz özel ders verme işi aynı zamanda üniversite öğrencileri için de iyi bir kazanç kapısıdır. Üniversite öğrencileri bulundukları mahallelerdeki öğrencilere özel ders vererek harçlıklarını çıkarabilirler. Üniversite öğrencilerinin özel ders vermesi başlıklı konumuz hazırlandığında daha fazla bilgi alabileceksiniz.

Evde eğitim vermek bununla da sınırlı değildir. Yukarıda da belirttik ya birilerine özel ders vermek için illa öğretmen olmanıza gerek yoktur. Uzmanı olduğunuz bir alan varsa bu alanda insanlara ders öğreterek gelir elde edebilirsiniz.

Evde Resim Dersi

İyi resim yapabiliyorsanız bu yeteneğinizi kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Resim yapmak birçok insanın hobi olarak yapmak istediği alanlardan biridir. Resim yapmak insanı ciddi oranda rahatlattığı için insanlar bu alana yönelmektedir.

özel ders 1

Evde Müzik Dersi

Yine herhangi bir müzik aletini iyi bir şekilde çalabiliyorsanız bu sizin için iyi bir kazanç olabilir. Müzik aletlerine olan ilgi günden güne artmaktadır. Ailelerin bir çoğu çocuğunun en az bir enstrüman çalmasını istemektedir. Bunun için çoğusu çocuklarını kurslara göndermektedirler. Ancak kurslar özel dersler kadar etkili olamaz. Çünkü kurslarda öğreticiler aynı anda bir çok öğrenciye hitap etmektedir. Özel derslerde ise öğretmen öğrencisine bireysel ders verir ya da aynı anda ders gören öğrenci sayısı az olduğu için öğretici öğrencisiyle daha fazla ilgilenme imkanı bulur.

Nerede Ders Verebilirim?

Özel dersler için kendi evinize kullanabileceğiniz gibi, öğrencinizin evini de kullanabilirsiniz. Ailelerin tercihi genelde öğrencinin kendi evinde ders görmesi şeklindedir.

Sonuç olarak uzmanı olduğunuz herhangi bir alan varsa değerlendirip özel ders vermek için çevrenize sesinizi duyurun. İnsanların size güvenmesi için işinizi zamanında ve düzgün yapın. Bir de özel kursların talep ettiğinden daha uygun ders verin ki öğrenciniz çok olsun. Zaten bu size daha çok kazandıracaktır.