arama


Evde Özel Ders Vererek Para Kazanma

özel ders
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Evde özel ders vererek para kazanma iş fikri, eskiden beri cazip bir yöntemdir. Eğer bir alanda kendinize güveniyor ve özel ders verme konusunda başarılı iseniz, bu yazı tam size göre…

En iyi kazanç getiren ek iş fikirlerimizden bir tanesi de evde özel ders vermektir. Özel ders vermek için öğretmen olmanız şart değil çünkü özel dersten kastımız sadece okul dersler değildir. Uzmanı olduğunuz herhangi bir alanda ders vererek çok iyi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Hangi Alanlarda Özel Ders Verebilirim?

Öncelikle öğretmenler için söyleyelim. Öğretmenlerin ek kazanç sağlayabilecekleri en iyi iş kendiişleri olan öğretmenliği okul dışında da yapmaktır. Birçok öğretmen kendi alanında özel ders vererek para kazanmaktadır zaten. Bir öğretmen birden fazla öğrenciye özel ders vererek ek kazanç sağlayabilir. Saati 100 ile 200 TL arasında değişen özel dersler için bir öğretmen sadece 3 öğrenciye özel ders vererek 3000 TL‘den fazla kazanç sağlayabilir.

Peki, öğretmenler kime ders verecek?

İhtiyacı olan tüm öğrencilere ders verebilirler. Maddi durumu iyi olan birçok aile öğrencilerinin yetersiz kaldığı dersler için onlara öğretmen tutmaktadır. En çok tercih edilen branşlar Türkçe, Matematik, Fen, İngilizce olmakla beraber diğer tüm branşlarda da ek ders talep edenler vardır. Özellikle dershanelerin kapatılmasıyla beraber veliler öğrencilerini geliştirmek için özel derslere yönelmişlerdir.

Evde Özel Ders Vermek

Üniversite Öğrencileri Özel Ders Verebilir mi?

Yukarıda belirttiğimiz özel ders verme işi aynı zamanda üniversite öğrencileri için de iyi bir kazanç kapısıdır. Üniversite öğrencileri bulundukları mahallelerdeki öğrencilere özel ders vererek harçlıklarını çıkarabilirler. Üniversite öğrencilerinin özel ders vermesi başlıklı konumuz hazırlandığında daha fazla bilgi alabileceksiniz.

Üniversite öğrencileri de evde özel ders verebilirler. Bunun için kendilerine güvendikleri ve emin oldukları bir ders ya da alanı seçerek eğitim vermeye başlayabilirler. Ek gelir elde etmek adına güzel bir fikir olabileceğini düşündüğümüz evde özel ders vererek para kazanma, günümüzde çok popüler işlerden biridir.

Özellikle küçük kasaba ya da ilçelerde ikamet eden üniversite öğrencileri, uzak yerler olmasına gerek kalmaksızın kendi çevrelerinde reklamlarını yaparak ders verebilirler. Üniversiteye hazırlanan öğrencilere, lise ya da ortaokul öğrencilerine belirli derslerde yardımcı olarak hem faydalı bir iş yapabilirler hem de bundan ek gelir elde ederek öğrencilik dönemlerinin daha iyi geçmesini sağlayabilirler.

Evde özel ders vererek para kazanma hem kazanç anlamında hem de birilerinin hayatına dokunma anlamında güzel bir fikirdir.

Evde Özel Ders Vermek

Evde özel ders vererek para kazanmak bununla da sınırlı değildir. Yukarıda da belirttik ya birilerine özel ders vermek için illa öğretmen olmanıza gerek yoktur. Uzmanı olduğunuz bir alan varsa bu alanda insanlara ders öğreterek gelir elde edebilirsiniz.

Evde Resim Dersi Vererek Ek Gelir Elde Edebilirsiniz

Özel ders vererek para kazanma yollarından biri de resim dersleri vermektir. İyi resim yapabiliyorsanız bu yeteneğinizi kullanarak gelir elde edebilirsiniz. Resim yapmak birçok insanın hobi olarak yapmak istediği alanlardan biridir. Resim yapmak insanı ciddi oranda rahatlattığı için insanlar bu alana yönelmektedir.

Resim, bir sanat işidir ancak bu işin inceliklerini bilmek ve uygulamak için uzman olmak gerekir, bu da resim yapmak gibi doğuştan gelen bir yetenek değildir. Daha çok eğitim almayı gerektiren bir konudur. Evde resim dersi vermek için tabi ki belli bir aşamayı kat etmek gerekiyor. Yani en azından üniversitenin ilgili bölümünden mezun olmak, bu işi yapabilmek için iyi bir temelin oluşmasını sağlar.

EVde resim dersi vermek

Evde Müzik Dersi Vererek Ek Gelir Elde Edebilirsiniz

Yine herhangi bir müzik aletini iyi bir şekilde çalabiliyorsanız bu sizin için iyi bir kazanç olabilir. Müzik aletlerine olan ilgi günden güne artmaktadır. Ailelerin bir çoğu çocuğunun en az bir enstrüman çalmasını istemektedir. Bunun için çoğu çocuklarını kurslara göndermektedirler. Ancak kurslar özel dersler kadar etkili olamaz. Çünkü kurslarda öğreticiler aynı anda birçok öğrenciye hitap etmektedir. Özel derslerde ise öğretmen öğrencisine bireysel ders verir ya da aynı anda ders gören öğrenci sayısı az olduğu için öğretici öğrencisiyle daha fazla ilgilenme imkânı bulur.

Evde özel ders vererek para kazanmak için değerlendirebileceğiniz bu alternatif, güzel kazançlar sağlamanıza yardımcı olacak.

Evde müzik dersi verebilmek için de tabi belli bir mesafenin kat edilmesi gerekiyor. Tabi bu iş, resimden biraz daha farklıdır. Yani illa bir üniversite mezunu olmaya gerek yoktur. Mesela evde bağlama dersi verebilmek için iyi bir bağlama ustası olmak yeterlidir.

Tabi bunu başarabilmek için de yine belli bazı eğitimlerin alınması gerekir. Yoksa sıradan bir şekilde eğitim verilmesi çok güç olur. Her ne kadar uzman olursanız olun, notalar hakkında bilginiz yoksa öğrencilere ders anlatabilecek yeteneğe sahip değilseniz bu işi yapmanız çok zor olur. Fakat tüm donanımlara sahip iseniz evde müzik dersi vermek, ek gelir elde etmek adına güzel bir fikir olacaktır.

Evde müzik dersi vermek

Nerede Ders Verebilirim?

Özel dersler için kendi evinize kullanabileceğiniz gibi, öğrencinizin evini de kullanabilirsiniz. Ailelerin tercihi genelde öğrencinin kendi evinde ders görmesi şeklindedir.

Özel ders vererek para kazanma, sadece kişinin kendi evinde verebileceği bir hizmet değildir. Aynı zamanda kişilerin evlerine giderek de özel dersler verilebilir. Genellikle aileler bu tip tercihlerde bulunurken kendi evlerine gelen kişileri daha fazla tercih ederler. Hem güvenlik açısından hem de gözlerinin öğrencilerinin üzerinde olabilmesi açısından kendi evlerinde ders veren kişilerin daha fazla tercih edildiğini söylemek gerekir.

Sonuç olarak uzmanı olduğunuz herhangi bir alan varsa değerlendirip özel ders vermek için çevrenize sesinizi duyurun. İnsanların size güvenmesi için işinizi zamanında ve düzgün yapın. Bir de özel kursların talep ettiğinden daha uygun ders verin ki öğrenciniz çok olsun. Zaten bu size daha çok kazandıracaktır.

 Özel ders verdiğimi kim, nereden bilecek?

Tabi bir işi yapabilmek için öncelikle o alanda kendini tanıtmak gerekir. Günümüzde sosyal medya platformlarının etkin bir şekilde kullanılması, bu alanda reklam yapmanızı kolaylaştıracak bir etken olacaktır. Mesela kendi çevrenizdeki kişileri daha çok arkadaşlık ağınıza ekleyerek, yaptığınız iş ile ilgili video veya görsel paylaşımları yaparak daha kısa sürede tanınabilirsiniz.

Özel ders vererek para kazanmak için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Çevrenizi kullanmak, sosyal medya platformlarında aktif olmak ya da yerel bir site kurarak işe başlayabilirsiniz.

Çevrenize kendinizi duyurun

Özel ders vererek para kazanmak için çevrenizi de kullanabilirsiniz. Bir alanda ustalaşmış iseniz ve ders verebilecek potansiyeli kendinizde görebiliyorsanız, çevrenize bunu yayarak da reklam yapabilirsiniz. Okul dersleri, resim deri, müzik dersi gibi ustalık gerektiren alanlarda kendinize güvenmeniz, ders vermeniz için yeterlidir. Tüm bunları değerlendirdiğinizde daha iyi sonuçlar yakalayabilir ve evinizde çalışarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yerel Bir Site Kurun

Yerel bir site kurarak özel ders vererek para kazanma konusunda daha da başarılı olabilirsiniz. Örneğin Bostancı’da ders vermek istiyorsanız buna uygun bir domain alın ve SEO çalışması ile “Bostancı özel ders” kelimesinde ilk sıralarda çıkın.

Bu şekilde hareket ederek daha kısa sürede çevrenizde tanınmış olursunuz. Aynı zamanda eğer harita oluşturma imkanınız varsa bunu da yaparak daha kısa sürede özel ders verme konusunda tanınabilirsiniz.

Evde Yemek Yaparak Para KazanmaEk İş Fikirleri
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI