arama


Evde Sabun Paketleme İşi İle Nasıl Para Kazanılır?

Evde Sabun Paketleme
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Evde sabun paketleme işi ile, ev hanımlarından ek iş yapmak isteyen ya da para konusunda sıkışık olan kişilere kazanç sağlayabilir. Bunun haricinde bu işi sadece oturduğunuz yerden yapabilir, güzel kazançlar ile gelirinize ek bir destek sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için evde sabun paketleme işini araştıracağız.

Günümüzde ekonomi bakımından oldukça zor zamanlar geçirmekte olabilirsiniz. Hem birikim için hem de gelirinize biraz daha destek uygulamak istenildiğinde evde ek işler tercih sebebi haline geliyor. Bu işler ile beraber ayda yaklaşık olarak iki bin liraya kadar gelir sağlayabiliyorsunuz. Öyle ki bu işler ile beraber hayatınızı bile devam ettireceğinizi söyleyebiliriz. Her geçen gün farklı bir ek işin oluşması ile evden dışarı çıkamayan ya da başka bir durumu bulunan kişilere umut ışığı haline geliyor. Peki evde sabun paketleme nedir? nasıl kazanılır?

Evde Sabun Paketleme İşi Nedir?

Evde oturduğunuz yerde sabun paketleme işine girişerek toptancıların bulunduğu ve üreticilerin yer aldığı yerlere giderek sabun paketleme hakkında iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Firmalar bazen size direk olarak, bazen de evinize belirli bir miktarda sabun gönderimi sağlıyor. Yaklaşık 10 ila 20 bin lira arasındaki sabun ve malzeme teslimatını ize veriyor ve paketlemenizi istiyorlar.

Size önceden öğretmiş oldukları sabun paketleme uygulamasını yaparak, günde belirli bir miktar yapmanız istenir. En başta bu iş size biraz zor gelebilir fakat belirli bir süre sonra elleriniz alışacağından çok daha fazla ve hızlı bir şekilde paketleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar hızlı paketleme yaparsanız, o kadar fazla para kazanacağınız anlamı taşır.

Sabun Paketleme İşi Neden Evde Yapılıyor?

Evde sabun paketleme işleri, bundan beş yıl öncesinde çok fazla bilinen ve tercih edilen bir ek iş türü değildi. Son zamanlar ile beraber, evde paketleme işlerinin daha ekonomik olmasından ötürü evde ek iş türevleri artış göstermeye başladı. Öğrenciler, ev hanımları ve ek işe ihtiyacı olanlar genel olarak bu işleri tercih etmekte.

Birçok firma evde iş yapmanın çok daha mantıklı ve kolay olabileceğini düşünerek, ek işleri seçerek uygulama durumuna geçiyorlar. Sabun fabrikaları içinde hepsinde paketleme işleminin, bir ek iş olarak evde olma durumu olmamasından ötürü birkaç firma ile iletişime geçmenizi önerebiliriz.

Sabun Paketleme İşinin Kazancı Nedir?

Sabun paketleme işlerinde firmalar, size her paket için belirli bir ücret ödemektedir. Paket başına yaklaşık olarak 10 ile 20 kuruş ödeniyor. Yani hesap yapacak olursak, ayda 20 bin adet altılı olan sabun paketlemesi yaptığınız takdirde 600- 700 arasında bir kazanç sağlayabiliyorsunuz. Bununla beraber günde bin adet paket hazırladığınızda, 15 kuruş olarak düşünürsek 4500 TL sizin olabilir. Bu kadar paket hazırlama için bir yardımcıya ihtiyacınız olduğunu da unutmamalısınız.

Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Sabun paketleme işlerini yapmak isterseniz, sabun firmaları ile iletişime geçebilir ve bu işi yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Sizden iş vereceğini ve önden para isteyen kişilere güvenmeyin ve kesin olarak ödeme yapmayın. Bu iş için konumuzdaki toptancı ve fabrikalara giderek iş için başvuru yapmak en mantıklı olanıdır.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Zeynep
  3 sene önce

  Paketleme işi istiyorum ihyiriyacjm çok var lütfen yardımcı olun Vanda oturuyorum

  19
  yorum beğen