arama


Sermayesiz İş Fikirleri [2021 GÜNCEL]

Sermaye gerektirmeyen iş fikirleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Sermayesiz iş fikirleri, son dönemlerde en çok aranan konuların başında gelmeye başladı. Biz de Ne iş yapsam ekibi olarak sermaye gerektirmeden para kazandıran işler hakkında sizlere bilgi sunmak istedik.

İş yapmak, para kazanmak ve daha güzel hayat şartlarına sahip olmak her insanın hakkıdır. Ama her insan iş kurmak için yeterli sermayeye sahip olamayabilir ve bu da iş kurma fikirlerinin ertelenmesine yol açar. Ama bazı iş fikirleri var ki sermaye gerektirmeden yapılabilir. Yani sermayesiz iş fikirleri de yok değil. Tabi böyle bir işe girişmeden önce bilmeniz gereken en önemli şey, sabırlı olmayı başarabileceğinizden emin olmanızdır. Çünkü sermayesiz iş fikirleri sabır isteyen ve istikrar isteyen işlerdir.

Sermayesiz iş fikirleri hakkında yaptığımız araştırmalardan edindiğimiz bilgileri sizlere sunarak para kazanmaya başlamanıza yardımcı olmak istiyoruz. Ama yukarıda da söylediğimiz gibi bu işler biraz daha sabır gerektiren ve bununla birlikte üzerinde durmanız gereken işlerdir. Bu yüzden kısa sürede para kazandıran iş fikirleri ile karıştırmayın. Tabi sabırlı olmayı ve istikrarlı olmayı elden bırakmazsanız, kesinlikle para kazanacağınız günlere yaklaşacağınızı söyleyebiliriz. Peki, sermayesiz iş fikirleri nelerdir, sermaye olmadan nasıl iş kurulur, hangi işler sermaye gerektirmez? İşte tüm detaylarıyla sermayesiz iş fikirleri…

Sermayesiz Yapılabilecek İşler

Sermayesiz Yapılabilecek İşler

Her iş için illa küçük de olsa bir sermaye gerekir. Evden çalışmak istediğinizde bile en azından online bir iş için küçük bir web site ya da bilgisayarınızın olması gerekir. Eğer elinizin altında bilgisayar varsa çok da sermayeniz olmasına gerek yok, tabi elinizin yatkın olacağı işlere de sahip olmanız gerekebilir.

1- Makale Yazarak para Kazanma

Sermayesiz yapılabilecek işler arasında son dönemlerin en çok rağbet gören işlerinden biri makale yazarak para kazanma fikridir. Aslında sanıldığı kadar basit bir iş olmadığını belirtmemiz gerekiyor. İmla kurallarına hakim olmanız, edebiyatla aranızın iyi olması ve daha da önemlisi klavyenizin iyi olmasını gerektiren bir iştir.

Makale yazarak para kazanmak için webmaster forumlarına üye olabilir, makale hizmeti veren sitelere üye olarak işe koyulabilirsiniz. Tabi zamanla kendi müşterileriniz olacağı için bu tip yerlere ihtiyacınız olmayacak. Ama en azından sıcak paranın dönmesi için öncelikle bu gibi yerlerden başlamanız gerekir.

İlginizi Çekebilir: Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Makale yazarak para kazanma fikri, yukarıda da belirttiğimiz gibi son dönemlerin en popüler işlerinden biridir. Bu işten para kazanmak ya da çok veya az para kazanmak tamamen sizin elinizde. Klavyeniz hızlı, SEO bilginiz varsa ve biraz da müşterilerin isteklerini yerine getirebiliyorsanız fevkalade güzel paralar kazanabilirsiniz. Şuan piyasada 100 kelimesi en az 2-3 TL’den yazılıyor, tabi alacağınız işler biraz daha kurumsal işler ise o zaman daha fazla kazanabilirsiniz.

2- Youtuber Olarak Para Kazanma

Sosyal medyanın bir değişik versiyonu olan Youtube, günlük olarak insanların en çok ziyaret ettikleri platformlardan biridir. Can sıkıntısını gidermek, film izlemek ya da bir şeyler öğrenmek için ideal bir alandır. Bu alanı değerlendirerek yani Youtuber olarak para kazanabilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri arasında son dönemlerde en çok değerlendirilen işlerin başında bu işin geldiğini söyleyelim.

Ne Tür Kanal Açmalıyım?

İnsanlar, değişik şeyler görmeyi severler. Mesela dizi kanalları Youtube’da çok fazladır ve insanlar aradıklarını kolaylıkla bulabiliyorlar. Böyle bir kanal açarak da para kazanabilirsiniz fakat Youtuber olmak bu değildir. Daha çok kendinize özgü paylaşımlar yapabileceğiniz bir kanalınız varsa o zaman Youtuber olabilirsiniz. Mesela ilgi alanınız olan bir konuda eğer bilgi verebiliyorsanız ve bu bilgilerin insanların işine yarayacağına inanıyorsanız böyle bir kanal da açabilirsiniz. Hobi, komedi, bilgilendirici Youtube kanalları da son derece iyi para kazandıran kanallardır.

İlginizi Çekebilir: Youtube Kanalı Açarak Para Kazanma

3- Editörlük Yaparak Para Kazanma

Editörlük ile makale yazarlığı nedense aynı işlermiş gibi düşünülür ama bu işler tamamen birbirinden bağımsız işlerdir. Makale editörlüğü, yazılan bir makalenin düzenlenmesini yapmak, SEO kurallarına göre siteye eklemek ya da bir kitap yazısı ise yine gerekli düzenlemeleri yaparak kitap haline getirme işine denir.

Sermayesiz iş fikirleri arasında değerlendirilebilecek bir iş olan editörlük, kendi alanınızla ilgili olursa daha fazla para kazanabilirsiniz. Web site editörlüğü, e-ticaret editörlüğü, fotoğraf editörlüğü ya da video editörlüğü yaparak para kazanabilirsiniz. Tabi yapacağınız işe göre az da olsa bir sermayenizin olması gerekir. Mesela video editörlüğü yapmak istiyorsanız güçlü ekran kartına sahip bir bilgisayarınızın olması gerekir.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Yapılabilecek İşler

4- E-Danışmanlık Yaparak Para Kazanma

Modern çağın en büyük sıkıntılarından biri insanların hazıra konmak istemeleridir. Herhangi bir konuda aslında kendi başına çözüm üretebilmesine rağmen yine de insanlar bir danışmanlık hizmeti almak isterler. Mesela çocuk bakımı, mesela diyet gibi şeyler, aslında insanların biraz çaba göstermeleri sonucunda kendi yollarını bulabilecekleri şeyler olmasına rağmen yine de emin olmak için bir danışmanlık hizmetine başvurmak isterler.

E-danışmanlık yaparak para kazanmak, son dönemlerin sermayesiz iş fikirleri arasında en popüler olanıdır. Uzman olduğunuz bir alanda insanlara bilgi vermek, yol göstermek veya bir işi öğretmek için öncelikle kendi web sitenizi kurun, sosyal medya hesaplarınızı aktif hale getirin ve daha sonrasında ise reklam vererek insanların sizi bulmalarını sağlayın. Sermayesiz iş fikirleri arasında değerlendirebileceğiniz e-danışmanlık hizmeti, ciddi anlamda para kazanabileceğiniz işler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Pazaryerlerinden Para Kazanma

5- Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Sermayesiz iş fikirleri denince akla ilk gelmesi gereken işler, kişinin kendine özgü bir özelliğini paraya dönüştürmesidir. Seslendirme işi de böyledir. Çünkü seslendirme yapmak, eğitim gerektirse de biraz da kişinin doğasında olan bir yetenektir. Kişileri taklit etmek, seslendirme yaparken karşısındaki insanı etkileyici bir ses tonuna sahip olmak gibi özellikler, kişinin kendine özgü özellikleridir.

Seslendirme stüdyoları, günümüzde bir hayli fazlasıyla bulunan yerlerdir. Bunlardan biri ile anlaşarak seslendirme yapabilirsiniz ya da küçük bir stüdyo oluşturarak da bu işi yapabilirsiniz. Sermayesiz iş fikirleri arasında yer alsa da yukarıda da belirttiğimiz gibi kısa bir süre bu iş için potansiyel toplamanız ve küçük de olsa bir sermayeniz olması gerekiyor.

6- Turist Rehberliği Yaparak Para Kazanma

Rehberlik yapmak için dil bilmeniz şarttır. Eğer yabancı diliniz varsa ve turistik anlamda zengin bir şehirde yaşıyorsanız, bunu paraya çevirebilirsiniz. Mesela İstanbul’un turistik yerleri bir hayli fazladır ve hemen her gün İstanbul’a dışarıdan turistler gelir ve siz de bnları gezdirerek şehrin tanıtımını yapabilirsiniz tabi bu da size güzel paralar kazandırır.

Rehberlik yapabilmek için öncelikle dil bilmeniz gerektiğini belirttik. Buna ek olarak sosyal medya hesaplarınızın da güçlü olması gerekiyor. Mesela Rusça biliyorsanız, instagram sayfası kurun ve paylaşımlarınızı Rusça yapın, kısa sürede insanların dikkatini çekmeye başlayacaktır bu ve turistler, şehri tanımak ve gezmek için mutlaka size ulaşacaklardır.

7- Anket Yaparak Para Kazanma

Sermayesiz iş fikirleri arasında değerlendirebileceğiniz işlerden biri de anket yaparak para kazanma işidir. Bu iş için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız olmayacak ama online anketler için bilgilsayara ihtiyacınız olacak.

Anket yaparak para kazanmak için iki farklı yöntemden birini deneyebilirsiniz. Anket firmaları ile görüşerek reel hayatta insanlarla anket yapabilir ya da internet sitelerinden anket forumları doldurarak da para kazanabilirsiniz. Her iki model için de piyasada fazlasıyla iş olduğunu belirtelim…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnternetten Para Kazanmanın 10 Kesin Yolu [2021 GÜNCEL]

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma, E-Ticarete Nereden Başlamalıyım

Pazaryerlerinde Satış Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde

Editörlük yaparak para kazanma

İnternette Uygulanan En İyi Ek İş Fikirleri

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI