arama


İnternetten Para Kazanmanın 10 Kesin Yolu [2021 GÜNCEL]

İnternetten para kazanma
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Para kazanma yolları arasında son dönemlerin en etkin yöntemlerinden biri internetten para kazanma yöntemidir. Aslında başlangıçta zor gibi görünse de biraz uğraş biraz da beceriden sonra para kazanmak gayet kolay bir hal almaya başlıyor. Bu yazımızda, internetten kesin para kazandıran 50 iş fikri hakkında siz değerli okurlarımıza bilgi vereceğiz. Umarız, beklentilerinizi karşılayacak paralar kazanırsınız…

İnternetten para kazanma yolları aslında çok daha fazladır. Amacınıza yönelik bir iş bulmak ve para kazandıracak bir fikir üzerinde durmanız, kesinlikle kazanç elde etmeniz için güzel fikirlerin devamını getirecektir. Yeter ki biraz sabırlı ve azimli olun, gerisi çok kolay.

Birçok farklı yöntem deneyerek internetten para kazanabilirsiniz. Ama her okuyucu gibi siz de hızlı para kazandıran fikirler konusuna daha çok meyil ediyorsunuzdur ki bu konuda sonuna kadar haklısınız. Biz de Ne iş yapsam ekibi olarak internetten para kazanmanın kesin yolları hakkında bir araştırma yaparak siz değerli okuyucularımıza sunduk. Yani bu işleri eğer doğru şekilde yaparsanız kesinlikle para kazanabileceğinizi söylemek isteriz.

İnternetten para kazanma yolları

İnternetten Para Nasıl Kazanılır?

Eskiden olsa online ortamda para kazanmaktan söz eden biri ile dalga geçerlerdi. Ancak teknolojinin durmadan ilerlemesi, artık bu tür durumların normal olduğunu gösteriyor ve insanlar artık ekmek parası kazanmak için illa reel bir ortamda çalışmaya ihtiyaç duymuyorlar, evde oturarak internetten iş yaparak da para kazanılabiliyor. Tabi ki internetten para kazanmak için yapacağınız iş hakkında bilgi sahibi olmanız ya da evden para kazandıran yöntemler hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Daha da önemlisi, sabır, istikrar ve motivasyon bu iş için en önemli silahlardır. Eğer bu konuda eksikleriniz varsa öncelikle bunları tamamlamanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: İnternetten Para Kazanma Rehberi

İnternetten Hızlı Para Kazanmak Mümkün mü?

İlk başlarda biraz tuhaf hatta inandırıcı gibi gelmese de internetten para kazanmak mümkün. Tabi bu, yapacağınız işe ya da kendinizi bu işe ne kadar vereceğinize bağlı olarak değişir. Yani ne kadar çok emek, o kadar çok ekmek… İnternette para kazanma yöntemleri, yukarıda da belirttiğimiz gibi oldukça fazladır. Ama bunların hangileri daha hızlı para kazandırır, hangileri daha kolay para kazandıran yöntemler arasında yer alıyor buna ayrıca dikkat etmek gerekir. Yazımızın bu kısmından sonra internetten para kazandıran iş fikirleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz, şimdi yerinize oturun, koltuklarınızı dik tutun ve yazımızı okumaya devam edin…

İnternetten Kesin Para Kazandıran İşler

Kesin para kazanma yöntemleri üzerine yazdığımız bu yazımızın devamında, kısa sürede para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu sizlere anlatacağız. Anlatımlarımız kesinlikle tavsiye olup araştırmalarınızı kendiniz yapmanız gerektiğini unutmayın. İşte internetten para kazandıran işler…

1- Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanma, son dönemlerin en çok rağbet gören işlerinden biridir. İnternetten yapılabilecek işler arasında yer alan ve en hızlı para kazandıran iş fikrinin de anket doldurarak para kazanmak olduğunu söyleyebiliriz.

Büyük ve kurumsal firmalar, ürün stratejilerini belirlemek, reklam modeli oluşturmak ve şirketleri açısından faydalı olacak adımları atmak için anket firmaları ile çalışırlar. Tabi bunun için anketlere katılan kişilere belli oranda hediye dağıtırlar. Elbette anket doldurarak para kazanma işinden çok yüksek meblağlar kazanmazsınız ama günde birkaç saatinizi ayırarak anket doldurmak, ayllık 500-1000 TL arasında para kazandırır. Bu da evde televizyon izlemekten iyidir.

Para Kazandıran Güvenilir Anket Siteleri

 1. İpsos i-say TR
 2. Life Points TR 
 3. Toluna TR
 4. Panel Sation TR 
 5. YouGov TR 
 6. Survey Pago TR 

2- Youtube’dan Para Kazanmak

Evde boş zamanlarınızı değerlendirerek para kazanmak için internetinizi kullanmanız yeterlidir. Youtube, video paylaşım platformudur ve çoğumuz müzik dinlemek, canlı yayın izlemek ya da sevdiğimiz bir diziyi takip etmek için günlük birkaç saat de olsa Youtube’a gireriz. Biz girerken aslında paylaşım yapanlar para kazanır. Peki, siz de Youtube’dan para kazanma fikrine ne dersiniz?

Video oluşturmak için kaliteli bir cep telefonunuz ve kullanışlı bir uygulamanız varsa başka maliyete ihtiyacınız yok aslında. Mesela bir hobi kanalı oluşturabilir, oyuncak tanıtımı yapan bir kanal kurabilirsiniz. Kazancınız, tamamen izlenme sayısına göre belirlenir. İlk zamanlarda herhangi bir kazanç beklemeyin ama zaman içerisinde ciddi anlamda para kazanabileceğiniz bir kanala sahip olabilirsiniz. Mesela Hilalce Youtube kanalı, yeni açılmış bir kanal olup hızlıca ilerlemeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir: Youtube’dan Para Kazanma

3- Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yollarından biri de makale yazarak para kazanmaktır. Herhangi bir sermaye gerektirmeyen bu iş için tecrübe sahibi olmanız gerektiğini aklınızdan çıkartmayın. Aslında makale yazarak para kazanan birçok kişi var. Genel olarak internet sitelerine makale yazan bu kişiler, aslında SEO konusunda da kendilerini biraz eğitirlerse çok daha iyi kazanç elde edebilirler.

Makale yazarak para kazanmak için öncelikle aracı kurumlardan faydalanabilirsiniz. Sadeceon, bionluk.com, uzmankirala gibi sitelerde makale yazarı arayanların sayısı oldukça fazladır. Ama bir yerden sonra bu tip platformlara para kaptırmak yerine artık kendi ağınızı oluşturmak isteyeceksiniz. Böyle bir duruma geldiğinizde, R10, Wmaracı ya da iyinet gibi forum sitelerinden profilinizi oluşturarak işe koyulabilirsiniz. Tabi zamanlar artık buralara da ihtiyacınız kalmayacak…

İlginizi Çekebilir: Makale Yazarak Para Kazanma Yöntemleri

4- Instagram’dan Para Kazanma

Sosyal medya siteleri arasında son dönemlerin en çok rağbet gören adreslerinden biri instagram. Instagram, geniş bir kitleye hitap eden bir platformdur ve insanlar bu platform üzerinden çok ciddi paralar kazanabiliyor.

Instagram’dan para kazanmak için öncelikle geniş bir takipçi kitlesine sahip olmanız gerekir. Bunun için de ya fenomen olmanız ya da ünlü biri olmanız gerekir. Eğer bu özellikler yoksa o zaman insanların dikkatini çekebilecek içerikler oluşturmanız ve zamanla sayfa takipçilerinizin artmasını beklemeniz gerekir. Firmalar, instagrama reklam vermek yerine bazen takipçi sayısı çok yüksek sayfalara da reklam verebiliyor ve ciddi anlamda da etkileşim elde edebiliyorlar. İnternetten kesin para kazandıran yöntemler arasında yer alan instagramdan para kazanma fikri üzerine de biraz detaylı düşünmenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: Instagram’dan Para Kazanma Yolları

5- Blog Yazarak Para Kazanma

Blog yazarak para kazanma işi aslında yeni değil. Eskiden beri Google’un sunduğu bir hizmettir. Adsense bunların en başında gelir. Peki, blog yazarak nasıl para kazanılır?

Öncelikle kendinize bir alan belirlemeniz gerekir. Moda, dekorasyon, ev yaşam kategorisi ya da sizin kaleminizin yatkın olduğu farklı bir alan da olabilir. Öncelikle Google’u ziyaret ederek insanların ne aradıklarını bulun ve bundan sonra yola koyularak oluşturduğunuz blog üzerinden insanlara bilgi verin. Adsense’den para kazanabileceğiniz gibi buna ek olarak satış ortaklığı, e-kitaplar, online kurslar, sponsorlu içerikler oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi bu iş de biraz sabır ve biraz da beceri gerektiren işlerden biridir.

6- Online Kurstan Para Kazanma

İnsanlar bir şey öğrenmek için artık pek reel kurslara rağbet etmiyor. Bunun yerine online kurslar daha cazip geliyor. Bu fikri biraz da para kazanma üzerine harmanlarsanız eminim ki ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz.

Mesela geliştirdiğiniz hızlı okuma teknikleri için bir online kurs sitesi kurabilirsiniz. SEO, web tasarımı, fotoğrafçılık, yemek yapma ya da becerinizin olduğu farklı bir alana yönelerek para kazandıracak online bir kurs oluşturabilirsiniz. Belki ilk zamanlarda çok fazla talep görmez ama emin olun ki vereceğiniz eğitim gerçekten işe yarar bir eğitim ise ve sitenizin de yapısı sağlam ise kesinlikle müşterileriniz sizi bulmaya başlayacaktır.

7- Pinterest’ten Para Kazanma

Pinterest, aslında uzun soluklu bir sosyal medya platformu olsa da Türkiye’de maalesef çok fazla rağbet görmediğini söylemek gerekir. Ama bu alana aşina olanlar, ciddi anlamda para kazanabiliyorlar. Pinterest de Facebook ya da instagram gibi düşünebileceğiniz bir yerdir. Sayfa takipçileriniz ne kadar çok olursa para kazanma şansınız da o derece artar.

Kendinize özel bir profil oluşturduktan sonra farklı görseller paylaşmaya başlayın ama öyle görseller olmalı ki insanların dikkatini çekecek ve sayfanızı takip etmelerini teşvik edecek görseller olmalıdır. Yine firmalar, özel sponsor reklam vermek için sizi bulacak ve siz de internetten para kazanma yolunda başarıya ulaşmış olacaksınız. Sponsor reklam almasanız bile sahip olduğunuz blog sitesinin linklerini bile paylaşsanız insanlar sitenize gelip reklamlarınızı tıkladığında yine para kazanacaksınız.

8- Online Çeviri ile Para Kazanma

Eskiden bildiğiniz gibi tercümanlar vardı ve insanlar bir sayfayı tercüme ettirmek için buralara gitmek zorunda kalıyorlardı. Ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık buralara ihtiyaç kalmadı. İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan online çeviri ile para kazanma fikri de kesinlikle değerlendirmeniz gereken güzel işlerden biridir.

Online çeviri yaparak günde 2-3 sayfa bile çevirseniz ortalama sayfa başına 15-50 dolar arasında para kazanabilirsiniz bu da ek iş yapan biri için ciddi bir paradır.

9- E-Kitap Yazarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yöntemlerinden biri de e-kitap yazarak para kazanmadır. Bunun için aslında biraz daha profesyonel olmaya ihtiyacınız olacak. Yazacağınız kitabın konusunun dikkat çekici olması, insanlara bir şeyler katması gibi önemli noktalara değinmeniz gerek.

e-kitap yazarak para kazanmak için öncelikle kendinize ait bir blog sitesi oluşturun ve kitabınızı buradan tanıtın. Belli bir süre sonra insanlar sizi takip etmeye başlayacaklar. Ek olarak sosyal medya platformlarında etkin olun ve takipçi kitlesi oluşturun. Bu şekilde hareket etmeye başladığınızda, emin olun kısa sürede para kazanmaya başlayacaksınız.

10- Oyundan Para Kazanma

Oyundan para kazanma fikri, son dönemlerde internetten en çok para kazandıran işler arasında yer almaya başladı. Tabi para kazanabilmek için oyun becerinizin çok iyi olması gerekir. Tabi dikkatli de olmanız gerekir. Oyun sitelerinden para kazanayım derken dolandırıcı bir yere denk gelirseniz elinizdekinden de olabilirsiniz.

Eğer sabırlı ve oyun oynamayı seviyorsanız, dünyaca popüler bazı oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz.

En Çok Para Kazandıran Oyun Listesi

 • Second Life
 • Entropia Universe
 • Exodus 3000
 • Dota 2
 • Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG)
 • League Of Legends (LOL)
 • Counter Strike Global Offensive (CS:GO)
 • Depth
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Rabia
  3 sene önce

  Merhaba ben evde galoş veya maske paketleme işi yapmak istiyorum

  24
  yorum beğen