arama


2022’de Kısa Sürede Müthiş Para Kazandıran İşler

Para kazandıran işler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Para kazandıran işler, mutlaka vardır ancak, kısa sürede para kazandıracak işler ne yazık ki her sektör için söylenemez. Çünkü, ülkemizde yer alan ve sürekli aynı işlerde çalışan insanlar, artık daha kolay yoldan para kazanmak istiyorlar. Bunun için; para kazandıran iş fikirlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Ayrıca, Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış ve daha yeni yeni ortaya çıkan iş fikirlerini de Türkiye’de para kazanmanın yolları olarak görebilir, bu işler sayesinde yeni girişimciliklere atılabilirsiniz.

Kısa Sürede Para Kazandıran işler

Aşağıda sizler için hazırladığımız iş fikirlerini inceleyerek kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. 2022’de en çok para kazandıran işler, yapabileceğiniz ve ilgilendiğinizde ciddi anlamda para kazanabileceğiniz işlerdir. 

1- İnternet Sektörüne Yatırım Yapmak

İnternet Sektörüne Yatırım Yapmak

Kulağa garip ve saçma gelebilir ancak, yabancı ülkelerdeki en zengin iş adamlar dahi, artık yeni iş sektörü olan internete yatırım yapıyorlar. Çünkü internet sektöründe, A’dan Z’ye her şeyi bulabilirsiniz. Peki, bu zengin iş adamları, internetin neresine yatırım yapıyorlar?

İnternette yatırım yapılacak o kadar karlı ve maliyetli noktalar var ki, işin içinden çıkamayabilirsiniz. Örneğin; E-Ticaret sitesi kurarak, insanlara; giyim, aksesuar, hediyelik, yeme-içme tarzında satışlar yapabilirsiniz. Emin olun, internetten elde edeceğiniz gelir, esnaflığa nazaran daha çok kazandırıyor ve daha çok kar elde edebiliyorsunuz.

 E-Ticaret sitelerine örnek verecek olursak, bunlar; HepsiBurada, n11, Trendyol gibi köklü ve tanınmış sitelerdir. Başka bir örnek verecek olursak; Youtube!

YouTube’dan Nasıl para Kazanılır?

Youtube, ülkemizde 5 veya 6 sene önce sadece müzik videoları yüklenen site olarak biliniyordu. Ancak, belli bir süre sonra, insanlar artık Youtube üzerinden inceleme videoları, şarkı videoları, komedi videoları gibi birçok şeye erişim sağlayabiliyorlar.

Yani, Youtube gibi köklü bir site fikri bulabilir, bulduğunuz fikre yatırım yapabilirsiniz. Emin olun, yaptığınız yatırımın 2 veya 3 katını internet sektöründen kolaylıkla kazanabilirsiniz. Çünkü, internetten yatırım yaparak para kazanmak, artık çok kolaylaştı ve yediden yetmişe herkes internet kullanabiliyor, erişebiliyor.

Tabi bu işin en çok para kazandıran boyutu tabi ki Youtube’dan geçiyor. YouTube’dan para kazanma hakkında bilgi almak için tıklayın.

2- Gayrimenkul Yatırımı

Gayrimenkul Yatırımı

Gayrimenkul yatırımları, 2015 ila 2018 yılları arasında istatistiksel olarak artış gösterdi. Çünkü gayrimenkul yatırımları, para kazandıran işler kategorisinin en büyük kar imajına sahip sektörü arasında birinci sırada yer alıyor.

Bununda en büyük sebebi; bir ev alıp, 100-200 TL daha fazla kazançla kiraya vermek oluyor. Örneğin; 250.000 TL’ye yeni yapılmış bir ev satın aldınız. Ve satın aldığınız evi, normal piyasa sektörüne göre; 100-200 TL koyarak, daha fazla bir kira parasına verdiniz. Bu kira parası, kendini her yıl daha zamlandırarak absorbe edecektir. Şuanda bilinen en mantıklı gayrimenkul yatırımı böyle işliyor.

Gayrimenkul yatırımlarından başka bir örnek verecek olursak; daha önce hiçbir evin, şirketin yapılmadığı arsayı satın almak. Aslında burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var: Eğer alacağınız arsaya yakın veya arsanın konumu potansiyel olarak hareketlenecekse, alınabilir.

Alacağınız arsaya yakın inceleme yapar ve o arsanın değerleneceğini düşünürseniz, tahmininize göre arsa yatırımına yani gayrimenkul yatırımına girebilirsiniz.

3- Eğitim Sektörüne Yatırım Yapmak

Eğitim Sektörüne Yatırım Yapmak

Ülkemizde sürekli değişen eğitim sistemi sebebi ile artık dershaneler maksimum seviyede tutulmuyor. Çünkü, sürekli bir değişiklik geliyor ve dershanelerde kendini aniden değişen sisteme göre birden değiştiremiyorlar. Fakat, eğitim sektörüne yatırım yapmak, son yıllarda çok akıllıca bir hareket olurdu.

Çünkü, eğitim sektörü demek sadece dershaneler değildir! Müzik kursları, yetenek kursları, sürücü kursları vb. kurslar açarak, birçok dalda eğitim sektöründen karlı şekilde para kazanabilirsiniz.

Son yıllarda çok fazla açılan ve gelirleri de gayet iyi olan tek bir eğitim dalı bulunuyor; özel okullar…

Evet, bu özel okullarda çok güzel paralar dönüyor ve eğer kaliteli de bir okul açarsanız, sonsuza dek okulunuzun meyvesini yersiniz. Kısacası, yabancı ülkelerde olduğu gibi değişiklik ve başarı gösteren okullar, herkes tarafından beğenilecek, el üstünde tutulacaktır.

4- Üretim Yaparak Para Kazanmak

Üretim Yaparak Para Kazanmak

Ülkemizde çok fazla yerli üretim olmadığı için, belirli coğrafyalardan ithalatlar yapıyoruz. Eğer aklınızda bir şeyin veya bir nesnenin üretimi varsa, kesinlikle kendinizi bu yatırıma hazırlamalısınız. Çünkü, her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de devlet, parlak fikirleri devlet kredileriyle ödüllendiriyor ve böylece, yerli sermaye olabildiğince kalkınıyor.

Kısacası, yerli fikirlerinizi çok geç olmadan, açığa çıkartacağınız sermayeleriniz ile birlikte para kazandıran işlerle duyurabilirsiniz.

5- Bilişim Sektörüne Yatırım Yapmak

Bilişim Sektörüne Yatırım Yapmak

Bilişim sektörü, günümüz çağımızın en önemli sektörleri arasında yer almaktadır. Örneğin; ATM’lerden çektiğiniz parayı sayan sistem veya sensör, bilişim sektörüne girmektedir. ATM’lerde ki her sistem bir yazılım, her yazılım bir kod demektir. Yani, bilişim sektörüne yapacağınız yatırım, önemli bir rol oynamaktadır.

Ayrıca, bu sektöre yapacağınız her bir yatırım, tamamen kendinize yaptığınız doğrudan bir yatırımdır. Çünkü bu sektörde, elle tutulur, gözle görülür bir şey yok. Tamamen kendi kod bilginize yatırım yapacak, dev şirketler de yüksek gelirlere imza atacaksınız.

6- Tekstil Sektörüne Yatırım Yapmak

Tekstil Sektörüne Yatırım Yapmak

Giyim, kuşam ihtiyaçları her insanın baş temel unsurlarıdır. Yani, tekstil sektörüne yapacağınız her yatırım, doğrudan size kar imajı olarak geri dönecektir. Çünkü bu sektör, insanoğlu var olana kadar devam edecek ve var olduğu süre boyunca da, her zaman el üstünde tutulacaktır.

Eğer kaliteli ve elle tutulur bir şeye yatırım yapmak istiyorsanız, son yılların trend olan tekstil sektörüne yatırım yapabilirsiniz.

Örneğin; kendiniz yeni bir marka oluşturabilir, bu markayı belirli mağazalarda satışa çıkartabilirsiniz. Veya tam tersi, kendi mağazalarınızı açabilirsiniz. 

Eğer yukarıdaki fikirden hoşlanmadıysanız ve kendinizi riske sokmak istemiyorsanız, ülkemizde var olan şirketlere veya e-tekstil sitelerine yatırım yapabilirsiniz. Emin olun, iki fikir de günümüzün en önemli yatırım araçları içerisinde yer alıyor.

7- Küçük Sermayeli İşler Yapmak

Küçük Sermayeli İşler Yapmak

En çok para kazandıran işler arasında küçük sermayeli işler yaparak para kazanmak da yer alıyor. Bunun için öncelikle iyi bir fikir yürütmeniz şart. Yani harcayacağınız küçük sermayenin size bir geri dönüşünün olması gerekir.

Bunun için de ciddi bir araştırma yaparak hangi sektörün daha kısa sürede para kazandıracağını ve işe nasıl koyulacağınızı bilmeniz gerekir. 

Küçük işletme açarak para kazanma hakkında detaylı bilgi verdiğimiz yazımızı okumak için tıklayın.

8- Bloggerlik Yapmak

Bloggerlik Yapmak

Son yılların en popüler işlerinden biri olan bloggerlik, internetten para kazanmak için en ideal işlerin başında gelmektedir. Eskiden sadece Google reklamlarından para kazanılan blog sitelerinde artık satış ortaklığı yapılarak da para kazanılabiliyor.

Tabi bunun için biraz internet bilginizin olması gerekir. Hangi sektörde nasıl bir blog yapmanız gerektiği konusunda biraz araştırma yaparak işe koyulabilirsiniz. 

Kısa sürede para kazandıran işler arasında yer alması sebebi ile son dönemlerde gençlerin en çok üzerinde durdukları işlerin başında geliyor Bloggerlik yapmak. Bu işi nasıl yapacağınızı, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız Bloggerlik nasıl yapılır ile ilgili yazdığımız yazımıza ulaşmak için tıklayın.

9- influencerlik Yaparak Para Kazanma

influencer Olmak

İnternetten yapılacak işler arasında son zamanlarda en çok değerlendirilen iş modellerinden biri de influencerlik yaparak para kazanmaktır. Bunun için geniş takipçisi olan bir instagram hesabınızın olması gerekiyor tabi.

Kısa sürede para kazandıran işler arasında yer alması ve son dönemlerin en popüler iş fikirlerinden biri olması değerlendirilmeyi hak eden bir iş modelidir. 

influencer olmak için ne yapmanız gerekir, nereden başlamanız gerekir gibi bilgilere sahip değilseniz sizin için hazırladığımız yazımıza ulaşmak için tıklayın.

10- El İşi Yaparak Para Kazanma

El İşi Yaparak Para Kazanma

Evinizde arta kalan zamanınız varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız, yapabileceğiniz ve kısa sürede müthiş para kazanmaya başlayabilirsiniz. Evde anahtarlık yaparak para kazanabilir, el işi örgüler yaparak para kazanabilirsiniz. 

Biraz sosyal medya çevresi biraz da reklam gerektiren bir iş olsa da en çok para kazandıran işler arasında yer aldığını söylemek isteriz. Evde anahtarlık yaparak para kazanma hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın

11- Sosyal Medyadan Ürün Satışı Yapmak

Tam olarak sermayesiz iş denmese de küçük sermaye ile başlayarak sosyal medyadan ürün satışı yaparak kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Sosyal medyada ürün satışı, son dönemlerde kurumsal firmaların da bu alana atılmasıyla son derece parlak iş fikirleri arasında yer alıyor. Özellikle de dikkat çekici bir ürün ya da birkaç ürün bularak satış yapmaya başlayabilirsiniz. 

Sosyal medyada ürün satışı yaparak kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fakat sosyal medya hakkında fikir sahibi olmanız, takipçi sayınızın yeteri kadar olması önemli şartlar arasında yer alır.

12- Oto Kuaför Açarak Para Kazanma

Otomobil sayısının her geçen gün artması ve yeni yaşam alanlarının sürekli olarak kendini göstermesi ile oto kuaför ihtiyacı da artmaya başladı. Henüz keşfedilmemiş sitelerin olduğu bir bölgede bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Oto kuaförü açmanın maliyetinin de çok yüksek olmaması, kısa sürede para kazanmak için bu işi yapmaya değer bir hal alıyor. 

Oto yıkama bayiliği veren firmalar ile görüşerek hem marka bir isim adı ile hem de müşteri güvenini daha rahat kazanarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Oto yıkama bayiliği veren firmalar hakkında bilgi almak için tıklayın.

13- Cep Telefonu Tamirciliği

Cep telefonu, günümüzün temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Ancak fiyatların yüksek olması, arızalanan telefonlar yerine yenisini almaktansa tamir ettirmeyi daha cazip hale getiriyor. 

Cep telefonu tamirciliği, ustalık gerektiren bir iştir fakat en hızlı para kazandıran işler arasında yer almaktadır. 1 yıl kadar bir ustanın yanında çalışarak işi öğrenebilir ve kendi yerinizi açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

14- Organik Meyve Satıcılığı

Organik ürünler, son dönemlerde insanlar tarafından daha fazla tercih edilir oldu. Özellikle de pandemi döneminden sonra insanlar doğal tüketim yapmayı daha çok tercih ediyor. 

Köyde yakınınız varsa ve organik meyve tedariki yapabiliyorsanız kesinlikle kısa sürede para kazandıran işler arasında yer alan organik meyve satışı yaparak para kazanma işine girmenizi öneririz. 

Küçük bir sermaye bağlayarak sadece kendi çevrenizden satış yapmaya başlamanız bile ciddi bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Tabi adınız duyuldukça müşteri kitleniz de artacak ve daha fazla para kazanmaya başlayacaksınız. 

15- Tavuk Çiftliği Açmak

Tavuk çiftliği, eskiden beri para kazandıran işler arasında yer alır. İster yumurta satışı yapın ister doğal organik tavuk satışı yapın. Her iki işte de güzel kazançların olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz. 

Tavuk çiftliğine ek olarak seksörlük yaparak da para kazanabilirsiniz. Seksörlüğün ne olduğunu merak ediyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Kamil ışık
  5 sene önce

  Ben ankarada evimde sandalye üretimi yapmak istiyorum bana malzeme sağlayacak olanlar ulaşsın lütfen

  62
  yorum beğen