arama

Kısa Sürede Müthiş Para Kazandıran İşler

kisa-surede-muthis-para-kazandiran-isler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Para kazandıran işler, mutlaka vardır ancak, kısa sürede para kazandıracak işler ne yazık ki her sektör için söylenemez. Çünkü, ülkemizde yer alan ve sürekli aynı işlerde çalışan insanlar, artık daha kolay yoldan para kazanmak istiyorlar. Bunun için; para kazandıran iş fikirlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

 

Ayrıca, Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış ve daha yeni yeni ortaya çıkan iş fikirlerini de Türkiye’de para kazanmanın yolları olarak görebilir, bu işler sayesinde yeni girişimciliklere atılabilirsiniz.

 

İşte daha önce hiç duymadığınız ve yabancı ülkelerde yer alan, günümüzde yapılacak karlı işler;

 

İnternet Sektörüne Yatırım Yapmak

Kulağa garip ve saçma gelebilir ancak, yabancı ülkelerdeki en zengin iş adamlar dahi, artık yeni iş sektörü olan internete yatırım yapıyorlar. Çünkü internet sektöründe, A’dan Z’ye her şeyi bulabilirsiniz.

 

Peki, bu zengin iş adamları, internetin neresine yatırım yapıyorlar?

 

İnternette yatırım yapılacak o kadar karlı ve maliyetli noktalar var ki, işin içinden çıkamayabilirsiniz. Örneğin; E-Ticaret sitesi kurarak, insanlara; giyim, aksesuar, hediyelik, yeme-içme tarzında satışlar yapabilirsiniz. Emin olun, internetten elde edeceğiniz gelir, esnaflığa nazaran daha çok kazandırıyor ve daha çok kar elde edebiliyorsunuz.

 

– E-Ticaret sitelerine örnek verecek olursak, bunlar; HepsiBurada, n11, Trendyol gibi köklü ve tanınmış sitelerdir.

 

Başka bir örnek verecek olursak; Youtube!

 

Youtube, ülkemizde 5 veya 6 sene önce sadece müzik videoları yüklenen site olarak biliniyordu. Ancak, belli bir süre sonra, insanlar artık Youtube üzerinden inceleme videoları, şarkı videoları, komedi videoları gibi birçok şeye erişim sağlayabiliyorlar. Yani, Youtube gibi köklü bir site fikri bulabilir, bulduğunuz fikre yatırım yapabilirsiniz. Emin olun, yaptığınız yatırımın 2 veya 3 katını internet sektöründen kolaylıkla kazanabilirsiniz. Çünkü, internetten yatırım yaparak para kazanmak, artık çok kolaylaştı ve yediden yetmişe herkes internet kullanabiliyor, erişebiliyor.

Gayrimenkul Yatırımı

Gayrimenkul yatırımları, 2015 ila 2018 yılları arasında istatistiksel olarak artış gösterdi. Çünkü gayrimenkul yatırımları, para kazandıran işler kategorisinin en büyük kar imajına sahip sektörü arasında birinci sırada yer alıyor. Bununda en büyük sebebi; bir ev alıp, 100-200 TL daha fazla kazançla kiraya vermek oluyor. Örneğin; 250.000 TL’ye yeni yapılmış bir ev satın aldınız. Ve satın aldığınız evi, normal piyasa sektörüne göre; 100-200 TL koyarak, daha fazla bir kira parasına verdiniz. Bu kira parası, kendini her yıl daha zamlandırarak absorbe edecektir. Şuanda bilinen en mantıklı gayrimenkul yatırımı böyle işliyor.

 

Gayrimenkul yatırımlarından başka bir örnek verecek olursak; daha önce hiçbir evin, şirketin yapılmadığı arsayı satın almak. Aslında burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var: Eğer alacağınız arsaya yakın veya arsanın konumu potansiyel olarak hareketlenecekse, alınabilir. Alacağınız arsaya yakın inceleme yapar ve o arsanın değerleneceğini düşünürseniz, tahmininize göre arsa yatırımına yani gayrimenkul yatırımına girebilirsiniz.

 

Eğitim Sektörüne Yatırım Yapmak

Ülkemizde sürekli değişen eğitim sistemi sebebi ile artık dershaneler maksimum seviyede tutulmuyor. Çünkü, sürekli bir değişiklik geliyor ve dershanelerde kendini aniden değişen sisteme göre birden değiştiremiyorlar. Fakat, eğitim sektörüne yatırım yapmak, son yıllarda çok akıllıca bir hareket olurdu. Çünkü, eğitim sektörü demek sadece dershaneler değildir! Müzik kursları, yetenek kursları, sürücü kursları vb. kurslar açarak, birçok dalda eğitim sektöründen karlı şekilde para kazanabilirsiniz.

 

Son yıllarda çok fazla açılan ve gelirleri de gayet iyi olan tek bir eğitim dalı bulunuyor; özel okullar… Evet, bu özel okullarda çok güzel paralar dönüyor ve eğer kaliteli de bir okul açarsanız, sonsuza dek okulunuzun meyvesini yersiniz. Kısacası, yabancı ülkelerde olduğu gibi değişiklik ve başarı gösteren okullar, herkes tarafından beğenilecek, el üstünde tutulacaktır.

 

Üretim Yaparak Para Kazanmak

Ülkemizde çok fazla yerli üretim olmadığı için, belirli coğrafyalardan ithalatlar yapıyoruz. Eğer aklınızda bir şeyin veya bir nesnenin üretimi varsa, kesinlikle kendinizi bu yatırıma hazırlamalısınız. Çünkü, her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de devlet, parlak fikirleri devlet kredileriyle ödüllendiriyor ve böylece, yerli sermaye olabildiğince kalkınıyor. Kısacası, yerli fikirlerinizi çok geç olmadan, açığa çıkartacağınız sermayeleriniz ile birlikte para kazandıran işlerle duyurabilirsiniz.

 

Bilişim Sektörüne Yatırım Yapmak

Bilişim sektörü, günümüz çağımızın en önemli sektörleri arasında yer almaktadır. Örneğin; ATM’lerden çektiğiniz parayı sayan sistem veya sensör, bilişim sektörüne girmektedir. ATM’lerde ki her sistem bir yazılım, her yazılım bir kod demektir. Yani, bilişim sektörüne yapacağınız yatırım, önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca, bu sektöre yapacağınız her bir yatırım, tamamen kendinize yaptığınız doğrudan bir yatırımdır. Çünkü bu sektörde, elle tutulur, gözle görülür bir şey yok. Tamamen kendi kod bilginize yatırım yapacak, dev şirketler de yüksek gelirlere imza atacaksınız.

 

 

Tekstil Sektörüne Yatırım Yapmak

Giyim, kuşam ihtiyaçları her insanın baş temel unsurlarıdır. Yani, tekstil sektörüne yapacağınız her yatırım, doğrudan size kar imajı olarak geri dönecektir. Çünkü bu sektör, insanoğlu var olana kadar devam edecek ve var olduğu süre boyunca da, her zaman el üstünde tutulacaktır. Eğer kaliteli ve elle tutulur bir şeye yatırım yapmak istiyorsanız, son yılların trend olan tekstil sektörüne yatırım yapabilirsiniz.

 

Örneğin; kendiniz yeni bir marka oluşturabilir, bu markayı belirli mağazalarda satışa çıkartabilirsiniz. Veya tam tersi, kendi mağazalarınızı açabilirsiniz.

 

Eğer yukarıdaki fikirden hoşlanmadıysanız ve kendinizi riske sokmak istemiyorsanız, ülkemizde var olan şirketlere veya e-tekstil sitelerine yatırım yapabilirsiniz. Emin olun, iki fikir de günümüzün en önemli yatırım araçları içerisinde yer alıyor.

 

 • Kamil ışık
  3 sene önce

  Ben ankarada evimde sandalye üretimi yapmak istiyorum bana malzeme sağlayacak olanlar ulaşsın lütfen

  33
  yorum beğen