arama


TikTok Para Kazanma Yolları En Etkili 10 Yöntem 2022

TikTok Para Kazanma Yolları En Etkili 10 Yöntem 2022
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Sosyal medya devlerinden Tiktok, gençlerin en çok kullandıkları alanların başında geliyor. Kimi zaman geçirmek için kimi de Tiktok’tan para kazanmak için kullanıyor.

Tiktok para kazanma yolları oldukça geniş yelpazede değerlendirilebilecek bir konudur. Sponsorluk yaparak para kazanma, yaratıcı fonundan para kazanma vs. gibi birçok yöntem bulunur.

Tiktok para kazanma

Bu yazımızda Tiktok para kazanma yöntemleri arasında garanti para kazandıran en etkili yöntemleri sizlere sunacağız.

Tiktok Para Kazanma Yöntemleri

 1. Creator Fund (Yaratıcı Fonu)
 2. Sponsorluk Programı
 3. Canlı yayın yaparak para kazanma
 4. Trafik oluşturarak para kazanma
 5. Satış ortaklığı yaparak para kazanma
 6. Tiktok hesap satışı yaparak para kazanma
 7. Video izleyerek para kazanma
 8. Ürün satışı yaparak para kazanma
 9. influencerlik yaparak para kazanma
 10. Şarkı tanıtarak para kazanma

Creator Fund (Yaratıcı Fonu) ile Para Kazanma

YouTube reklamlarından para kazanma modeli gibi bir model olsa da Creator Fund biraz daha farklı bir para kazanma yöntemidir.

Öncelikle hesabınızı profesyonel veya içerik oluşturucu hesabına dönüştürerek işe başlamanız gerekiyor. Daha sonra video oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Creator fund, video görüntülenmesi, etkileşim gibi çeşitli faktörlere göre ödeme yapar. Son dönemlerde bir hayli popüler işler arasına giren Tiktok Creator Fund (Yaratıcı Fonu) para kazanma yöntemi, denemeye değer bir yöntemdir.

Ne Kadar Kazanabilirim?

Belirttiğimiz gibi Creator Fund (Yaratıcı Fonu) ile para kazanma, video izlenmesi, etkileşim gibi bazı faktörler göz önünde bulundurularak para kazandıran bir iştir.

Kazanacağınız aylık rakam, kanalınızın büyüklüğüne ve videolarınızın izlenme oranına göre değişkenlik gösterir. 10,000 TL kazananlar da var 100,000 TL kazananlar da var.

Sponsorluk Programı ile Para Kazanma

Tiktok para kazanma yöntemlerinden biri olan ve son dönemlerde daha da geliştirilen sponsorluk programı da değerlendirilmesi gereken güzel bir para kazanma yöntemidir.

Tiktok’un marka tanıtımları için oluşturduğu Creator Marketplace içerik oluşturucu, markaların incelediği bir alandır. Kullanıcıların analizleri, verileri bu içerik oluşturucu, markalarla kullanıcıları buluşturan bir platformdur.

Henüz yeni olmasından dolayı çok fazla marka tarafından kullanılmasa da ciddi anlamda para kazanılabilen bir alandır.

Tiktok sponsorluk programı da yine kullanıcının içeriklerine, video görüntülemelerine bağlı olarak ödeme alınabilen bir uygulamadır.

TikTok’ta sponsorlu her video için markalar 0,01 – 0,02 ABD Doları ödeme yapmaktadır. Nispeten diğer reklam ağlarına göre daha düşük ücret ödemesi olduğu için markaların tercih ettikleri bir yöntemdir.

Ne Kadar Kazanabilirim?

Tiktok sponsorluk ile kazanacağınız para da yine takipçi sayınıza ve videolarınızın izlenme sayısına göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki örnek tabloyu inceleyerek ortalama kazancınızı hesaplayabilirsiniz. Hesabınızın büyüklüğüne göre aylık 5,000 -7,000 TL arasında kazanabilirsiniz.

TikTok Takipçi Sayısı Sponsorlu İçerik Kazancı
1.000 – 10.000 5 – 25 dolar
10.000 – 50.000 25 – 125 dolar
50.000 – 500.000 125 – 1.250 dolar
500.000 – 1.000.000 1.250 – 2.500 dolar
1.000.000’dan fazla 2.500 dolar ve üzerinde

Etkileşim sayınız, takipçi sayınız ve videolarınızın ilgi çekebileceğini düşünüyorsanız kesinlikle Tiktok sponsorluk programı ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Canlı Yayın Yaparak Para Kazanma

1000’den fazla takipçisi olan Tiktok kullanıcılarının yararlanabildiği canlı yayın yaparak para kazanma, Livestream aracılığıyla para kazanma yöntemidir.

Tiktok kullanıcıları, canlı yayında sanal hediyeleri size gönderir siz de bu hediyeleri para karşılığında pırlantaya dönüştürerek para kazanırsınız.

Son dönemlerde Tiktok para kazanma yöntemleri arasında en sık değerlendirilen bu yöntem ile ciddi rakamlarda para kazanan fenomenlerin olduğunu görebiliyoruz.

Ne Kadar Kazanırım?

Canlı yayınlarınızın izlenme oranı ve izleyicilerinizin size gönderdikleri sanal hediyeler oranınca para kazanabilirsiniz. İlgi çekici canlı yayınlar yaparak insanların dikkatini çekebilirseniz çok yüksek paralar kazanabilirsiniz. Canlı yayın yaparak aylık 1,000-100,000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Sitenize Trafik Oluşturarak Para Kazanma

Tiktok, bilindiği gibi son dönemlerin en çok trafik alan sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Bunu değerlendirerek siteniz üzerinden daha fazla para kazanabilirsiniz.

Kripto para ya da herhangi bir alan üzerine oluşturduğunuz Blog ya da Youtube, Instagram hesaplarınıza trafik çekerek daha fazla ziyaretçiye ulaşarak daha fazla para kazanabilirsiniz.

Ne kadar Kazanırım?

Kazanacağınız para hem takipçi sayınıza hem de blogunuza bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin son dönemlerin en popüler yatırım araçları haline gelen kripto paralarla ilgili bir blog oluşturdu iseniz daha fazla para kazanabilirsiniz.

Ya da moda veya güzellik ile ilgili bir blogunuz ya da YouTube kanalınız varsa bu alandan da iyi paralar kazanabilirsiniz. Tabi bunlarla birlikte Tiktok takipçi sayınızın da iyi olması gerekir. Aylık kazancınız 1,000 – 5,000 TL arasında artabilir.

Tiktok Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yöntemleri olarak yıllardan beri kullanılan satış ortaklığı yaparak para kazanma, Tiktok’ta da yapılan bir iş haline geldi.

Hem eğlenceli hem de para kazandıran bir iş olmasından dolayı tercih edilen bir yöntemdir. Beğendiğiniz ürünlerin satış bağlantılarını paylaşarak insanların satın almasını sağlayacağınız bu yöntem ile belli oranlarda para kazanırsınız.

Affiliate olarak da adlandırılan bu yöntem, Tiktok para kazanma yöntemleri arasında en çok değerlendirilen yöntemlerden biridir.

Ne Kadar Kazanırım?

Tiktok satış ortaklığı yaparak para kazanma da yine takipçi sayınıza göre ve etkileşiminize göre değişiklik gösterir. Trendyol, Hepsiburada, Çiçeksepeti gibi pazaryerleri, affiliate programları sunan yerlerdir.

Aylık takipçi sayınıza ve satış oranınıza göre 2000 TL ile 10,000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Tiktok Hesap Satışı Yaparak Para Kazanma

Bu yöntem son yıllarda en çok kullanılan para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. Bir Tiktok hesabı açarak işe koyulabilirsiniz.

Hesap satışı yaparak para kazanmak için önceliğiniz bir hedef kitlenizin olmasıdır. Örneğin moda ile ilgili bir kanal kurabilirsiniz. Hesabınızı büyüttükten sonra moda sektöründeki bir firmaya satabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanırım?

Burada kazancınız oluşturacağınız Tiktok hesabının popülerliğine ve içeriğine göre değişkenlik gösterir. Şuan büyük Tiktok hesap satışları 10,000 TL ile 50,000 TL arasında bazen daha yüksek rakamlardan satılıyor.

Video İzleyerek Para Kazanma

Tiktok para kazanma yöntemleri arasında en kolay yollardan biri video izleyerek para kazanma yöntemidir. Bu yöntem, direkt Tiktok üzerinden değil Millionformula üzerinden yapılmaktadır.

Millionformula, insanların Tiktok videolarını izlemesi için oluşturulan ve markalar tarafından desteklenen bir programdır.

Millionformula ile Tiktok hesabınızı birleştirdikten sonra size verilen Tiktok videolarını izleyerek para kazanmaya başlarsınız.

Ne Kadar Kazanırım?

Şuan millionformula, her video izlemesi için 0,3 dolar ödeme yapıyor. Günlük ne kadar çok video izlerseniz kazancınız da buna göre artacaktır.

Hem eğlenceli hem de para kazandıran bir yöntem olduğu için kesinlikle Tiktok video izleyerek para kazanma yöntemini denemenizi öneririz.

Tiktok’ta Ürün Satışı Yaparak Para Kazanma

Ürün satışları, son dönemlerde internet üzerinden çok fazlasıyla yapılan bir iştir. Sadece Türkiye’de değil dünya genelinde sosyal medya üzerinden ürün satışı yaparak para kazananlar bulunmaktadır.

ABD’deki 7.000’den fazla TikTok üreticisinin, TikTok ile entegre Spring ürünlerine erişimi bulunmaktadır ve bazen buradan yapılan satışlar, pazaryerlerinden daha fazla olabiliyor.

Ne Kadar Kazanırım?

Satacağınız ürüne, yapacağınız reklama ve takipçi sayınız ile hedef kitlenizin doğru olmasına bağlı olarak farklı miktarlarda para kazanabilirsiniz. Mesela makyaj ürünü satışı yaparsanız aylık takipçi sayınıza göre 5,000 TL ile 20,000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

İnfluencerlik Yaparak Para Kazanma

Markaların ürün  veya hizmetlerini tanıtarak Tiktok’tan para kazanabileceğiniz influencerlik, son dönemlerin en popüler işlerinden biridir.

Takipçi sayınıza göre yüksek kazançlar sağlayabileceğiniz bu modelle, kendi ürünleriniz yerine başka büyük firmaların ürün veya hizmetlerini tanıtırsınız ve bu şekilde markalarla sözleşme yaparak para kazanabilirsiniz.

TikTok’ta olarak şu yöntemler ile para kazabilirsiniz:

 • Reklam gönderileri
 • Sponsorlu etkinlikler
 • Marka elçiliği
 • Satış ortaklığı pazarlaması

Ne Kadar Kazanırım?

Markalar, influencerların takipçi sayısına göre ödeme yapmaktadır. Yani ne kadar çok takipçiniz varsa o kadar çok para kazanabilirsiniz. Örneğin 10.000 takipçiniz varsa markalar size buna göre ödeme yaparlar.

Şarkı Tanıtarak Tiktok’ta Para Kazanma

Popüler bir Tiktok kullanıcısı iseniz şarkı tanıtımı yaparak para kazanabilirsiniz. Son dönemlerde bildiğiniz gibi yeni şarkıların parlamasındaki en büyük etken sosyal medya platformlarıdır.

Bazen çok kaliteli olmasına rağmen kimse tarafından bilinmeyen bazı şarkılar, kısa bir sürede TOP 10 listesine girebiliyor.

Eğer sizin de geniş bir takipçi kitleniz varsa bunu değerlendirerek şarkıcılardan para kazanabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanırım?

Hesabınızın takipçi sayısına bağlı olarak ve şarkıcılarla yapacağınız anlaşmaya göre para kazanabileceğiniz şarkı tanıtımı yaparak para kazanma yöntemi ile aylık 10,000 ile 100,000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI