arama


Evde Anahtarlık Yaparak Para Kazanma | Sermayesiz İş Fikirleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Para kazanma sanatı, her geçen gün farklı bir boyut kazanmaya devam ediyor. Evde anahtarlık yaparak para kazanma da bu yeniliklerden biridir. Basit objelerle son derece şık anahtarlıklar yaparak çevrenizdeki insanlara, sosyal medya takipçilerinize ya da pazaryerlerinde (Trendyol, N11, Hepsiburada) satışa çıkartarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Anahtarlık Yaparak Para Nasıl Kazanılır? Eğer çocuklu ev kadınıysanız, değişen hayat koşullarından dolayı çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Çocuklarınızdan dolayı çalışmanın kolay olmadığa durumlarda en mantıklısı evde çalışmak olacaktır. Evde nasıl para kazanırım diye düşünüyorsanız sizin için harika bir önerimiz olacak.

Evde Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Evde Anahtarlık Yaparak Para Nasıl Kazanılır

Evde anahtarlık yaparak para kazanmak isterseniz, sizim için kaçınılmaz bir fırsat olabilir. Hem evinizde çocuklarınızla beraber kalırken, hem de anahtarlıklar yaparak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Evde anahtarlık yapmak için olağan üstü el becerilerinizin olmasına hiç gerek yok. Zaten birkaç deneme yoluyla işi profesyonelleştirmeye kadar götürebilirsiniz. Üstelik fazlaca maliyetli malzemelere gerek kalmadan çok kısa sürede onlarca anahtarlık modellerini evde yapabilirsiniz.

Evde Anahtarlık Yapmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Maliyet açısından da çok fazla maliyet gerektirmeyen anahtarlık işi için kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden alacağınız renkli keçe satın almanız yeterli olacak. Biraz ip biraz da yapıştırıcınız varsa gerisi tamamen el marifetinize kalmış.

Çevrenizdeki İnsanlarla Başlayın

Hangi iş olursa olsun mutlaka eş dost çevresiyle desteklenerek büyütülmeye çalışılır. Hele ki okula giden çocuklarınız var ise işiniz biraz daha kolaylaşacaktır.  Çevrenize bu işle uğraştığınızı duyurarak destek görebilirsiniz. Watsap gruplarında yapmış olduğunuz el emeği anahtarlıkları paylaşarak kısa sürede büyüme potansiyeline ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanın

Günümüz geniş Pazar ağını oluşturan sosyal medya mecrası bu işler için oldukça uygun yerlerdir. Yapmış olduğunuz anahtarlık modellerini sosyal medyanın her yerinde kullanarak kısa sürede sipariş almaya başlayabilirsiniz.

Bijuteriler ile Anlaşın

Anahtarlık yapma işinizi biraz profesyonelleştirdikten sonra tuhafiye gibi esnaf dükkânlarına pazarlayarak satışlarınızı oradan da yapabilirsiniz. Böyle devam ettikçe kısa süre sonra AVM gibi yerlerle anlaşarak işinizi daha da büyütebilirsiniz. Bu noktada istikrar, pes etmeme ve sabır noktasında kararlı olmalısınız.

Şimdi sizlere You Tube kanalında örnek olabilecek bir video linki bırakacağım. Bu video ile birkaç farklı anahtarlık modeli ile bu işe başlayabilirsiniz. Anahtarlık yapma işini zamanla oturttukça yeni model ve seçeneklerle ürün ağınızı zenginleştirebilirsiniz.

Hatta öyle ki pes etmeyip belli bir kitleyi geçtiğinizde takım arkadaşlarıyla bu işinizi büyüterek, daha fazla yerlere anahtarlık ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Malzemeleri de kırtasiye ve tuhafiye gibi yerlerden kolayca temin edebilirsiniz. Eva, keçe, ve kumaş gibi malzemelerle anahtarlık yapma işi daha kolay ve rahat bir süreçtir. son zamanlarda trend olan makrome üzerinden da kolaylıkla anahtarlık yapabilirsiniz. dikiş becerileriniz var ise amugurimi anahtarlık modelleri ile de yolunuza devam edebilirsiniz.

Anahtarlık Yaparak Ayılık Ne Kadar Kazanabilirim?

Aslında bu durum tamamen çevrenize ve sizin iletişiminize bağlıdır. Anahtarlıklar çok pahalı aksesuarlar değil. 5-10 TL arasında rahatlıkla satabilirsiniz. Günde 20 tane sattığınızda 200 TL eder ki bu da aylık 6000 TL para yapar. Evde çalışarak para kazanmak için gayet iyi bir rakam olduğunu söyleyebiliriz. Hem hobi hem de sermayesiz iş fikirleri arıyorsanız kesinlikle evde anahtarlık yaparak para kazanma fikri sizin için de ideal bir iş fikri olacaktır.

Evde Anahtarlık Yapımı Videosu

Şimdi size önereceğimiz Hilalce YouTube kanalındaki anahtarlık yapma modellerinde tamamen kesim ve Keçe işlerinden anahtarlık yapma seçeneklerine göz atabilirsiniz. Az maliyetli ve yapım aşamaları da oldukça rahat ve eğlencelidir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Trendyolda Satış yaparak Para Kazanma

En Çok Para Kazandıran Ek İş Fikirleri
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Aslı
  2 sene önce

  İş almak istiyorum

  12
  yorum beğen