arama


Starbucks Bayilik Başvurusu ve Şartları 2022

Starbucks Bayilik Başvurusu ve Şartları 2022
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Starbucks bayilik başvurusu hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara bu yazımızdan ulaşarak işinizi kurmanız için bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz. 

Kafelerin sosyal hayat üzerindeki etkilerini değerlendirdiğimizde, bir cafe açmak pek de fena bir fikir gibi gelmez. Fakat açılacaksa Starbucks gibi kendinden söz ettiren ve hazır müşteri kitlesi bulunan bir markadan bayilik almak çok daha mantıklı olacaktır. 

Starbucks Bayilik Başvurusu

Starbucks, en çok tercih edilen cafeteryaların başında geliyor. Dünya genelinde bilinen ve popülaritesi yüksek olan bir cafe markası olduğu için Türkiye’de de kısa sürede kendinden söz ettirdi ve her ilde nereden bakılsa 3-5 tane şubesi bulunuyor. Peki, Starbucks bayilik başvurusu şartları nelerdir, nasıl bayilik alınır? İşte detaylar…

son zamanlarda genç kitle tarafından oldukça fazla tercih edilen bir kafe haline gelmiştir. Genel gelen kitleye bakıldığı zaman bunların öğrenci ve hizmet sektöründe çalışan kişilerin olduğu görülmektedir. Oldukça güzel kahve çeşitleri ile beraber çok kısa süre içinde ülkemizde yükselmiş, içecek haricinde tatlı ve sandviç çeşitlerine de yer vermeye başlamıştır.

Böylesine dünyada en kaliteli kahve satışı yapan bir marka, nezih ve kültürlü ortamı, birçok avantajı ile beraber insanları kendine çekmeyi başarıyor. Yaklaşık kırk sene öncesine kadar sadece bir kafe ile hizmete başlayan bu işletme, daha sonrasında dünyanın her yerine yayılarak, günümüzün vazgeçilmez markaları arasında yerini almıştır.

Durum bu hallere gelmiş olduğuna baktığımızda, günümüz insanlarının buluşup bir kahve eşliğinde sohbet etmek istedikleri yerler arasında ilk sırada Starbucks’un yer alması pek de şaşırtıcı olmuyor. Kahve  haricinde, farklı çay çeşitleri ve birçok tatlı ile beraber insanların ağzını tatlandırmak için bile geleceği mekanlar arasında yer alabilir.

Starbucks Bayilik Veriyor mu?

Türkiye’deki kafe sektörüne adım atmasının ardından vazgeçilmez yerlerden biri haline gelen Starbucks, birçok girişimcinin de merak ettiği sorulardan birisi olan; Acaba Starbucks bayilik veriyor mu? sorusunu da akıllara taşımaktadır.

Oldukça iyi iş yapan Starbucks adındaki kafelere bakıldığı zaman, iyi bir ve bayilik fikiri olabilir ancak, şu anda pek mümkün görünmemektedir. Çeşitli avmlerde ve şehirlerde kafeler açmış olan Starbucks markası, gelişimine ve ülkemizdeki şubeleşme çalışmalarına durmadan devam edecektir. Ancak bu duruma bakıldığında kazançtan bir pay çıkarmanın uzun yıllar mümkün olmayacağı da ön görülmekte.

İlginizi Çekebilir: Komagene Bayiliği Nasıl Alınır?

Starbucks Bayilik Başvurusu ve Şartları 2022

konusuna bakıldığı zaman herhangi bir bayilik bilgisi ve zamanı vermek imkansız diyebiliriz. Çünkü bununla ilgili elimizdeki herhangi bir resmi bilgi bulunmamaktadır. Starbucks markası, bir Amerika kökenli marka olarak ülkemizdeki bazı firmalar ile birtakım anlaşmalar yapmıştır ve ülkemizde açılacak olan tüm Starbucks adında açılan mağazalardan o firmalar sorumlu olacaktır. Bu duruma bakıldığı zaman girişimciler için de bayilik almanın şu anlık imkansız olduğunu görmekteyiz. Kişisel olarak başvuruda bulunarak herhangi bir bölgede bayilik de bulunmak mümkün değil.

Starbucks markasının ülkemizdeki kafelerinin sorumlusu olan Shaya grubu, bayilik için elindeki yetkiler sınırsızdır. Ülkemizdeki tek temsilci olan Shaya grubu, kendi strateji ve planlarını baz alarak ülkemizdeki bölgelere Starbucks markasının kafelerini açar. Starbucks markasının ülkemizdeki tüm kafelerinin arkasında sadece Shaya grubunun olduğunu söyleyebiliriz.

İki şirket arasında yapılmış olan anlaşma ile şu anda bayilik gibi bir olanak bulunmamaktadır. Ancak ileri ki dönemde durum değişebilir ve Shaya gibi başka bir firma da bayilik açma yetkisine sahip olabilir. Bu sebepten ötürü merak eden kişiler ilgi ile son durumu takip edebilirler.

Starbucks Bayilik Başvurusunda İstenen Belgeler

Stabucks bayilik başvurusunda bulunurken genel evraklara ek olarak özel bazı nedenler sorulmaktadır;

 • İsim – soy isim
 • Cep telefonunuz
 • Mail adresiniz
 • Bayinizi Açmak İstediğiniz Lokasyon
 • Kiralayacağınız dükkan kime ait
 • Dükkan kira ise kira bedeli
 • İl, ilçe, mahalle, cadde, kapı no
 • Fatura unvanı
 • Depo alanı genişliği
 • Mesleğiniz ve şimdiki işiniz
 • Açacağınız yerin yakınlarındaki rakip dükkanlar
 • Tercih etme sebebiniz

Yukarıda belgeleri ve evrakları tamamladığınızda bayilik başvurusunu yapabilirsiniz. 2022 Starbucks bayilik vermeye devam ediyor. Şartların size uygun olduğunu düşünüyorsanız, yeni iş fikirleri arasında değerlendirebilirsiniz. 

Starbucks Resmi Websitesinin Bayilik Metni

Bayilik alarak kendi işini kurmak isteyenler, Starbucks resmi web sitesinde belirlenen koşulları inceleyebilirler. Bayilik şartları biraz ağır olsa da sermayesi olan biri için son derece mantıklı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Starbucks bayilik başvuru şartları hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın

Bunlara da Göz Atabilirsiniz

Civil Bayiliği Nasıl Alınır?

Tesettür giyim bayiliği veren firmalar

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI