arama


Yeni İş Fikri: Amigurumi Bebek

amigurumi bebek
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Yeni iş fikirleri arasında “Amigurumi” nin de yer aldığını biliyor muydunuz? Evde amigurumi yaparak para kazanma yöntemlerini bu yazımızda sizler için hazırladık. Çocuklar çok severek oynadığı hatta gece yatmadan önce annelerinden amigurumi oyuncaklarıyla uyumak istediği de aklınızın bir köşesinde bulunsun deriz…

amigurumi bebek

Türkiye’de ve birçok yabancı ülke de girişimci kadınların en çok tercih ettiği iş imkanlarından biri de amigurumi yaparak para kazanmaktır. Hem evden hem de işleri ilerlettikten sonra küçük bir dükkan açarak kaldığınız yerden işlerinize devam edebileceğiniz önü açık bir iş fikridir.

Özellikle de pandemi döneminden dolayı birçok kadın, ailesine ekonomik açıdan fayda sağlamak için birçok sektöre adım atmıştır.  Sizlerin de aklınızda, yeni iş fikirleri arasından amigurumi varsa hiç durmadan başlayın derim çünkü birçok ailenin kimyasal madde içermeyen oyuncaklar aradığı apaçık ortadadır. Peki “Amigurumu nedir, amigurumi nasıl yapılır” dilerseniz bu sorularınızın cevaplarına geçelim.  

İlginizi Çekebilir: Evden Dikiş Yaparak Para Kazanma

Amigurumi Nedir ?

amigurumi nedir

Amigurumi; özel tığ ve tüylenmeyen özel iplerle örülen, uzak doğu kökenli  örgü oyuncak sanatıdır. Özellikle pamuklu, tiftiklenmeyen  ve tüylenmeyen iplerden sık iğne tekniği ile örülmektedir.

Amigurumi tekniği ile  günümüzde  meşhur olan “Niloya amigurumi, Pepe amigurumi, Maşa ile Koca Ayı amigurumi” gibi birçok çizgi film karakteri vardır. Tabii, sizlerin de hayal gücüne bağlı olarak birçok farklı figür ortaya çıkabileceği gibi, günümüzde yaygın olan basit ve tercih edilen farklı modeller de mevcuttur.

 Amigurumi Bebek Nasıl Yapılır?

amigurumi bebek nasıl yapılır

Her çocuğun hayali olan amigurumi bebekler, günümüzde gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu kadar çok tercih edilmesinin en büyük sebebi, doğal ve kimyasal maddeler içermemesinden kaynaklanmaktadır.

Amigurumi bebek yapabilmek için, örgü yeteneğinizin yüksek olması gerekir. Buna ek olarak hayal gücünü de eklersek sanırım ihtiyacınız olan her şeye sahip olmuş oluyorsunuz.

Unutmamak gerekiyor ki her işin bir zahmeti vardır. Öğrenmek ve dahası kendinizi geliştirmek konusunda istekli olmanızda oldukça yarar var çünkü amigurumi bebekleri yaparken, sürekli bebek üretmeniz gerekeceğinden kendinizi bu sektörde iyice geliştirmeniz ve rakiplerinizden farklı olarak tanınmanız gerekecektir.

İlginizi Çekebilir: Evde Bileklik Yaparak Para Kazanma

1- Eğitici Videolar İzleyin

eğitici videolar izleyin

Amigurumi bebek yapabilmek için örgüye hakim olmanız gerektiğini söylemiştik. Bildiğiniz üzere artık birçok sosyal medya platformunda eğitici birçok içerik bulunmaktadır. Bunların en başında “Youtube” mecrası gelmektedir. Youtube’dan eğitici videolar izleyerek kendinizi örgü konusunda geliştirebilirsiniz.

2- Eğitici Kurslara Katılın

eğitici kurslara katılın

Birçok sektör genç girişimcileri ve kadın girişimcileri desteklemek için kurs imkanları sağlamaktadır. Siz de kendinizi “Amigurumi bebek” yapımını öğreten kurslar da geliştirebilir ve sertifikanızı da alarak, amigurumi bebek yapımı işine atılabilirsiniz.

3- Kendinizi Deneyin

kendinizi deneyin

Öğrenmenin en güzel yolu kendinizi keşfetmekten ve kendinizi denemekten geçer. Yeni şeyler denemekten ve bunları çevrenize sunmaktan çekinmeyin tam aksine daha atılgan olun ve kendinizi amigurumi bebek yapımı sektöründe birinci sıralara taşıyın.

4- Amigurumi Bebek Yapan Sayfaları Takip Edin

amigurumi bebek yapan sayfaları takip edin

Amigurumi bebek yapan birçok hobi sayfası mevcuttur. Sizler de kendinizi geliştirmek istiyorsanız, rakiplerinizin neler yaptığına bakın ve ortaya rakiplerinizden farklı neler çıkarabileceğinize odaklanın.

Amigurumi Bebek Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

amigurumi bebek yapmak için gerekli malzemeler

Her sanatın kendine has aletleri vardır. Elbette sizin işiniz de aslında başlı başına bir sanattır. O yüzden amigurumi bebek yapabilmek için çeşitli malzemelere de haliyle ihtiyacınız olacaktır.

 • Uygun numarada tığ ( kullanılacak ipe göre değişir )
 • Pamuklu oyuncak ipi  ( Çeşitli renklerde )
 • Elyaf
 • Makas
 • Süsleme için çeşitli aksesuarlar ( Kurdela, boncuk, dantel vs )
 • Kilitli göz
 • İlmek tutucu
 • İnternet erişimi olan bir telefon
 • Etamin iğnesi
 • Hayal Gücü

Gerekli malzemeleri tamamladıktan sonra geriye sadece bu işe nereden başlayacağınız kalıyor.

İlginizi Çekebilir: Evde Yemek Yapıp Satmak

Amigurumi Bebek Yapımıyla Nasıl Para Kazanırım?

Amigurumi Bebek Yapımıyla Nasıl Para Kazanırım?

Gelişen bir teknoloji çağında yaşıyoruz. Artık herkes alışverişini internet aracılığı ile gerçekleştiriyor. Bu yüzden kendinizi sosyal mecra da göstermeniz gerekecektir.

1- İnstagram Sayfası Açın

instagram sayfası açın

Kendinizi tanıtabilmek için bir instagram sayfası açabilir ve yaptığınız ürünleri instagram sayfanız üzerinden tanıtabilirsiniz. Küçük reels videoları çekerek, bebekleri nasıl yaptığınızı paylaşabilir ve insanlara böylelikle güvende aşılayabilirsiniz. Aynı zamanda reklamlar vererek sayfanızın erişimini arttırabilirsiniz.

İnfluencer’lık yaparak para kazanma yolları: Influencer Nedir? Influencer’lar Kimlerdir?

2- Youtube Sayfası Açın

youtube sayfası açın

Günümüzde en çok tanınma potansiyeline sahip en ünlü sosyal medya platformu youtube sayfalarıdır. Yaptığınız amigurumi bebeklerinizin videolarını çekerek youtube sayfanıza yükleyebilir ve böylelikle erişiminizi arttırabilirsiniz. Böylelikle ek olarak youtube videolarınızdan da gelir de elde edebilirsiniz.

Youtube hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayınız: Youtuber Nasıl Olunur? 10 Adımda Youtube Kanalı Açarak Para Kazanma

3- Pazar Yerleri

pazar yerleri

“Trendyol, Çiçeksepeti, Gitti gidiyor” gibi dijital pazar yerlerinde ürünlerinizi satabilir ve kendi markanızı tanıtabilirsiniz. Bu konuda Trendyol ve diğer Pazar yerleri ilk girişimcilere değer vermekte ve yükselebilmeleri için olanaklar sağlamaktadır.

4- Çevrenize Satın

çevrenize satın

İnsan önce çevresinde tanınmalı öyle değil mi? Siz de küçük çocuklara amigurumi bebekler hazırlayarak hediye edebilir ve soran kişilere ücretli bir şekilde yapma teklifinde bulunabilirsiniz. Hem böylece çevreniz genişleyecek ve tanınmış olacaksınız.

  Evde Amigurumi Bebek Yaparak Ne Kadar Gelir Elde Edilir ? 

evde amigurumi bebek yaparak

Evde amigurumi yapmak çok zevkli bir iştir. Günde  orta boy bir oyuncak yaparak ortalama 50 lira  ile 200 lira arasında  ( tabii oyuncağın çeşitine , boyutuna ve  özelliğine göre ) satabilirsiniz. Aylık ortalama 1000 lira  ile 3000 lira arasında  bir  gelir sağlayabilirsiniz. Belki de hiç belli olmaz, satışınıza ve tanınmanıza göre daha fazla kazanabilir ve kendi dükkanınızı açabilirsiniz.

Evet, evde amigurumi bebek yaparak para kazanma yollarını sizlere aktardık. Yeni iş fikri olan amigurumi bebek yapmak, inanın bana hem keyifli hem de bir o kadar maliyeti ucuz bir iş fikridir. O halde başlamak için neyi bekliyorsunuz?

Amigurumi Bebek Fiyatları

Son dönemlerde bir hayli popüler bir hal almaya başlayan amirgurumi bebekler, piyasada fazlasıyla alıcı buluyor. Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da bir hayli alıcı bulan bebekler, bazen çok yüksek fiyatlara da satılabiliyor. Amirgurumi bebek fiyatları listesini incelediğimiz fiyatların 45 TL‘den başlayarak 500 TL dolaylarına kadar gittiğini görebiliyoruz. 

El emeği ile işlenen amirgurumi bebekler, el işçiliği ya da kullanılan malzemelerin kalitesine göre de fiyatları değişebiliyor. Güncel Amirgurumi bebek fiyatları konusunda sosyal medya sitelerini, pazaryerlerini inceleyebilirsiniz. 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Derua
  9 ay önce

  El işi yapmayı seviyorum yardımcı olursanız sevinirim

  2
  yorum beğen
 • Esma
  2 sene önce

  4 arkadaş olarak toplu amigurimi bebek
  Ler yapıyoruz işe ihtiyacımız var sizlerden de toplu iş almak istiyoruz yardımcı olursanız seviniriz

  16
  yorum beğen
 • Eda Y.
  2 sene önce

  Merhaba instagram hesabimiz @hemsireamigurumi kaliteli malzeme ile kaliteli ürünler hazirlayabiliriz iki arkadaş yapıyoruz tek veya toplu siparişte istenilen ürünleri hazirlayabiliriz

  10
  yorum beğen
 • Dilek Gezmiş
  2 sene önce

  Merhabalar bende evde amıgurumi yapıyorum internet sayfam z&m Amigurumi ev bütçesine katkıda bulunmak için bende iş istiyorum . Toplu sipariş yapabilirim . Şimdiden teşekkürler

  15
  yorum beğen
 • Dilek Emir
  2 sene önce

  Merhabalar bende evde amıgurumi yapıyorum internet sayfam z&m Amigurumi ev bütçesine katkıda bulunmak için bende iş istiyorum . Toplu sipariş yapabilirim . Şimdiden teşekkürler

  13
  yorum beğen
 • figen
  3 sene önce

  satış yapmak istiyorum

  15
  yorum beğen
 • Aynur Çelik
  3 sene önce

  Amigurumi satısı yapmak istiyorum

  14
  yorum beğen
 • Betül
  3 sene önce

  Merhabalar ben Bursa’da ikamet ediyorum her çeşit amigurumi yapabiliyorum. Elim hızlı ve güzeldir. Fiyatlarım uygundur. İnstagram adresimden el işçiliğimi görebilirsiniz.
  İnstagram = orgu_aski_29
  İlgili firmalarla çalışmaktan mutluluk duyarım

  14
  yorum beğen
 • Kübra
  3 sene önce

  Amigurimi organik oyuncaklar yapıp satışını yapıyorum çalışmak isterseniz
  @elemegimgoznurum69 hesabımdan yaptığım ürünleri görebilirsiniz

  23
  yorum beğen
 • Seyma
  3 sene önce

  Merhaba amigurumi oyuncak bebek örüyorum ve satmak istiyorum @sevgigurumi instagram sayfa

  18
  yorum beğen
 • Şeyma
  3 sene önce

  Merhabalar amigurumi oyuncaklar örüyorum ve satmak istiyorum @sevgigurumi instagram sayfa

  19
  yorum beğen
 • naz
  3 sene önce

  istenilen model amigurumi yapabilirim toplu siparişlerde indirim de olur instagram sayfam @amigurumi_animals_

  22
  yorum beğen
 • Hicret
  3 sene önce

  Ben de amigurumi yapıyorum elimde bir çok ürün var yardımcı olursanız sevinirim instagram @kumsaati.k

  20
  yorum beğen
 • Medine
  3 sene önce

  Merhaba internet uzerinden amigurumi yapiyorum ama yeterli gelir elde edemiyorum sizinle is birligi yapip toplu siparisler almak istiyorum donus yaparsaniz sevinirim

  17
  yorum beğen
 • Zeynep
  3 sene önce

  Merhaba yaptığım oyuncakları satmak istiyorum toptan alıyor musunuz

  17
  yorum beğen
 • Hülya
  3 sene önce

  Ben amigurumi bebek yapıyorum bu IŞİD’e büyütmek istiyorum ama maalesef sesimi duyuramadim maalesef ki buna gücüm yetmedi
  Uyugun fiyatlı sizin için örülen el emeği oyuncaklarım var isteğe göre de oyuncak oruyorum sizde de destek bekliyor istegram sayfamı takip edip ayriyetten destek olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim @ hulyanin_sirin_oyuncaklari_

  16
  yorum beğen
 • Arzu
  3 sene önce

  Merhabalar bende bir amigurumici olarak yaptığım organik el emeği oyuncaklar yaparak evime katkıda bulunmak istiyorum çevremede satışını yaptığım bebekler çok ilgi görüyor beyeniliyor ve ben evde yapıp toplu satış yapmak istiyorum toplu alan yerlere satış yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

  19
  yorum beğen
 • Melek
  3 sene önce

  Amiguri yapiyorum iş istiyorum

  22
  yorum beğen
 • Kübra arık
  3 sene önce

  Amigurumi oyuncak yapıyorum profosyonel bir şekilde işlerim iş istiyorum

  21
  yorum beğen
 • Zeynep Altay
  3 sene önce

  Bende amigurumi oyuncaklar yapıyorum instagram adresim zeynphobidunyasi takip ederseniz sevinirim bende satış yapıyorum oyuncaklarım bebeklere ve çocuklara uygun iplerle yapılmıştır güvenle oynayabilirler

  24
  yorum beğen
 • Büşra yener sari
  3 sene önce

  Amigürimi oyuncakları yapıyorum pamuklu ip kullanıyorum oyuncaklarım çok tatlı

  22
  yorum beğen
 • Sevil
  3 sene önce

  #amigurumi yapıyorum..oyıncaklarım çok tatlı..Instirgam pamuk_bebek_sevil…elimde hazır olan oyuncaklarım mevcut..

  19
  yorum beğen
 • Betul
  3 sene önce

  Amigurumi oyuncaklar siparişi alıyorum.iplerimi tüketme yapmayor ve güvenilir malzemeler kullanıyorum. Instragram adresim amiguru83 olup takipbinizi bekliyorum. Yaptığım oyuncakları dükkan dekoru için de kullanabilirsiniz. Ebatı büyük oyuncaklarda yapılabilir.

  19
  yorum beğen
 • Berna
  3 sene önce

  Bende amigurumi ve mefruşat üzerine işler yapıyorum instagram sayfam hobili_eller

  22
  yorum beğen
 • Hülya
  3 sene önce

  Sağlıklı ve minnos oyuncaklar terapi gibi
  Ve ben seçerek yaptığım işimi kazanca çevirmek istiyorum
  Instgram sayfam @minnosoyuncaklar79
  Sayfaya bir gözetmenizi tavsiye ederim
  Hepsi gerçekten sevgi ile örüldü:))

  23
  yorum beğen
 • Yaren
  3 sene önce

  Amigurumi oyuncakları yapıyorum. İnstegram hesabim @el_emegi_amigurumilerim . Bebeğimiz çocuğunuz için tüylenmeyen boğazına kaçma endişesi olmayan onu eğlendirecek sağlıklı doğal oyuncaklar arıyorsanız bir bakın derim

  23
  yorum beğen
 • Deniz guvenc
  3 sene önce

  Selamlar bende evden çalışmak durumundayım. Örülmüş amigurumi oyuncaklarım var . Çok tatlılar. Çevrem olmadığı için satışlarda sıkıntı cekiyoum. Yardımcı olursanız sevinirim

  22
  yorum beğen
 • Gülnur
  3 sene önce

  Çok miniş amugurumiler örüyorum çevrem olmadığı için satış yapamıyorum instagram sayfam @ilmekatangilerden
  Destek olursanız çok sevinirim

  27
  yorum beğen
 • Selime turgutoglu
  4 sene önce

  Bende amigurumi yapiyorum ve satmak istiyorum

  28
  yorum beğen