arama


Evde Bileklik Yaparak Para Kazanma

Bileklik yapımı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Evde bileklik yaparak para kazanma fikri de değerlendirilebilecek güzel ve kârı yüksek işlerden biridir. El becerinize güveniyor, sosyal medya çevreniz de genişse kesinlikle bu fikri değerlendirmenizi öneririz.

Bileklikler, her kadının hemen hemen sevdiği aksesuarlardır. Altın, gümüş, değerli taşlardan yapılan bileklik modellerine ek olarak boncuk ile yapılan bileklikler de kadınların markajında yer alan bileklik türleridir.  Evde bileklik yaparak para kazanmak isteyenler için de güzel bir iş fikri olabileceğini söyleyelim.

Aksesuar ya da takılar altın ya da diğer değerli taşlardan olmak zorunda değil. Kadınlar, değişik fikirleri ve değişik aksesuarları kullanmayı severler. El işi bileklik modelleri de bu anlamda değerlendirilen aksesuar modelleridir. El işçiliğine güvenen ve biraz da sosyal medya gücü yüksek olan kadınlar, evde bileklik yaparak para kazanmaya başlayabilirler.

Evde bileklik yaparak para kazanma

Evde Bileklik Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

El işçiliklerinden kazanılan paralar aslında düşük paralar değil. Ancak bu, tamamen işi yapacak kişinin el becerisine ve hızına bağlıdır. Tabi müşteri potansiyeli de önemli bir konudur. Sosyal medya platformlarını incelediğinizde bu anlamda birçok kişinin evde bileklik yaparak para kazandığını görebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey ise güzel ve dikkat çekici boncuklar ve bileklik yapımından kullanılan iğne veya tığdır. Bunun haricinde bir sermaye gerektirmemesi, düşük sermaye ile para kazandıran işler arasında değerlendirilmesini tetikler.

İlginizi Çekebilir: Evde Dikim Yaparak Para Kazanma

El İşi Bileklikler Nerede Satılır?

Evde el işi yaparak para kazanma fikri, herkes için cazip gelir elbette ancak bu işin de kendine göre zor yönlerinin olduğunu söylemek gerekir. Özellikle de Pazar bulmak, bu iş için en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Evde el işi bileklik yaparak para kazanmak için elbette sosyal medya çevrenizin iyi olması gerekir. Çünkü insanlar artık ihtiyaçlarını karşılamak veya yeni fikirler edinmek için daha çok bu alanları kullanıyorlar. Yani evde bileklik yaparak para kazanma işine atılmadan önce sosyal medya çevrenizin geniş olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Evde bileklik yaparak para kazanmak için ayrıca yabancı alışveriş sitelerini de değerlendirebilirsiniz. Özellikle Arap ülkelerine ve Avrupa ülkelerine hitap eden yabancı e-ticaret siteleri, el işi ürün yaparak para kazanmak isteyenler için sunulabilecek en güzel yerler arasında değerlendirilmektedir. Tabi bu tip sitelerde iş yapmayı düşünüyorsanız öncelikle gerekli şartları yerine getirmeniz gerektiğini ve kargo ücretini doğru şekilde hesaplayarak iş yapmanız gerekir. Yoksa kazanayım derken kazancınızdan da olabilirsiniz.

Evde Bileklik Yaparak Para Kazanmak Zor mu?

Her işin kendine göre birtakım zorlulukları vardır, zor olmayan işlerin kazancının da az olduğunu bilmek gerekir. Ama evde bileklik yaparak para kazanma, diğer işlere göre daha kolaydır. Yeteri kadar malzemeniz varsa, el becerisi konusunda da kendinize güveniyorsanız gerisini dert etmenize gerek yok. Mutlaka müşterileriniz sizi bulacaktır. Öncelikle kendi çevrenizden referans oluşturmaya başlayın, daha sonra sosyal medya sitelerinde aktif olun, gerekirse reklam verin. Çünkü reklamların mutlaka geri dönüşü olur ve hem sayfanızın büyümesi adına hem de satışlarınızın daha yüksek olması adına beklediğinizden çok daha fazlasını elde etmeye başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Az Sermaye ile Yapılabilecek İşler

Bileklik Malzemeleri Nereden Alınır?

İstanbul’da yaşıyorsanız işiniz kolay. Tahtakale ya da İSTOÇ’a gittiğinizde bu alanda birçok toptancıyı bulabilirsiniz. Ama başka bir şehirde yaşıyorsanız, çevrenizde mutlaka evde bileklik yapımı için malzeme satan bir yerler bulabilirsiniz. Eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız internet sitelerini inceleyebilirsiniz. Hobi malzemeleri satan siteleri inceleyin, en uygun fiyatı veren siteleri bulun ve sipariş verin. Tabi sipariş vermeden önce site hakkında yapılan yorumları değerlendirmenizde yarar vardır. Bazı sitelerde siparişler çok geç hazırlanabiliyor. Bu yüzden bu konuda dikkatli olmanızı öneririz. Evde boncuktan bileklik yaparak para kazanmaya başladığınızda, edindiğiniz tecrübeleri buradan paylaşarak başkalarının da bu işten faydalanmalarına katkıda bulunun.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Nazlıcan
  2 sene önce

  Dönüş yaparsanız sevinirim öğrenciyim ve bi gelirim olmasını istiyorum.

  13
  yorum beğen