arama


Evden Dikiş Yaparak Para Kazanma

evden dikiş yaparak para kazanma
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Son dönemlerin trend işlerinden biri haline gelen evden dikiş yaparak para kazanma, göstereceğiniz çaba ve biraz da sosyal medya platformlarındaki etkinliğinizle geçim kaynağı olarak değerlendirebileceğiniz işlerden biridir.

Pandeminin de etkisiyle iyice evlerimize hapsolmuş durumdayız. Hem yayılan bir virüsle savaşmak hem de para kazanmak normal hayatta oldukça güç hale geldiğinden artık evden para kazanmanın yollarını arar oldu insanlar. Belki de birçoğumuzun bir haber olduğu “evden iş yapma” imkânı aslında aktif ve etkili bir biçimde kullanıldığı zaman maddi konuda çok fazla destek sağlayacaktır. İnsanların internetten alışveriş yapma imkânı artık çok daha kolay hale geldi. Hele ki giyim sektörü bu konuda oldukça ön planda…  Sana önerimiz kendi tasarladığın ürünleri dikerek evden kolayca para kazanmanın keyfini sürmen…

Evden dikiş yaparak para kazanma

Evde Dikiş Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Aslına bakılırsa terziliğin artık dükkânlara değil evlerimize taşındığı bir çağda yaşıyoruz. Az çok söküklerden kurtulmanın yollarını biliyoruz. Peki, evimizdeki maddi söküklüğü gidermek için de dikiş bir fırsat olabilir mi?

Pek âlâ Evet!

Dikiş makinelerinin her yerde uygun fiyatla satılıyor olması da ekonomik açıdan pek zorlayıcı bir iş olmadığının açık delilidir. Çok az bir maliyetle yüzlerce insanı sizin tasarımlarınız gezdirsin. Herkesin bakıp da beğendiği modeller sizin sihirli ellerinizden çıksın istemez misiniz? Her ne kadar bir marka oluşturarak daha geniş alana hitap etmeniz zaman alsa da evden dikiş yaparak para kazanma yolunda ilerlemeye başlayabilirsiniz. tabi ki bunun için öncelikle dikiş nasıl yapılır, incelikleri nelerdir, bir eğitimi var mı gibi konuları çözmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir: Evde Makrome Yaparak Para Kazanmanın Kolay Yolu

Dikiş Nasıl Öğrenilir?

Geldik asıl sorumuza. Tamam, evden dikiş yaparak para kazanmaya başlayalım ama ben nasıl dikiş öğreneceğim diyorsan senin için ufak tüyolar vereceğim.

Artık kurslar evlerimize geldiğine göre dert edecek pek de bir şey yok öyle değil mi? Evlerimizde internet ve sosyal medyanın gücünden faydalanmaya ne dersin?

Youtube ve bazı online kurslarda dikiş yapma ile ilgili birçok eğitim videosu bulunmaktadır. Bazıları paralı eğitimler olsa da sosyal medya sitelerinden pek gayet ücretsiz dikiş eğitim videoları da bulabilirsiniz. Belki biraz zamanınızı alabilir ama emin olun bu işi öğrenebileceğiniz en iyi alanlar buralardır.

Hata yaparak öğrenmenin daha etkili olduğunu söyleyen oldu mu sana? Bizzat dikiş ile uğraştığımdan sana söylemek istiyorum ki dikişte en büyük öğretici yaptığın hatalardır. Bakarak ve görerek öğrenmenin en güzel yolu bu olsa gerek öyle değil mi? Başlarda elbette meşakkatleri olacak sana kusursuz bir işten bahsedemem çünkü hayatta hiçbir şey kusursuz değildir. Kusursuzun bile kusurlu olduğu bir dünyadayız… O yüzden düşünmek yerine başlamanın yollarını aramalısın. ´

Hem ne demiş Bâyezid-i Bistâmi

“HER ARAYAN BULAMAZ LAKİN BULANLAR ARAYANLARDIR”

Eğer artık dikiş yapmanın öncülüğüne adım attıysan evden dikiş yaparak para kazanmak için bazı gerekli malzemelerin olduğunun da farkındasındır. Bu malzemeler, temel bir başlangıç için olmazsa olmazdır.

Dikiş Hakkında Temel Bilgilere Ulaşmak İçin Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz

İlginizi Çekebilir: Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz?

Sadece hayal et ve dünyanın nasıl değiştiğini gör.

Evden Dikiş Yaparak Para Kazanmak İçin Gerekli Malzemeler

 • Dikiş Makinesi
 • İp
 • Makas
 • İğne
 • Kumaş
 • Kalıp
 • Ölçü
 • Hayal Gücü

Malzemelerinizi tamamladıktan sonra geriye kalan her şey senin hayal gücüne bağlıdır. Bakmayın yapamazsın diyenlere, onlar sadece yapanları bir şekilde susturmanın derdindedirler. Kendine güven ve artık hem evinin hem de işinin patronu ol.

Dikiş Makinesi Nasıl Seçilir?

Dikiş makinesi nasıl seçilir

Bu soruda ki en büyük fazlalık amadan sonrası. Bütçe değerinde sana katkı sağlayabilecek gayet kaliteli makineler var. Hatta ben sana çok güzel bir tüyo vereyim, komşu pazarı en iyisidir. Annem bu işe başladığı zamanlarda elinde makinesi yoktu. Komşumuzun maliyeti düşük belki de zar zor dikebilen bir makinesi vardı. Onunla başlamayı tercih etti ve zamanla kendini geliştirdikten sonra önce evin küçük bir odasını dikiş dikebilmek için ayırdı ardından bir makine almanın zamanı geldiğine karar verdi. Çünkü işler beklediğinden de fazla ilgi gördü.

Şu an annemin diktiği elbiselerden kendim de yapmaya başladım. Başlarda annem sadece iğne taktırıp kesimde yardım ettiriyor sanıyordum fakat bunu bile yapmak bu sektöre adım atmamı sağladı. Öyle dergilerden, bedenlerden bir kalıbımız yoktu, sevdiğim bir elbiseyi getirip kumaşın üzerine koyarak kalıp çıkarıyorduk. Ve zamanla pratikleştikçe belirli kalıplar ve modeller çıkmaya başladı. Uzun lafın kısası her şey o ilk adımı atmaktır. Belki teyzenizin, ablanızın, komşunuzun bir dikiş makinesi vardır ve sizi bekliyordur olamaz mı? Kendinize güvendiğiniz sürece hiçbir şeyin sizi korkutamayacağını bilmelisiniz.

Kumaş Nerden Alınır?

Kumaş nerden alınır

Belki de birçok kişinin korktuğu olay da bu. Kumaşlar çok pahalı ve nasıl alayım, bu soruyu şöyle değiştirirsek daha iyi fırsatlara kapı açarız; en iyi ve ucuz kumaş nerededir? Eğer bir şeyin nerede olduğunu merak edersen o hedefe ulaşman daha kolay olur. Birçok pazar yerlerinde uyguna kumaşlar var. İnanmayacaksın belki ama 3 liraya annemin bana bir jile elbise diktiğini söylesem bana ne dersin?

Bizim meşhur Salı Pazarında parça kumaşları bu fiyata bulmak oldukça kolaydı. Ama şunu söylemek istiyorum, yıllarca o kumaşçıyı fark edememişiz. Çünkü insan beyni bir şeye istekli olduğu zaman sizin algılarınızı da o yöne doğru çekmeye başlar. İşte artık kumaş sorunumuzda kalmadı. Kim bilir belki sizin de meşhur pazarınız da bir kumaşçı vardır da fark edememişsinizdir.

Hayal Et ve Başla!

Sadece duygularına ve hayallerine kulak ver. Herkes dikiş kurslarında öğrendiğiyle bir yerlere gelemiyor inan bana. İnsanı yaşatan ve dahası insanı olduğu konumdan daha iyi yerlere getiren asıl olay hayal ettikleridir. Ne demiş Andre Gide:

İnsanın hayatı, insanın hayalidir.

Öyleyse hayal etmekten asla korkma. Ve hayallerinle hayatını süsle. Çünkü hayallerinin de hayatının da sana ihtiyacı var…

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI