arama


Girişimcilerin En Önemli 6 Özelliği

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Girişimcilerin en önemli özellikleri, tamamen dışa kapalı ve istikrarlı olmalarıdır. Çünkü bir girişimci, sektörüne veya niş kategorisine ne kadar bağlı kalırsa, o kadar başarılı olur ve seçtiği meslek çerçevesinde kendinden oldukça bahsettirebilir.  

 

Girişimcilerin Genel Özellikleri ve Başarı Sırları Nelerdir?

 

Bir girişimci olma hayaliniz varsa, daha önce hedeflerine giden yolu emin adımlarla tırmanan girişimcilerin ne gibi şeyler yaptığını merak ediyorsanız, 6 konu başlığını dikkatlice okuyabilirsiniz.  

 

Öz Sınama:

 

Bir girişimci olarak, yalnızca ürün veya hizmetinizi ikna etmeniz değil, aynı zamanda müşterilere ve potansiyel finansörlere veya iş ortaklarına da dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda önemli olan, özellikle bağımsız varlığınızın gelişim evresi boyunca neredeyse her gün çalışmaya istekli olmaktır. Ve en önemlisi; büyük yatırım yapmak zorunda kalmadan veya ana işinizden (ve dolayısıyla mevcut geçim kaynağınızdan) vazgeçmek zorunda kalmadan girişimcilik dayanıklılığınız hakkında değerli bilgiler almanızdır.  

 

Kitaplar ve Meslekler:

 

Başarılı şirket kurucuları hakkında şirket stratejileri veya biyografileri hakkında kitap okumaktan zarar gelmez. Özel sektörde yer edinen insanlarla doğrudan temas kurmak daha da iyidir. Kişisel bağlantılar kurarak profesyonel bir ağ kurarken, deneyimlerinden de yararlanabilirsiniz.  

 

Kendi Ayaklarının Üzerinde Durmak:

 

Fon kullanmak kesinlikle iyi bir fikir. Ancak, serbest mesleğinizin asıl amacı fon-hibe olmamalıdır. Bir noktada, geçiminizi sağlamak için yeterince para kazanmanız gerektiğinde, somut anlamda, bu mevcut sübvansiyon teklifine değil, öncelikle pazarın ihtiyaçlarına odaklanmanız gerektiği anlamına gelir.  

 

İhtiyaçları Belirlemek:

 

Serbest çalışan bir kişi olarak, finansal ihtiyaçlarınız daimi bir çalışanınkinden çok daha yüksektir. Ne de olsa, sağlık sigortanızı tamamen kendiniz ödemeniz ve daha önce yaşlılık için önlem almanız gerekiyor. Ek olarak, borç tazminat taleplerine, hastalıklarla ilgili kazanç kaybına vb. karşı kendinizi koruyabileceğiniz çeşitli sigorta poliçeleri için maliyetler vardır. Temel olarak, en az ilk üç mali yılı kapsayan bir iş planının hazırlanması önerilir.  

 

Ekonomik İlk Yatırım:

 

Piyasada sadece yeni ürünler için harcayacağınız miktarın bir kısmını karşılayan iyi korunmuş ofis ekipmanları ve diğer iş ekipmanları bulunmaktadır. Belki bazı durumlarda satın almak yerine kiraya verebilirsiniz. Tasarruf, serbest meslek çalışmasının başında özellikle tavsiye edilir, çünkü; özellikle bu zamanda size çok fazla maliyet ve kar getirir.  

 

Sektöre İlk Adım ve Cesaret:

 

Özellikle ilk aşamada birçok kurucu başarısız olmaktadır. Sebepler, aşırı iyimser talep değerlendirmelerinden yetkililerden veya rakiplerden öngörülemeyen dirence kadar çeşitlidir ve çeşitlenebilir. Azim, önemli bir girişimci özellik olmasına rağmen, inatçılıkla karıştırılmamalıdır. Bazen bir projeyi elemek ve diğer görevlere yönelmek faydalı olabilir. Bu, özellikle gerçekçi bir bakış açısıyla, uzun vadede iyileşme beklenmemesi durumunda geçerli olabilir.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Betül
  3 sene önce

  Merhabalar ben Bursa’da ikamet ediyorum her çeşit amigurumi yapabiliyorum. Elim hızlı ve güzeldir. Fiyatlarım uygundur. İnstagram adresimden el işçiliğimi görebilirsiniz.
  İnstagram = orgu_aski_29
  İlgili firmalarla çalışmaktan mutluluk duyarım

  20
  yorum beğen