arama


En Çok Para Kazandıran İşler Listesi [2021 GÜNCEL]

Çok para kazandıran işler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Daha rahat bir yaşam, daha iyi kazanç ve daha kaliteli bir hayata sahip olmak için insanlar sürekli olarak “en çok para kazandıran işler” hakkında araştırmalar yaparlar. İnternet sektöründe olduğumuz için biz de bunu fazlasıyla görebiliyoruz.

Ekonomi düzeyinin dünya genelinde düşüşe geçmesi, farklı iş arayışlarına sevki de arttırıyor. Hem az sermaye ile yapılabilecek işler hem de çok kazandıran işler olması tabi ki insanların ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Ne iş yapsam? Ekibi olarak sürekli güncellenen iş sektörlerini sizin için araştırarak yapabileceğiniz yeni ve değişik iş fikirlerini sizlere sunmaya devam ediyoruz. 2021’in son çeyreğinde olduğumuz bu zamanlarda da yine trend işler haline gelen ve çok para kazandıran işler listesi güncellendi.

Sizin için uygun olabileceğini düşündüğümüz ve en çok para kazandıran işler listesi olarak derlediğimiz işleri, bu yazımızın altında sizlere sunacağız.

İnternetten para kazanma, en çok para kazandıran işler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Bunun dışında reel hayatta yapabileceğiniz bazı işler de yine kazancınıza kazanç katacak işlerdir.

En çok para kazandıran işler listesi arasından size uygun olan, bütçenizi yormayacak ve size de kazanç sağlayacak işleri seçerek hayatınıza yeni renkler katabilir, kazancınızın yükselmesini sağlayabilirsiniz.

En Çok Para Kazandıran İşler

En çok para kazandıran işler

Herkesin ortak derdi para kazanmak… Ama iyi bir hayat şartına sahip olmak ve maddi ihtiyaçlarınızı daha rahat temin etmek için en çok para kazandıran işlere yönelmeniz daha isabetli olacaktır. İşte sizin için derlediğimiz birbirinden farklı ve yüksek kazanç sağlayan karlı işler listesi…

1- Konsept Cafe Açmak

Konsept Cafe Açmak

Son dönemlerde cafelerin sayısının arttığı bariz bir şekilde ortada. Her köşe başında açılan kafeler, sunulan menülerin farklılığı insanı cafe açmaya sevk ediyor açıkçası ama “herkesin yaptığı çok kazandırmaz” mantığı ile hareket etmek gerekir.

Son dönemlerde dikkat ettiyseniz cafelerde değişimler ön planda. Konsept cafelerden söz ediyoruz. Konsept cafeler, tasarım olarak daha farklı olduğu için menü bakımından da klasik kafelerden daha farklıdır.

Mesela kahvenin bin bir türlüsü ile karşılaştığımız günümüzde, konseptinizle fark yaratıp değişik lezzetlere sahip kahveleri müşterilerinize sunabilirsiniz.

Kafeyi açacağınız yere bağlı olarak maliyet hesaplaması yapmanız gerekir tabi ki. Kalabalık bir caddede kuracağınız kafe ile daha sakin bir yerde açacağınız cafe arasında elbette fiyat farkı olacaktır.

En az 100 bin TL maliyet, kaliteli bir işletme olabilmesi için en az 5 personel ve müşteri ihtiyacını karşılayabilecek menüler için de ayırmanız gereken ortalama 15 bin TL bir rakam ile konsept kafe açabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Airbnb İle Para Kazanma

2- Tavuk Yetiştiriciliği

Tavuk Yetiştiriciliği

Hem sağlıklı beslenmek hem de daha ekonomik beslenmek isteyenler, son dönemlerde tavuk etine daha fazla yöneliyorlar. Bu da haliyle tavuk çiftliklerinin sayısının artmasını etkiledi.

Hayvanlarla aranız iyi ise ve vaktinizi de tamamen bu işe verebileceğinizi düşünüyorsanız en çok kazandıran işler arasında yer alan tavuk yetiştiriciliği de düşünmenizi önerdiğimiz işlerden biridir.

Tavuk eti satın alan firmaların sayısının yüksek olması, yetiştirdiğiniz tavukların elinizde kalma riskini düşürüyor. Tabi büyük firmalarla anlaşabilirseniz daha iyi olur neden mi?

Büyük tavuk eti firmaları, tavuk yetiştiriciliği için de ek ödeme yapabiliyorlar. Bu durumdan faydalandığınızda, sadece sizin yapmanız gereken şey, bir çiftlik kuracak maliyeti temin etmek olur.

3- Spor Salonu Açmak

Spor Salonu Açmak

Spor salonları, eskiden de vardı ama bir mahallede bir tane bilemediniz iki tane… Şimdi, hangi köşeye baksanız bir spor salonu var ve enteresan olan hepsinin dolu olması. Neden mi dersiniz?

İnsanlar, eskiden sürekli çalışma hayatı ile meşguldüler ve gelir düzeyi gerçekten de düşüktü. Şimdilerde her ne kadar ekonomik buhranlar yaşansa da eskisine göre çok daha lüks içinde yaşadığımız bir gerçek. Bu da insanların daha farklı arayışlara girmelerini etkiliyor.

Mesela dış görünüş, eskiden kıyafetin temiz olmasından ibaretti. Şimdilerde fit bir vücut, kıyafetlerden daha öne çıkıyor, bu da yine spor salonlarına rağbetin yükselmesini etkiliyor.

Aslında güzel ve faydalı olabilecek eğitmenlerle spor salonu açmak hiç de fena bir fikir sayılmaz. En çok para kazandıran işler arasında olması ise ayrı bir değer.

Ortalama 100 bin TL bir bütçe ile orta düzeyde bir spor salonu açabilirsiniz. Bu maliyetin büyük bir kısmı uzun vadeli olacağı için “az sermaye ile yapılabilecek işler” arasında da değerlendirebilirsiniz.

Spor salonu açma fikrine tamam iseniz; yapmanız ve farkınızı ortaya koymanız için ihtiyacınız olanları söylemeye geçelim.

  1. Her spor salonunda olan spor aletlerini almayın, farkınızı koyun.
  2. Vücut geliştirme konusunda adı bilinen bir hoca bulun.
  3. Spor salonunu açacağınız yerin elit olmasına dikkat edin.
  4. Spor salonunu kuracağınız bölgeye göre kadın ve erkek bölümlerini ayırın.
  5. Alternatif sporlar sunun.

4- Kozmetik Mağazası Açmak

Kozmetik Mağazası Açmak

Kozmetik mağazaları, eskiden beri kadınların rağbet gösterdiği alanlar olsa da son dönemlerde dış görünüşe daha fazla önem verildiği için şimdilerin “trend işleri” arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Belirli markalardan bayilik alarak ya da maddi gücünüz yeteri kadar varsa kendi markanızı oluşturarak kozmetik-kişisel bakım mağazası açabilirsiniz.

Kozmetik mağazası açmak için ortalama 100 bin TL kadar bir bütçenizin olması yeterli olacaktır. Zaman içinde kozmetik markaları vadeli ürün verecekleri için sattıkça parasını ödersiniz ve böylelikle çok sermaye gerektirmeden bir iş yapmaya başlarsınız.

İlginizi Çekebilir: Sermayesiz İş Fikirleri

5- Bebek Ürünleri Mağazası

Bebek Ürünleri Mağazası

Bebek ürünleri mağazası, her dönem rağbet görür. Hayatın neşesi ve anlamı bebeklerin bakımı için en iyi sonuçları almak isteyen ebeveynler, maddi anlamda hiçbir şeyi kısıtlamak istemezler.

Bebek arabası, mama sandalyesi, bebek bakım ürünleri, oyuncaklar vs. bir mağazada olması gereken her şeyi bulundurduğunuzda, en çok para kazandıran işlerden birini yapmaya başlamış olacaksınız.

Bütçenize bağlı olarak bebek ürünleri mağazasında ürün yelpazesini genişletebilirsiniz. Mesela ilk dönemlerde bebek beşiği, bebek mama sandalyesi gibi ürünlerden başlayarak daha sonra bütçenizi katlamanız halinde bebek kıyafetleri de satmaya başlayabilirsiniz.

Büyük bebek ürünleri mağazalarının da ilk zamanlarda küçük işlerle başladıklarını daha sonra büyüyerek Türkiye’nin bilinen isimleri arasına girdiklerini unutmayın. Az sabır, biraz istikrar ile çok para kazandıran bir işe sahip olabilirsiniz.

6- Oyun Evi Açmak

Oyun Evi Açmak

İlk olarak AVM’lerin belirli köşelerinde karşımıza çıkan oyun evleri, şimdilerde mahallelerde de kurulmaya başladı. Aslında hem mantıklı hem de çok para kazandıran bir iş olarak değerlendirilebilir.

Oyun evi açmak için çok yüksek bir maliyete de gerek yok. Alacağınız oyuncakları tek sefer ya da uzun vadeli alacağınız için yüksek bir bütçe ile girmenize gerek yok.

Fakat oyun evi açarken ek hizmetler sunmanızı öneririz. Mesela alanınız yeterli ise kreş bölümü açabilir, etkinlik alanı kurabilir ya da eğitim alanları oluşturabilirsiniz. Mahallenizde ya da kalabalık bir semtte oyun evi açmak, para kazanmak için güzel bir fikirdir diye düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Evde Yapabileceğiniz ve Para Kazanabileceğiniz İşler

7- Takı ve Aksesuar Mağazası Açmak

Takı ve Aksesuar Mağazası Açmak

2021’in en çok para kazandıran işleri arasında takı ve aksesuar mağazaları yer alıyor. İnsanların dış görünüşüne önem verdiği bu dönemde, yapılabilecek en mantıklı yatırımlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Takı ve aksesuar üreticilerinin geçmiş dönemlere göre artmasından da bu işin ne kadar mantıklı olduğunu anlayabilirsiniz. Geçen 10 yıl öncesinde bu alanda üretim yapan 5 firma vardı ise geçen 10 yıl içinde nereden bakarsanız sayıları 3 katına yükseldi.

Takı ve aksesuar mağazası açma maliyeti de aslında yüksek değil. Satılan ürünler gerçek altın, gümüş ya da pırlanta olmadığı için düşük bir sermaye ile bu işi yapabilirsiniz.

8- Su Bayiliği Almak

Su Bayiliği Almak

Su, en temel ihtiyacımızdır. Özellikle de şehirlerin büyümesi, kaynak suların azalması ile birlikte hazır su, daha fazla tüketilmeye başlandı.

Her ne kadar her mahallede birden fazla su bayisi olsa da yine de alacağınız su bayiliğinin boşa gideceğini sanmıyoruz.

Mahallenizde iyi bir reklam yapmanız, siparişleri zamanında yetiştirmeniz önemli tabi. Sabah verilen su siparişini akşam götürürseniz elbette müşterileriniz sizi tercih etmez.

Eskiden insanlar su markalarına çok önem vermiyorlardı ancak temel ihtiyaç bilincinin daha da olgunlaşması sayesinde artık insanlar tükettikleri suyun markasını da önemsiyorlar. Bu yüzden eğer farkınızı ortaya koymak istiyorsanız, kaliteli bir su markası bayiliği almanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Sermayesiz Açabileceğiniz İş Fikirleri

9- Oyuncak Mağazası Açmak

Oyuncak Mağazası Açmak

En çok para kazandıran işler arasında yer alan ve bebek ürünleri mağazası kadar ihtiyaç duyulan bir başka alan da oyuncak mağazasıdır. Oyuncak mağazaları, doğru yerde kurulduğunda gayet iyi kazançlar bırakan iş fikirleri arasına girer.

Her şeyden önce oyuncak mağazası açarken kaliteden ve uygun fiyattan kaçmamanız gerektiğini bilin. Çünkü insanlar, çocukları için oyuncak alırken sağlık koşullarına uygun şekilde üretilmiş oyuncaklar olmasına dikkat ediyor.

Oyuncak mağazası açacağınız şehir önemlidir tabi. Büyük şehirlerde birkaç büyük oyuncak mağazası markası, küçük mağazaları egale etmiş durumda. Ama Anadolu’nun bir köşesinde bu işi yaparsanız, büyük mağazaların sizi egale etmesi zor olur.

Oyuncak mağazası açmak için ortalama 50-60 bin TL bir bütçenizin olması yeterlidir.

10- Sosyal Medya Hesap Ticareti

Sosyal Medya Hesap Ticareti

Dijital çağda yaşamamızın da etkisi ile büyük, küçük firmalar, işlerini sosyal medyaya taşımaya başladılar. Ancak her marka sahibi sosyal medya kullanabilir diye bir kaide yoktur.

2021’in en çok para kazandıran işleri arasında yer alan sosyal medya hesap ticareti, yapabileceğiniz ve bizim de önerebileceğimiz işlerden biridir.

Organik olarak büyüttüğünüz instagram hesaplarını satabilir, takipçi satabilir ya da sosyal medya danışmanlığı yaparak da para kazanabilirsiniz.

Sıfırdan açtığınız ve ortalama 1000 TL kadar bir masraf ile büyüttüğünüz bir instagram hesabını, doğru bir müşteri bulduğunuzda 10 katı bir fiyatla da satabilirsiniz. Yani işinizi doğru şekilde yapmanız önemli tabi…

İlginizi Çekebilir: Para Kazandıran En İyi İş Fikirleri

11- AVM’de Stant Açmak

AVM’de Stant Açmak

AVM’lerde stant kurmak biraz daha zor bir iş olsa da yapılmayacak bir iş değildir. Mesela anlaşabileceğinizden emin olduğunuz bir AVM yetkilisi ile görüşerek AVM’nin bir köşesini isteyebilirsiniz.

Bu köşede tespih, takı, aksesuar, cep telefonu aksesuarları ya da parfüm gibi ihtiyaç duyulan eşyaları satabilirsiniz. Hem düşük sermaye ile yapılabilecek işler arasında olması hem de kazandıran iş fikirleri arasında olması, kesinlikle değerlendirilmeyi hak ediyor.

AVM’de stant açmak çok yüksek sermaye gerektirmez. Yapacağınız işe bağlı olarak ortalama 50 bin TL kadar bir bütçeniz varsa, bu işi gayet kolay bir şekilde yürütebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI