arama


Evde Yapabileceğiniz ve Para Kazanabileceğiniz İşler

Evde Yapabileceğiniz ve Para Kazanabileceğiniz İşler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Ekonomik anlamda daha özgür davranmak ve gelirini arttırmak isteyenler, genellikle yapabilecekleri ek işler üzerinde fikir yürütürler. Tabi yapılacak ek iş sayısı çok olunca hem kazancı yüksek hem de yormayacak ve fazlaca mesai harcamaya gerek bıraktırmayacak iş fikirleri daha cazip oluyor. Evde çalışarak ek gelir elde etmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımızı okuduktan sonra fikrinizin değişeceğine inanıyoruz. Çünkü evde yapabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz işler, hem zamanınızı almayacak hem de gelir konusunda beklentilerinizi karşılayabilecek işlerdir. Peki, evde yapabileceğiniz ve gelir elde edebileceğiniz işler nelerdir? İşte sizin için hazırladığımız ek iş fikirleri…

Ek Gelir Elde Edebileceğiniz En İyi 10 Ek İş

 • El işleri yaparak para kazanabilirsiniz

El işleri, eskiden beri Anadolu kültüründe yaygın olarak yapılan işlerdir. Eskiden yeni büyüme çağına gelen kızların öğrendikleri ilk şey eşarp kenarı yapmak, lif örmek ya da daha büyük işleri yapmaktı. Bunlar genellikle çeyizlik olarak kullanılırdı. Ancak modern zamanın olumsuz getirilerinden biri el işlerinin artık yapılmaması oldu ya da çok azalmaya başladı. Bu geleneği elden bırakmayanlar şanslı insanlar olarak tanımlanmaya başladılar çünkü süs eşyası niyetine olsa bile çok fazla talep edilen bir sektör haline geldi. Eğer el becerinize güveniyorsanız el işleri yaparak evinizden para kazanabilirsiniz. Sosyal medya sitelerinin gücünü kullanarak takipçi sayınızı arttırdığınızda kazancınız daha da yükselecektir.

 • Pasta tatlı yaparak para kazanabilirsiniz

El lezzetinize güveniyor ve biraz da hamur ve pasta işlerini seviyorsanız bu yönünüzü değerlendirerek kazanç elde edebilirsiniz. Evde yapılan pastalar, daha güvenli olduğu için özellikle yakın çevrenizden bu konuda bir hayli rağbet görebilirsiniz. Mesela komşunuzun çocuğunun doğum günü için doğum günü pastası yapabilir ya da çevrenizden aldığınız siparişlere göre farklı pastalar yaparak para kazanabilirsiniz. Tabi ki daha geniş çevrelere yayılmak için pastanelerle anlaşma yaparak da yine para kazanmayı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

 • Ev yemeği yaparak para kazanabilirsiniz

İş alanlarının yoğun olduğu bir bölgede ikamet ediyorsanız bunu fırsata dönüştürerek para kazanabilirsiniz. Özellikle çok büyük olmayan şirketleri yemekleri daha uyguna mal etmek için ev yemeklerini tercih ederler. Böyle bir bölgede basit bir reklam yaparak ev yemeği yaptığınızı duyurursanız kesinlikle marifetinizi paraya dönüştürebilirsiniz. Ev yemeği yaparak para kazanma, son dönemlerde çok fazlasıyla rağbet görmeye başlayan ek işlerden biri haline geldi.

 • Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanabilirsiniz

Çocuk bakıcılığı, aslında sertifika ve diploma gerektiren bir iştir. Ancak çevrenizdeki eş dostlarınızla koordine olarak bu işi yapabilirsiniz. Tabi ki daha fazlasını yapabilmek için mutlaka bir yer açmanız gerekir. Ancak aynı apartmanda oturduğunuz komşularınızın çocuklarına bakıcılık yaparak para kazanabilirsiniz. Çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmak için ayrıca yakınınızda yer alan bir kreşte de görev yapabilirsiniz.

 • Organik gıda satışı yaparak para kazanabilirsiniz

Organik gıda, günümüzde en çok aranan şeylerden biridir. Doğal beslenmek isteyenlerin tercih ettikleri organik gıdaları temin etmek için köyünüzle iletişim halinde olmanız yeterlidir. Pekmez, bal, dut, reçel veya köyünüzde yetiştirdiğiniz diğer organik ürünleri yakın çevrenize satarak para kazanabilirsiniz. Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından biri olması, bu alanı kullanarak para kazanmanızı kolay hale getirecektir.

 • Nikâh ve düğün şekeri yaparak para kazanın

Evde yapabileceğiniz işlerden biri de nikâh şekeri ve düğün şekeri yaparak para kazanmaktır. Bu iş için bir firma ile anlaşabilir ya da çevrenizde reklam yaparak nikâh şekeri yaptığınızı duyurarak da para kazanmaya dönüştürebilirsiniz. Her ikisi de ek gelir elde etmek adına tercih edilebilecek güzel fikirlerdir. Özellikle yaz sezonuna girdiğimiz bugünlerde düğün, nişan, söz ve kına gibi etkinliklerin artması, daha fazla gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

 • Davetiye yaparak para kazanabilirsiniz

Davetiyeler, her dönem lazım olabilen kartlardır. Açılış, sünnet, söz, nişan, düğün ve özel davetler için insanların davetiyeye ihtiyacı olur. Eğer grafik tasarım alanında kendinize güveniniz tam ise bunu bir meslek haline getirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Günümüzün ihtiyaçlarından biri olması bu alanda başarılı bir şekilde iş yapmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda ek gelir elde etmek için de güzel bir fırsat olacaktır.

 • Çanta, kutu, dekor yaparak para kazanabilirsiniz

Evde yapılabilecek işler bir hayli geniştir. Hem hobi olması açısından hem de para kazanma açısından işinize yarayacak bir fikir de evde çanta, kutu ve dekor yapmak olabilir. Özel süs eşyaları yaparak para kazanan çok sayıda insan vardır ve genellikle sosyal medyanın gücü kullanılarak bu işler yapılmaktadır. Siz de para kazanmayı kolaylaştırmak ve evinizde çalışmak istiyorsanız kesinlikle bu alanı değerlendirmenizi öneririz.

 • Evde boncuk dizimi yaparak para kazanabilirsiniz

Çoğu firma, daha fazla maliyetin çıkmaması için bazı işleri evlere gönderirler. Fason işler, boncuk dizimi, düğme dikimi, pul dikimi gibi zaman gerektiren ve ek personel gerektiren işleri bularak evinizde yaparak para kazanabilirsiniz. Çoğu firmaların kapılarında ya da camekânlarında “evlere iş verilir” şeklinde ibareler bulunmaktadır. Bunu fırsata dönüştürerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Çeviri yaparak para kazanabilirsiniz

Yabancı diliniz varsa para kazanmak sizin içim çok daha kolay olacaktır. Forumlarda ya da ilgili internet sitelerinde çeviri yaparak para kazandıran birçok firma vardır. Bunları takip ederek biraz da kendinizi kanıtlayarak para kazanma işini daha da kolay hale getirebilirsiniz. İlk zamanlarda iş almanız biraz zor olacak, insanların size güvenmesi zaman alacak vs. ancak bu işte istikrarlı davranırsanız ilerleyen zamanlarda bu alanda bilinen ve tercih edilen bir kişi olabilir ve böylelikle kazancınızı arttırabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Yağız
  3 sene önce

  Evde İki Kardeş Kendi Harçlığımız Çıkarmak İçin Evde Paketleme İşi Arıyoruz
  Her Türlü Paketlemeyi Yapabiliriz
  Elimiz Hızlıdır Daha Öncesinden Tecrübemiz Var Küçükçekmece Cennette Oturuyorum

  14
  yorum beğen
 • Funda
  3 sene önce

  Merhaba bağcılar mah oturuyorum sabun paketleme işi yapmak istoyorum

  18
  yorum beğen
 • Yazgül
  3 sene önce

  iyi günler kanarya mahallesinde oturuyom boncuk işlerini yapmak istiyorum evde cevabimi erken söyleseniz çok iyi olur ?

  15
  yorum beğen
 • Sena ayan
  4 sene önce

  Merba sefakiyde otryrm evde is yapmak iastyrm yardımcı olrmsnz

  15
  yorum beğen