arama


Trendyolda Satış yaparak Para Kazanma | Detaylı Anlatım

trendyolda para kazanmanın yolları
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Rengin Türker Rengin Türker

Türkiye’de E-Ticaret alanında Gözde Marka olan Trendyol, İnsanlara iş imkânı sağlıyor. Her ay dev indirim kampanyası düzenleyerek hem kendine hem de satış yapan işletmelere yüksek oranda kazanç sağlamaya destek oluyor.

Trendyol üzerinden satış yaparak pazara kazanmanın önemli bir taktiği reklamdır. Reklam vererek işletmenize artı bir destek sağlarsınız. Bu sebeple ürün satışlarınızı da arttırabilirsiniz.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma, E-Ticarete Nereden Başlamalıyım

Trendyol ‘da para kazanmak için ilk etap  Satış başvurusu yapmaktır. Satış başvurusunu doldurduktan sonra talebenizin onaylanması gerekmektedir. Talebiniz onaylandıktan sonra ürün satışına başlayabilirsiniz.

Trendyol’da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyolun kendi sitesine girerek “Satış başvurusu” bölümüne tıklayınız. Bu bölümde sizden istenilen gerekli bilgileri doldurarak işletme açma talebinde bulunabilirsiniz. Talebeniz onaylandığı taktirde iletişim bilgilerinizden size ulaşıp haber vereceklerdir.

Trenyol’da Mağaza Açmak İçin Gerekli Olan Belgeler

Trendyol’da mağaza açmak için önce başvurunuzun onaylanması gerekir başvurunuz onaylandıktan sonra sizden gerekli belgeler istenecektir. Gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekiyor aksi takdirde mağazanızı açamazsınız. Trendyol, Sizden talep ettiği evrakları inceler. İnceledikten sonra başvurunun içeriğine göre geri dönme süresinde değişiklik olabilir.

 1. Ad soyadı
 2. Şirket türü
 3. Şirket ticaret unvanı
 4. Ticari sicil numarası
 5. Vergi kimlik numarası
 6. E-posta
 7. İletişim numarası
 8. E-ticaret sitenizin linki
 9. Satış yapılacak kategori
 10. Vergi levhası
 11. İmza sirküleri
 12. Ticaret Sicili Gazetesi
 13. Faaliyet belgesi

Trendyol’da Mağaza Açmanın Avantajları

Trendyold’a mağaza  açarak ürünlerinizin satışını yapabilirsiniz ama bunun için gerekli olan mağazanızın tanınması ve ürün içeriğidir .Trendyol bunun için size avantajlar sunar işte Trendyol’da mağaza açmanın avantajları…

 • Markanızı Tanıtır

Trendyolun her gün milyonlarca ziyaretçisi bulunur bu da mağazanızın tanınmasına müşteri kitlesinin artmasına ve satış oranınınızın yükselmesine yardımcı olur.

 • Mağazanızın Büyümesine Destek olur

Trendyolun müşteri kitlesi ve popülerliği sayesinde ürünleriniz daha çok tanınır ve buda sizin  mağazanızınız tanınmasında ve satışlarınızda etkili olur.

  Trendyol’da Mağaza Açmanın Dezavantajları

Trendyol’da mağaza açmanın avantajları olduğu kadar dezavantajlarımda vardır. Bunlardan biri ise rakiplerinizdir rakipleriniz ne kadar fazla ve güçlüyse öne çıkmanız biraz zor olabilir. Ürün satışınızı ve mağaza popülerliğinizi artırarak rakiplerinizi eleyebilirsiniz. Trendyol’da mağaza açmanın dezavantajları şunlardır;

 • Rakipleriniz önünüze geçebilir

Rakiplerinizin sizden çok ürün satması ve tanınması mağazanızın önüne geçmesine neden olur. Bunun için mağazınızı tanıtmak amacıyla öne çıkarma parası ödeyebilirsiniz.

 • Yüksek komisyon oranları talep eder

Trendyol’da ürün satarak kazancınız yükselir fakat ürün kategorisine göre sizden komisyon ister ve bu kar oranınızdan fazla olabilme ihtimali vardır.

 • Cezai işlemler uygulayabilir

Trendyol’da sipariş edilen ürünün kargoya geç verilmesi ve ürünün müşteriye belirtilen süreden daha geç iletilmesi halinde cezai işlemler uygulayabilir.

Trendyolun Komisyon Oranları

Trendyol’da komisyon oranı ürün kategorisine göre değişiklik gösterebilir. kategoriler incelendiğinde komisyon oranları şu şekildedir;

Aksesuar / Altın & Gümüş: %5

Aksesuar / Mücevher: %30

Spor / Spor Giyim ve Ayakkabı: %20

Spor / Spor Ekipmanları: %15

Çocuk / Bebek Bakım: %12

Çocuk / Anne Bakım: %18

Elektronik / Beyaz Eşya: %10

Elektronik / Cep Telefonu: %6

Ev ve Yaşam / Hobi ve Eğlence: %17

Ev ve Yaşam / Kırtasiye ve Ofis Malzemeleri: %20

 Trendyol’da Ürün Nasıl satılır?

trendyolda para nasıl kazanılır

Trendyol’da ürün satışı yapmak için satış başvurusu talebinde bulunmanız gerekiyor. Talebiniz onaylandıktan sonra istenilen gerekli evraklar Trendyol’un sitesine ekleyip sitenizi açabilirsiniz.

Daha sonra mağazanızın adını, adresini ve anlaşmalı olduğunuz kargonun bilgilerini eklemeniz gerekmektedir. Sitenize ürün ekleyerek satışınıza başlayabilirsiniz. Hangi ürünü satacağınız hakkında bilginiz yoksa Trendyol’da en çok satılan ve talep edilen ürünlere bakarak satış stratejinizi planlayabilirsiniz.

Trendyol’da Satış Nasıl Arttırılır? 

Trendyol’da ürün satışını arttırmak için gereken önemli noktalar  vardır .Bu noktaları eksiksiz bir şekilde yapıldığı zaman  ürününüzün  artışına ve kazancınızın yükselmesine destek olur.

 •  Reklam kullanın

Trendyol’da ürün satışını arttırmak için mağazanızı daha çok tanıtmanız gerekir bunun için yapacağınız tek şey ise reklamdır. Mağazanız için yapacağınız reklam daha çok kitlelere ulaşmanızı sağlar. Daha çok kitlelere ulaştığınız zaman mağazanınız tanınmasını ve kazancınızın yükselmesini sağlarsınız.

 •  İndirim kuponu kullanın

Trendyol’da ürün satışını arttırmanın bir diğer yolu ise indirim kodudur. Alışveriş yapan müşterilere indirim kodu sağlarsanız müşterilerin alışveriş artar ve bu da sizin kazancınızı yükseltir.

 • Görsel seçiminde dikkatli olun

Trendyolda ürün satışını arttıran önemli bir nokta ise görsel seçimidir. Trendyol’da ürün satışı yaparken ekleyeceğiniz görseller satışınızı etkiler. Daha ilgi çekici görseller kullanmak ürünün satışını arttırarak kazancınızı yükseltir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI