arama


Firmanıza Para Kazandıracak Çalışma Fikirleri

Firmanızı Kalkındıracak Fikirler 
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Firmanızı kalkındıracak fikirler, hem bütçenizi korumanıza hem de az maliyetle daha fazla iş yapmanıza yardımcı olacak.

Her işletme sahibi, firmasından daha az para çıkışının olmasını ister. Ama bunu yapmak için bazı şeylerden feragat etmek bazı şeylere daha fazla yönelmek gerekebilir. Mesela firmanızın günlük yemeklerini daha az maliyetle karşılayabilir, geleneksel reklamcılığa devam edebilirsiniz.

Firmanızdan az paranın çıkmasını sağlayacak ve bütçenizin de artmasına yardımcı olacak 10 akıllıca fikri sizlere sunalım.

Firmanızı Kalkındıracak Fikirler

Firmanızı Kalkındıracak Fikirler 

Firmanızı kalkındırmak için öncelikle maliyetlerinizi düşürmeniz gerek. Bunun için aslında çok da efor sarfetmeniz gerekmiyor. Aşağıda sizlere sunacağımız fikirleri değerlendirerek kısa sürede firmanızın büyümesini sağlayabilirsiniz. İşte firmanızı kalkındıracak fikirler.

1- Geleneksel Reklamcılık

Geleneksel reklamcılık, günümüzde unutulmaya yüz tutan bir model haline gelmeye başladı. Ama ben size, yerel geleneksel reklam yaparak hem daha fazla para kazanmanızı hem de şirketinizin maliyetini düşürmenizi öneririm.

İnternet sitelerine ya da sosyal medya platformlarına harcayacağınız paralardan çok daha düşük sermayelerle geleneksel reklamcılığı kullanarak daha az para çıkışı sağlayabilirsiniz. Firmanızı kalkındıracak fikirler arasına bunu almanızı öneririz.

2- Etkinlikle İçin Sponsor Bulun

İşletmeler yeni müşteri edinmek ve var olan müşterilerini de ellerinde tutmak için etkinlik düzenlerler. Özellikle turizm sektöründe bu daha fazla yapılan bir iştir. Mesela yeni müşteriler edinmek için bir etkinlik düzenleyebilirsiniz ve bunun için de bir sponsor bulabilirseniz, çok şahane olur.

Firmaların büyümesini sağlayan ve daha önemlisi, firmanızı kalkındıracak fikirler arasında buna yer vermeniz, kesinlikle kazancınızı da arttıracaktır.

3- Uzaktan Hizmet Alın

İşletmenizin mali giderlerini düşürmek için ofis içi ya da şirket içi çalışan yerine uzaktan hizmet alabilirsiniz. Şirketinizin maliyetini düşürmek için son derece iyi bir iş fikri olduğunu düşünüyorum.

Günümüzde artık birçok şirket özellikle internet alanında uzaktan çalışma modeline geçmiş durumda. Hem personel maliyetlerini düşüren hem de şirketin kasasına daha fazla para akışı sağlayan bu model ile kazancınız artar.

4- Satış Pazarlaması Yapın

Her şirket sattığı ürün ya da hizmetlerin daha fazla kitleye ulaşmasını ister elbette. Bunun için de farklı arayışlar içerisinde olurlar. Mesela uzaktan satış pazarlaması yaparak para kazanmak, kesinlikle son dönemlerin en çok para kazandıran iş fikirlerinden biridir.

Bir firmanın ofis malzemelerini pazarlayabilir, sattığı ürünlerin daha fazla insana ulaşması için sosyal medya çalışması yapabilir ya da şirketlerin kazanmasını sağlayacak pazarlık stratejisini yöneterek de para kazanmaya başlayabilirsiniz.

5- Takas Yaparak Para Kazanın

Mesela firmanızın mobilyalarını yenilemeniz gerekiyor. Bunun için yüksek para harcamak istemiyorsanız, yapacağınız en güzel şey takasa girmek olacaktır.

Ofis mobilyalarını ikinci el eşya alan yerlerle takas edebilir ya da tasarımını yapacak mimar ile anlaşarak eski eşyalarınıza bir değer biçmelerini sağlayabilirsiniz. Bu da yine şirketinizin kasasına ek bütçenin girmesini sağlayacaktır.

6- Akıllı ama Deneyimsiz İnsanları İşe Alın

Aslında para kazanmak sadece bir şeyler alıp satmakla sınırlı değil. Bir iş sahibi iseniz işletmenizin maliyetini azaltmak da para kazanma ile eş değerdir. Mesela profesyonel bir kadro ile çalışmak maliyet açısından daha yüksek olur.  Fakat akıllı ama işi bilmeyen deneyimsiz insanları almak daha zekice olabilir.

Mesela satış üzerine bir internet siteniz varsa bunun için profesyonel bir ekip bulabilirsiniz ama maliyetiniz çok yüksek olur. Bunun yerine akıllı ama deneyimsiz birini alarak işi öğrettiğinizde, hem az maaş vermiş olursunuz hem de aynı işlem hacmini elde etmiş olabilirsiniz.

7- Stajyer Alın

İşletmenizde daha yüksek ciro ve daha iyi kazanç elde etmek için profesyonel kişiler yerine stajyer personeller alabilirsiniz. Stajyer personellerin maaşlarının bir bölümü devlet tarafından karşılanır, küçük bir bölümünü de siz karşılarsınız.

İşletmenizi büyütmek ve aynı zamanda az para vererek daha fazla ciro yapmak için kesinlikle stajyer personel almak akıllıca olacaktır.

8- Daha Ucuz Bir Yemek Firması Bulun

İşletmelerde çalışan sayısı ne kadar çok olursa yemek parası da o kadar çok olur. Bunu en düşük maliyetlere indirmek için yapabileceğiniz en güzel şey maliyeti düşürmek olacaktır. Mesela ev yemekleri yapan ve bu işi evinde yapan biri ile anlaşarak hem güzel hem de daha ucuz yemekler alabilirsiniz.

İşletmenizin cirosunu yükseltecek bu iş modelini kesinlikle denemenizi öneririz.

9- Toplu Olarak Satın Alın

Mesela işletmeniz için almanız gereken bir ürün varsa ve bu size sık sık lazım oluyorsa tek tek almak yerine toplu almayı deneyin.

Toptan fiyatına ürün aldığınızda, firmanızın kasasından daha az para çıkacaktır bu da sizin için ek bir gelir olabilir ya da bir personelinizin maaşını çıkartmanızı sağlayabilir.

Bunlara da Göz Atabilirsiniz

En karlı iş fikirleri 2021

Kısa Sürede Müthiş Para Kazandıran İşler

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI