arama


En Çok Kar Ettiren İşler Nasıl Bulunur?

Para kazandıran işler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Kar ettiren işler, her çalışmak isteyen ya da iş kurmak isteyen kişinin düşünceleri arasında yer alır. “Ne iş yapsam da daha fazla kar etsem acaba?” diye düşünenlerin ufkunu genişletecek iş fikirleri ile karşınızdayız.

İyi bir iş sahibi olmak, iyi bir kazanca sahip olmak demektir. Ancak her iyi işin kar getirisinin yüksek olmasını beklemek doğru değildir. Çünkü bazı işler, çok fazla sermaye gerektirse de neticenin çok fazla değişmediği bir kesinliktir. Bu yüzden iş kurmadan önce en çok kazandıran işler hakkında bilgi edinmek gerekir. Bu yazımızda, yeni girişimcilerin işini kolaylaştıracak ve aynı zamanda kar etmelerini sağlayacak en iyi iş fikirleri hakkında bilgi vereceğiz.

En İyi İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

En karlı işler

Bir iş yapmak istiyorsunuz ama bu iş öyle bir iş olmalı ki; hem kazancınız çok yüksek olacak, hem az sermaye ile yapabileceğiniz bir iş olacak hem de getirisi yüksek olacak. Peki, böyle bir iş bulabilmek için ne yapmak gerekir? İşte detaylar…

İlginizi Çekebilir: Sermayesiz İş Fikirleri [2021 GÜNCEL]

1- Sorun ve Çözüm Bulun

Sorun ve Çözüm Bulun

En çok kazandıran işlere bakarak yeni bir girişimde bulunmanız, var olan sektörün pastasına ortak olmanız demektir. Bu, her zaman kazandıracak bir fikir olmayabilir. Olmayan bir iş bulmak ve bunun üzerinde ilerlemek gerekir.

Piyasada yapılabilecek iş sayısı çoktur ancak olmayan bir işe yönelmek, kazanç elde etmek için en doğru yoldur. Bunun için de insanların var olan ama çözümü olmayan bir sorununu bulmanız gerekir. Mesela geçtiğimiz dönemlerde “stres çarkı” diye bir oyuncak yapıldı. Stresi giderdiği meselesi çok tartışmalı bir konu olsa da bulan her kim ise iyi bir kazanç elde etmeyi başardı. Ya da bir sağlık sorunu varsa bununla ilgili bir çözüm bulmanız da yine güzel kazanç sağlamanız adına faydalı olacaktır.

2- Var Olan Bir İşi Geliştirin

iş geliştirin

Bazı işler piyasada tutulsa bile işin yapımcısı üzerine düşeni yapmaktan geri çekinir ya da gerekli sermayeyi bulamazsa, iş piyasadan silinmeye başlar. Böyle bir işi bulup geliştirmek de yine kar etmek için güzel bir fikir olacaktır.

Bir işi geliştirirken var olan iş ile aynı değerde yaparsanız beklentinizi yükseltemezsiniz. Örneğin Türk Matik deterjan, Türkiye’nin yerli deterjan markası olarak piyasaya sürüldü. Diyeceksiniz ki; “Bu kadar deterjan markası varken Türk Matik nasıl para kazanacak?” tabi ki cevabı var;

Piyasadaki toz deterjanlar, genellikle aynı değerlere sahip ve fiyat olarak pahalılar. Ancak Türk Matik, hem ucuz hem de piyasadaki toz deterjanlara göre daha kaliteli. Böyle bir girişimin başarılı olmaması için bir neden yoktur.

İlginizi Çekebilir: Bağcılar Evlere İş Veren Firmalar Bağcılar Evde Ek İş İlanları

3- Bir Ürün veya Hizmette Sorun Bulun ve O Sorunu Kaldırın

Türkmatik

Piyasada hali hazırda satılan ve fiyat olarak çok yüksek olan birçok ürün vardır. Ancak bu ürünlerin hepsinin kaliteli ya da sorunsuz olduğunu söyleyemezsiniz. Özellikle de insanların sürekli ihtiyaç duyabilecekleri ürünlerden var olan sorunu kaldırarak daha iyisini üretmek, insanların sizi daha fazla tercih etmesini sağlayacaktır.

Mesela yine Türkmatik’i buna örnek olarak gösterebiliriz. Türk Matik, var olan deterjanlara alternatif olarak çıkartılmış ve en önemlisi de Türkiye’nin yerli deterjan markası olması ile biliniyor. Tabi bu tek başına yeterli bir neden değildir. Mesela Türkmatik Bleachar (çamaşır suyu etkili toz deterjan), içerisindeki yüksek enzimler sayesinde lekeleri çok daha kolay bir şekilde çıkartabiliyor. Bu da diğer deterjan markalarında olan bir sorunun çözülmesi demektir ki piyasada tutucu olmasındaki en büyük neden de budur.

4- Piyasadaki Boşluğu Bulun

“Piyasada boş alan mı kaldı?” dediğinizi duyar gibiyim ama emin olun piyasada o kadar çok yerinin dolmasını bekleyen boşluk var ki birazcık araştırdığınızda bile çok büyük sonuçlara ulaşabilirsiniz. Mesela Türk Matik’in diğer bir projesi olan Süzat bunun için güzel bir örnekleme olacaktır.

Süzat Nedir?

Süzat, her evde mutlaka olması gereken bir üründür aslında. Mutfak, her evin en sık kullanılan alanıdır ve en çok atık da buradan çıkar. Atık yağ, çay demi, sebze atıkları vs. tüm bunları tek seferde çöpe atmak hem doğaya zarar verir hem de ev kadınları için bir çileye dönüşür. Süzat, bu iş için biçilmiş kaftan gibidir.

Mutfak lavabosuna konulan bir kova ve içerisine yerleştirilen süzgeç… Çay demi, yağ atığı ya da sebze atıklarını direkt kovaya bırakıyorsunuz ve süzat suyunu süzerek geriye kalanları biriktiriyor, yapılması gereken sadece poşetin ağzını kapatmak ve çöpe atmak oluyor.

Böyle bir boşluğu değerlendirebilirsiniz mesela…

5- Eğitim Verin

eğitim

İnternet teknolojisinin her geçen gün daha da gelişmesi ile birlikte sektörlerin çoğu bu alana yönelmeye başladı. Eğitim sektörü de buna dahildir. Mesela uzman olduğunuz bir alanda eğitim verebilirsiniz ve kesinlikle başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

İngilizce eğitim verebilirsiniz, el işi eğitimi verebilirsiniz ya da para getirisi ya da insanlar için fayda sağlayabilecek eğitimler de olabilir. Yani insanların işine yarayarak bir alanda bir site kurarak eğitim verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sermayesiz Açabileceğiniz İş Fikirleri

6- Olmayan Bir Şey Bulun

Olan şeyi herkes yapar, herkes satar. Önemli olan piyasada olmayan ve ihtiyaç duyulan bir ürün bulmaktır. Mesela son dönemlerde “stres patpatı” diye bir ürün çıktı. Aslında çok mu ihtiyaç duyulan bir şeydi? Değildi ama yine stres çarkı gibi kim bulduysa gerçekten de iyi para kazandığını söyleyebiliriz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI