arama


Az Sermaye ile Yapılabilecek 10 İş

Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Çalışmak, insanın doğasında vardır. Geçimini sağlamak, daha iyi hayat şartlarına sahip olmak ve daha da önemlisi güzel kazanç elde ederek hayatın akışını daha iyi değerlendirmek, her insanın isteklerinin başında gelir. Bunu yapmak için kimileri başkasının yanında çalışır kimileri de az bir sermaye ile kendi işini kurarak kazanç elde etmeye çalışır.

Doğru bir iş seçildiğinde ve sermayeyi de doğru şekilde kullandığında aslında insanın kendi işini kurması çok da zor değildir. Ne iş yapsam ekibi olarak sizlere yeni iş fikirleri sunmaya devam ederken bu yazımızda, az sermaye ile yapılabilecek işler hakkında bilgi vermek istedik. Hem kazancı yüksek olan hem de beklentilerinizi karşılayabilecek iş fikirleri arasından kendinize en uygun olanını seçerek hayatınızı idame edebilir, yüksek kazançlar elde ederek daha güzel ve yaşanabilir bir hayat kurabilirsiniz.

Az sermaye ile yapılabilecek 10 iş

Az sermaye ile yüksek kazançlı işler yapmak mümkün müdür? Elbette mümkündür. Ancak hangi işi ne zaman ve nereden başlamanız gerektiği hakkında bilginiz olmadan yapmanız beklentilerinizi elde etmenizi engelleyebilir. Bu nedenle zamanlama ve doğru kaynak kullanımı konusunda dikkatli olmanız gerektiğini asla unutmayın. Peki, az sermaye ile yapılabilecek işler nelerdir? İşte detaylar…

Her anne-baba, çocuğunun küçüklük resimlerinin olmasını ister. Bunun için de özellikle son dönemlerde daha bir rağbet görmeye başlayan doğum ve bebek fotoğrafçılığı yapan kişilerden yararlanılıyor. Tabi ki bu işi yapmak ve bu işten para kazanmak için biraz bilgi sahibi olmak gerekir.

Doğum ve bebek fotoğrafçılığı

Fotoğrafın daha güzel nasıl çekilebileceği, fotoğraf çekerken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi önemli konular, fotoğrafçılık yaparak para kazanmak isteyen birinin mutlaka bilmesi gereken detaylardır ve tabi ki kaliteli bir fotoğraf makinesine sahip olmak da işin olmazsa olmazlarındandır. Bu özellikleri kendinizde buluyorsanız, kesinlikle aylık masraflarınızı çıkartabileceğiniz kazanç elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz. Sosyal medyanın gücünü arkanıza alarak iyi bir reklam yapmanız durumunda, kazancınız daha da artacaktır.

 • Kripto para alım satımı

Hem kendi işinizi yapın hem de ek bir kazanç elde edin. Bu, kulağa biraz hoş gelebilecek bir şeydir. Günümüz için aslında bu mümkün olabilecek işlerden biridir. Kripto paralar hakkında bilginiz varsa biraz da eğitim alarak tecrübenizi arttırdığınızda, ek gelir elde etmeniz kolay olacaktır.

Kripto para alım satımı

Az sermaye ile yüksek kazanç elde edebilmenin en kolay yollarından biri olan kripto para alım satımı, aslında uzmanlık gerektiren bir alandır. Kimi yatırımcılar bu alanda herhangi bir bilgiye sahip olmadan işe atladıkları için maalesef zarar edebiliyorlar. Küçük yatırımlarla büyük kazanç elde etmenin kolay olduğu kadar kaybetmenin de kolay olduğunu unutmadan hareket edin ve bu konuda eğitim alabileceğiniz alanlardan faydalanarak daha tecrübeli bir şekilde işin içine girerek az sermaye ile yüksek kazanç elde edin.

 • Solucan gübresi tesisi kurun

Hem doğa ile iç içe olmak hem de para kazanmak isteyenlerin son dönemlerde rağbet gösterdikleri işlerden biri de solucan gübresi tesisi kurarak para kazanmaktır. Aslında bu iş de diğer işler gibi tecrübe gerektirdiği için bir süreliğine de olsa bu işi yapan birinin yanında eğitim alarak işe koyulmanız daha sağlıklı olur.

Solucan gübresi tesisi

Az bir sermaye ile yapabileceğiniz bu iş için çok da büyük bir çaba göstermenize gerek yok aslında. İhtiyacınız olan 150 bin adet civarında Kırmızı Kaliforniya Solucanı, 40 metrekarelik kapalı bir alan ve 7 metrekarelik bir reaktör olacaktır. Bu ekipmanlara sahip iseniz kısa sürede elinizdeki küçük sermaye ile büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Organik tarım ile uğraşanlar arasında bilinirlik kazandığınızda ise kazancınız daha da artmaya başlayacaktır.

 • Mantar yetiştiriciliği yapın

Her insanın hayalinde güzel bir yaşam vardır ama güzel bir yaşam için de güzel para kazanmak gerekir. Kendi işinizi patronu olabileceğiniz ve kolaylıkla yapabileceğiniz işlerden biri olan mantar yetiştiriciliği, son dönemlerin en popüler işlerinden biridir.

Mantar yetiştiriciliği

Tabi mantar yetiştirerek para kazanmak, diğer işlere göre biraz daha uğraştırıcı olabilir. Hangi mantarı yetiştireceğinize karar vermeniz, bu işi nerede yapacağınızı düşünmeniz ve daha da önemlisi Pazar alanını oluşturmanız, para kazanmak için yapmanız gerekenlerdir. İstiridye mantarı veya kültür mantarıyetiştirebilirsiniz. Ama hangi mantarı yetiştireceğinize karar verebilmek için öncelikle piyasa analizi yapmanız gerekecektir.

 • Yarasa gübresi satarak para kazanın

Az sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer alan yarasa gübresi satarak para kazanma fikri, son dönemlerde gayet parlak fikirler arasında değerlendirilmeye başladı. Yapılan araştırmalara göre yarasa gübresi kullanılan alanlarda verimlilik yüzde 120’ye kadar artmaktadır. Avrupa’da uzun zamandan beri rağbet görmesine rağmen, ülkemizde son yıllarda kendinden söz ettirmeye başladı.

Yarasa gübresi

Yarasa gübresi elde etmek elbette diğer işler gibi kendi tesisinizi kurarak yapabileceğiniz bir şey değil. Bunun için gerekli yerlerden izin alarak ülkemizde çok sayıda bulunan mağaraları kiralayabilirsiniz. İzin işini hallettikten sonra rezerve edeceğiniz yarasa gübresini ham ya da işlenmiş şekilde tarım ile ilgilenenlere satış yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Çiçekçi dükkânı açarak para kazanın

Biraz daha büyük sermaye gerektiren ancak kazancı kesin olan işlerden biri çiçekçilik işidir. Her gün, her saat ve her an lazım olabilecek çiçekler, insan hayatının kopmaz parçalarından biridir. Bu sektörü kendinize bir iş alanı haline getirerek para kazanabilirsiniz.

Çiçekçi dükkânı

Çiçekçi dükkânı açmanın da elbette önemli bazı noktaları vardır. Mesela açacağınız yer önemlidir, ne tür çiçekler satacağınız ve bunları daha ucuza nereden temin edeceğiniz konusu önemli detayladır. Bunlar hakkında gerekli araştırmaları yaptıktan sonra gayet kolay bir şekilde bu işe başlayabilirsiniz.

 • Danışmanlık hizmeti vererek para kazanın

Danışmanlık firmaları, günümüzün en çok para kazanan sektörlerinden bir kısmını oluşturmaktadır. Mesela diyetisyenlik, koçluk gibi danışmanlık hizmeti veren bir firma kurarak işe koyulabilirsiniz. Bu iş için çok büyük bir sermayenizin olmasına gerek yok. Ofisinizi açabilecek kadar bir paranız varsa ve gerekli malzemelerin temini için paranız yeterli ise yapabilirsiniz.

Danışmanlık hizmeti

 

Danışmanlık hizmeti vererek para kazanmak için öncelikle hangi alanda hizmet vereceğinizi belirlemeniz ve bu alanla ilgili gerekli belge ve diploma ile sertifikanızın olması gerektiğini unutmayın. Mesela hacamat yapmak da bu hizmetler arasında değerlendirilebilir.

 • Tasarım ve takı yaparak para kazanın

Az sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer alan bir diğer iş ise takı tasarımı yaparak para kazanmaktır. Bu iş için çok ciddi bir sermayeye ihtiyacınız olmayacaktır. İstanbul gibi bir yerde iseniz Eminönü taraflarında ihtiyaç duyabileceğiniz tüm malzemeleri temin edebilirsiniz.

Tasarım ve takı

Tabi bu işi yapabilmek için el becerinize güvenmeniz gerekir ve doğru bir pazarlama stratejisi kullanmanız gerekir. Bunları yapabileceğinize inanıyorsanız kesinlikle hemen başlamanızı öneririz.

 • Oto kurtarıcı işi yapmak

Her insanın bir şekilde oto kurtarıcıya ihtiyacı olur. Başa gelebilecek dünyanın bin bir türlü hali vardır. Yolda giderken kaza yapmak ya da aracın arıza vermesi gibi durumlarla karşı karşıya kalmak, sıradanlaşan bir durumdur.

oto kurtarıcı

Az sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer alan oto kurtarıcılık için ortalama 60-70 bin TL gibi bir paraya ve K belgesine ihtiyacınız olacak. Bunlara sahip iseniz ve reklamınızı yapabileceğinize inanıyorsanız bu iş de az sermaye ile yüksek kazanç sağlayabileceğiniz bir alandır.

 • Evden çalışarak para kazanmak

Freelance işler son dönemlerde çok fazlasıyla rağbet gören işler arasında yer almaktadır. Evinizden çalışarak para kazanabileceğiniz çok sayıda iş vardır. Hem sermayeli hem de sermayesiz yapabileceğiniz bu işleri araştırarak kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Evden çalışmak

Mesela evden yazarlık, logo tasarımı, web tasarım, editörlük, satış ortaklığı, online satış gibi işler yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Tabi bunun için de güzel bir reklama ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Sosyal medyanın gücünü kullanarak ya da kendi web sitenizi oluşturarak reklam yapabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI