arama


Az Sermayeli Girişimciler İçin İş Fikirleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rengin Türker Rengin Türker

Girişimci olmak istiyorsunuz ancak sermayeniz mi az? O halde az sermayeli girişimciler için birbirinden farklı iş fikirleri hakkındaki önerilerimize mutlaka göz atmalısınız. Az sermaye ile yapılabilecek işler sanıldığı gibi az veya zor değil. Şimdi sizlere çok fazla sermaye gerektirmeyen, düşük bütçeli ve çok kazandıran işleri sıralayacağız. Bu iş fikirlerini geliştirerek, ticaret yapacağınız bölgeyi veya semti dikkatli seçerek bu işlerden çok güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

1- Çiğ Köfte Bayiliği Alarak Para Kazanmak

az sermayeli iş fikirleri

Az sermayeli girişimciler için ilk akla gelen işlerde birisi de çiğ köfte bayiliği almak; çünkü bu iş fikri hem düşük bütçeli hem de çok kazandıran işlerin başında bulunuyor. Genellikle kalabalık lokasyonlara açılan çiğ köfte bayilikleri iyi para kazandırdığı gibi üstüne bir de paket servisi de yapıldığında yatırımcılarına ciddi paralar kazandırıyor. Çiğ köfte sektöründe rekabetin yoğun olması da sermaye açısından girişimcilerin işini kolaylaştırıyor. Çünkü bayilik veren firmalar bayilik bedellerini isteseler de bu sebeple çok fazla yükseltemiyor.

Siz de az sermaye ile ticaret yapmak istiyorsanız ve geniş yelpazeye sahip iş fikirlerinin arasında hangisini seçeceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız çiğ köfte bayiliği almayı bir kere daha düşünebilirsiniz. Sermayenize en uygun bayilik bedeli isteyen çiğ köfte firmalarıyla iletişime geçerek ticarete adım atabilirsiniz.

2- Meyve Suyu Barı Açarak Para Kazanmak

az sermayeli iş fikirleri

Turistlerin yoğun olduğu, kalabalık ve prestijli noktalarda mevsim meyvelerinden hazırlanan taze meyve sularını satarak yüksek karlı kazançlar elde edebilirsiniz. Hedef kitleniz özelinde kullandığınız meyveleri değiştirebilir, meyve suyu barı olarak verdiğiniz hizmetleri çeşitlendirebilir ve konumunuz da uygunsa kısa sürede hedef kitlenizin vazgeçilmez destinasyonlarından birine dönüşebilirsiniz. Meyve suyu barını açtıktan sonra bütün meyveleri deneyerek en çok satışı hangi meyveden veya meyve kombinasyonlarından olduğunu tespit ederek ona yoğunlaşabilir ve çeşitlendirebilirsiniz. Böylelikle az sermaye ile iyi paralar kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Girişimci Olmak

3- Butik Hamburgerci Açarak Para Kazanmak

az sermayeli iş fikirleri

Butik hamburgerci açılması son yılların en popüler fikirleri arasındaki yerini çoktan aldı diyebiliriz. Günümüzde birçok ünlü ve tanınan isimlerin butik hamburgerci sahibi olduğunu görebilirsiniz. Özellikle büyükşehirlerde yüksek talep gören özel hamburgerler yapan işletmeciler küçücük mekanları çok karlı hale getirmeyi başardı. Büyük bir mekân açılması düşünülüyorsa yatırım bütçesi artsa da başlangıçta küçük butik hamburgerci açmak için çok yüksek sermayeler gerekmiyor. Üstelik kaliteli malzemeler kullanıldığı ve yaratıcılık konuşturulduğu takdirde butik hamburgerci açmak için gereğinde bir ortak da aranabilir.

Mesela bir gıda boyası ile hazırlanan renkli ekmekler oldukça popüler bir hale gelmişti ve çoğu kişi görselliği için butik hamburgercilere ciddi paralar kazandırmıştır. Baktığınız zaman gıda boyasının ücreti oldukça az ancak yaratıcı ve farklı fikir sayesinde kazancı oldukça arttırmıştır. Böylelikle sermaye eksiği tamamlanarak karlı bir sürece adım atılabilir.

4- Kırtasiye Açarak Para Kazanmak

az sermayeli iş fikirleri

Günümüzde kırtasiye açmak için çok yüksek sermayeler gerekmez. Okullara, işyerlerine, adliyelere, hastanelere yakın lokasyonlarda açılan kırtasiye işletmeleri yatırımcısının kısa sürede yatırımlarını amorti etmesini sağlayabilir. Geniş bir müşteri kitlesine hitap edilmesini mümkün kılan kırtasiye açma iş fikrinde çapraz satış yapma ihtimali de oldukça yüksektir.

İlginizi Çekebilir: Kosgeb kredisi nasıl alınır?

5- Butik Açarak Para Kazanmak

az sermayeli iş fikirleri

Genellikle kadınlar arasında tercih edilen butik açma iş fikri olma özelliği gösterse de birçok erkek işletme sahibi de butik açarak iyi kazançlar elde etmektedir. İnternetin artan etkisi ve sosyal medya platformlarından satış yapılabilmesi ile de birlikte butik açma fikri cazibesini çoğaltmayı sürdürüyor. Küçük ve tatlı bir butik açar ve satışlarınızı da internet üzerinde yoğunlaştırırsanız çok karlı olabilirsiniz. Böylelikle farklı ürünleri, doğru konumda, güler yüzlü hizmetle müşterilerine sunan butik sahipleri az sermaye ile yüksek kazanç elde edebiliyor.

6- Reklam Ajansı Açarak Para Kazanmak

az sermayeli iş fikirleri

Sermayesi az ama üstüne uğraşmak ve ilgilenmek istediğiniz bir iş fikri arıyorsanız reklam ajansı açmayı düşünebilirsiniz. Alanında profesyonel ve güvenebileceğiniz kişilerden gerektiğinde hizmet satın alarak müşterilerinizden aldığınız işleri başarıyla yerine getirebilirsiniz. Reklam ajansı açmak için öncelikle sizin bir alanda uzmanlığınızın bulunmasının en büyük avantajınız olacağını hatırlatmak istiyoruz. Sosyal medya danışmanlığı, video çekimi, haber servisi, web tasarım ve içerik hizmetleri vererek ajansınızı kısa sürede kara geçirebilirsiniz. Eğer herhangi bir eğitiminiz yok ise internette online veya kurslara giderek eğitim alabilirsiniz.

7- Solucan Gübresi Üretimi Yaparak Para Kazanmak

az sermayeli iş fikirleri

Solucan gübresi üretimini ve solucan satışını aynı anda yapabileceğiniz karlı bir iş fikri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Az sermaye ile çok kazandıran işler arasında konumlanan solucan gübresi üretimi için yaklaşık 5 – 10 bin TL sermaye ayırmanız yeterli olacaktır. Zaman içerisinde üretim hacminizi arttırmak isterseniz sermaye gereksiniminiz artsa dahi hali hazırda yaptığınız üretimler neticesinde bu konuda zorlanma ihtimalinizin çok düşük olduğunu bilmelisiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI