arama


En Çok Para Kazandıran İşler [ ✅ Güncel 16 İş Fikri]

Para kazandıran işler
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

En çok para kazandıran işler, her sezon değişebiliyor. Bu yüzden doğru şekilde takip etmenizde yarar vardır. Ne iş yapsam olarak sizlere en çok para kazandıran 16 iş fikrini sunacağız.

Rahat bir yaşam için daha fazla para kazanmak gerekir. Ancak bunu zorlu şartlarda yapmak yerine kolay kazanılır bir yöntemle yapmak tabi ki herkesin işine gelir. Teknoloji dünyasının gelişmesi, insanların ihtiyaçlarının değişmesi ve tüketim boyutunun farklı bir zirveye taşınması, kolay para kazanmak isteyenler için de güzel fırsatlar sunuyor. En çok para kazandıran işler hakkında son dönemlerde çok sık aranmanın yapılması, Ne iş yapsam ekibi olarak bizi de harekete geçirdi. Bu yazımızda en çok para kazandıran işler hakkında ayrıntılı bilgileri sizlere sunacağız. Umarız faydalı olur…

Para kazanmak, her insanın temel haklarından ve isteklerinden biridir. Kimi becerilerini kullanarak bunu yapar kimi de fikir yürüterek para kazanır, kısaca para kazanma sanatı kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. En çok para kazandıran işler ise ortak olarak tüm insanların yönelmek istedikleri işler arasında yer alır. Rahat ve konforlu bir hayat için para kazanmaktan çok en çok parayı kazandıran işlere yönelmek gerekir.

En çok para kazandıran işler

Sizlere vereceğimiz iş fikirlerinin birçoğu gelecekte para kazandıracak işler yoğunluğunda olacak. Ancak bazıları da hali hazırda girdiğinizde de para kazanabileceğiniz ve ciddi rakamlara ulaşabileceğiniz işlerdir. Bu yüzden yazımızı okurken size uygun olanını seçin ve onun üzerinde fikir yürütmeye çalışın.

Kısa Sürede Nasıl Para Kazanılır?

Kısa sürede çok para kazandıran işlere değinmeden önce bilinmesi gereken önemli bir ayrıntıya yani kısa sürede nasıl para kazanılır sorusuna cevap vermeye çalışalım…

Kısa sürede para kazanmak ve bunu da yüksek rakamlarda düşünmek biraz daha ütopik bir iştir. Daha doğrusu böyle işler sadece banka faizlerinde ya da kumar işlerinde olur ki bizim anlatacaklarımız kesinlikle ne faiz getirisi ile para kazanmadır ne de kumar oynayarak para kazanmaktır. Bu yüzden kısa sürede para kazanmak istiyorsanız, şimdiden belirtelim, bu yazı size göre değil…

1- Tavuk Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma

Tavuk Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin yemeklerinde tercih ettikleri et genel olarak tavuk etidir. Özellikle son dönemlerde sağlıklı beslenmeye yönelik talebin artış göstermesi, tavuk yetiştiriciliği sektörünün parlamasına neden olur. Tavuk yetiştiriciliği yaparak para kazanmak, listemizin ilk işlerinden biridir.

Uğraş isteyen, biraz sermaye gerektiren ve daha da önemlisi hayvan beslemeyi sevmeyi gerektiren bir iş olarak düşünmeniz gereken tavuk yetiştiriciliği, sabır isteyen bir iş olmakla birlikte son dönemlerde en çok para kazandıran işler arasında yer almaktadır.

Tavuk yetiştiriciliği yapmak için öncelikle bir sermayeye ihtiyacınız olacak. Çünkü çiftlik kurmak, tavuk satın almak ve bunların yemini satın almak için bir paraya ihtiyacınız olacak. Ya da bunun yerine Mudurnu, Beypiliç gibi markaları ile anlaşarak bakım karşılığında tavuk çiftliği kurabilirsiniz. Bunu yaparsanız herhangi bir kaybınız olmaz ve satışlarınız daha hızlı olur. Ama tabi ki bu konuda iyi bir araştırma yapmanız gerektiğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir: Seksörlük Yaparak Para Kazanma

2- Spor Salonu Açarak Para Kazanma

Spor Salonu Açarak Para Kazanma

Sağlıklı yaşamın bir diğer şartı da rutin olarak spor yapmaktır. Elbette doğada spor yapmanın faydası daha fazladır fakat şehir merkezinde yaşayan insanların bu imkâna sahip olması zordur hele ki her gün doğaya çıkarak spor yapmak, çalışan insanlar için imkansızdır. Spor salonu, doğa gibi etkili olmasa da eğiticilerin gözetiminde spor yapma imkânı sunulduğu için son dönemlerde daha fazla tercih edilmeye başlanan alanlar oldu.

Ortalama 100 Bin TL kadar bir sermayeniz varsa ve bir eğitici bir de güzel bir yerde spor salonu kurma imkanınız varsa kesinlikle spor salonu açarak para kazanmak, sizin için de ideal bir fikir olacaktır. Ama tabi bu işi de seviyor olmanız her işte olduğu gibi spor salonu işinde de şarttır.

Spor salonu açmak ya da fitness salonu açmak, ilk başlarda biraz sermaye gerektirebilir. Ancak alacağınız spor aletleri ya da yapacağınız salon tasarımı gibi işler tek seferlik olduğu için ilerleyen dönemlerde harcadığınız parayı amorti etmeniz çok kolay olacak ve kazancınız da olduğu gibi cebinizde kalacaktır.

3- Oyun Evi Açarak Para Kazanma

Oyun Evi Açarak Para Kazanma

Az parayla çok para kazandıran işlerin en başında oyun evi açarak para kazanmak gelir. 30-40 Bin TL gibi bir bütçe ile gelir getirecek bir oyun alanı kurabilirsiniz. Aslında son dönemlerde mahalle aralarında bile artık oyun evleri ile karşılaşabiliyoruz. Ancak bu işin en güzel getiri getiren alanı alışveriş merkezleridir.

Eğer gücünüz varsa, bir alışveriş merkezi ile anlaşarak küçük bir alanın size tahsis edilmesini isteyebilirsiniz. Alışveriş merkezine gelen çocuklu aileler, çocuklarını eğlendirmek için oyun evine gitmeyi tercih ederler. Yarım saati 15-20 TL civarında olan oyun evi açtığınızda günde 100 müşteri çekseniz günlük 15 TL’den olsa 1.500 TL para yapar ve aylığa vurduğunuzda 45 Bin TL bir kazanca sahip olursunuz.

Oyun evi açmanın maliyeti, yukarıda da belirttiğimiz gibi 30-40 Bin TL gibi bir sermaye gerektirir ve alacağınız oyun malzemeleri de sürekli alınacak malzemeler olmadığı için kısa sürede sermayenizi amorti ederek kazanca geçebilirsiniz.

4- E-Ticaret Yaparak Para Kazanma

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma

Günümüzün en popüler iş alanlarından biri internet siteleridir. Tabi ki bu sadece kendinize özel internet siteleri olarak algılamayın. Türkiye’de belli başlı pazaryerleri bulunmaktadır. Trendyol, N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon, Çiçeksepeti vs. buralardan da güzel paralar kazanabilirsiniz. En çok para kazandıran işler arasında yer alan e-ticaret yapmak, günümüzün en popüler işlerinden biridir.

Eğer ciddi bir sermayeniz varsa ve reklama ayıracak bir bütçeniz ayrıca varsa kendi e-ticaret sitenizi kurup ürün satarak hızlı para kazanabilirsiniz. Ama böyle bir imkânınız yoksa piyasa araştırması yaparak hızlı satılabileceğini düşündüğünüz bir ürün bulun ve pazaryerlerinden satışa sunun.

Pazaryerlerinden para kazanmak hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz yazımızı inceleyerek yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

5- Su Bayiliği Alarak Para Kazanma

Su Bayiliği Alarak Para Kazanma

Su, her canlının temel ihtiyacıdır. Susuz bir hayatın düşünülmesi ise imkansızdır. Büyük şehirlerde yaşayan insanlar, musluk suyu içmezler. İçerisinde bulunan klor yüzünden tadı da güzel olmaz. Hazır su alımı, bu yüzden daha fazla tercih edilmektedir. Su bayiliği alarak para kazanma fikri de bundan sonra sizi harekete geçirebilir.

Mahallenizde ya da çevrenizde sizi seven insanlar varsa zaten başlangıç için başka bir şeye ihtiyacınız olmayacak. Su bayiliği almak da çok zor değil. Sadece yapmanız gereken, çevrenizin hangi marka suyu içtiğini öğrenmek olacaktır. Çünkü su markası da bir alışkanlıktır ve insanlar alıştıkları bir markadan kolay kolay vazgeçmek istemezler.

Su bayiliği alarak para kazanma fikri de yine son dönemlerin en çok para kazandıran işler arasında yer alıyor. Bunu da bir köşeye not edebilirsiniz.

6- Mobil Sağlık Uygulaması İle Para Kazanma

Mobil Sağlık Uygulaması İle Para Kazanma

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte mobil uygulamalar daha fazla kullanılmaya başlandı. Özellikle mobil sağlık uygulamaları, daha fazla rağbet görmeye başladı. Hamileler için bilgilendirici uygulamalar, çocuk sağlığı ya da diğer sağlık konuları ile ilgili mobil uygulamalar, para kazandıran işler arasında yer almaktadır.

Mobil sağlık uygulaması kurmak elbette belli bir bütçe ve sürekli güncelleme isteyen işlerden biridir. Eğer bu konuda kendinize güveniyorsanız ve çevrenizde sağlık alanında aktif çalışan ve sağlık bilgisi yeteri kadar doktor ya da bu alanla ilgili kişiler varsa mobil sağlık uygulaması ile para kazanma fikri, sizin için de cazip bir fikir olabilir.

Genel olarak tüm mobil sağlık uygulamaları rağbet görse de önerim, hamilelik üzerine bir mobil uygulama kurun. Çünkü hamilelik, her dönem yaşanabilen bir durumdur ve sürekli bilgiye ihtiyaç duyulan bir dönemdir.

7- Oyuncak Mağazası Açarak Para Kazanma

Oyuncak Mağazası Açarak Para Kazanma

Oyuncak mağazası, sezonu bitmeyen ve sürekli güncellenen bir iştir. Oyuncak mağazası açarak para kazanma fikri de bu yüzden cazip fikirlerden biridir. Çocukların sevebilecekleri özellikle de televizyon ya da internet kanallarında çizgi filmleri gösterime giren karakterlere ait oyuncakların satışını yaparak para kazanabilirsiniz.

En fazla para kazandıran işler arasında yer alan oyuncak mağazası, maliyet olarak biraz yüksek olabilir elbette ancak bu ürünlerin kesinlikle elinizde kalmayacağını düşünerek hareket edebilirsiniz. Tabi ki oyuncak mağazası açacağınız yer önemlidir. İşlek bir cadde üzerinde ya da çocukların yoğun olduğu bir bölgede bu işi yaparak para kazanabilirsiniz.

8- Sosyal Medya Hesap Ticareti Yaparak Para Kazanma

Sosyal Medya Hesap Ticareti Yaparak Para Kazanma

Sosyal medya, günümüzde iletişim ve etkileşim alanında en çok kullanılan alanlardır. Özellikle markalar veya ürün satışı yapanlar, yüksek takipçili hesaplara talip olurlar. Sıfırdan bir hesap açmak yerine hazır kitlesi bulunan hesaplar daha cazip geliyor. Bu da en çok para kazandıran işler arasına girmesini etkiliyor.

Sosyal medya alanında kendinize güveniyorsanız, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn hesapları açarak takipçi sayısını arttırabilir böylelikle büyük markalara satarak paraya dönüştürebilirsiniz.

İlginç bir fikir gibi gelse de internet dünyasına aşina olanlar, sosyal medya hesap ticareti hakkında bilgi sahibidirler. Öyle ki bazen sıfır maliyetle sahip olduğunu bir hesabı 10 bin TL gibi bir rakama bile satabilirsiniz.

9- AVMde Stant Açarak Para Kazanma

AVMde Stant Açarak Para Kazanma

İnternet sektöründen çok fazla anlamıyor, biraz da insanlarla içli dışlı olarak para kazanmak istiyorsanız, bir AVMde stant açarak para kazanabilirsiniz. En çok para kazandıran işlerin başında bu işin geldiğini söyleyelim.

Özellikle müşteri kitlesi yoğun bir AVM, para kazanmak için en ideal yerler arasındadır. Burada takı aksesuar standı ya da cep telefonu aksesuar standı açarak gayet güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bu iş için ciddi bir sermaye bağlamanıza da gerek yok. Sadece güzel bir AVMden yer kapmak ve ürün almak için gerekli sermayeyi edinmeniz yeterli olacaktır.

10- Muhasebe Hizmeti Vererek Para Kazanma

Muhasebe Hizmeti Vererek Para Kazanma

Zamanın değiştiğini, iş modellerinin artık farklı yönlere kaydığını herkes biliyor. Şirketler, artık sabit personel almak yerine uzaktan personel çalıştırmayı daha çok tercih ediyorlar. Muhasebe hizmeti veren şirketlerin artmasının nedeni de bu.

Eğer bir yere bağlı çalışmak istemiyorsanız, muhasebe hizmetleri veren bir ofis kurabilir, şirketlere teklif göndererek ön muhasebelerini tutmaya başlayabilirsiniz. İlk zamanlarda müşteri bulmada zorlansanız bile reklamınız ya da referanslarınız arttıkça güzel işler toplayabilirsiniz.

En çok para kazandıran işler arasında yer alan muhasebe hizmetleri için ciddi bir sermayeye de ihtiyacınız olmayacak. Hoş bir ofis ortamı ve çalışan kişi sayısı kadar bilgisayar almanız yeterli olacaktır.

11- Hediye Kutusu Ürünleri ile Para Kazanma

Hediye Kutusu Ürünleri

En çok para kazandıran işler arasında hediye kutusu ürünleri yer alıyor. Özellikle son zamanlarda kişiye özel hediyeler, neredeyse bir sektör haline geldi diyebiliriz. Bu işi değerlendirmek ya da diğer bir deyişle fırsata çevirmek, para kazanmak adına son derece güzel bir fikir olacaktır.

Günümüzün en popüler iş alanlarından biri olan hediye kutusu ürünleri ile çok şey yapabilirsiniz. Üstelik ister müşterinin istediği şekilde hazırlayabilirsiniz isterseniz de kendinize göre bir hediye paketi hazırlayarak müşterilerinize sunabilirsiniz. Instagram üzerinden bir hayli ilgi gören hediye kutusu ürünleri için siz de bu alanı değerlendirebilirsiniz. Kendinize ait bir sayfanız yoksa hemen oluşturun ve ürünlerinizi satmaya başlayın.

12- Kostüm Fotoğrafçılığı Yaparak Para Kazanma

Kostüm Fotoğrafçılığı

Sosyal medya kullanımı, günümüzde bir hayli artış gösterdi ve artık bir sektör haline geldi. İnsanlar, farklı fotoğraflar çekerek daha çok ilgi çekmeye çalışıyorlar. Siz de bunu fırsat olarak değerlendirebilir ve hızlı para kazandıran işler listesine ekleyebilirsiniz. Eskiden beri aslında var olan bir iş olsa da son dönemlerde kostüm fotoğrafçılığı rafa kaldırıldı gibi.

Sultan kıyafetleri, robotik kıyafetler ya da daha ilginç kostümler bularak insanların yoğun olduğu bir bölgede kostüm fotoğrafçılığı yapabilirsiniz. Hatta isterseniz bununla ilgili instagram sayfası oluşturarak uzaktaki müşterilerinizi de dikkatini çekebilirsiniz.

13- İnstagram Çekiliş Organizatörlüğü Yaparak Para Kazanma

İnstagram Çekiliş Organizatörlüğü

Farklı bir fikir gibi gelse de hali hazırda bu sektörden para kazanan çok sayıda insanın olduğunu söyleyelim. İnstagram çekişi organizatörlüğü, son dönemlerin en çok para kazandıran işleri arasında yer alıyor. Tabi bunun için öncelikle geniş kitlelere hitap eden bir sayfanızın olması gerekir.

Büyük bir sayfanız varsa ve takipçi sayınız da iyiyse instagram çekiliş organizatörlüğü yaparak para kazanabilirsiniz. İlgi çekici bir sayfa ya da “nihs” bir sayfa oluşturarak belli bazı alanlara hitap edebilir, takipçilerinizi arttırarak daha fazla kişiye hitap ettikten sonra çekiliş organizatörlüğü işine başlayabilirsiniz.

14- Stüdyo Kiralama ile Para Kazanma

Stüdyo Kiralama

E-ticaret sektörünün çok hızlı şekilde büyümeye devam ettiği günümüzde, insanlar ürünlerinin daha dikkat çekici olabilmesi için stüdyolardan hizmet alıyorlar. Siz de evinizde ya da özel bir ofis hazırlayarak insanların ürünlerine ait görseller çekebilirsiniz. Ya da buna ek olarak insanların kendi resimlerini de çekerek yine para kazanmaya geçebilirsiniz.

Stüdyo kiralayarak para kazanma işi, son dönemlerin en popüler işlerinden biri olup aynı zamanda hızlı para kazandıran işlerin de başında geliyor. Eğer böyle bir imkanınız varsa ve resim çekme konusunda kendinize güveniyorsanız stüdyo kiralama işi yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

15- Letgo Arbitraj Yaparak Para Kazanma

Letgo Arbitraj

Letgo uygulamasını bilmeyen yok. İkinci el ürünlerin satıldığı en yeni ve en aktif adreslerden biri. Ev eşyasından kişisel ürünlere, arabadan konut satışına kadar her şey satılıyor Letgo’da. Tabi ki burada iş yapmak için elinizde ürün olması gerektiğini düşünüyorsunuz değil mi?

Kesinlikle elinizde ürün olmadan da bu işi yapabilirsiniz. Letgo Abritaj yaparak para kazanma, son dönemlerde çok fazla bilinmese de popülaritesini koruyan bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Yani başkasının sattığı eşyaları sıkı bir pazarlık yaparak aldıktan sonra yeniden listeleyerek satma işi. Kesinlikle en hızlı para kazandıran iş fikirleri arasına bunu da almanızı öneririz.

16- Affiliate Marketing Yaparak Para Kazanma

Affiliate Marketing

Eğer kendinize ait özellikle nish bir site varsa, kesinlikle kaçırmamanız gereken işlerden biri de affiliate marketing yaparak para kazanmak olmalıdır. Günlük ziyaretçisi yüksek siteler için kaçırılmayacak bir iiş fırsatı olduğundan söz edelim.

Affiliate marketing, kendi siteniz üzerinden alışveriş sitelerini ya da hizmet sitelerinin linklerini paylaşarak yapılan alışverişlerden komisyon alma işidir. Büyük blog siteleri, genellikle bu işi yaparlar ve ciddi anlamda para kazanırlar. Siz de kendinize ait bir web sitesine sahip iseniz ve ziyaretçileriniz de yüksek ise affiliate marketing yaparak para kazanabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI