arama


2022’de Evde Yapılabilecek En Yüksek Kazançlı İş Fikirleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Evde çalışarak hem zamanınız değerlendirebileceğiniz hem de yüksek kazançlı iş fikirleri olarak değerlendirebileceğiniz fikirleri paylaştığımız yazımızı inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.

Bir işletme kurup kendinize özgün bir ticari gelir kapısı açmayı planladığınızda sizi en çok düşündüren konular muhtemelen ticari gayrimenkul kiralamak, her gün bir ofise gidip gelmek ya da çalışanlarınızı yönetmek gibi konulardır. Ancak sermaye ve zaman bakımından kısıtlı olduğunuzu düşünüyorsanız bir home oficce kurarak işletmenizi evden yönetebilme imkânınız var.

Ev işletmesi fikri son dönemlerde yükselişte ve giderek daha fazla insan girişimciliğini uzaktan çalışarak sürdürmeyi tercih ediyor. İşletmenizin merkezini evinizde tutarak para kazanmanın onlarca yolu var. Teknoloji bize nasıl ve nerede çalıştığımız konusunda daha fazla esneklik sağladığından artık çok sayıda uğraşı ev tabanlı bir iş haline getirebiliyoruz. En yüksek kazançlı iş fikirleri arasında değerlendirilen bu iş fikirleri bir anlamda size yol gösterecektir.

Bazı uğraşlar, evinizin boş bir odasını tasarladığınız ürünler için mini bir depoya dönüştürmenizi gerektirirken bazıları tamamen çevrimiçi çalışmaya yöneliktir. Ancak genel olarak elinizdeki mevcut alanı ve araçları kullanarak bu tür işlere hiç vakit kaybetmeden hemen başlayabilirsiniz.

Evden Çalışmanın Artı ve Eksileri Nelerdir?

Evden Çalışmanın Artı ve Eksileri Nelerdir?

Zamanını evde değerlendirerek aynı zamanda yüksek kazançlı iş fikirleri ile para kazanmak isteyenlerin bu işin artılarını ve eksilerini bilmeleri gerekir. Ev tabanlı işler, ister tam zamanlı isterse ek iş olarak yürütülsün, kendi evinizi operasyon üssü olarak kullanarak başlatıp işletebileceğiniz girişimler olarak tanımlanabilirler. Çok fazla envanter almayan ya da özellikle çevrimiçi satış yapan ev tabanlı işletmeler, çoğu zaman tüm zamanınızı evde geçirmek zorunda kalmadan hareket halindeyken bile kazanç getirir durumda tutulabilirler. Evden işletebileceğiniz bir yatırım aracı oluşturmayı planlıyorsanız, bu çalışma biçiminin sizin için uygun olup olmadığına karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken artılar ve eksiler vardır.

Ev İşletmesi Kurmanın Artıları

Evden çalışarak yüksek kazançlı iş fikirleri noktasında bu işin artılarını bilmeniz, başlamanız için geçerli bir neden olacaktır. Çünkü bir işi yaparken artılarını da bilmeniz gerekir.

 1. Düşük sermaye ve maliyet gerektirir.
 2. Depolama ücretleri gibi genel giderleriniz çok daha düşük olacaktır.
 3. Talep edebileceğiniz olası vergi indirimlerinden faydalanmanız mümkündür.
 4. Ürün ya da hizmetlerinizi yerel ya da ulusal pazarda satabilirsiniz.
 5. Evde oturan bir ebeveyn ya da emekliyseniz sizin için ideal olan esnek iş- yaşam dengesini sağlayabilirsiniz.
 6. Gerektiğinde akrabalarınızın ya da eşinizin devreye girebileceği bir aile şirketi kurabilirsiniz.

Ev İşletmesi Kurmanın Eksileri

Her işte olduğu gibi evden çalışarak para kazanmanın da bazı eksilerinin olduğunu bilmek gerekir. Elbette yüksek kazançlı iş fikirleri arasında yer alsa da yine de negatif yönlerinden bahsetmemiz gerekir.

 1. Envanter tutmak, ekipman depolamak ya da homeofis oluşturmak için evinizdeki alanı dönüştürmeniz gerekebilir. Buradaki zorluk işinizin ihtiyaçlarını günlük ev yaşamınızı etkilemeyecek biçimde destekleyebilmektir.
 2. Zamanlama ve çalışma konusunda hayli esnek olabilme şansınız bulunsa da işle ilgili tüm yasal düzenlemelere uymanız gerekir. Örneğin, envanter tutma ruhsatı almanız ya da gıda ürünleri satmayı planlıyorsanız ticari bir mutfak iznine sahip olmanız gerekebilir.
 3. İşletmeniz büyüdükçe daha fazla alana ihtiyaç duyacağınızdan daha büyük bir ev kiralamanız ve işe çalışanlar almanız gerekebilir.

Evden çalışmak size her bakımdan çok fazla özgürlük sunar ancak bu aynı zamanda günlerinizin büyük bölümünü evde yalnız geçirmeniz anlamına da gelebilir. Eğer iletişim kopukluğundan hoşlanmıyor ve insanların yanında olmaktan hoşlanıyorsanız bu girişiminizin ilk adımları sizin için zorlayıcı olabilir.

Bugün Başlayabileceğiniz 5 Yüksek Kazançlı İş Fikileri

yüksek kazançlı iş fikirleri

Ev tabanlı bir iş kurmanın pek çok yolu olsa da kendiniz için oldukça karlı bir iş yaratmanın en ulaşılabilir yollarından bazılarını sizin için derledik. Evden çalışarak yüksek kazançlı iş fikirleri konusunda düşünceniz olumlu ise aşağıdaki işlere göz atabilirsiniz.

 1. Ev yapımı ürün satışı
 2. Stoksuz satış mağazası
 3. Çevrimiçi hizmetler
 4. Sanal etkinlik planlayıcısı
 5. Sağlık ve güzellik ürünleri satışı

1- Ev Yapımı Ürün Satışı

Ev Yapımı Ürün SatışıEğer el becerileri gelişmiş bir tasarımcıysanız ya da tasarım yapan birini tanıyorsanız, herhangi bir hobiyi karlı bir kazanç kaynağına dönüştürebilirsiniz. Ürünlerinizi stüdyoda, ticari bir mutfakta ya da atölyede tasarlayıp yaratmanız gerekse bile tüm tasarımlarınızı kendi evinizde saklayabilir ve satışlarını online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ev yapımı ürünlerin tasarım ve üretiminin neredeyse her yönünü kavrayıp kontrol edebilir hale geldiğinizde onları daha uygun maliyetlerle üretebileceğinizi keşfedersiniz. Buna ek olarak, zamanla ürünlerinizin kalitesini artırabilir ya da pazardaki belli bir kitleyi hedefleyerek tasarımlarınızı şekillendirebilirsiniz. Evde çalışarak yüksek kazançlı iş fikirleri arasında değerlendirebileceğiniz bu işte eğer el beceriniz varsa kesinlikle başlamanızı öneririz.

El işi tasarımlar oldukça geniş bir seçenek yelpazesine sahip. Burada önemli olan ne kadar yaratıcı ve güncel olabildiğinizdir. Örneğin 3D yazıcılar ile evde sulu saksılar basmak, benzersiz takılar, aksesuarlar ve giyim ürünleri tasarlamak, ev yapımı oyuncaklar hazırlamak, bardak altlıkları ve el yapımı küçük masa bibloları üretmek sizin için son derece eğlenceli, basit ve karlı seçenekler olabilir.

Ürünlerinizin satışını yapabileceğiniz pek çok yerel e-ticaret sitesi bulunuyor. Yerel ya da küresel bir pazara açılırken halihazırdaki bir e-ticaret sitesini kullanmak yerine kendi markalı vitrininizi kurmayı da tercih edebilirsiniz. Bu, kreasyonlarınızı satmak ve tutkularınızı paylaşmak için harika bir seçenektir. Ev yapımı ürünlerin üretilmesinde en fazla dikkat gerektiren konu, kullanıcıların cildine temas eden ürünlerin ilgili sağlık düzenlemelerine uygun olan yöntem ve malzemelerile üretilmiş olmasıdır.

Çok satan kendin yap fikirleri oldukça geniştir. Denenmiş fikirlere bağlı kalmadan yeni bir kendin yap fikri ortaya çıkartabilmeniz de mümkün. Bununla sınırlı olmasa da, evinizde tasarlayıp satışını yapabileceğiniz çok satan DIY fikirleri listesine göz atabilirsiniz:

 1. Günlük planlayıcıları
 2. Takı tasarımları(mektup ve madalyon kolyeler, inci kolye ve küpeler, arkadaşlık bileklikleri ve söz halkaları gibi)
 3. Dantel işleri, tığ işleri ve diğer örme ürünler
 4. Banyo bombaları
 5. Tatil süsleri
 6. Mum tasarımları
 7. Pet oyuncaklar
 8. Dekoratif ve eksantrik ev eşyaları
 9. Parti davetiyeleri
 10. Yastık ve minder kılıfları
 11. Seyahat ve makyaj çantaları
 12. El yapımı çocuk giyim ürünleri
 13. Kuş besleyiciler
 14. Sofistike aydınlatıcılar ve boncuklu avizeler
 15. Antika görünümlü duvar dekorasyon ürünleri
 16. El yapımı sepetler
 17. Kitap tutacakları
 18. Mücevher kutuları
 19. Seramik vazolar

El becerilerinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak bir şeyler ortaya çıkartıyorsanız hepsinden iyisi bu ürünleri üretmek sizin için hiç de bunaltıcı değildir. Kendin yap ürün satışı yoluyla ev işletmeniz çok kısa sürede ölçeklendirilebilir hale gelebilir hatta üretimlerinize yardımcı olmaları için işinize yeni çalışanlarınızı bile dahil edebilirsiniz.

2- Stoksuz Satış Mağazası

Stoksuz Satış MağazasıEn yüksek kazançlı iş fikirleri arasında yer alan stoksuz satış yapma fikri, mutlaka değerlendirmenizi önerdiğimiz işlerden biridir. Envanter tutmayı ve nakliye konusunda endişelenmeyi gerektirmeyen çevrimiçi işletme fikirlerini de ele alabilirsiniz. Bu tip işletmelerde bir üçüncü taraf ürünlerinizi sizin adınıza pazarlar ve gönderir. Bu tip işletmelerde stoksuz satış modeli kullanılır ve sizin adınıza bir müşteri hizmetleri altyapısı oluşturulur.

Dropshipping olarak da bilinen stoksuz satış işinde, satıcı üretilen ürünü tedarikçiden satın alıp stoklamaz. Satıcıya tüketiciden gelen siparişler doğrudan tedarikçiye iletilir ve tedarikçi de sipariş edilen ürünleri hazırlar. Hazırlanan ürünler tedarikçiden alınıp müşteriye gönderilir. Satıcı bu aracılık işi üzerinden kazanç sağlar.

Dropshipping işinde tedarikçi yerel bir bölgede ya da denizaşırı bir bölgede olabilir. Ancak bir tedarikçi olarak sürekli biçimde harika bir müşteri deneyimi sunma konusunda güvenilirseniz mesafeler sorun olmaktan çıkar. Bu yüzden ürünlerinizi hazırlarken her zaman gerekli özeni göstermeniz ve işletmenizin itibarını riske atmadan çalışmanız gerekir.

Stoksuz satış yapan e-ticaret siteleri yapılan satış başına marjlarla ödüllendirilir ve hem finansal hem de zamana dayalı pazarlama maliyetleri satıcı tarafından üstlenilir. Üçüncü taraf olan e-ticaret sitesi esasen üreticinin distribütörüdür.

Dropshipping işinde, satış yaptığınız pazarda rekabet edebilmenin birkaç farklı yolu var:

 1. Belirli bir nişe hizmet eden bir mağaza oluşturmak adına farklı tedarikçilerden gelen ürünlerin satışını yapmayı tercih edin.
 2. İçerik ve müşteri hizmetlerinizin kalitesini koruyarak rekabet şansınızı yükseltin. Kaliteli içerik ve müşteri hizmetleri, satışı yapılan ürünlerin ötesinde bir değer yaratır.
 3. Dünyanın yetersiz hizmet alan bir bölgesini hedefleyin. Ancak bu tür bölgeleri pazar olarak seçerken nakliye masraflarınızın boyunuzu aşmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.
 4. Benzer ürünlerle yeni bir hedef satış kitlesi belirleyin. Örneğin LED ayakkabıların satışı, müzik festivali müdavimlerine ya da koşuculara da yapılabilir

3- Çevrimiçi Hizmetler

Çevrimiçi HizmetlerÇevrimiçi hizmetler sunmaya başlamak, evde çeşitli ürünler tasarlayıp satmaya başlamaktan bile daha basittir. Ancak çevrimiçi hizmetler sunuyorsanız mutlaka “vakit nakittir” prensibine göre hareket etmelisiniz. Yavaş çalışan biriyseniz bu sizin için genel anlamda bir zorluk yaratacaktır. Tasarımcılar ve pazarlamacılar gibi yaratıcı profesyoneller, işlerinin tedarik ve pazarlama kısımlarını evden yürütüyor olsalar da çoğu zaman evdeki ofislerinden uzak mesafelere ara sıra seyahat ederek müşteriler ya da şirketlerle bağlantı halinde kalmayı tercih edebilirler. Dolayısıyla bu tip işlerde ürün ya da hizmetler doğrudan müşterilere sunulabilir ve bunun için ev dışındaki mekanlarda randevu ya da rezervasyonlar ayarlanabilir.

Ancak çevrimiçi hizmetler sunarken gününüzün büyük bölümünü evde geçirmeniz gerekir. Eğer fazlasıyla sosyal biriyseniz bu sizin için özellikle ilk etapta zorlayıcı olacaktır. Çevrimiçi hizmetler, günümüzün en kazançlı iş fikirleri arasında değerlendirilmektedir. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa kesinlikle değerlendirmenizi öneririz.

Çevrimiçi hizmetlere dayalı evden yürütebileceğiniz iş fikirleri şunları içerir:

 1. Serbest yazarlık
 2. Sanal yardım
 3. Pazarlama
 4. Tasarım
 5. SEO danışmanlığı

Çevrimiçi hizmete dayalı işletmelerde uygun müşterilerin bulunması için genellikle çok sayıda ağı kullanmak ve kişiden kişiye yönlendirme gerekir. Ancak müşterileriniz çalışma performansınızdan memnunsa zamanla yerine oturan ve kalıcılığı yakalamış bir işiniz olabilir.

Ürün tabanlı bir iş yaparken daha fazla kazanmak için çok sayıda müşteriye ihtiyacınız olabilir. Ancak çevrimiçi hizmetler sunarken, yaptığınız işe bağlı olarak çok sayıda müşteriye ihtiyacınız bulunmayabilir. Bu tip işlerde kazancınızı tam zamanlı olarak desteklemek için genellikle bir avuç yüksek kaliteli müşteri yeterli olacaktır.

4- Sanal Etkinlik Planlayıcısı

Sanal Etkinlik PlanlayıcısıDünya çapında etkisini sürdürmeye devam eden pandeminin başlaması ile birlikte yüz yüze etkinliklerden sanal etkinliklere geçiş yaşandı ve bu sebeple sanal etkinlik planlama becerilerine sahip kişilere duyulan ihtiyaç arttı. Evden para kazanmak isteyenler için sunulabilecek en yüksek kazançlı iş fikirleri arasında yer alan sanal etkinlik planlama ile bugünden başlayarak para kazanabilirsiniz.

Bu işin iyi yanı, sanal etkinlik planlaması işine başlarken tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon, bir dizüstü bilgisayar ve bir internet bağlantısıdır. Bu işte evden rahatlıkla çalışabilir ve hizmet sunacağınız nişe evinizin konforunda ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla masraflarınızı çok daha düşük tutarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sanal etkinlik planlaması aşağıdakiler başta olmak üzere pek çok farklı ihtiyacı kapsayabilir.

 1. Kurumsal konferanslar
 2. İş toplantıları
 3. Sanal partiler
 4. Bağış etkinlikleri
 5. Fuarlar
 6. Web seminerleri
 7. Eğitim konferansları

Çeşitli yerli ve yabancıweb tabanlı sanal etkinlik platformlarına aşina olmak ilk müşterilerinizi kazanabilmeniz için gerekli olan teknik bilgileri edinmenize yardımcı olacaktır. Özellikle organizasyon ve program oluşturmayı seviyorsanız bu tam da size göre bir iştir. Ağ kurma, müzakere etme ve insanları bir araya getirme konusunda doğal bir yeteneğiniz olabilir. Bu gibi becerilerkendinizi potansiyel müşterilere pazarlama konusunda çok değerlidir.

Sanal planlama beceri ve tecrübenizin artmasıyla birlikte işiniz büyüdüğünde hizmetlerinizi paketler ya da setler haline getirerek satmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde daha istikrarlı bir ekstra gelir akışı sağlarsınız. Günümüzün en yüksek kazançlı iş fikirleri arasında değerlendirilen sanal planlama işini göz ardı etmeyin.

5- Sağlık ve Güzellik Ürünleri Satışı

Sağlık ve Güzellik Ürünleri SatışıPandemi birçok endüstrinin tedarik zincirine zarar verdi ancak sağlık ve güzellik sektörü bu dalgalanmadan oldukça az etkilendi. Siz de evden kurduğunuz işletmede stoksuz satış yapabilir ya da beyaz etiketli ürünler aracılığıyla müşterilerinize sağlık ve güzellik ürünleri satmaya başlayabilirsiniz. Yüksek kazançlı iş fikirleri arasında değerlendirilen bu işi kesinlikle yapmanızı öneririz.

Bu amaçla evden satış yapabildiğiniz bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda daha fazla müşteri kazanmak ve mevcut müşterilerinizin taleplerini karşılayabilmek için ne kadar çok nakliye seçeneği ve ürün seçeneği sunarsanız o kadar fazla kazanç elde edersiniz. Son zamanlarda en çok talep gören bazı güzellik ürünleri şunlar oldu:

 1. Evde spaürünleri
 2. Kişisel bakım ürünleri
 3. Güzellik teknolojisi (masaj tabancaları ve akıllı aynalargibi)

Vitrininizde listelenecek en iyi ürünleri incelerken, satıcı stratejinizin bir parçası olarak müşterilerin satın alma rahatlığını mutlaka göz önünde bulundurun. Tüketici eğilimleri araştırmasına göre, müşteriler abonelikler yoluyla çoklu satın alma ve teslim etme seçenekleri şeklinde kolaylık sunan işletmelerden satın almaya daha istekli olabiliyor. Bunun yanı sıra bir müşterinin sizden tekrar alışveriş yapmasını sağlayabilecek ne tür deneyimler sunduğunuza da dikkat etmeniz gerekiyor.

Yüksek kazançlı iş fikirleri hakkında yaptığımız değerlendirmeyi beğendi iseniz aşağıda yorum bölümünden siz de kendi düşüncelerinizi, önerilerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşarak bu alanda para kazanmak isteyenlere katkıda bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Para Kazanma Yolları En Kazançlı İş Fikirleri

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI