arama


Para Kazanma Yolları En Kazançlı İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları En Kazançlı İş Fikirleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Para kazanma yolları, gelişen dünya modeli ile artık gitgide zorlaşıyor. Her geçen gün yeni iş fikirleri çıkıyor ve bu iş fikirlerinin çoğu, başarısız oluyor. Bu yüzden, takipçilerimiz için yepyeni iş modelleri ve fikirleri oluşturmaya karar verdik. Oluşturduğumuz iş fikirleri sayesinde, ülkemizde yer alan tüm insanlar faydalanabilecek, para kazanmanın basamaklarını yarılamış olacaksınız.

 

Ayrıca, öğrenciler için para kazanma yollarını da dünya genelinde ayrıntılı bir şekilde araştırdık ve tüm öğrenciler için ek gelir fikirlerini sıraladık. Para kazanma fikirleri sayesinde, öğrencilerden tutun birçok kesim faydalanacak, para kazanmanın yollarını yeni iş metotları sayesinde uygulayabileceksiniz.

 

Para Kazanma Yöntemleri

İşte, birbirinden yeni ve dünya genelinde uygulanan en kazançlı iş fikirleri;

 

Kitap Çıkarmak

Kitap çıkarmak, gerçekten zor bir süreç gibi gözükse de, çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ve kazandığınız paralara nazaran hem şöhretiniz, hem de kitaplarınız milyonlarca insan tarafından okunabilir. Tek yapmanız gereken; daha önce kaleme alınmamış, özgün hikayeler ve karakterler yaratmak olacaktır. Ayrıca, kitaplarınız birçok ünlü yönetmen tarafından senaryolaştırılmak istenebilir. Çünkü özgün hikayeler, film sektöründe daima birinci sırada yer almaktadır.

 

Yabancı Dil Öğrenmek

Uzun ömürlü para kazanma yollarından birisi olan yabancı dil öğrenimi, açık ara en iyi iş sektörü arasında yer almaktadır. Ayrıca, dil öğreniminin en büyük avantajlarından birisi ise, ‘’home office’’ yani evde çalışabilirsiniz. Sadece evde çalışarak, aylık asgari ücretin 2 katına eş değer para kazanabilir, dil kurslarında hatırı sayılır bir maaşa sözleşmeli öğretmenlik yapabilirsiniz.

 

Danışmanlık Yapmak

Danışmanlık şirketleri, Türkiye’de neredeyse yok denilebilecek kadar az. Hatta, Türkiye’de bulunan birçok danışmanlık şirketi, yurt dışına bağlı şirketler, diyebilirim. Eğer, danışmanlık hakkında ayrıntılı bilgiye sahipseniz, danışmanlık için gereken fiziksel özelliklere bağlıysanız, kaçırılmayacak bir iş sektörü olan danışmanlığa gözünüz kapalı girebilirsiniz. Çünkü, dünya genelinde boş kalmayan bir sektör olma yolunda ilerleyen bu iş dalı, son yılların trend iş fikirleri arasında gözüküyor.

 

İç Giyim Sektörü

İç giyim sektörü, ülkemizde olduğu gibi Avrupa’da ve Asya’da tekstil sektörünün önde gelen dalları arasında yer alıyor. Kar imajı neredeyse %150’yi bulan iç giyim sektöründe, zarar etmeniz imkansız gibi duruyor. Eğer, perakende veya üretici olarak giyim sektörüne atılırsanız, büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

 

İthalat Yapmak

Türkiye’de olmayan veya üretilmeyen birçok eşya ve hediyelik aksesuarlar mevcut. Bu eşyaların, hediyelik aksesuarların ithalatını yapar ve ülkemize kazandırırsanız, kısa yoldan para kazanabilir ve bireysel şekilde girişimciliğe atılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; Çin, Japonya gibi ticaret ülkelerinde üretilen eşyaları, komisyon karşılığında ülkemize getirmek olacaktır. Bu gibi eşyaların ülkemizde ki kar imajı, neredeyse %80’lerde geziyor.

 

Fotokopi Merkezi Açmak

Kırtasiyeler yerine sadece fotokopi işi yapabilir ve böylelikle para kazanma yollarından birisini seçmiş olabilirsiniz. Çünkü fotokopi merkezleri, bilinenlerin aksine oldukça karlı bir iş fikridir. Örneğin; üniversitelere yakın bir yere fotokopi merkezi açarak, muhteşem paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca, fotokopi merkezlerine ayıracağınız sermaye de, ilk başlarda 5 bin lira bile tutmuyor. Aklınızda dükkan açmak varsa, üniversitelere yakın bir yere açacağınız fotokopi merkezi, dükkandan daha değerli olacak ve 2 katı daha fazla kazanabileceksiniz.

 

Elektronik Kitap Yazmak (E-Book)

Son yılların en büyük buluşları arasında olan e-kitaplar, ülkemizde de çok büyük bir ilgi odağı oldu. Eğer, kitap yazma becerinize güveniyorsanız, internette var olan e-kitap sitelerine kayıt olabilir ve hikayelerinizi insanlarla buluşturabilirsiniz. Ayrıca, hikayelerinizi beğeniyor ve gerçekten kaliteli olduklarını düşünüyorsanız, bazı e-book sitelerinde, kitaplarınızı ücretli bir şekilde satabilirsiniz. Yaklaşık bir e-kitap ücreti, 30 ila 50 TL arasından satışa sunuluyor.

 

Komisyonculuk Yapmak

Kolay para kazanma yollarının en iyisi olan komisyonculuk, Türkiye’de var olan ve istatistiksel olarak kazancı maksimumda olan bir iş sektörüdür. Ticaretten ve para saymaktan hoşlanan insanlar için biçilmiş kaftana benzetilen bu mesleğin kar imajı; %100’lerde geziyor. Eğer, komisyonculuk ile ilgili geniş, kapsamlı bir bilgiye sahipseniz, bu sektörü kaçırmadan işe atılabilirsiniz. Ayrıca, komisyonculuk için de 5 ila 7 bin TL arasında bir sermayeye ihtiyacınız var.

 

Çikolata Dükkanı Açmak

Çikolata satışları, Türkiye başta olmak üzere her geçen gün farklı ülkelerde de artışlık gösteriyor. Siz de bu artışlardan faydalanarak, bulunduğunuz konuma, şehre çok güzel bir çikolata dükkanı açabilirsiniz. Böylelikle, hem gelirleriniz yüksek olacak hem de süslük ve hediyelik çikolatalar ile oldukça güzel paralar kazanabileceksiniz.

 

Bitcoin Madenciliği Yapmak

Bitcoin, 21. yüzyılın en büyük buluşları arasında yerini almış gözüküyor. Çünkü, tüm ülkelerde satışı ve üretimi olan bu sanal para birimi, ABD başta olmak üzere birçok ülkeden piyasa onayı aldı. Yani bu para birimi, tüm ülkelerce onaylandı ve satışı gerçekleştiriliyor. Eğer siz de Bitcoin üretimi yapmak ve satışlarını üstlenmek istiyorsanız, küçük bilgisayar makineleri ile bu işe başlayabilirsiniz. Düşük sermaye gerektiren Bitcoin’in kar imajı, dolar ve euro’ya göre oldukça fazla…

 

Organizatörlük Yapmak

Gelişen dünya sektörünün en sermayesiz ve en başarılı iş dallarından biri olan organizatörlük, son yıllarda Türkiye’de de olağanüstü bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Eğer, şehrinizde veya bulunduğunuz konumda, organizatörlük yapan kurumlar, iş merkezleri yoksa, kesinlikle küçük bir ofis açarak, organizatörlüğe atılabilirsiniz. Hem kazançlı, hem de güvenilir bir sektör olan organizatörlük, ciddi derecede gelir elde edebilen bir iş dalıdır.

 

Tavuk Çiftliği Açmak

Tavuk çiftlikleri, geçmişten günümüze kadar para kazanma yollarının en iyi iş fikri olmuştur. Çünkü, tavuk çiftlikleri ile uğraşmak hem eğlenceli, hem de diğer işlere nazaran daha karlı gözükmektedir. Türkiye’nin her kesiminde bulunan bu çiftlikler, neredeyse tüm şirketler tarafından beğeniliyor ve şirketlerce tüm hayvanlar satın alınıyor. Yani, tavuk çiftliklerinin kar imajı, istatistiksel olarak yüksek rakamlarda geziyor. Ayrıca, bir tavuk çiftliği açmak isterseniz, bazı şirketler tarafından komisyon karşılığında anahtar teslim alabiliyorsunuz. Bireysel olarak açmak isterseniz de, yaklaşık olarak 120.000 TL bütçe gerekiyor.

 

Slogan ve Logo Bulmak

Ülkemizde fazla bilinmese ve uygulanmasa da, yabancı uyruklu şirketler kendilerine yeni sloganlar ve logolar bulmak için, freelancer yani home office çalışan insanları işe alıyorlar. Genellikle; slogan veya logo arayışları içinde olan şirketler, sosyal medyalara reklam vererek, iş ilanları oluşturuyorlar. Slogan veya logo gibi konularda yetenekliyseniz, Google veya başka arama motorları tarafından iş ilanlarına bakabilirsiniz.

 

Doğal Aksesuarlar ve Süs Eşyaları Yapmak

Zararlı plastikler yerine doğal sabunlar, süs eşyaları ve aksesuarlar yaparak, para kazanabilirsiniz. Doğal eşyalar yapmak için tek gereken şey; bir ormanlık alan olacaktır. Çünkü, ağaç kabuklarından, yapraklarından, köklerinden muhteşem eşyaları, internetten veya mağazalardan komisyon karşılığında satabilirsiniz. Emin olun, zararlı plastikler yerine doğadan taze taze kokusu gelen eşyalar satın alınacaktır.

 

Minyatür Eşyalar Yapmak

Minyatür eşyalar yaparak para kazanma fikrini, ülkemizde çok az insan deniyor olsa da, yabancı şehirlerde insanların sadece geçim kaynağı, minyatür eşyalar olduğunu hatırlatmak isterim. Örneğin; Eyfel Kulesi’nin çok güzel bir minyatürünü yani küçültülmüş halini yaparak, pazarlarda veya sosyal mecralarda çok güzel gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

 

Fatura Ödeme Merkezleri Açmak

Fatura ödeme merkezleri, genellikle; büyük şehirlerde aktif olarak iş yapmaktadır. Küçük şehirlerde sadece kurumların fatura merkezleri olduğu için, fatura ödeme merkezinizi küçük şehirlere açarsanız, aylık 1.000 – 2.000 TL arasında para kazanabilirsiniz. Ayrıca, reklamınızı yaparak da, birçok şirketin fatura ödemelerini sizin ödeme platformunuz üzerinden yapabilirsiniz. Böylece, kar imajınızı aylık 5 ila 6 bin liralara çıkartabilirsiniz.

 

Diyet Yemekleri Yapmak

Yemekler konusunda kendinizi başarılı görüyor ve yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, sosyal medya hesaplarınızdan faydalanarak, diyet yemekleri satabilirsiniz. Son yıllarda vejan ve diyet yemekleri siparişleri %20 oranında arttı. Bu oranlar sebebi ile sosyal medyada ki veya mahallenizde ki insanlara yemeklerinizden satabilirsiniz.

 

Köy Oteli Açmak

Köy otelleri, ülkemizde son yıllarda baya bir artış ve ilgi odağı oldu. Eğer köyünüz, kırsallara yakın ve turist çekebilecek bir konumdaysa, köy otelleri açarak müthiş derecede para kazanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey ise, köyünüzün konumunun güzel bir yer olması ve reklam harcamalarınız.

 

Geri Dönüşüm Kutuları Üretmek

Geri dönüşüm kutuları üretmek biraz saçma gelebilir. Ama; ana okullarına, liselere veya belediyelere satabileceğiniz en güzel eşya, geri dönüşüm kutularıdır. Bu kutular sayesinde, birçok şirket ile de anlaşabilir, yaptığınız, ürettiğiniz kutulardan binlerce satabilirsiniz. Böylelikle, hem sermayesiz para kazanmış olur, hem de şirketler, belediyeler tarafından tanınmış olursunuz.

 

Arabanızı Kiralayın

Kendi bindiğiniz arabanızı, belirli bir ücret ve belirli bir gün karşılığında kiralayarak, karlı şekilde para kazanabilirsiniz. Ayrıca, ticari arabanız varsa, ticari arabanızı şirketlere ve iş yerlerine kiralayarak da, gelir elde edebilirsiniz. Kiralamak için; sadece arabanızın modelli ve kilometresinin düşük olması gerekiyor.

 

Araba Reklamı Almak

Genellikle, ABD ve İngiltere’de yapılan araba reklamları ile birçok insan paralar kazanabiliyor. Bu insanların tek yaptıkları şey ise; arabalarına, afiş şeklinde yapıştırmaları asmak ve belirli saatler arasında kalabalık sokaklarda dolaşmak oluyor. Eğer, çevrenizdeki iş yerlerine, şirketlerine bu konu hakkında görüş bildirir ve onay alırsanız, siz de arabanıza reklam alarak para kazanabilirsiniz.

 

Fırın İşletmek

Türkiye’nin önde gelen fırınları, sermayesiz şekilde bu işe başlayan şirketler arasındaydılar. Siz de, sermayesiz iş fikirleri arıyor ve bulamıyorsanız, küçük bir fırın dükkanı ile bu işe başlayabilirsiniz. Hiçbir sermaye istemeyen ve maliyeti de olabildiğince düşük olan fırın işletmeleri ile ciddi derecede kar edebilirsiniz. Ayrıca, farklı ekmek tarzları ve farklı lezzetler ile hem reklamınızı yapar, hem de müşterilerinizi kendinize çekebilirsiniz.

 

Doğal Süt Ürünleri Üretmek

Şehirlerde yaşayan insanlar, artık doğal yollarla üretilmeyen sütlerden çok fazla tüketmek istemiyorlar. Nerede, nasıl yapıldıklarını bilmedikleri için artık herkes, köy sütlerine yoğunlaştı ve artık köy sütleri alabilmek için köylerine, şehir merkezlerinden uzak yerleşimlere gidiyorlar. Siz de, köylerinizde ürettiğiniz sütleri şehirlere taşıyarak, iyi derecede kar elde edebilirsiniz.

 

Twitch Yayını Yapmak

Son dönemlerin gençleri, artık televizyonlar yerine oyunların oynandığı, şarkıların çalındığı platformlarda takılıyorlar. Tek yaptıkları şey ise, sadece evden kamera karşısına geçip; oyun oynamak veya şarkı söylemek oluyor. Eğer, kendinize güveniyor ve yeteneklerinizi diğer insanlara göstermek istiyorsanız, Twitch veya Twitch benzeri ortamlardan kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

 

Tişört Baskısı Yapmak

Tekstil şirketlerinden daha farklı, daha özgün tişörtler basarak, rahat ve kolay yoldan para kazanabilirsiniz. Çünkü insanlar, daha farklı tarzlarda olan tişörtleri benimsiyor ve dünya modasından tişörtler giymek istiyorlar. Eğer insanların bu arzularını ve fikirlerini karşılayabilirseniz, internetten veya yaşadığınız şehirden yaptığınız, ürettiğiniz tişörtleri satabilirsiniz.

 

Tur ve Turlar Düzenlemek

Gezmeyi, insanlara doğa harikalarını ve kültürleri anlatmayı seviyorsanız, bazı edineceğiniz belgeler ile turistlere, yerlilere tur imkanları sağlayabilirsiniz. Şehir şehir ve ülke ülke gezdireceğiniz insanlar ile hem eğlenip, hem de normal işlere göre kat ve kat fazlasını kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, biraz bilgi ve gerekli belgeleri edinebilmek olacaktır.

 

Çevirmenlik Yapmak

Çevirmenlik, birçok sektör tarafından el üstünde tutuluyor ve inanılmaz para kazandırabiliyor. Örneğin; inşaat şirketleri ve yabancı uyruklu şirketler gibi birçok iş sektörü, yüksek maaşlı çevirmenler arıyor. Siz de bu gibi şirketlere başvurular yaparak, normal sektörlerden 2 kat daha fazla maaş ve gelir kapısı kazanabilirsiniz. Ayrıca, Türkiye’de araştırılan ve en çok çevirmene ihtiyaç duyulan diller; Almanca ve Fransızca gibi orta dereceli diller olmuştur.

 

Radyo Yayını Yapmak

Radyo yayınları, günümüzde çok fazla dinlenmese de, kendini sevdiren yayıncılar günümüzde halen popülerliklerini koruyabiliyorlar. Siz de, insanlara kendinizi sevdirebilir ve yaptığınız yayınları eğlenceli hale getirebilirseniz, sıfırdan bir radyo ofisi açabilirsiniz. İnsanlar hem sizi takip edecek, hem de yaptığınız işten para kazanabileceksiniz. Bir radyo ofisi açmak, 15 bin lira sermaye ile başlayabiliyor.

 

Araba Aksesuarları Satmak

Gelişen teknoloji ile araba aksesuarları artık hem kolaydan para kazandırabiliyor hem de istediğiniz bir aksesuarı kolay yoldan monte edebiliyorsunuz. Araba aksesuarları ile ilgilenmek için bir dükkana veya mağazaya ihtiyacınız yok. Sadece, internet üzerinden beğendiğiniz ve çeşit çeşit arabalara monte edilecek aksesuarları satabilirsiniz. Maliyeti yüksek ve kesin kazanç getirecek aksesuar işine, güvenebilirsiniz.

 

Bilgisayar Tamiri Yapmak

Bilgisayarlarla veya elektronik eşyalar ile aranız iyiyse, bu işten ek gelir kazanabilirsiniz. İnternete veya çevrenizdeki yerlere ilanlar vererek, belirli bir ücret karşılığında bilgisayarları veya dizüstü bilgisayarları tamir edebilir, sorunları ile ilgilenebilirsiniz. Sıfır sermayeli bilgisayar tamiratını, ek gelir üzerine yapabilirsiniz.

 

Domain-Alan Adı Satmak

Domain, yani alan adı üzerine satışlar ülkemizde gitgide artıyor ve bazı insanlar sırf sadece domain satarak geçimini sağlayabiliyor. Aklınızda güzel ve iş yapabilecek domainleri arayabilir, boş olan ve beğendiğiniz alan adlarını belirli bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Unutmayın, iş yapmaz, iş görmez dediğiniz domainler, bazı şirketler ve yabancı kişiler tarafından milyonlar hatta milyarlar kadar para edebiliyor. Domain almak ve satmak için tek yapmanız gerek şey; biraz akıl yürüterek, iş yapacak domainleri, alan adlarını bulmak olacaktır.

 

Kulaklık Üretmek

Kulaklıklar, artık herkes tarafından kullanılıyor ve beğenilerek satılıyor. İnternet sitelerinden ucuz ve kaliteli kulaklıkları alarak, kendi stilinizde oluşturabilir, insanlara satış yapabilirsiniz. Ayrıca, kulaklık satışlarınızı internet üzerinden yani sosyal medya hesaplarınızdan maliyetsiz bir şekilde satabilirsiniz. İşlerinizi büyütürseniz, yeni bir kulaklık üreticisi olarak çok daha büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

 

Renkli-Renksiz Film Satmak

Renkli ve renksiz filmler; araba camlarına, pencerelere, ofislere yapıştırılan ince ve şeffaf jelatinlerden oluşuyor. Bu işin üretimini veya satışını yapmak isterseniz, belirli firmalardan toptan alarak, çok uygun fiyatlara satabilirsiniz. Tek bir filmin maliyeti, bütçenizi aşmayacak şekilde satılabiliyor. Uygun fiyattan al-sat işlemini başarabilirseniz, gerçekten büyük rakamlar kazanabilirsiniz.

 

Kol Saati Üretmek

Piyasada çok pahalı ve markalı kol saatlari satılıyor. Ancak bu saatler, az önce dediğimiz gibi, hem çok pahalı hem de aşırı derecede modernliğe giriyor. Kendi zevklerinize göre bir kol saati üretebilir ve insanlara sevdirebilirseniz, kol saatlerinizden olabildiğince yüksek paralar elde edebilirsiniz. Ayrıca, ucuza alacağınız kol saatlerini, toptan şekilde alabilirseniz, çok daha ucuza gelecektir ve böylelikle, az sermaye ile çok daha fazla paralar kazanabileceksiniz.

 

Web Sitesi Satmak

Web siteleri, günümüz internetinin en çok dolaşılan ve en çok zaman geçirilen ortamları olarak anılıyor. Kodlama, tema düzenleme, html bilgileriniz varsa, web sitesi yaparak birçok yönden paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca, web sitesi işi için ofis veya dükkan tarzında bir yere ihtiyacınız yok. Bu işi, hem evinizde yapabilir, hem de şirketlerle bağlantıya, iletişime geçerek çok daha büyük meblağlar kazanabilirsiniz.

 

Mantar Yetiştirmek

Köy merkezlerinde toplanan mantarlar, günümüz piyasasının neredeyse %40’ını etkiliyor. İnsanlar tarafından beğenilerek tüketilen mantarlar, pazarlarda kilosu yaklaşık 10 ila 20 TL arasından satışa sunuluyor. Mantar üretimi, satışı yaparak siz de çok güzel ek gelir kapısı oluşturabilir, işinizi ticarete dökebilirsiniz. Yalnız, dikkat etmeniz gereken bir nokta var: Sağlıklı mantarların satışını yapmalı, sağlık testlerinden geçirmelisiniz.

 

Fotoğraf Çekmek ve Stok Fotoğrafçılığı

Fotoğraflar çekmek ve stok fotoğrafçılığı yaparak, çok üst düzeylerde gelir elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken; kartpostallık fotoğraflar çekmek ve bu fotoğrafları, ücretli fotoğraf satışı yapan internet sitelerine eklemek olacaktır. Para kazanma yollarının en basit iş fikri, fotoğraf çekmek ve satışını yapmak, diyebiliriz.

 

Tanıtım Yazısı Yazmak

Tanıtım yazıları, internette; bir işyerini tanıtmak veya bir internet sitesini tanıtmak için yazdırılan metinlere deniliyor. Yazma ve bir yeri tanıtma gibi bir beceriniz varsa, kesinlikle bu işten çok üst derecelerde iş imkanları bulabilirsiniz. Şirketlerin veya fabrikaların tanıtım yazılarını yazarak, ek gelir elde edebilirsiniz.

 

Online Oyun Yapmak

Tarayıcı tabanlı veya bilgisayar destekli online oyunlar, çocuklar ve gençler tarafından sevilerek, beğenilerek oynanıyor. Kodlama ve karakter yaratma becerinizi beğeniyorsanız, online oyunlar yaparak hem gelir elde edebilir, oyun içi karakter, eşya satımlarıyla çok daha fazla paralar kazanabilirsiniz.

 

Kuruyemiş Paketlemek

Düğünlerin, salonların, nikahların vazgeçilmezi olan kuruyemişleri paketleme işi, para kazanma yollarının en basiti ve sermayesiz dalı olarak gözüküyor. Çünkü, her paketlemeye ayrı ayrı komisyon alacağınız bu işte, hiçbir şekilde bütçe ayırmanıza ve sermaye biriktirmenize gerek yok. Kuruyemiş fabrikaları ile yapacağınız anlaşmalar ile evinizde, ofisinizde kuruyemişleri paketleyerek, ek bir gelir elde edebilirsiniz.

 

Meyve Kurutup Satmak

Genellikle, Hindistan gibi büyük ülkelerde satışı yapılan meyvelerin, kurutma şeklinde satılması yine Hindistan’da başlamıştır. Meyveleri kurutarak ve ülkemizde bulunmayan meyvelerin kuru şeklini satarak, ciddi derecede ek gelir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, her mevsimde yeni meyveleri kurutarak, boş kalma gibi bir probleminizde olmayacaktır. Kış ayları, yaz ayları, ilkbahar ve sonbahar aylarında kendinize ek gelir oluşturabilirsiniz.

 

Heykel Satmak

Dünya genelinde antika ve sanat eseri olarak kabul edilen en değerli eşyalar; heykellerdir. Hayal gücünüze, el becerilerinize güveniyorsanız, daha önce hiç yapılmamış şekillerde heykeller, minyatür heykeller yaparak, satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, her bir heykelin satışı, ülkemizde 100 TL ile 500 TL arasında bir kar bırakıyor.

 

Organik Bal Üretmek

Organik bal üretmek, aslında arı yetiştiriciliğine çok benziyor fakat siz sadece organik balları toplayarak ve satın alarak, komisyon karşılığında bu işi yapacaksınız. Yani, köylerden ucuza bal satın alıp, marketler ve kendi açacağınız tezgahlar sayesinde kar elde edebileceksiniz. İşlerinizi büyütür ve devletten hibe alabilirseniz, hem organik ballarınızı üretebilir, hem de geçim kapınızı büyütebilirsiniz.

 

Yukarıdaki yeni iş fikirleri sayesinde, hem normal yollardan hem de internetten para kazanma yollarını bulabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI