arama


Yeni İş Fikirleri Kazanç Getirecek 39+ İş Fikri

yeni-is-fikirleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Yeni iş fikirleri kapsamında birçok insan, değişik veya daha önce yapılmamış işlere yönelmek istiyor. Eğer siz de; ne iş yapabilirim? diyorsanız veya kazanç getirecek ek iş fikirlerini arıyorsanız, rehber niteliğinde para kazandıran bu içeriğimizi eksiksiz ve dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz.

 

Ayrıca, rehber niteliği taşıyan ve dünyada daha önce benzerine az rastlanmış bu işleri; sermayesiz, sermayeli şeklinde öğrenerek, fikir sahibi olabilirsiniz. Bunların yanı sıra, en karlı iş fikirlerini ve zekice hazırlanmış iş fikirlerini de öğrenebilirsiniz.

 

Karlı ve İlginç İş Fikirleri

Dünyada ve Türkiye’de yapabileceğiniz iş fikirlerini, bu yazımızda A’dan Z’ye eksiksiz bir şekilde bulabilirsiniz. Kazanç getirecek 39+ iş fikirlerinin içerisinde bulabileceğiniz bazı başlıklar;

 

# Sermayeli veya sermayesiz iş fikirleri

 

# Evde para kazandıran işler

 

# En kazançlı iş örnekleri

 

# Öğrenciler için part-time meslek fikirleri

 

# Yarı zamanlı para kazandıran işler

 

# İlginç iş fikirleri

Eşya Koleksiyonculuğu

Koleksiyonculuk, geçmişten günümüze kadar yapılan ve her zaman el üstünde tutulan meslek dalları arasında yer alıyor. Aslında meslek olarak kabul edilmiş değil fakat hobi olarak güzel kazançlar elde edilebiliyor. Örneğin; para veya pul koleksiyonculuğu sayesinde, alım-satım yaparak sürekli kar elde edebilir, koleksiyonculuk dergilerini, kitaplarını okuyarak, daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. İşin temelini öğrendiğinizde, gelirleriniz neredeyse 2 – 3 kat artış gösterecektir.

Bahçe Temizleme Hizmetleri

Apartman veya müstakil evlerin bahçe temizliklerini üstlenebileceğiniz bir küçük dükkan açarak, insanlara adınızı duyurabilir, bahçe temizliğinden güzel gelirler elde edebilirsiniz. Her ne kadar ilk etapta zorlanacak da olsanız, reklamınızı pozitif yönde yaptığınızda güzel ve kazançlı bir meslek edinmiş olacaksınız.

 

Tekne Kiralama

Türkiye’de veya Dünya’nın herhangi bir turistik şehrinde yaşıyorsanız, küçük bir tekne alarak, turistlere kiralayabilir

siniz. Böylece, satın aldığınız teknenin parasını en erken 6 ayda amorti edebilir, konumuzun getirdiği avantaj sayesinde ciddi derecelerde paralar kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, güzel bir turistik şehirde bulunmak ve göze güzel gelen bir tekne sahibi olmak…

Halı Temizleme Dükkanı

Son yıllarda müstakil evlerde oturan kişi sayısı istatistiksel olarak azalmaya başladı. Bunu fırsata çevirmek isterseniz, halı temizleme dükkanı açabilirsiniz. Çünkü, apartman dairelerinde halı yıkama gibi şeyler yapılamıyor ve insanlar normal olarak halılarını, yünlerini kuru temizlemecilere emanet ediyorlar. Siz de, apartmanların, sitelerin çoğunlukla olduğu bir mahalle kenarına güzel, hoş bir kuru temizleme dükkanı açabilirsiniz.

 

Dans Eğitmenliği

Dans etmeye ilginiz veya profesyonel bir bakış açınız varsa, evinizde özel dersler vererek, aylık asgari ücret tutarında güzel gelirler elde edebilirsiniz. Ayrıca, sadece bireysel dersler değil, grup olarak da insanları çalıştırarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

 

Emlak İnceleme

Emlak inceleme işini daha önce duymamış olabilirsiniz fakat bu işi yaparak dünyada hatta ülkemizde binlerce insan var. Bu işe sahip insanlar, sadece emlak servislerinden müşteri bularak evi satıyor ve emlakçılardan komisyon karşılığında ücretlerini alıyorlar. Eğer kendinize güvenir ve güzel, ciddi derecede satışlar yapabilirseniz, aylık 3000 TL ile 5000 TL arasında komisyonlar kazanabilirsiniz.

Ofis Temizliği

Büyük şehirlerde kurulan ofisler, genellikle; temizleme şirketleri tarafından temizleniyor ve kontrol ediliyor. Sizin şehrinizde, bulunduğunuz ilde temizlik şirketleri yoksa ve bu işi fırsata dönüştürmek istiyorsanız, mağazalarla, diğer servislerle anlaşarak ofis temizliği yapabilirsiniz.

 

Ev Dekorasyonu Yapmak

Bilgisayar kullanmayı biliyor ve animasyon programlarını seviyorsanız, özgün bir şekilde ev iç-dış dekorasyonları yaparak, inşaat şirketlerine bu işlerinizi yüksek meblağlara satabilirsiniz. Dünya’da sıkça yapılan bu iş sektörü henüz Türkiye’de popüler bir konuma gelmedi. Eğer aklınıza yatar, programlama dillerini benimseyebilirseniz, dekorasyonlarınızı satarak gelir elde edebilirsiniz.

 

Müzik Eğitmenliği

Müzik eğitmenliği yapmak için illa üniversiteden veya belirli bir kurstan diploma almanıza gerek yok. Herhangi bir müzik aleti çalıyor ve kendi müziğinizi az da olsa yapabiliyorsanız, bireysel, grupsal öğrenci eğitmenliğine başlayabilirsiniz. Müzik eğitmenliği yapmak için tek yapmanız gereken şey; internet sitelerine ücretsiz şekilde ilan vermek olacaktır.

 

Spor Antrenörlüğü

Antrenörlük, hem eğlenceli hem de sağlıklı bir iş dalı, diyebiliriz. Eğer sizin de herhangi bir spor dalına ilginiz varsa, insanlara özel dersler vererek ek gelir kapısı oluşturabilir, şehrinizde küçük bir fitness salonu açabilirsiniz.

 

Bisiklet Tamirciliği

Bisikletler, geçmişten günümüze kadar sevilerek kullanılan hobi eşyaları olmuştur. Bisikletler hakkında detaylı bilgiye sahip ve bisiklet tamirleri hakkında profesyonel şekilde davranabilirseniz, bisiklet tamirciliğinden orta düzeyde para kazanabilirsiniz.

 

Araba Al-Sat

Arabalar hakkında çok üst düzey bilginiz var ve profesyonel şekilde arabalar hakkında bilgi sahibi iseniz, araba al-sat yaparak 3000 ila 5000 TL arasında kar elde edebilirsiniz. Ayrıca, araba al-sat yaparken dikkat etmeniz gereken şey; hasarsız ve sorunsuz ticaret yapmak olacaktır.

 

Modern Şapkalar Üretmek

Ülkemizde son yıllarda moda olan o kadar çok şapka işletmecisi var ki, satışları tavan yapmış durumda. Siz de, özgün fikirlerinize güveniyor ve şapka imalatı yaparak geçinmek istiyorsanız, değerlendirilebilecek bir iş fikri ile karşı karşıyasınız.

Diksiyon Eğitmenliği

Güzel konuşma, her zaman için ve her yerde önemli bir rol üstlenmektedir. Kendinizin güzel konuştuğunu, imla, gramer kurallarına uyduğunuzu düşünüyorsanız, ücretsiz ilanlar vererek kurslar verebilirsiniz.

 

Yapay Çiçek Üretmek

Yapay çiçekler, günümüzde en çok tercih edilen ve en çok satın alınan çiçek dalları içerisinde yer alıyor. Şehrinizde bulunan çiçek dükkanları ile veya bazı işletmeler ile anlaşarak, evinizden yapay çiçek ticareti yapabilir, ek bir gelir oluşturabilirsiniz. Ayrıca, işinizi büyüterek, birçok kuruma veya şirketlere yapay çiçek ihracatı da yapabilirsiniz.

 

Home Ofis Çalışmak

Üniversite öğrencileri için para kazandıran işlerin başında yer alan home ofis çalışmasında yapabileceğiniz bazı içerikler; web sitesi yapmak, logo veya grafik alanında satış yapmak, makale ve tanıtım yazarlığı yapmak, bilgisayar programlama dillerini öğretmek, site dillerini uygulamak.

 

Kosgeb Hibeleri

Kosgeb, son yıllarda ülkemizde o kadar çok hibe ve yardım sağlıyor ki, bazı insanların bu durumdan halen haberi yok. Şehrinizde daha önce hibe alan kişilere danışarak veya ilk kez şehrinizden hibe alarak işletmenizi oluşturabilir, Kosgeb’in yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Ekspertiz Açmak

Ülkemizde sıfır arabaların yerlerini artık daha çok satan ikinci el arabalar aldı. İnsanlar bu arabaların sağlamlık testlerini ve boya durumlarını öğrenmek için ekspertiz gibi araba durum kontrol merkezlerine götürüyorlar. Eğer siz de, şehrinizde araştırma yapar ve ekspertiz dükkanlarının az olduğunu düşünüyorsanız; işlek bir konuma güzel bir ekspertiz dükkanı açabilirsiniz. Bir araba kontrolü 150 TL gibi bir fiyattan çıkartılıyor.

 

Midyecilik Yapmak

Midyeler, denizden sermayesiz ve hasılatsız bir şekilde çıkartılabiliyor. Yaşadığınız şehirde bir deniz veya midyelerin çok olduğu konum varsa, gerekli evraklar sayesinde midyecilik yapabilirsiniz. Sadece midye toplamakla kalmayıp, işi ticarete dökebilir böylece midye toptancılığı bile yapabilirsiniz.

 

Av Malzemeleri

Av malzemeleri, ülkemizde çok satanların başında yer alıyor. Şehrinizde ufak bir ticaret araştırması yaparak, eksik olan av malzemeleri üzerine bir dükkan açabilirsiniz. Ayrıca, bu işte yüksek rekabet olmadığı için zarar etme gibi bir durumunuzda çok düşük seviyelerde yer alıyor.

 

Otomotiv Sanayisi

Araçlar hakkında yeterli bilgiye sahipseniz ve araçların tamirleri hakkında detaylı bir el beceriniz varsa, kesinlikle otomotiv sanayisine yönelmelisiniz. Ülkemizde en çok kazanan iş dalları arasında yer alan sanayi sektörü, büyük şehirlerde daha çok rekabet görüyor. Eğer küçük bir şehirde yaşıyor ve bu işe atılmak istiyorsanız, diğer işlere göre daha çok kazanç elde edebilirsiniz.

 

Cam Balkon Üretimi

Cam balkonlar, yeni yapılan konutlarda kullanılan el verişli bir balkon sistemidir. Siz de bu işin ticaretini yapabilirsiniz. Çünkü, bir cam balkonun fiyatı 5000 ila 7000 TL arasında yer alıyor. Ayrıca, sadece cam balkon satışı değil, yeni yapılan konutların ihalesini de alabilir, kazançlarınızı 2 kat daha arttırabilirsiniz.

 

Piliç ve Döner Arabaları

Genellikle, üniversite öğrencilerin tercih ettiği yürüyen restoranlar bulunmaktadır. Yerleşiminize, konumunuza göre siz de güzel bir araba kiralayarak, yürüyen restoran işine girebilirsiniz. Günlük kazanacağınız tutar, şehrinizin ve üniversitelerin yakınlık konumuna göre değişebilir.

 

Balık Büfesi İşletmek

Genellikle, küçük şehirlerde daha çok tercih edilen balık büfeleri hem sermayesiz hem de hasılatsız bir şekilde açılabilir. Tek yapmanız gereken şey; güzel bir dükkan bulmak ve manzara karşısında işinizi yapmak olacaktır.

 

Dondurma Otomatları

Dondurma otomatları, üniversitelerde veya liselerde bulunan birçok otomattan daha çok para kazandırıyor. En düşük dondurma fiyatı 1 TL olarak alınabiliyor. Ayrıca, bir otomat makinesinin fiyatı 4000 TL kadar tutuyor. Öğrencilerin yoğun bulunduğu bir yere otomatlarınızdan koyarak, 6-7 ayda paranızı amorti edebilirsiniz.

 

Köy ve Hibe İşletmeleri

Eğer bir köyde yaşıyorsanız, şehirde yaşayanlardan daha kolay ve çabuk hibe alabilirsiniz. Çünkü, devlet köyde yaşayanlara daha çabuk iş olanakları sağlamak istiyor. Eğer aklınızda güzel bir çiftlik ve mandıra kurmak varsa, direk Kosgeb hibe programlarını takip edebilirsiniz.

 

Elektrikli Bisiklet Üretmek

Elektrikli bisikletler, ülkemizin büyük şehirlerinde yapılan ve çok iyi gelir getiren iş kolları arasındadır. Siz de, elektrikli aksamları öğrenerek, alacağınız bisikletleri elektrikli yapabilir ve işletmelere yüksek miktarlara satabilirsiniz.

 

Duvar Saati Üretmek

Duvar saati üretmek istiyorsanız, devletin vatandaşlarına verdiği hibe programlarından da yararlanabiliyorsunuz. Hibe programlarından yararlanmak için tek yapmanız gereken şey; özgün bir tasarım bulmak ve ilk duvar saatinizi kendinizin üretmesi olacaktır.

 

Oyuncak Üretmek

Çocukların ilgi odağı olan oyuncaklar, ülkemizde her yıl kat ve kat daha yüksek fiyatlara satılıyor. Şehrinizde bir dükkan açarak, ahşaptan, sağlıklı plastiklerden oyuncaklar üretebilirsiniz. Üretebileceğiniz her oyuncak başına kazanacağınız tutar; 30 TL gibi orta düzeyde bir paradır.

 

Araç Kaplama İşletmesi

Genellikle, büyük şehirlerde bulunan araç kaplama dükkanları, sanayicilerden daha çok para kazanıyor. Şehrinizde araç kaplama yapan bir yer veya işletme yoksa, araç kaplama işletmesi oluşturarak, çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

 

Ev Boyama Yapmak

İnternet sitelerine ilanlar vererek veya şehrinizde bulunan duvarlara ilanlar asarak ev boyamaları yapabilirsiniz. İşlerinizi büyüterek, bir ofis tutabilir ve kazançlarınızı 4 katına çıkartabilirsiniz.

 

Stok Videolar Yapmak

Stok videolar yaparak para kazanan o kadar çok insan var ki, fakat bu iş ülkemizde çok üst düzey şekilde bilinmiyor. Komik, sade, doğa harikası videolar yaparak siz de stok videolar üretebilirsiniz. Ayrıca, bir stok videonun satışı neredeyse 100 ila 200 TL arasında seyrediyor.

 

Nakliyat Asansörlüğü Yapmak

Nakliyatçılık, ülkemizde rekabet görmeyen sektörler arasında yer alıyor. Kolay yoldan para kazanmak istiyor ve sermayeli bir iş arıyorsanız; nakliyat asansörü alabilir, paranızı en erken 6 ayda amorti edebilirsiniz.

 

Drone Kiralamak

Drone’lar artık her yerde iş yapmaya başladı. Gelişen teknoloji sayesinde, film çekimleri, spor çekimleri, düğün çekimleri dronelar sayesinde yapılıyor. 30 bin lira kadar bir sermayeniz varsa, 4 adet drone alarak kiralayabilirsiniz.

 

Pencere Temizliği Yapmak

Büyük şirketlerin veya büyük ofislerin pencerelerini temizleyerek güzel bir kazanç kapısı oluşturabilirsiniz. Yaklaşık 2-3 personelle bu işe girerseniz, maliyetsiz şekilde kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Broşür Dağıtmak

Lise veya üniversite öğrencileri için çok iyi bir iş kapısı olan broşür dağıtımı, günlük harçlıklarınızı çıkartabilir. Tek yapmanız gereken şey; firmalara ve iş yerlerine broşür dağıtımı hakkında kendinizi söylemeniz olacaktır.

 

Öğrenci Servisliği Yapmak

Temiz ve arabanızın sağlam olduğunu düşünüyorsanız, okullarla iletişime geçerek öğrenci servisliği yapabilir, aylık düzenli bir geliriniz olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Spa Merkezi Açmak

Spa merkezleri, büyük şehirlerde çok yüksek kazançlar kazanabiliyorlar. Siz de, şehrinizde spa merkezleri açmak istiyor ve kazanç sağlamak istiyorsanız, 200 bin lira kadar bir sermaye ile bu işe başlayabilirsiniz.

 

İlaçlama Yapmak

Köylere veya müstakil evlere danışarak, ücreti karşılığında ağaçları, çiçekleri ilaçlayabilirsiniz. İşinizi büyüterek, büyük tarım bölgelerindeki ilaçlama işlerini siz alabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI