arama


Özel Gün Hediyeleri Yaparak Para Kazanma

Özel gün hediyeleri yaparak para kazanma
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Hümeyra Kaddar Hümeyra Kaddar

Hiç düşünür müydün özel gün hediyeleri yaparak para kazanacağını… Ama artık evden yapacağın özel gün hediyeleriyle para kazanma oldukça basit birkaç adıma bakıyor. O halde başlamak için ne bekliyoruz!

Özel gün hediyeleri yaparak para kazanma

Özel Günler

Hayatımızda olmazsa olmaz özel günlerimiz vardır. Bu özel günleri en özel kılan şeyse sevdiklerimizle bir arada bulunmak olsa gerek… Onlarla vakit geçirmek ve bizim yanımızda olduklarını bilmek ne kadar da güzel öyle değil mi? Hem kim istemez ki sevdikleriyle daha fazla vakit geçirip hoş sohbetlerine katılabilmeyi…

İşte çoğu insan iş imkanlarından dolayı bunları yapamıyor olsa da bazı özel günleri değerlendirmek açısından fazlasıyla çaba sarfediyor ve sevdiklerine hediyeler alabilmek içinde epey bir zaman harcıyor. El emeği göz nuru dediğimiz olayı tercih edebilmek için fazlasıyla uğraş verdiklerini söylesek daha doğru olur. Peki sevgili para kazanmak için çeşitli yollar arayan güzel insan, neden sen de arananlar listesinde olmayasın?

Hatta şu yazımızı okumanda fayda var: Evden Yemek Yaparak Para Kazanma

Doğum Günlerine Özel Hediyeler Hazırlayabilirsin

Doğum günlerine özel hediyeler hazırlayabilirsin

Belki de hepimiz en çok bu günde sevdiklerimizin yüzünü güldürmek istiyoruz ve onlara en güzel hediyeyi bulup vermek istiyoruz. İşte bunun için çoğu kişi farklı farklı şeyler arasa da yetenekleri olmadığını düşünerek hediyelerini hazırlatacak insan arıyor.

Başka bir gözden bakacak olursak doğum günü sahiplerini düşünelim. Bizim için doğum günü partilerinin olmazsa olmaz bir yanı da hediyelerdir. Gelen hediyelerin yanında sevdiklerimize o günün anısına birkaç küçük hediye de biz vermek isteriz. İşte doğum gününe gelen misafirler için hediyeler hazırlatan birçok insan var.

Eğer el becerilerinin ve fikirlerinin gayet başarılı olduğunu düşünüyorsan neden bu konuda kendi markanı oluşturmayasın?

Neler Yapabilirsin?

 • Özel kutular hazırlayıp içerisine kartlar, çikolatalar koyabilirsin.
 • Kişilerin fotoğrafını çıkarıp özel bir kutu süsleyerek içerisinde sunabilirsin.
 • Misafirlere o günün anısına birer doğum günü kesesi hazırlayabilirsin.

Kına Gecesi Hediyeleri Hazırlayabilirsin

Kına gecesi hediyeleri hazırlayabilirsin

Tüm kızların en büyük hayali olan kına gecelerini unutmamak gerek… Belki de gösterişin en çok yapıldığı en büyük alan burası olabilir… Ayakkabılarından tutunda takacakları taca kadar her şeylerini özel ve el yapımı istiyorlar ve dahası kimse aynısından bulunmaması içinde özel tasarımlara başvurduklarını da görüyoruz. O halde sen de genç kızlarımızın en çok tercih ettiği marka olmak için adım atabilirsin. En azından kendini çevrende göstererek bu sektöre bir nebze de olsa adım atmış olursun. Çünkü göre görene söyler diye bir olay vardır. Tanınmak için önce görülmen gerekiyor.

Şu yazımızda senin için etkili olacaktır: Evden Dikiş Yaparak Para Kazanma

Neler Yapabilirsin

 • Gelin tacı süsleyebilirsin.
 • Kına gecesinde kullanılacak aletleri (def,zil) süsleyebilirsin.
 • Kına sonrasında verilecek hediye keseleri hazırlayabilirsin.

Nikah Hediyeleri Hazırlayabilirsin

Nikah hediyeleri hazırlayabilirsin

Hiç düşünür müydün bir gün nikah hediyelikleriyle para kazanabileceğini? Ama artık günümüzde her şey paraya dönüşmüş durumda… İşte sende evden nikah yaparak nasıl para kazanabilirsin bunları konuşacağız.

Gözde olan ve her çiftin hayali olan evliliğin adımlarından başlıcası nikahtır. Hal böyle olunca ister istemez gelen misafirlere ikramlıkların yanında birer tane de o güne ait anı kalsın istiyoruz. Her şeyin en özelini ve en güzelini istediğimiz bu mutlu günde ister istemez her şeye aynı anda yetişemeyen çoğu çift misafirlerine kendilerinden bir parça anı bırakabilmek adına hediyeliklerini yaptırabileceği yerler ya da kişiler arıyor.

Neler Yapabilirsin

 • Çikolata süsleyebilirsin.
 • Minimalist çiçekler hazırlayabilirsin.
 • Küçük kartlar ve çikolata kutuları hazırlayabilirsin

Bunlar bizden sana küçük tavsiyeler, kendi hayal dünyana göre şekillendirebilir ve kendini bu sektörde en çok arananlar listesine çıkartabilirsin.

Baby Shower Hediyeleri Hazırlayabilirsin

Baby shower hediyeleri hazırlayabilirsin

Birçok annenin en büyük hayali olan Baby Shower, aslında amacında anneye doğum öncesinde moral verebilmek adına yapılıyor. Tüm sevdikleriyle bir araya gelen anne, doğumdan önce hem rahatlamış olacak hem de kendini yalnız hissetmeyecektir. Böyle bir güne tüm sevdiklerini davet eden her anne adayının tek bir isteği olabilir, sevdiklerimi mutlu etmek istiyorum. İşte tam da burda hediyeler devreye giriyor. Annelerin en büyük özelliği de az eleyip sık dokumalarıdır. Bunun için maharetli eller neredeyse hemen oraya yönelirler. Sen de o maharetli ellerden biri olmaya hazırsan hemen işe koyulmaya başlamanı tavsiye ederim.

Neler Yapabilirsin

 • Sunulan yemeklere özel ve süslü tabaklar hazırlayabilirsin.
 • Kişi isimlerine özel keseler yapabilirsin
 • Parti sonrası dağıtalacak şekerleri süsleyebilirsin

Nereden Başlamalıyım

Eğer ne yapacağına karar verdiysen artık bu işe nasıl atılabileceğine geçebiliriz. Evet belki de kafan da bu işi yapabileceğinden emin olsan da nasıl tanınacağın konusunda pek bir fikrin yok öyle değil mi? Ama sana koçman bir hatırlatma yapmak istiyorum. Artık teknoloji çağının tam ortasındayız ve tek bir tıkla dünyanın bir ucuna ulaşabilecek bir güce sahibiz. O zaman nasıl başlayacağını az çok anlıyorsundur. Tabiki de internetten aktif bir şekilde hiçbir yere gitmeden bunu yapabilmen mümkün. O zaman neler yapabilirsin bir bakalım…

İnstagram sayfası açabilirsin.

Evet kendine bir instagram sayfası açabilir ve yaptığın tüm ürünlerin fotoğraflarını oraya yükleyerek sipariş aldığını belirtebilirsin. Hatta gönderdiğin kişilerden ürünlerinin sergileniş ve kişilere veriliş fotoğraflarını da isteyerek instagram sayfanın ne kadar güvenilir olduğunu da göstermiş olursun. Aynı zaman da instagramda reklam vererek daha fazla kişiye ulaşabilirsin.

Youtube sayfası aç ve videolarını yükle.

Youtube kadar büyük mecra daha hiçbir yerde yok diyebilir miyiz? Birçok kişinin artık youtube da sayfa açarak para kazandığını duyuyoruz. Belki youtube üzerinden para kazanmak biraz zaman alabilir ama en azından belli bir kitleyi kendine çekmiş olacaksın. Bence denemeye değer. Hatta ve hatta müşterilerinden de video isteyerek sayfanı daha da aktif hale getirebilirsin.

Youtube hakkında daha fazla bilgi: Youtuber Nasıl Olunur? 10 Adımda Youtube Kanalı Açarak Para Kazanma

Çevrene yap ve göster.

Aslında insanın ilk önce çevresinde bir ün salması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kişi çevresinde tanındıkça diğer yerlere ulaşması da o kadar kolaylaşacak. Bu yöntemle aynı zamanda daha güvenilir bir sektör olarak tanınmanızda olası tabii… Elbette çevrenizde evlenen, doğum yapmaya hazır anne adayları ve doğum günü partisi verecek birçok insan vardır. Kendinizi tanıtmak için sizce de çok iyi bir fırsat değil mi?

Evet, artık özel gün hediyeleri hazırlayarak para kazanmanın mümkün olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Sende evden kendi işini yapmak isteyenlerdensen hiç durma derim…

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI