arama


Evden Yemek Yaparak Para Kazanma

Evden yemek yaparak para kazanma
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hümeyra Kaddar Hümeyra Kaddar

Hayatımızın vazgeçilmesi yemekler… Hele ki bunlar bir de ev yemekleriyse artık lezzetin adresi sorulur oldu. Kolay ve maliyeti düşük işlerden birisi de evden yemek yaparak para kazanma işidir. Sen de evden yemek yaparak para kazanmaya var mısın?

Sen de kendi işini kurmak ve maddi gelirini elde etmek isteyenlerdensen evden yemek yaparak para kazanabilirsin ve yaptığın yemeklerin daha çok insana ulaşmasını istiyorsan bu yazımız tam da sana göre. Bazı püf noktalarla daha fazla kişiye ulaşabilir ve kendini daha fazla geliştirebilirsin. Kim bilir belki de beklenen aşçılardan biri de sensindir de keşfedilmeyi bekliyorsundur. İşte asıl soru da bu güzel insan, sen keşfedilmek için neyi bekliyorsun?

Madem bir adım attın bu yazıyı da kaçırma derim: Evde Yemek Yapıp Satmak

Sadece birkaç basit yemekle bile dünyaca ünlü hale gelen birçok örnek mevcut. İhtiyacın olan tek şey biraz cesaret ve lezzetli ellerinden çıkan maharetler… Sana kendi kardeşimden örnek vermek istiyorum, kendisi daha küçük yaşlarda yemek yapmaya ilgi duymaya başladı. Yaptığı bir yumurta bile ev içinde fazlasıyla seviliyor ve gittiği her yerde de övgü topluyordu ve inanır mısın aşçılık bölümüne başladığı ilk gün, hocalarından fazlasıyla ilgi görmeyi de başardı. Yaptığı tek şey yumurta olmasına rağmen…

Diyeceğim o ki; yemek yapmak; sanatında ötesinde yemek yiyeni bulmaktan geçiyor. Sen de cesaretini topla ve o lezzetli ellerinle dünyaya açıl. Bunun için kendine bir instagram sayfası kurabilir ve satış için reklamlar verebilirsin. Hem artık dünya sandığımızdan da küçük, tek tıkla İstanbul`dan Ankara`ya ulaşabilmek artık çok basit. Hem de bir işletmeye sahip olmadan, personel yardımına ihtiyaç duymadan bunu başarmak; evden yemek yaparak para kazanma sektöründe oldukça kolaydır. Peki bu sektöre adım atmak için nelere ihtiyacın var, dilersen seninle bunları konuşalım… Hem unutma, neye ihtiyacın olduğunu bilirsen, ulaşmak istediğin tüm yollar sana açılacaktır.

Hangi yemekleri satacağına karar ver

Hangi Yemekleri Satacağına Karar Ver!

İlk önceliğin bir karar vermek ve bu kararın öncülüğünde evden yemek yapmaya adım atmak olacaktır. Belki de birçok insan, yeni yemekler denemen konusunda seni cesaretlendiriyor ve yaptığın yemeklerle fazla satış yapayacağın konusunda moralini bozuyor olabilirler. Fakat bilmelisin ki yeni bir şeye ihtiyacın yok. Tam aksine satışların için en iyisi, yapmaktan keyif aldığın ve sevgini kattığın yemeklerdir.

Yaprak sarmayı güzel yaparım diyorsan bu yazı sana: Evde Yaprak Sarma Yaparak Para Kazanın !

Bir şey sadece iş için yapıldığında mayası olur fakat şekli olmaz. Senin mayan da ellerinde gizli ve gönlün ile şekil verirsen tüm dünyan değişecek, inan bana…O vakit artık anlamışsındır ki satışını yapacağın yemek en çok yapmaktan keyif aldıklarının listesinde…

Nasıl tanınabilirim?

Nasıl Tanınabilirim?

Sana bir tüyo vermek istiyorum güzel insan, insan önce çevresinde ün sahibi olmalıdır. Eş, dost, akraba, komşu, mahallenin koşuşturan çocukları belki de senin bir adım atmanı bekliyor. Yap ve tattır. Asıl meselemizde bu, yaptığın her şeyden tattır. En çok hangisi seviliyorsa bil ki onunla anılacaksın. Böylelikle lezzetli yemeklerini duymayan kalmayacaktır. En başta kardeşimden örnek verdiğim gibi; önce aile içerisinde ardından okulunda ve dahası birçok yarışmada ün saldı. Sadece kendine güven ve bir adım at!

Hiç eskimeyen tülbent oyaların varsa bu iş tam senlik: Evde Tülbent Oyalayarak Para Kazanma

pastane

Pastane ve Lokantalar

Yakınlarında pastane, lokanta ve birçok işletme olabilir ve inan bana bu işletmelerin çoğu kendilerine katkı sağlayabilecek kişiler arıyor. Onlara uygun olan en iyi yemeğini yapıp tanıtabilir ve fikirlerinden bahsedebilirsin böylelikle hem tanınmış hem de evden yemek yaparak para kazanma olanağını kendine sağlamış olursun.

Özel gün yemekleri

Özel Gün Yemekleri

Saymakla bitmeyen özel günlerin fırsatını kaçırma güzel insan, ne varsa toplulukta vardır. Hanımların meşhur altın günleri, çocukların doğum günleri, nişan, söz, kır partileri ve daha saymakla bitmeyecek bir sürü özel günleri için yemek yapılmasını bekleyen bir sürü insan var. Özel günleri için yemek yaptırmak ilan veren kişilerin ilanlarına başvurabilirsin hem de bu tarz ilanlar keşfetmek ve kendini tanıtmak için çok iyi bir fırsattır. Sana diyeceğim o ki seni bekleyen işine koşma vaktin geldi artık. Yapamazsın diyenlerin tüm zincirlerini kır ve başla!

Yemek tarifi çek at

Yemek Tarifi Çek At!

İzlemesi de yemesi de keyifli öyle değil mi? Ev hanımları artık annesini aramak yerine sosyal medyadan yapabilecekleri tariflere bakıyorlar. Sen de basit ama bir o kadar lezzetli yemek tariflerini yükleyebilir ve daha fazla kişinin seni bulmasına kapı aralayabilirsin. Ayrıca bunu yapmak için çokta fazla bir maliyete gerek yok. Tam aksine ev ahalisine yemek yaparken neden başkaları da bundan faydalanmasın? Bazen pratik ama etkili olan o anı değerlendirebilmektir. Sen de yemek yaparken bunu değerlendir ve artık kendini soyutlamaktan vazgeç! Seni bekleyen yüzlerce insan var…

Evet güzel insan, sadece birkaç basit fikirle neler yapabileceğini söyledim sana, gerisi senin fikirlerine ve lezzetli ellerine kalıyor. Olur da tarif çekip atmaya karar verirsen bizimle paylaşmayı unutma, kendine güzel bakman dileklerimizle….

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI