arama


2022’de Evden Yapılabilecek En İyi 5 Online İş Fikirleri

Online İş Fikirleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Evden yapılabilecek online iş fikirleri, son dönemlerde Türkiye’de de artış göstermeye başladı. Küçük sermayelerle ya da sermaye gerektirmeden evden yapılabilecek işler, genç, orta yaş grubun üzerinde en çok durdukları alanlar arasında yer alıyor.

Evden iş yaparak para kazanmanın birçok yönden avantajı vardır. Genellikle belirli bir mesai saatinin olmaması, büyük sermaye gerektirmemesi, iş yapan kişinin başında bir müdür ya da patronun bulunmaması ve doğru bir seçimde gayet makul rakamlarda para kazandırması gibi etkenler, evden yapılabilecek online iş fikirlerinin tutarlı olmalarını etkiliyor.

Bu yazımızda, evinizde oturarak yapabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz online iş fikirleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Online Hangi İşler Yapılır?

Özellikle pandemiden sonra şirketler de evden çalışma modeline ayak uydurmaya başladılar. Çağrı merkezlerinin evlere taşınması, telefon yoğunluklu işlerin artık firmalardan ziyade evden yapılması gibi online işler öne çıkmaya başladı. Ancak bir şirkete bağlı olmadan da evden yapılabilecek online işler, popüler bir hal almaya başladı.

Peki, evden yapılabilecek online işler hangileridir, ne kadar kazandırır, nereden başlamak gerekir, sermaye bağlamak gerekli midir? Tüm bu soruların cevabını yazımızın devamında bulacaksınız. İşte evden para kazanma yöntemleri ve online iş fikirleri.

Dropshipping yapmak

Son dönemlerin en popüler iş fikirlerinden biri olan dropshipping, evden yapılabilecek online iş fikirleri arasında yer alıyor. Ürün satmak ve bunu yaparken de herhangi bir ürün stoku bulundurmadan başka bir satıcının var olan ürünlerini satmaya Dropshipping denir ve bu alanda çok geniş imkanların olması, evden yapılabilecek işler arasına girmesini etkiliyor.

Fiziksel olarak satacağınız ürünleri herhangi bir yerde depolamaya gerek yok. Dropshipping  işi yapan firmalarla anlaşmanız ve gerekli teknik dokümanlara sahip olmanız bu iş için yeterli olacaktır.

Ne Kadar Kazandırır?

Satacağınız ürünlerin sayısına göre kazancınız artar. İyi bir sosyal medya kitleniz varsa biraz da reklama bütçe ayırabiliyorsanız gayet güzel rakamlar kazanabilirsiniz. E-ticaret sitesi kurup reklam yaptığınızda ya da SEO çalışması yaptığınızda ise kazancınız daha da artacaktır. Düzenli olarak dropshipping  işi yapan biri, ayda ortalama 15-20,000 TL kazanabilir.

İlgili İçerik; Dropshipping Xml Toptan Petshop Ürünleri Veren Firma Petzz Tedarik

El İşi Yapmak

Evden para kazanma yöntemleri arasında yer alan bir diğer iş fikri ise el işi yapmaktır. El işi kavramına her şeyi alabilirsiniz. Sanatsal tasarımlar, fotoğrafçılık, evde yemek yaparak para kazanma ya da turşu yaparak para kazanma gibi birçok işi ekleyebilirsiniz.

Son dönemlerde gayet makul kazançlar sağlamasından dolayı çok kişi tarafından tercih edilen el işi yaparak para kazanma, online bir deneyim de gerektirir. Her ne kadar saydığımız işleri kendi çevrenizden başlayarak satabilseniz de düzenli bir gelir için online yapmanız şart!

Ne Kadar Kazandırır?

Evde yapacağınız sanatsal eserler, yemek ya da evde turşu yaparak para kazanma gibi işlerde de satacağınız ürüne göre para kazanabilirsiniz. Evden yapılabilecek online iş fikirleri olarak değerlendirebileceğiniz bu alandan ortalama 10-15,000 TL civarında kazanabilirsiniz.

İlgili İçerik; Evde Yemek Yapıp Satmak

Yazarlık- Bloggerlik- Yazılımcı, Tasarımcı veya Geliştirici Olmak

Evden yapılabilecek online iş fikirleri arasında değerlendirebileceğimiz birçok iş modeli vardır. Yazarlık yaparak para kazanma, yazılımcılık yaparak para kazanma ya da grafikerlik yaparak para kazanma gibi birçok iş fikri, günümüzün en popüler iş alanları arasında yer almaktadır.

Yazarlık ya da bloggerlik yapmak için başlangıçta çok büyük bir sermayeye ihtiyacınız olmaz. Bir bilgisayarınızın ve internetinizin olması yeterlidir. Bir web sitesiyle anlaşarak içeriklerini hazırlayabilir ya da kendi kurduğunuz bir blogu güncelleyerek Adsense’dan para kazanabilirsiniz.

Yazılımcı veya tasarımcı olarak da evden para kazanabilirsiniz. Kendinize ait bir site kurup yaptığınız işleri paylaşmanız ve biraz da SEo çalışması ile birlikte reklam vermeye başlarsanız gayet tabi müşteri bulabilirsiniz.

Ne Kadar Kazandırır?

Yazarlık, bloggerlik ya da yazılım işi yaparak evden para kazanma fikri son derece güzel ve para kazandıracak işler arasında yer alır. Burada ne kadar para kazanacağınız tamamen size bağlıdır. Kaliteli işler alır ve bunu devamlı hale getirirseniz aylık 25-30,000 TL arasında para kazanabilirsiniz. Yazarlık yaparak bu kadar parayı kazanamasanız bile grafikerlik ya da yazılımcılık yaparak bu rakamları kolaylıkla kazanabilirsiniz.

İlgili İçerik; Blogger Olmak Artık Çok Kolay

Online Kurs Eğitimi Vermek

Bir alanda kendinize güveniyorsanız bunu hemen paraya çevirebilirsiniz. Mesela çok iyi İngilizce konuşuyorsanız, evde eğitim videoları hazırlayarak Udemy gibi sitelerden satabilirsiniz. Ya da WordPress alanında iyi iseniz ya da herhangi bir kurs gerektiren bir alanda kendinize güveniyorsanız da bunu paraya çevirebilirsiniz.

İnsanlar, eskisi gibi kurslara giderek birebir eğitim almak istemiyorlar. Bunun yerine online kurslardan faydalanmak hem maliyet açısından daha iyi hem de verimlilik açısından daha iyidir. Bu nedenle eğer bir alanda kendinize güveniyor ve eğitimini verebileceğinize inanıyorsanız, kesinlikle evden yapılabilecek online iş fikirleri arasında yer alan online kurs eğitimi verme işini düşünebilirsiniz.

Ne Kadar Kazandırır?

Online kur eğitimi vererek para kazanma da son dönemlerin popüler iş fikirleri arasında yer almaktadır. Aylık kazanacağınız para ise yine satacağınız online eğitim kadar olacaktır. Yani vereceğiniz eğitim ihtiyaç doğrultusunda bir eğitim ise ve fiyatlarınız makul, eğitiminiz de kaliteli ise aylı ortalama 15-20,000 TL arasında para kazanabilirsiniz.

Influencer Marketing Yapmak

Influencer iş fikri, son dönemlerde en çok rağbet gören iş fikirleri arasında yer almaktadır. Evden para kazandıran işler arasında da yer alması daha cazip hale getiriyor. Tabi bunun için güçlü bir sosyal medya hesabınızın olması gerekir.

Influencer‘lar, takipçi sayısı yüksek olan fenomenlerdir. Yaptıkları paylaşımları ile insanların dikkatini çekerler ve sattıkları ürün başına anlaştıkları firmalardan komisyon ya da bir ödeme alırlar. Son derece güzel bir iş olmasına ek olarak belirli bir mesai saatinin olmaması da ayrıca işin çekici yönlerinden biridir.

Ne Kadar Kazandırır?

Influencer‘lik yaparak para kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey sosyal medya hesabıdır. Tabi yüksek takipçili bir hesap olması şart. Yapacağınız iş sayısına ve satacağınız ürün adedine göre farklı rakamlar kazanabilirsiniz. Ortalama bir Influencer aylık 20,000 TL para kazanabilir. Bu rakam, aldığı iş modeline ve iş sayısına göre de tabi ki değişkenlik gösterir.

İlgili İçerik; Influencer Nedir? Influencer’lar Kimlerdir?

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI