arama


2022’de Bitcoin İle Para Kazanmanın 5 Pratik Yolu

Bitcoin kazanma
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Bitcoin, 2009 yılından itibaren alınıp satılmaya başladı. O günden bu yana kaybedenler ve kazananlar oldukça fazla oldu. Bu yazımızda, 2022’de Bitcoin’den para kazanma yöntemleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Bitcoin’den para kazanmanın birçok yolu ve yöntemi vardır. Ama bizim size öğreteceklerimiz, pratik para kazanma yöntemleri olacaktır. Tabi ki konuya geçmeden önce “söylediklerimiz yatırım tavsiyesi değildir” demeyi ihmal etmeyelim.

2022’de Bitcoin’den Para Kazanma Yöntemleri

Artık Bitcoin (BTC) hakkında fikir sahibi olmayan yoktur. Hiç bilmeyen de “dijital para” olduğunu biliyor. Uzman yatırımcılar, Bitcoin ile para kazanma hakkında bilgi sahibidirler. Ancak bilmeyenler de az değil. İşte değerlendirebileceğiniz Bitcoin ile para kazanma yöntemleri…

1- Madencilik Yaparak Para Kazanma

Bitcoin ile para kazanma yöntemleri arasında ilk olan ve hala devam eden bir yöntem madencilik yaparak para kazanmadır. Mininger ya da “madenci” olarak adlandırılan kişiler, Bitcoin kazarak para kazanırlar.

Nasıl Yapılır?

Bitcoin madenciliği yapmak için tabi ki belli bir sermayenin elinizde olması gerekir. Bu sermaye ile ASIC adı verilen Bitcoin kazımı için özel tasarlanan bilgisayar ya da bilgisayarlar alınır. Daha sonra bunları internete bağlayarak Bitcoin madenciliği yapmaya başlayabilirsiniz.

Madencilik, temelinde Blockcahin ağından gelen matematiksel bulmacaların ya da karmaşık bulmacaların çözülmesi ile oluşturulan her bir blok karşılığında madencilere dağıtılan ödüldür. Madencilik yaparak Bitcoin kazanma basit gibi görünse de hem sermaye bakımından hem de zorluk derecesi açısından biraz karmaşık bir iştir.

2- Alım-Satım Yapma

Bitcoin ile para kazanma yöntemleri arasında kullanıcıların en sık değerlendirdikleri yöntem alım-satım yaparak para kazanmadır. Ancak bu yöntem de uzaktan bakıldığı gibi kolay bir şey değil.

Nasıl Yapılır?

Bitcoin alım satım yaparak para kazanmak için öncelikle güvenilir bir borsadan üyeliğinizi oluşturmanız gerekir. Binance, en güvenilir kripto borsaları arasında yer alıyor.

Binance üyeliği oluşturmak ve %10 ömür boyu komisyon indirimi kazanmak için buraya tıklayın. 

Üyeliğinizi oluşturduktan sonra artık Bitcoin alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için alım-satım ekranına gidin ve almak istediğiniz fiyatı belirleyin ya da temel, teknik analiz biliyorsanız ona göre stratejinizi belirleyerek alım-satım yapın.

Binance’da Bitcoin ile para kazanma yöntemleri arasında vadeli işlemler de yer alıyor. Vadeli işlem, spot ticarete göre çok yüksek risk içerdiği için kesinlikle teknik analiz konularında çok iyi değilseniz vadeli işleme bulaşmayın.

Binance’da Bitcoin ile para kazanma yöntemlerinden biri de Binance Earn ile kazanmaktır. Bu yöntem, diğer yöntemlere göre çok daha risksiz ve kolay bir işlemdir. Binance Earn, varlıklarınızı belirli sözleşmeler kapsamında kilitleyerek günlük pasif gelir elde edebileceğiniz yöntemdir.

3- Satış Ortaklığı Yapmak

Bitcoin ile para kazanma yöntemleri arasında değerlendirebileceğiniz bir diğer yöntem ise satış ortaklığı yapmaktır. Binance, Huobi, Gate.io ve diğer birçok kripto borsası, kayıtlı kullanıcıları ile satış ortaklığı yaparlar.

Nasıl Yapılır?

Satış ortaklığı yapmak için Binance’da hesabınızı oluşturun ve daha sonra referans linkinizi alın. Referans linkinizi arkadaşlarınıza verin ve sizin referans kodunuz ile kayıt olmalarını sağlayın. Eğer geniş bir takipçi kitleniz varsa, sosyal medya hesabınızdan da üye toplayabilirsiniz.

Binance’da referans linki ile arkadaşlarınızı davet ettiğinizde, belirlediğiniz oranda yapılan işlemlerden komisyon alabilirsiniz.

Türkiye’nin en güvenilir kripto borsası Bitexen de satış ortaklığı veren bir platformdur. Buraya tıklayarak hesabınızı oluşturun ve 5 BTXN kazanın. Daha sonra referans linkinizi arkadaşlarınızla paylaşarak hem onlar hem de siz 5 BTXN kazanın. Ayrıca Bitexen’e sizin referansınızla kayıt olup işlem yapan arkadaşlarınızın işlemlerinden %10 komisyon da kazanabilirsiniz.

Bitexen’e kayıt olmak için buraya tıklayın.

4- Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmek

Yeni olmasına rağmen artık Bitcoin ile ödeme yapmayı her kullanıcı bilir. Eğer bir satış yapıyorsanız ya da bir hizmet sağlıyorsanız, ödemelerinizi Bitcoin ile alarak para kazanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Örneğin instagram üzerinden ürün satışı yapıyorsanız ya da e-ticaret siteniz varsa, müşterilerinizden ödeme almak için Bitcoin ile ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz. Borsada size özel verilen Bitcoin cüzdanınızı paylaşarak müşterilerinizin ödemelerini BTC olarak yapmalarını sağlayabilirsiniz.

5-  Bitcoin musluklarını kullanmak

Bedava Bitcoin kazanma siteleri olarak da bilinen musluklar, Bitcoin ile para kazanma yöntemleri arasında değerlendirebileceğiniz bir diğer etkili yöntemdir.

Bazı web siteleri, bazı görevlerin yerine getirilmesi karşılığında düşük miktarlarda Bitcoin verirler. Tabi bu sitelerin hepsinin güvenilir olduğunu söylemek mümkün değil.

Nasıl Yapılır?

Bedava Bitcoin veren siteler arasında yer alan FaucetHub,  freebitcoin.win, XRP Mining gibi sitelere üye olarak bedava Bitcoin kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi yukarıda belirttiğimiz gibi bu yöntem ile günlük çok fazla Bitcoin kazanmazsınız ama “damlaya damlaya göl olur” derseniz deneyebilirsiniz.

Bitcoin Kazanmak Kolay mı?

Sermaye bağlayarak ya da bedava Bitcoin kazanma yöntemlerinden birini deneyerek bugünden itibaren para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak hiçbir yöntemin kolay olmadığını, bir şekilde emek istediğini bildirmemiz gerekiyor.

Bitcoin ile para kazanma yöntemleri olarak arattığınızda birçok sonuç ile karşılaşırsınız. Ancak bunların kaçından kaçı doğru, hangisi ne kadar tatminkar bir rakam verir bunları iyi araştırmanız gerekir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI