arama


Köpek Gezdirme Hizmeti Vererek Para Kazanma

köpek gezdirme hizmeti vererek para kazanma
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selenay Kazan Selenay Kazan

Kuzey Amerika ve Avrupa da oldukça yaygın olan köpek gezdirme hizmeti ülkemizde de oldukça yaygın hale gelmiştir. Ekonomik, sosyolojik veya diğer sebepler nedeniyle çocuk sahibi olamak istemeyen kişiler, baz duygusal boşlukları doldurabilmek için ya da gerçekten bir evcil hayvanın vereceği dostluğu paylaşmak adına evcil hayvan sahiplenmektedirler. Bunların dışında bir aile çocuğuna hayvan sevgisi kazandırmak için evcil hayvan sahiplenebilir. Asıl konuya dönülecek olunursa, burada bahsedilen insanların genellikle yoğun iş temposu nedeniyle evcil hayvanlarına yeteri kadar vakit ayıramamalarıdır.

köpek gezdirme

Bu ve bunun gibi durumlardan oluşan yepyeni günümüz ihtiyaçları da yeni sektörleri de beraberinde getirmektedir. Bu sebepten dolayı evcil hayvan bakıcılığı ve köpek gezdirme hizmeti vermenin, günümüzde önemi çokça artmış bulunmaktadır.

Köpek Nasıl Gezdirilir?

köpek gezdirme

Köpekler lider olmayı ya da bir lideri takip etmekten büyük bir zevk alırlar. Ona liderin siz olduğunuzu gösterin. Öncelikle sakin olun ve negatif enerjinizden arının. Gezintiye çıkmadan önce onunla biraz ilgilenerek sizi takip etmesini sağlayın. Tasmasını mutlaka yanınızda bulundurun fakat çanta taşır gibi değil de daha esnek ve koruyucu şekilde tutun.

Köpeği tedirgin etmeden rahat bir şekilde gezmeye başlayın. Siz rahat olursanız köpekte rahat olacaktır. Eğer onu rahatsız edecek bir durum olursa, devam etmek yerine durun ve onun sakinleşmesini sağlayın. Ayrıca dışkısını yapabilmesi için ona fırsat tanıyın ve durduğunda sizde durun. Çevreyi kirletmemek adına yanınızda bir poşet bulundurun ve köpeğin dışkılarını toplayınız.

Kimler Köpek Gezdirme Hizmetinden Faydalanabilir?

kimler köpek gezdirme hizmetinden yararlanabilir

Köpek gezdirme veya evcil hayvan bakımı gibi hizmetler daha çok metropol kentlerde daha sık verilmektedir. Bunun nedeni ise bu kentlerde yoğun iş temposu ile yaşayan ve vakti kısıtlı insanların daha yoğun olmasıdır.

Köpek gezdirme veya köpek bakımı hizmetlerinin verilebilmesi için evcil hayvan sahibinin konakladığı konum oldukça önemlidir. Evcil hayvan sahiplerinin genellikle bulunduğu lokasyondaki park ve bahçelerde gezdirilmesi, enerji attırılması ve tuvalet ihtiyacının karşılanmasını tercih eder.

Köpek Gezdirme İşini Kimler Tercih Etmeli?

köpek gezdirme işini kimler tercih edebilir

Oldukça eğlenceli bir iş olan köpek gezdirme, genellikle boş vakti bol olan ve ek gelir elde etmek isteyen üniversite öğrencileri, ev hanımları veya akşam mesaisinden sonra ek gelir elde etmek isteyenler rahatlıkla bu işi tercih edebilir.

Köpek gezdirme veya evcil hayvan bakımını kesinlikle, evcil hayvanlardan korkmayan ve evcil hayvanları oldukça fazla seven kişilerin tercih etmesi gerekmektedir. Her ne kadar kolay gibi görünse de, her iş gibi köpek gezdirme işinin de incelikleri ve zorlukları vardır. Her şeyden önce sabırlı ve sakin olmak gerekmektedir. Aksi takdirde işinizi sevmeyerek yaparsanız eğer, kötü sonuçlar alabilirsiniz.

Köpek Gezdirme İşinden Ne Kadar Para Kazanılır?

Köpek Gezdirme İşinden Ne Kadar Para Kazanılır?

Köpek gezdirme hizmetinin bedeli, bulunduğunuz kente göre değişkenlik gösterebilmektedir. Köpek gezdirme işinin saatlik ücreti, bulunduğunuz kente göre değişkenlik gösterse de ortalama köpek başı 15 TL’den, 100 TL’ye kadar değişebilmektedir. Tabii bu tam zamanlı, yarı zamanlı veya ek zaman eklendiği takdirde de farklılık gösterebilmektedir.

Köpek Gezdirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Köpek Gezdirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Köpek gezdirme hizmeti verebilmeniz için hiçbir eğitim veya sertifika almanıza gerek yoktur. Daha önce evcil hayvan bakmış olmak, sizi hizmeti alanların gözünde bir adım daha öne taşıyacaktır. Genellikle sizden beklenen tek şey boş zaman ve evcil hayvan sevgisi olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli tüyolardan biri duyarlı olmaktır ve etrafınızdaki insanı korkutmamaktır. Yolda yürürken, karşıdan gelen insan korkmuyorsa bile, sizin oradan bir adım daha uzaktan yürümeniz gerekmektedir. Evcil hayvan bakıcılığını yaptığınız köpeğin dikkatini başka taraftan çok kendi üzerinize çekmek ve yanınızda mutlaka onun sevdiği oyuncaklardan birinin olması çok daha faydalı olacaktır.

Köpek Ne Zaman Gezdirilmelidir?

Köpek Ne Zaman Gezdirilmelidir?

Köpek gezdirme hizmeti verirken belirli bir köpek gezdirme saati aranmaz fakat rutinlik aranabilmektedir. Köpekler rutine kolay bir şekilde alışabilen hayvanlardır, bu sebepten dolayı köpekler rutini oldukça sevmektedir. Bu nedenle köpek gezdirme hizmeti verirken rutin saatler belirmek, evcil hayvanın hem fiziksel hem de sosyal anlamda sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Düzenli bir şekilde yürümek her köpeğin temel ihtiyaçlarından biridir.

İlginizi Çekebilir:

Köpek Oteli Kurmak

En Çok Para Kazandıran İşler [ Güncel 16 İş Fikri]

İnternetten Para Kazanmanın 10 Kesin Yolu [2021 GÜNCEL]

En Güzel 6 Ek İş Fikri

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI