arama


İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagramdan Para Kazanmak
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Son yılların en popüler sosyal medya mecralarından birisi olan İnstagram’da para kazanmak gerçekten de mümkün. Bu bağlamda yeni ve kar getirecek iş fikirleri arayışında olan girişimcilere sosyal medyanın yıldızı İnstagram’ı etkili şekillerde kullanarak kısa sürede ciddi kazançlar elde etmeye başlayabilecekleri söylenebilir. Zira doğru tekniklerin uygulanması halinde İnstagram’dan para kazanma imkanı en popüler internetten para kazanma yöntemlerinin başında gelmektedir.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

İçinde bulunduğumuz yılın en popüler iş fikirleri arasında ilk sıralarda bulunan İnstagram’dan para kazanma yönteminde takip edilebilecek birden fazla yol bulunmaktadır. Buna göre ne iş yapsam diyen kişilere İnstagram üzerinden kazanç elde edebilecekleri bazı yöntemlerden söz edilebilir.

 

Reklam yolu ile İnstagram’dan Para Kazanma

Ne iş yapsam diyen kişilerin İnstagram’ı bir gelir kapısı olarak düşünmeleri halinde tavsiye edilebilecek olan ilk yöntemin reklam alarak İnstagram’dan para kazanma tekniği olduğu söylenebilir. Bunun için girişimcilerin ilk olarak her yönü ile büyüleyici ve dikkat çekici bir İnstagram hesabına ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu tarz hesapların da genellikle mizah temalı paylaşımlarda bulunan ya da ilginç bilgilere yer veren İnstagram hesapları oldukları bilinmektedir. Bu bağlamda aktif bir İnstagram hesabı sahibi olmak ve çok sayıda takipçiye ulaşmak isteyen girişimcilere söz konusu kategorilerde paylaşım yapan sayfalar oluşturabilecekleri söylenebilir. Sayfalar oluşturulduktan ve yeterli sayıda takipçi kazanıldıktan sonra ise İnstagram’a reklam veren kişiler ile iletişime geçilip İnstagram profillerine reklam alınmaya başlanabilir.

 

Yeri geldiğinde tek bir paylaşımla dahi milyarlarca lira para kazanılabilen ve bu nedenle ne iş yapsam diyenlere rahatlıkla tavsiye edilebilecek olan reklam alarak İnstagram’dan para kazanma yönteminde girişimciler herhangi bir şekilde ürün satma gibi bir çabaya girmemekte ve bunun yerine reklam amacıyla yaptıkları paylaşımlarda daha fazla etkileşim almaya çalışmaktadır. Zira daha fazla etkileşim almaları halinde reklam verenlerden elde ettikleri gelirlerin de buna bağlı olarak arttığı söylenebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra internetten para kazanma konusunda en iyi seçeneklerden birisi olan İnstagram’da reklam alarak para kazanma yönteminde reklam verenlerle iletişime geçebilmek için İyinet, Wmaraci ve R10 gibi forumlara üye olunabileceği ya da Sadeceon ve Bionluk gibi sitelere ilan açılabileceği de dile getirilebilir.

Satış Yaparak İnstagram’dan Para Kazanma

En çok kazanç getiren iş fikirleri arasında bulunan İnstagram’dan satış yaparak para kazanma yönteminde girişimcilerin satış ortaklığı yapabilme, kendi imalatları olan ürünleri satabilme ya da toptan tedarik ettikleri ürünleri satışa sunabilme gibi farklı opsiyonları bulunmaktadır. İnternetten para kazanma yolları arasında her geçen gün daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen bu yöntemde detaylı bir araştırma yaparak hangi ürünlerin daha çok sattığını ve rekabet piyasasını irdelemek girişimcilere hem kısa hem de uzun vadede büyük kazanç sağlamaktadır. Satışı yapılacak olan ürün ve hizmetlere karar verildikten sonra ise çok da fazla zaman ve sermaye harcaması yapmadan girişimcilerin bir an önce İnstagram hesaplarından satış yapmaya başlamaları kendileri adına en iyisi olacaktır.

 

İnternetten para kazanma konusunda en sık tercih edilen yöntemler arasında bulunan İnstagram‘dan satış yaparak para kazanma tekniğinde kesin başarı sağlanabilmesi için ayrıca takipçi sayısını arttırmaya ve bu sayede aynı anda çok daha fazla sayıda kişiye ulaşmaya da özen gösterilmelidir. Bunun için de İnstagram’da takipçi sayısını arttırma önerilerine kulak verilmesi tavsiye edilmektedir.

İnstagram’da Takipçi Sayısını Arttırma Yolları

  • Samimi olunmalı ve takipçilere güven duygusu aşılanarak paylaşımlar konusunda esnek davranılmalıdır.
  • Kaliteli ve özgün görsel kullanılarak takipçilerin ilgisi sürekli devam ettirilmelidir.
  • Sık sık video paylaşımı yapılarak takipçilerle daha yüksek oranda etkileşime geçilmelidir.
  • Takipçilerden gelen sorular yanıtsız bırakılmamalı ve yanıtlarda da içten davranılmalıdır.
  • Biyografi yani açıklama kısmını doğru şekilde doldurmaya özen gösterilmelidir.
  • İnternetten para kazanmak için hashtaghler etkili şekilde kullanılmalıdır.

 

 • İnstagram’da meydana gelen yenilikler düzenli olarak takip edilmelidir.
 • Mümkünse bir satış ortağı edinilmeli ve ünlü markalar ile anlaşma sağlanmalıdır.
 •  Doğru zamanda doğru paylaşımlar yapılmalıdır.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Ozan
  5 sene önce

  İnstragramdan reklam almak için ben de iyineti kullanıyorum ve aylık 300 500 TL arası bir kazancım oldu. Güzel yazı olmuş teşekkürler

  57
  yorum beğen