arama


Evde Özel Hediyelikler Yaparak Kazanç Elde Etme

hediyelikler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Selenay Kazan Selenay Kazan

Özellikle ev hanımlarının rahatlıkla yapabileceği bir iş olan, evde özel hediyelikler yapmak oldukça kolay ve eğlenceli bir iştir. Kişiye özel bir şekilde hazırlamış olacağınız hediyelikler çokça talep görebilir. Evden çalışmak, özellikle böylesine zor bir dönemde çok zor bir hale gelmiştir. Bu sebepten dolayı evde olan kişiler diğer alternatif olan; evde yapılabilecek işler konusunu araştırmalar yapmaya başlamıştır.

hediyelikler

Her kadında az da olsa bir el becerisi vardır. Evde sermaye gerektirmeden uygun maliyetli hediyelikler yapmak çok pratik ve eğlenceli olacaktır. Evimizde, ofisimizde hatta arabamızda bile süs eşyalarımız vardır. Birine hediye almamız gerekiyorsa; en basit yollardan birisi olarak süs eşyası satılan dükkanlara gideriz. Bu kişi özel biriyse butik dediğimiz hediyelik süs eşyası dükkanlarını tercih ederiz. Basit bir işleve sahip olsalar da verdikleri büyük mutluluk ve anlam nedeniyle süs eşyaları hayatımızın tam içerisinde yer alıyor. Süs eşyalarına büyük anlamlar yükleyenler de vardır. Çünkü onlar için çok önemlidir. Özellikle kişiye özel tasarımlar yaparsanız, kazanacağınız para tadında yenmez. Ek gelir elde etmek için oldukça eğlenceli bir sektör olduğunu da söylemeliyiz.

İlginizi Çekebilir: Evde Bileklik Yaparak Para Kazanma

Özel Hediyelik Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Evinizde bulunan herhangi bir kumaş parçası, boncuk, bir tahta parçası, taş ve hatta kavanozdan bile hediyelik eşyalar yapmanız oldukça mümkündür. Genel olarak kumaşlar, keçeler, ahşap, metal, seramik ve taşlar süs eşyalarında gördüğümüz malzemeler. Bu malzemeleri bir araya getirerek bir kapı süsü, biblo, tablo, anahtarlık ve vazo gibi aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz. Mesela tatil bölgelerinde, deniz kabuklarından yapılan süsleri düşünün. Bu tarz hediyelikler yapıp çevrenize satışa sunabilirsiniz.

Sıfır maliyet ile para kazanmak, hepimizin istediği bir şeydir. Ayrıca artan kumaş parçalarına birçok şekilde para ödemeden sahip olabilirsiniz. Kullanmadığınız kıyafetlerinizin kumaşından, eskiyen perdenizden veya terzilerin çöpe atmak için ayırdığı artanlardan süs eşyalarınızı yapabilirsiniz.

Evdeki Hangi Malzemeler İle Hediyelik Eşya Yapılabilir?

Keçe

keçe

Keçe, son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiş durumda. Özellikle doğum yapan herhangi bir arkadaşınızın odasının kapısında “hoş geldin bebek” tarzında veya adının geçtiği kapı süsleri yapabilirsiniz. Keçe çeşitli türleri, ucuz fiyatı ve cıvıl cıvıl renkleri ile size sonsuz bir ürün yelpazesi sunuyor. Herhangi bir tuhafiyeye giderek bir top keçeye oldukça düşük bir para vererek sahip olabilirsiniz ve keçeden yapacağınız süs eşyalarını satarak oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Keçeden yapabileceğiniz süs eşyalarının da sınırı yok. Taç ve saç aksesuarları, çantalar, cüzdanlar, takılar, oyuncaklar, bir cam kap veya saksı için süslü bir kılıf, cep telefonu ve tablet gibi teknolojik aletler için koruyucu kılıflar, patikler, araba içi süsler, anne – bebek ürünleri gibi sınırsız hayal gücünüze ait süs eşyaları yapabilirsiniz.

Ahşap

ahşap

Ahşapla ilgilenmek bazı kişilere adeta bir terapidir. Ağacı en saf hali ile işlemekten ve kokusunu, dokusunu hissetmekten çok hoşlanırlar. Sizde ahşapla uğraşmayı seviyorsanız eğer, ahşaptan süs eşyaları satarak bir gelir elde edebilirsiniz. Ahşabı işleyerek ve onu renklendirerek, çeşitli malzemeler ekleyerek benzersiz hediyelik süs eşyaları yapabilir ve satabilirsiniz. Birçok kişi evinde ahşaptan yapılmış süs eşyalarını tercih eder. Ahşabın sıcaklığını ve hemen her dekora uyumunu severler. İşte sizler de bu tutkuyu değerlendirebilir ve para kazanabilirsiniz.

Metal

metal

Metalden de birçok hediyelik eşya tasarlayıp, satabilirsiniz. Çok daha marjinal bir görünüm sunan metal hediyeliklerden ev aksesuarı, anahtarlık, magnet ev takı gibi hediyelikler yapılabilir. Kişiler evlerinde nadiren metal süs eşyaları kullansa da; yapacağınız değişik ve ilgi çeken tasarımlara dayanamayacaklarını da biliyoruz. Metali de ahşap gibi tek başına kullanmak yerine çeşitli malzemelerle birlikte kullanabilirsiniz. Genellikle seramikleri ve ahşabı metalle birlikte kullanabilirsiniz.

Metalden yapabileceğiniz işler bir miktar deneyim gerektiriyor. Metali nasıl işlemeniz gerektiğini bilmeli ve gerekli ekipmanlara sahip olmalısınız. Parçaları birleştirmek için lehimler, gerekli şekli vermek için kullanılacak kesicilere, bükücülere ihtiyacınız olacaktır.

İlginizi Çekebilir:

Evde Yapabileceğiniz ve Para Kazanabileceğiniz İşler

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz?

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Kadriye
  2 sene önce

  Sultanbeyli hasanpasa evde paketleme işi iariyorum

  16
  yorum beğen