arama


Evde Makrome Yaparak Para Kazanmanın Kolay Yolu

evde makrome yaparak para kazanmanın kolay yolu
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selenay Kazan Selenay Kazan

Makrome,  aynı dantel gibi yerinde ve doğru ölçülerde kullanıldığında evinize oldukça zarif ve bohem bir hava katabilir. Özellikle shabby chicrustic ya da country tarz dekorasyona çok yakışır ve yakalanmak istenen görüntüyü, etkiyi tamamlar.

evde makrome yapımı

Makrome belli bir noktada sabit kalarak atılan dekoratif düğmelerle yapılan bir el işi sanatıdır. 13. Yüzyıllarda Arap ülkelerinde keşfedilen bu sanat, şal ve havlu gibi tekstil ürünlerinin kenarlarını süslemek amacıyla kullanılırdı. Daha sonra İspanyollar tarafından Avrupa’ya getirilir. Özellikle düğümler aşina olan denizciler tarafından bir takım ürünlere kılıf yapılmak için kullanılmaktadır.

Öğrendikten sonra çok kolay bir şekilde yapacağınız makrome sayesinde önce kendi çevrenize daha sonra geniş bir kitleye hitap eder tüm herkese satışını yaprak para kazabilirsiniz.

Bohem Dokunuşlar

bohem dokunuşlar

Makrome son zamanlarda insanların özellikle natürel dekorasyon ve kendi yaptıkları projelerine gösterdiği ilgi sayesinde yükselişe geçti. Modern dekorasyondan hoşlanan kişilerin kulağına ilk başta ilgi çekici gelmeyebilir fakat bu makromeler o eski moda makromelerden değil. Onların fazlaca gelişip, değiştiği halleridir.

Ekru ve beyaz gibi açık tonlardaki makrome ürünler keten, jüt, ve haşir gibi doğal görünümlü malzemeler ile birlikte kullanıldığı zaman ortaya harika bir görüntü çıkmaktadır. Sıcak bir ortam yaratmak için birebirdir. Büyük, tek bir parça kullanıldığında odanın geri kalanı daha sade dekore edilirse görüntü dengelenir. Ayrıca böylelikle bu parça odanın odak noktası haline gelebilir. Tamamen makromeden oluşan parçalar yerine yalnızca süslemelerinde makrome kullanılan parçalar seçilebilir.

Makrome İle Yapılabilecek Bazı Fikir ve Tüyolar

Dekoratif Kılıflar

Dekoratif Kılıflar

Harika bir gece için loş ortam yaratmak ve bu ortamın estetik durmasını istiyorsanız eğer dekoratif kılıflar gecenizin mimarisini tamamlayan parçalardan biri olacaktır. Oldukça minimalist bir görüntüye sahip olan makrome kılıflı mumluklar, karanlık bir ortamda harika bir aydınlatma tekniği olarak, adeta ruhunuzu dinlendirecek niteliktedir.

Büyük Duvar Panoları

Büyük Duvar Panoları

Belli belirsiz tablolar yerine daha hoş ve sıra dışı bir görünüm sunmak istiyorsanız eğer, makrome taktiği ile yapılmış büyük panolar kullanıldığı ortamda kusursuz bir görünüm sağlayacaktır. Özellikle ağaç dalına yapılan makrome duvar panoları, bohem tarzı dekorasyonu ile birebir uyum sağlamaktadır.

Perdeler

Perdeler

Kulağa biraz tuhaf gibi gelse de oldukça hoş bir görünüme sahip olan makrome perdeler, evinizdeki sert görüntüyü kırarak daha bohem bir görüntüyü sizlere sunar. Özellikle açık tonlarda, ince ince işlenen makrome perdeler, son dönemlerde oldukça talep görmektedir. Ayrıca sahil tipi tarzı ev dekorasyonlarında kullanılan makrome perde modelleri, içinizi ferahlatacak tarzda bir görünümü sunacaktır.

Salıncak ve Hamaklar

Salıncak ve Hamaklar

Salıncak ve hamakların daha çok bağ, bahçe ve pikniklerde kullanıldığı bilinmektedir fakat son dönemlerde geniş evlerde salıncak ve hamaklar birer aksesuar ve dekoratif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bohem tarzı ev tiplerinden hoşlanan kişilerin evleri genişse eğer kesinlikle makrome taktiği ile yapılmış salıncak ve hamaklara bir göz atması önerilmektedir.

Düş Kapanları

düş kapanı

Özellikle yatak odalarında kullanılan düş kapanı oldukça harika bir aksesuar ürünüdür. Bir çember içerisine ince ince işlenen ve çemberin altından sarkan makrome ipleri kusursuz bir görünüm sağlar. Evinizin her yerinde; mutfak, banyo, salon, yatak odası ve balkonlarda kullanılabilen düş kapanları son dönemlerde çokça talep gören aksesuarlar arasında yer almaktadır.

Puf Koltuklar

Puf Koltuklar

Evinizin bir köşesinde makrome puf koltuklar ortamı çokça yumuşatarak bohem bir görünümü sizlere sunar. Öğrendikten sonra yapımı oldukça kolay olan ve yaptıkça yapasınızın geldiği makrome işçiliği evinizin böylesi ufak mobilyalarınızın dışını kaplayarak bulunduğunuz ortamı sıcak ve samimi bir ortama çevirir. Özellikle kitap okuma köşeniz veya şömine köşeniz varsa, makrome taktiği ile yapılmış puf koltukları kullanmak sizin için oldukça doğru bir karar olacaktır.

Sarkan Raflar

Sarkan Raflar

Yine evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir taktit, sarkan raflardır. Oldukça kullanışlı ve harika görünümü ile herkesi cezbeden makrome sarkan raflar, son yıllarda ev dekorasyonu konusunda oldukça yükselişe geçmiştir. Mutfak, yatak odası, salon, banyo ve balkonunuzun herhangi bir köşesinde oldukça zarif ve hoş görünen sarkan rafları sizde evinizde çok kolay bir şekilde yaprak para kazanabilirsiniz.

Masa Örtüleri

Masa Örtüleri

İşte harika akşam yemeğinin püf noktası masa dekorasyonudur. Masa örtüsü olmayan bir yemek masası oldukça kötü görünecektir. Bu sebepten dolayı doğru masa örtüsünü seçmeniz gerekmektedir. Bu noktada imdadınıza yetişen makrome, yatak örtüsünden masa örtüsüne kadar oldukça geniş bir kitleye sahip olduğundan dolayı, yemek masanıza da eşlik edebilecek niteliktedir. Oldukça hoş ve bohem tarzına uygun makrome masa örtüsü gecenizi çok daha güzel kılacaktır.

 İlginizi Çekebilir:

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI