arama


TikTok’ta Para Kazanmanın 5 Ana Yöntemi

tiktokta para kazanmanın ana yöntemi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selenay Kazan Selenay Kazan

Son dönemlerde, mobil uygulamalar arasında dünyanın en indirilenleri arasına giren Tiktok, para kazanmanın bazı yollarını sizlere sunuyor. Sosyal medyada bir çığ gibi büyümeye devam eden Tiktok’ta, para kazanmak için belirli yolları uygulayarak, para kazanma amacınız doğrultusunda hesabınızı yönetip, büyütebilirsiniz.

tiktok

Tiktok, İOS ve Android sürümü olan bir sosyal paylaşım servisidir. Tiktok sayesinde fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer ve aklınıza gelebilecek diğer tüm her şeyi paylaşabilirsiniz. Tabii bunları geniş bir kitleye sunduğunu unutmadan yapmanız çok doğru olacaktır. Tiktok’ta çektiğiniz videoları, dilerseniz facebook, instagram, whatsapp ve twitter gibi diğer sosyal medya hesaplarına da yükleyebilirsiniz. Tiktok’ta sadece kendi videolarınızı değil, diğer kullanıcılarında videolarını takip edip izleyebilirsiniz.

Dünyada 100 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan Tiktok, kullanıcılarının doğru adımları takip ederek para kazanmasını sağlamaktadır. Tiktok uygulamasını indirdikten sonra yapmanız gereken; kaliteli içerik üreterek, eğlenceli videolar yayınlamaktır. Özellikle 17-25 yaş aralığının daha sık kullandığı Tiktok, platformda ki yaş ortalamasını göz önünde bulundurarak, o kesime hitap eden şakaları ve eğlenceli içerikleri paylaşmasında fayda vardır.

İOS sürümünden Tiktok indirmek için tıklayınız. 

Android sürümünden Tiktok indirmek için tıklayınız. 

Tiktok’ta Para Kazanmanın 5 Yöntemi

  • E-Ticaret
  • Sponsor bulmak
  • Canlı yayın yapmak
  • Trafiği youtube’ye yönlendirmek
  • Sosyal medya hesaplarını büyütmek

Tiktok kullanıcılarının dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar vardır, mesela; takipçilerin her zaman kaliteli içerik aradığını bilerek ilerlemek, sık sık video çekmeye özen göstermek. Uzun aralıklarda video yüklemesi yapmak çok yavaş bir şekilde büyümenizi sağlar. Bu sebepten dolayı, özgün ve sık paylaşımlar yapmanız oldukça önemlidir.

Tiktok Nasıl Kullanılır?

Tiktok Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uygulamayı App Store veya Play Store’dan indirin.

Uygulamayı indirdikten sonra, profil simgesine dokunarak uygulamaya üye olun. Uygulamaya telefon numarası veya e-posta adresinizle kaydolabilirsiniz.

Profil ve Etiket Arama: Sol altta yer alan “mercek” simgesine dokunarak, profilleri veya bin bir çeşit etiketleri aratabilirsiniz. Böylelikle takip ettiğiniz kişilerin profillerin gönderileri, ana sayfanız düşecektir.

Sağ alt kısımda bulunan “mesaj” simgesine dokunduğunuz zaman bildirim ve mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

Alttaki menünün ortasında yer alan “+” simgesine tıklayarak paylaşmak istediğiniz videoyu yükleyebilir veya seçebilirsiniz. Bu bölümde bulunan ekranda ses veya efekt ekleme gibi seçeneklerde bulunmaktadır. Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra sağ alt köşede bulunan “yükle” kısmından, videonuzu paylaşabilirsiniz.

Tiktok İle Aylık Kazanç

Tiktok İle Aylık Kazanç

Tiktok, şuan dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir.  800 milyondan fazla aylık aktif üyesi ile sosyal medyanın, en büyük çıkış yapan sitelerinden biri olan Tiktok ayrıca tamamen ücretsizdir.

Belli bir meblağ yoktur fakat ortalama 100.000 takipçiye sahip olan bir Tiktokçu aylık 200 ile 1000 dolar arasında para kazanabiliyor. 1 milyondan fazla takipçisi olan biri içinse meblağ yaklaşık 1000-5000 dolar arasında değişebilmektedir. Buna karşın bu rakamlara dikkat etmek gerekir. Çünkü kazancı etkileyen pek çok faktör vardır. Yani 550.000 takipçili bir Tiktok kullanıcısı aylık 1 milyon dolar dahi kazabiliyor.

Ürün satışı, marka anlaşmaları, sponsorlu içerik, satış otaklığı, satış ortaklığı gibi birçok faktör bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı Tiktok’ tan ne kadar para kazanabilirim? Sorusuna verilebilecek net bir cevap kesinlikle yoktur.

Bağışlar İçin Tiktok Cüzdanı Açma

Bağışlar İçin Tiktok Cüzdanı Açma

Size gönderilen bağışlar, Wallet hesabında toparlanmaktadır. Bağış almak ve bu bağışları biriktirmek istiyorsanız eğer bu hesabı oluşturmanız gerekir. Tiktok uygulamasına giriş bilgileriniz ile giriş yaptığınızdan emin olun. Profil kısmına giriş yapın. Sağ üst kısımda bulunan 3 noktaya tıklayarak cüzdan bölümüne geçebilirsiniz. Burada farklı satın alma seçenekleri ve size bağış olarak gönderilen jetonları görebilir ve hesabınıza aktarım yapabilirsiniz.

Tiktok Cüzdandan Para Nasıl Çekilir?

Tiktok Cüzdandan Para Nasıl Çekilir?

Aldığınız bağışları, hesabınıza aktarabilirsiniz. Cüzdanınızdan çekeceğiniz bakiyeniz üzerinden, Tiktok maalesef ki %20 oranında kesinti yapmaktadır. Yani 100 dolar değerinde bir birikiminiz varsa, hesabınıza ancak 80 dolarlık kısmı geçecektir.

Bakiyenizi çekebilmek için, hesabınızda 1 dolar bulunması gerekir. Aksi halde “Para çek” butonu aktif hale gelmemektedir. Uygulama üzerindeki birikiminiz 20 dolar olduğunda, Tiktok 4 dolarını kendi kesecek ve tanımlı banka hesabınıza 16 dolar gönderecektir.

İlginizi Çekebilir:

İnstagram’dan Para Kazanmak

Evde Tülbent Oyalayarak Para Kazanma

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI