arama


Evde Bez Çanta Dikerek Para Kazanma

Bez çanta dikerek para kazanmak
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Herhangi bir kurs almanıza gerek kalmadan evde bez çanta dikerek para kazanma konusunda bir adım atmak istiyorsanız, sizlere sunacağımız bu bilgileri iyi değerlendirmenizi öneririz.

Evde bez çanta dikerek nasıl para kazanılacağını anlamak için pahalı kurslar veya seminerler almanıza gerek yok. Kendi kıyafetlerini ve birçok aksesuarını dikme konusunda iyi bir deneyime sahip olan her kadın, küçük bir şirket kurabilecek ve cebinin yararına en sevdiği eğlenceyi yapabilecek.

Bir kadının hobilerini kullanarak bir işe girmesi, kadar keyifli meslek yoktur. Düşün ki zaten dikiş dikmeyi seviyorsunuz, biraz tasarım yeteneğiniz var ve biraz da araştırmacı ruhunuz, o zaman en zengin sizsiniz. O zaman oturup ne iş yapsam diye beklemenin de bir anlamı yok.

Bez Çanta Dikerek Nasıl Para Kazanılır?

Bez çanta dikerek para kazanma

Son dönemlerde sizin de dikkatinizi çekmiştir, insanlar artık daha çok doğal aksesuarlar kullanmayı tercih ediyorlar. Hatta geri dönüşüm malzemelerinden bile bazı aksesuarlar yapılabiliyor. Bez çanta yaparak para kazanma fikri de aslında insanların doğallığa yönelmelerinden kaynaklanıyor. Bu konuda el becerinize güveniyor ve biraz da sosyal medyada aktif bir kişi iseniz güzel paralar kazanabilirsiniz.

Evde bez çanta dikerek para kazanmak için elbette bazı konularda bilginizin olması gerekiyor. Mesela daha ucuz malzeme nereden bulabilirsiniz, sosyal medyayı daha aktif nasıl kullanabilirsiniz, bez çanta satabileceğiniz yerler nereler gibi konular hakkında bilgi sahibi olmanız, kesinlikle diktiğiniz çantalardan para kazanmak için güzel bir deneyim olacaktır. Peki, bez çanta dikerek nasıl para kazanılır?

1- Sosyal Medya Hesabınızı Aktif Kullanın

Günümüzde sosyal medya hesabı olmayan yoktur sanırım. Bu, kimileri için bir eğlence ya da zaman geçirme aracı iken kimileri için de aradığı ürünü hem daha ucuza bulmak hem de samimi bir iletişim kurmak için güzel bir alandır. Evde bez çanta dikerek para kazanmak için bu alanı değerlendirebilirsiniz mesela. Ama tabi bunun için aktif bir hesabınızı olması gerektiğini unutmayın. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız İnstagram’da Satış Ortaklığı Yaparak para Kazanma konumuzu inceleyebilirsiniz.

2- Çevrenize Satış Yapmakla Başlayın

Bez çanta dikerek para kazanma işine öncelikle çevrenizden başlamanızı öneririz. Günümüzde Whatsapp kullanmayan yoktur, durum yaparak ya da özel grup oluşturarak hazırladığınız bez çantaları satışa çıkartabilirsiniz. İstikrarlı bir şekilde ilerlemeye devam ederseniz, emin olun ki kısa sürede çevrenizi de aşarak daha farklı kişilere satış yapmaya başlayabilirsiniz.

3- Uygulamalardan Satın

Satış yapmak için internet teknolojisinden yararlanmanız en iyisi olacak. Mesela Dolap gibi uygulamalar ya da yurtdışı menşeli bazı uygulamalar, satış yapmak için ideal yerlerdir. Bu alanları değerlendirerek bez çanta dikerek para kazanma işine başlayabilirsiniz.

Bez Çanta Dikerek Ayda Ne Kadar Kazanılır?

Aslında her ticaret türünün kendine göre bir kazanç marjı vardır. Ama bu tamamen ticareti yapan kişiye bağlıdır. Örneğin iyi bir çevreniz varsa, sosyal medya platformlarında aktif takipçileriniz varsa, evde bez çanta dikerek para kazanabilirsiniz. Ortalama bir düzeyden hesaplasak bile aylık 2000 TL civarında para kazanabilirsiniz ki bu da evden yapılacak işler için güzel bir rakamdır.

İlginizi Çekebilir: Evde Çalışırken Motivasyonunuzu Yükseltecek Öneriler

Yeni Başlayanlar Bez Çanta Dikerek Nasıl Para Kazanabilir?

 1. Kendinizde deneyim eksikliği hissediyorsanız, eğitim almaya değer; Youtube da bulunan ilgili videoları izleyerek veya tematik bir grubu ziyaret ederek yapılabilecek basit alıştırmalardır. Uzmanlar evde dikiş dikerek nasıl para kazanılacağı hakkında konuşacak ve yeni başlayanlara mutlaka değerli tavsiyeler vereceklerdir. Zaten kural olarak, bu tür eğitimlerin maliyetleri son derece küçüktür veya yoktur. Yani bir belediyeden de yardım aldığınızda yıllık oldukça düşük bir maliyetle eğitim alabileceksiniz.
 2. Bir müşteri kitlesi seçin; Bu tasarımları çocuklar için mi, anneler için mi yoksa gençler için mi yapacağınıza karar vermelisiniz. Ya da bu konuda çok yetenekli ve deneyimli olduğunuzu düşünüyorsanız kategorinizi çoğaltabilirsiniz
 3. Yeteneklerinizi değerlendirin ve kâr etmek için kaba bir plan yapın. Aylık olarak ne kadar gelir elde etmek istediğinizle harcadığınız zamanı karşılaştırın. Bu tek işse, bütçeyi ayrıntılı olarak düşünmeniz ve alınan verilere dayanarak çalışma programını belirlemeniz gerekir.
 4. Ekipmanı inceleyin; Dikiş ile ilgili olan tüm detayları araştırın. Gerekli malzemeleri ve eksik aksesuarları satın alın. Zaten nu işe başlamak için gerekli çok fazla araca ihtiyacınız olmayacak. Dikişlerin hızlı bir şekilde dikilmesi için basit bir dikiş makinesi, bir dizi iğne, siyah beyaz iplik, birkaç düğme, arma ve tasarım takılar gibi aksesuarlar şimdilik yeterli olacaktır. Diğer tüm malzemeleri de size gelen siparişlere göre seçebilirsiniz. Siz ilerledikçe de zaten almanız gerekenler fazlalaşacaktır.
 5. Kendi reklamınızı yapın. Instagram’da ya da Youtube’da veya başka hangi sosyal medya aracılığı ile bu işi yapıyorsanız o medyaya bağlı ufak maliyetli reklam yardımı almanız oldukça faydalı olacaktır. Bu tarz forumlarda sohbet edin ve arkadaşlarınıza hizmetinizi sunun. Çevrenize profesyonel hobinizden bahsedin. Bu şekilde belki yeni müşteriler getirirler veya iletişim çevrelerine bilgi yayarlar. Bilirsiniz, birinde görülen güzel şeylerin beğenilip ‘’nereden aldın’’ diye sorulması an meselesidir. Bir sosyal medya grubu başlattığınızdan emin olun. Çok fazla zaman ve çaba gerektirmeyecek, ancak iyi bir topluluk tanıtımı sipariş sayısını önemli ölçüde artıracaktır.
 6. Kendi markanızı yaratmaya çalışın; Sosyal medyadan fikir almak çok normaldir ama kopyalamadan kendi tarz ve tasarımınızı sunmanız, tercih edilmenizi sağlayan en önemli faktörlerden olacaktır. Yani Özgün olun ve o yolda gelişin.
 7. Sosyal medya sunumlarınızı güncel tutun; Paylaştığınız sayfa her ne olursa olsun o sayfayı üstte tutabilmek çok önemlidir. Bu yüzden de yaptığınız tasarımların mutlaka bire fotoğrafını çekin. Çekeceğiniz fotoğraflara da özen göstermeniz çok önemli. Çok basit detaylarla bir profesyonel fotoğrafçıyı aratmayacak kareler yakalayabilirsiniz. Bunun için farklı aksesuarlar ( uygulama programlarından da yararlanabilirsiniz), aydınlık renkte bir arka fon, iyi bir ışık ve bir telefon size yardımcı olacaktır.
 8. Hayır demeyi bilin; Para kazanma uğruna, yapamayacağınız özel siparişlerin altına girmeyin. Bu sizi başarısız ve tercih edilmemesi gereken bir satıcı durumuna düşürebilir. Yapabileceklerinizi sunun ve daha fazlası için müşterilerinizi geri çevirin. Gün geçtikçe kendinizi farklı konularla da geliştirdiğinizde bu kendiliğinden zaten başarılı hale gelecektir.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Emine
  4 ay önce

  Atülyem var iş arıyorm

  1
  yorum beğen
 • Gülbahar Arpacı
  6 ay önce

  Küçük bir atolyom var iş ariyorum

  1
  yorum beğen