arama


Sesli Kitap Okuyarak Para Kazanma

Sesli kitap
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Muhammed Yusuf Şehitoğlu Muhammed Yusuf Şehitoğlu

Sermayesiz iş fikirleri arasında son dönemlerin en çok rağbet gören iş fikirlerinden biri de sesli kitap okuyarak para kazanma işidir.

Para kazanmaya başlamak için insanın aklına ilk gelen şey sermayedir. Peki ya yoksa! O zaman her şeyi bırakır, umutsuzluklara kapılır ve depresyonlarla sabahlarız. Bu da çok normaldir… mi? Hayır elbette.. Artık günümüzde herkesin elini altında mutlaka bir telefon var. İyi ya da kötü aynı işlemi yapabilen bir telefondan bahsediyoruz. Siz yeter ki bir yerden başlamak isteyin.

Sesli kitap okuyarak para kazanma

Sesli Kitap Okumak İçin Sermaye Gerekli midir?

Bir telefonla yaşamak istemiyorsanız muhtemelen insanlardan ve sosyal çevreden oldukça uzaklarda bir yerlerdesinizdir. Bu da zaten size para kazanmayı pek de gerektirmez. Fakat bu olasılık milyonda bir desek?.. O zaman ayrı yaşayamayacağımız günümüz sevgililerimizden bahsedelim. Telefonlar!

Elbette artık telefonlar lüks değil. Kocaman ve kaçınılmaz bir ihtiyaç. Buna siz sermaye diyorsanız o zaman işe 1-0 önde başladınız demektir. Hayırlı olsun. Günümüzde Telefon aracılığı ile dükkan kapatıp, işini online yürüten sektörler varken belki de siz çalışmamak için bahaneler üretiyorsunuzdur. Bir fikir verelim dedik ve size sadece bir telefon ile sesli kitap okuyarak para kazanma yönteminden bahsettik.

Sesli Kitap Okumanın Şartları Nelerdir?

 • Öncelikle kitap okumayı sevmek en başta geliyor. Çünkü sevmeden yapılan bir işin sonucu hüsran olacaktır.
 • Güzel ve akıcı, aynı zamanda hoş bir sese de sahipseniz. Sizi dinleyenler sadece anlamayacak, aynı zamanda hikayenin içinde yaşayacaklardır. Bu sizi rakiplerinizden öne çıkaran en önemli özelliktir.
 • Araştırıcı olmanız gerektiğinden bahsetmiyoruz bile. Kitap okumayı sevmeyen ama kitapları merak edenler, çok tercih edilen kitaplar vs vs.. bu bilgiler çok önemli.
 • Bir de İngilizce biliyorsanız oldu mu size 2-0
 • Bir de o kitabı daha önceden okuduysanız sizi dinleyenler oldukça keyif alacaklardır.

Sesli Kitap Giderek Büyüyor

Sesli kitap endüstrisi her yıl büyüyor. Giderek daha fazla insan, hikayeleri okumak yerine dinlemeyi seçiyor gibi görünüyor. Sonuçta, bu şekilde birkaç şeyi aynı anda birleştirebilirsiniz, örneğin bulaşık yıkarken dinlemek, spor yapmak vb. Bu hayatı kolaylaştırıyor ve insanlar kitap almak yerine sesli kitap almayı tercih ediyorlar.

Harika bir sesiniz varsa ve okumayı seviyorsanız, bu tür içeriklerden para kazanmak için bu yeteneklerin hepsini kullanabilirsiniz.  Bu para kazanma yolu, özel yatırımlar gerektirmediğinden yeni başlayanlar için mükemmel bir fikirdir. Kaliteli bir mikrofon ve kayıt yazılımına yatırım yapmanız yeterlidir (Telefondan başlayabilirsiniz).

Sesli Kitap Okuma İşinin Artıları

 • İşin devamını düşünüyorsanız eğer, bu yeteneğinizi sitenizi farklı kategori açarak büyütebilirsiniz. Örneğin Kitaplarla ilgili sorular, kitapların ana fikri gibi kategorilerle birçok yöntemde gelişebilirsiniz.
 • Öğrencilerin arama motorunda en çok aradıkları şey kitap isimleri ve içeriğidir. Bu detay her sitede bulunmaz ama siz bunu yalnızca size ait bir sitede gerçekleştirebilirsiniz.

Sesli Kitap Okuyarak Nasıl Para Kazanılır?

Sesli kitap okuyarak para kazanma, son dönemlerin en popüler işlerinden biridir. Ancak bu iş için de ciddi bir çevreye ya da iyi bilinen bir siteye ihtiyacınız olacak. Buna ek olarak sosyal medya hesabınızı büyüterek bu alanda kendinizden söz ettirmeniz de sesli kitap okuyarak para kazanma konusunda size yardımcı olacak bir alan olabilir.

1- Sitenize Satın Alma Bağlantıları Kurun

Tıpkı bir alışveriş sitesi gibi, satın alma butonu ile harika bir site tasarlayabilirsiniz. Bu işlemlerin hem daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini, hem de para akışını oldukça kolay hale getirecektir.

2- Sosyal Medya Hesabınızı Büyütün

Günümüzde sosyal medya, hayatın her alanında kendini gösteren bir platform haline geldi. Sesli kitap okuyarak para kazanma sanatını doğru şekilde ilerletmek isteyenlerin de sosyal medya hesaplarına ihtiyacı olacaktır. Kendi hesabınızı büyüterek ya da başka sosyal medya fenomenlerinden reklam desteği alarak daha aktif bir şekilde para kazanabilirsiniz.

3- Reklam Verin

Reklam deneyimini yaşayanlar, bu alanın getirisini de bilirler. Son zamanlarda sosyal medya reklamları ve Google reklamları, para kazanmak için en çok kullanılan alanların başında gelmeye başladı. Sesli kitap okuyarak para kazanma konusunda da kesinlikle reklam çalışmasının yapılması, daha fazla para kazanmak için uygulanması gereken yöntemlerden biridir.

Kimler Sesli Kitap Okuyabilir?

 • Özellikle öğrenciler hem kendilerini geliştirmek hem de sermayesiz para kazanmak için bu işe biçilmiş kaftandır
 • Kitap okumayı seven ev hanımları, eve destek olmak ya da kendi harçlıklarını çıkarmak için güzel seslerini kullanarak mükemmel bir iş çıkarabilirler
 • Emekli olan insanlar da özellikle kitaplara hayatlarını adamışsa zaten bu iş onlara oldukça keyif verecektir.

Şimdi hemen bir deneme yapın ve kendinize sesli birkaç sayfa kitap okuyun, eksiklerinizi bulun, eleştiri yapın ve mükemmelleştikten sonra ikinci adımınıza geçin. Keyifli okumalar…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mail Okuyarak Para Kazanma

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Instagram Satış Ortaklığı

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI