arama


Yemek Sepetinde Nasıl Satış Yapılır?

Yemek Sepetinde Nasıl Satış Yapılır?
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Nur Gürgen Nur Gürgen

Online yemek siparişi uygulamalı son yılların en çok tercih edilen uygulamaları arasında yer almaktadır. Şuan için ülkemizde de bu uygulamalardan en sık kullanılanı Yemek Sepeti’dir. Yemek sepeti, bir restoran, stokçu,mağaza veya dükkan değil, online bir yönlendirme ağı görevi görmektedir. Üye restoranlardan toplanan verileri uygulama içinde sunarak alışveriş işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. Online satışların artmasıyla birlikte yemek siparişi uygulamalarının da sıkça kullanılmaya başlaması, insanların alışkanlığı halini almaya başlamıştır.

Yemek Sepetinde Nasıl Satış Yapılır?

ilginizi çekebilir: Getir Bayilik Başvurusu Ve Ücreti

Online Sipariş Uygulamalarının Tercih Edilme Sebebi Nedir?

Online Sipariş Uygulamalarının Tercih Edilme Sebebi Nedir?

 

Daha öncesinde de insanların sıcak bakmaya başladığı ve kolaylık olarak gördüğü online satışlar, pandemi sürecinin başlamasıyla kullanıcısı artan işlemlerdendir. Oturdukları yerden siparişlerini verip kısa bir süre içinde ulaşım sağlanması insanlar için kolaylık sağlamıştır. Dışarı çıkmak ya da ekstra bir çaba harcamadan, sizler için hazırlanmış menülerden ve yine sizler için oluşturulmuş kampanyalardan da faydalanarak alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Yemek sepeti bu durumu daha da kolaylaştırmıştır.

Özellikle yemek sektöründe bu değişimin pandemi sürecinde de eksiksiz hizmet vermesi, durumları kolaylaştırmıştır. Bu süreçte kapalı olan restoran ve cafelerde uzaktan satış yapılma döneminde yemek sepeti ve benzeri uygulamaların çok daha fazla tercih edilmesine sebep olmuştur.

Yemek Sepeti Uygulamasına Nasıl Üye İş Yeri Olunur?

Yemek Sepeti Uygulamasına Nasıl Üye İş Yeri Olunur?

 

Üye olurken herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yemek sepeti uygulamasında satış yapabilmek için Yemek Sepeti Portakal’a giriş yapmanız ve başvuruda bulunmanız gerekir. Restoran menüsü, fiyatları ve tabela bilgileri gibi bilgiler paylaşılarak ücretsiz üye olunur. 10 gün içinde sağlanması gereken şartlar incelenecektir. Bu onay aşamasından sonra Yemek Sepeti ile satış yapacak restoran arasında ücret gönderiminin sağlanması için iban bilgileri paylaşılmalıdır. Sonrasında yemek sepeti satışlarına başlayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir: Para Kazandıran İşler 19+ Kesin İş Fikri

Yemek Sepeti Üyesi İş Yerlerinin Avantajları Nelerdir?

Yemek Sepeti Üyesi İş Yerlerinin Avantajları Nelerdir?

Dijitalleşmenin arttığı bu dönemlerde online dünyaya adım atmak herkes için olduğu gibi iş yerleri için de çok önemlidir. Yenilikleri adım adım takip etmek tek başına mümkün olmayacağı gibi işin kazanç kısmında da online ilerleyişi takip etmek çok daha karlı olacaktır. Yemek sepeti bu konuda iş yerlerine çok büyük yenilikler sunarak ve kolaylıklar sağlayarak işleyişi daha basit hale getiriyor. Yemek sepeti uygulamasının üyelerine sunduğu bazı avantajlara bakabiliriz.

Yemek sepetine üye olurken ya da üyelik iptali yaparken herhangi bir ücret ödenmez. Üstelik güvenlik kısmı da yemek sepetine aittir. Güvenilirliğini kanıtlamış bu uygulamanın, her geçen gün üye sayısı artmaktadır.

Yemek sepeti, kolay iletişim kurma özelliği sayesinde işletmeniz çok daha fazla kişi tarafından görülüp tanınabilir. Herhangi bir problemle karşılaşıldığı takdirde de yine yemek sepeti uygulaması içinde bulunan destek ekipleri tarafından iki taraflı iletişim sağlıklı bir şekilde sağlanır.

Yemek sepeti uygulaması, paket servisi olmayan restoranlar için de yemek sepeti kurye hizmeti sunmaktadır. Paket servis çalışanı bulunmayan iş yerleri de yemek sepetine üye olduklarında bu uygulamanın kurye hizmetinden yararlanabilirler.

Yemek sepetinde uygulama içerisinde puanlama durumu hakim olduğu için hizmetlerinize karşı yapılan puanlandırmaların derecesine göre uygulama sizi yukarılara taşıyacaktır. Yüksek puanlamaya sahip bir işletmeyseniz, yemek sepeti sizi daha görünür hale getirmek için en üstte tutacaktır. Olumsuz durumlar yaşanması halinde de telafi uygulamaları yapmak siz işletmelere kalmış bir durumdur. Fakat şöyle bir husus var ki, düşük puanlı bir işletmeye şans verecek kişi sayısı da çok azdır.

Yemek sepeti uygulaması, özellikle üniversite öğrencilerinin ve daha genç yaşta insanların sık kullandığı bu uygulama da görünürlüğünüzün artması da çok hızlı olabilir. Verdiğiniz hizmet kalitesine göre iyi geri dönüşler alarak satışlarınızı artırabilirsiniz.

İnternet reklamları ve yemek sepeti içi reklamları sayesinde de restoran görünürlüğünüzü de artırabilme şansınız bulunmaktadır.

Uzaktan ödeme (online ödeme) özelliği sayesinde de kullanıcılara sunulan ödeme seçenekleri artmıştır. Özellikle pandemi döneminde yapılan online ödeme sayılarında fazlaca bir artış gözlemlenmiştir. 

Son dönemlerde yemek sepeti uygulaması bünyesine eklenen yemek sepeti bana bi ile de market alışverişleriniz kapınıza kadar geliyor.

Yemek Sepetine Üye Olan İş Yerlerinin Dezavantajları Nelerdir?

Yemek Sepetine Üye Olan İş Yerlerinin Dezavantajları Nelerdir?

Yemek sepeti üyeliği işletme sahiplerine birçok avantaj kazandırsa da bazı dezavantajları da vardır. Restoran komisyonları ve zorunlu joker durumları, işletmelerin kazançlarından gitmektedir. Yemek sepetinin, iş ortaklarına uyguladığı komisyon bedeli %12’dir. Ayrıca yemek sepeti, uygulama içinde zorunlu çeşitli indirimler sunar ve haftalık olarak bu indirimler yenilenir. Bu durum da yine işletme karından gider.

Uygulamayı edinmek için tıklayın: Yemek Sepeti

Mobil cihazlarda Uygulamayı edinmek için tıklayın : Yemek Sepeti

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Öznur çelik
  10 ay önce

  Evde sarma yapıp satmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim 541 672 34 04

  6
  yorum beğen