arama


Günümüzün En İyi Ek İş Fikirleri

Günümüzün en iyi iş fikirleri
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • neisyapsam neisyapsam

Günümüzde var olan iş fikirleri, herkesin bildiği ve bir kez de olsa yapmak istediği ek iş fikirleri içerisindedir. Bu iş fikirleri, sermayeli işlerden tutun en küçük işletmelere kadar olan iş fikirlerini temsil eder. Böylece, yatırımlı ve yatırımsız iş fikirlerini kolayca anlayabilir, uygulayabilirsiniz.

Günümüzün En İyi Ek İş Fikirleri

Günümüzde yapılan-yapılmayan bazı iş fikirlerini bu listemizde bulabilir, istediğiniz ek iş fikrini kolaylıkla uygulayabilirsiniz. İşte en iyi ek iş fikirleri;

 

Metin Yazarlığı ve Asistanlığı

Herhangi bir web sitesi sahibi size her zaman gerçekten ne yapmaları gerektiğini söyler ve yeni içerik oluşturmanızı dile getirir. Arama motorları; yeni, alakalı ve sürekli güncellenen içeriğe sahip sitelerin yararına çalışır ve çoğu şirketin gece gündüz oluşturmak için vakti yoktur. Yazarlık da, gazetecilik ya da Türkçe, İngilizce dilini bilme konusunda deneyiminiz varsa, böyle bir iş için çok fazla talep göreceksiniz. Web içeriği, blog gönderileri ve basın bültenlerinin ortasında, pek çok iş fikrini sıfırdan bulabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Danışmanı

Sağlık reformu, yakın gelecekte çoğu şirketin çalışana sağlık sigortası yaptırması gerektiği anlamına gelir. Sorun şu ki, birçok işletme tam zamanlı bir insan kaynakları çalışanını idame ettiremiyor ve sağlık sigortasının karmaşık nüansları ile çalışmak idari asistanların harcayabileceğinden çok daha uzun sürüyor. Bu nedenle, gittikçe daha fazla şirket uzaktan hizmet arayacak, sağlık sigortası planları ve sigorta primlerinin ayrıntılarını anlamalarına yardımcı olacaktır. İnsan kaynakları ile veya sigorta endüstrisinde çalışma tecrübeniz varsa, sağlık reformu sizin için sadece bir hediye olabilir. Sigorta satmadığınız sürece bunun için lisans gerekmez ve oldukça güzel kazanç elde edebilirsiniz.

 

Takı ve Aksesuar Yapımı

Bu tür bir işletme, içe dönükler yani kendi işinin patronları için idealdir. Bu iş, özel yatırımlar gerektirmez. İhtiyacınız olan tek şey, birkaç yararlı YouTube kanalına abonelik ve biraz da el yeteneği diyebiliriz. Ayrıca, aksesuar üretimi hem gerçek mağazalarda (özellikle bir turizm kentinde yaşıyorsanız) hem de çevrimiçi olarak satılabilir. Unutmayın güzel el yapımı takılar her zaman pahalı ve unutulmaz bir hediyedir.

Yumuşak Oyuncak Üretimi – Zararsız Oyuncak Üretimi

Trendleri nasıl yakalayacağınızı ve mizah anlayışınızı nasıl kavrayacağınızı biliyorsanız yumuşak oyuncaklar yapabilirsiniz. Çocuklar için oldukça güzel bir iş fikri diyebiliriz.

Ağaç Süsleme Hizmeti

Tabii ki, bu mevsimsel bir iştir. Bununla başlayabilseniz de (Yeni Yıl’dan birkaç hafta önce, tüm stokları ayrı ayrı doldurmuş olmalısınız). Zaten yumuşak oyuncaklar veya süslemeler yapıyorsanız, Noel ağaçlarını süslemek daha basittir. Böylece, basit bir ek iş kapısı oluşturmuş olursunuz.

 

Çizim Okulu Açmak veya Ders Vermek

Bugün çizim yapmak, yogaya benzer bir gevşeme, rahatlama biçimidir. Nasıl çizileceğini öğrenmek isteyen insanlar, açmış olduğunuz veya kurmuş olduğunuz özel kurslara gelebilirler. Ayrıca, işlerinizi bulunduğunuz şehirdeki Halk Eğitim Merkezleri’nde açabilirsiniz.

 

Dans Okulu Açmak veya Ders Vermek

Dans etmeyi ve sevmeyi biliyorsanız, bir dans okulu kendi işinizi kurmanız için mükemmel bir seçenektir. Doğru odayı ve ekipmanı bulduğunuz taktirde, en iyi ek iş fikirleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca, dans okulunu da Halk Eğitim Merkezleri’nde açabilirsiniz.

Dijital Tasarım Stüdyosu

Dijital tasarım stüdyoları, web sitelerinin, logoların görsel tasarımını yapan ve dijital görüntülerin oluşturulması ve işlenmesi için hizmet veren bir ek iş dalıdır. Başlangıçta, bir stüdyo ve bir uzmandan oluşabilir, ancak; gelecekte (ve talep arttıkça) tam teşekküllü bir ajansa dönüştürmekte fayda var.

 

Not: Yukarıdaki iş fikirleri, Avrupa’da en çok yapılan ve uygulanan iş fikirleri listesi adı altında yazılmıştır. Bu iş fikirleri sayesinde fikir alış-verişi yapabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

 • Ayşe
  5 sene önce

  merhaba ben ev hanımıyım evde yapılabilecek işler arıyorum yardımcı olursanız seviniirim

  28
  yorum beğen