arama


Tumblr’dan Para Kazanmak

tumblr
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

İnternet üzerinde para kazanmanın pek çok yolu vardır. Bunların bazılarından daha önce de bahsetmiştik. Önceki makalelerimizde facebook, instagram, twitter, you tube gibi platformlardan nasıl para kazanabileceğinizi detayları ile anlatmıştık. Bu yazımızdan tumblr’dan nasıl para kazanılır konusunu merak eden okuyucularımız için bilgilendirmeler yapacağız.

Tumblr’dan para kazanmanın nasıl olacağını bilmek için öncelikle tumblr’in ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmemiz gerekir. Bir çok defa adını duyduğumuz fakat çoğumuzun tam olarak ne olduğunu tam olarak anlayamadığı tumblr hakkında gereken bilgileri buradan öğreneceksiniz.


Tumblr Nedir?

Tumblr, 2007 yılında ABD’li David KARP tarafından kurulan sosyal medya ve blog platformudur. Tumblr kurulduğu iki hafta içerisinde 75.000 kullanıcıya ulaşmış ve hızlı bir şekilde gelişimine devam etmiştir. Tumblr’i facebook, instagram, twitter gibi sosyal medya platformlarından ayıran en önemli özelliği ise aynı zamanda blog sistemi olmasıdır. Diğer sosyal medya platformlarından yaptığınız tüm işlemleri tumblr’da yapabileceğiniz gibi başka yerde bulamayacğınız pek çok özelliği de tumblr’da bulmanız mümkün.

Tumblr Ne İşe Yarar?


Tumblri diğer sosyal ağlardan ayıran en önemli özelliğinin blog sisteminin olmasıdır demiştik. Blog sistemi sayesinde Blogger ve benzeri sistemlerde yapabileceğiniz tüm işlemleri burada da yapabilmenizdir. Bu sayede çok fazla insana ulaşmanız mümkündür. Bununla beraber tumblr’da müzik,resim,ve video paylaşma özellikleriyle diğer sosyal medya platformlarının geniş hali gibi görünmektedir.

Tüm bu özellikleri bünyesinde taşıdığı için tumblr özelillikle gençlerin en çok tercih ettiği sosyal platformlardan biri haline gelmiştir. Hal böyleyken tumblr internet üzerinden para kazanan pek çok insanın da mekanı haline gelmiştir. Günümüzde insanlara ulaşmanın ve tanıtım yapmanın en iyi ve en kolay yolarından biri sosyal medya gücünü kullanmaktır. Bir çok insan bunun bilincinde olduğu için ürünlerini pazarlamak için sosyal medyayı tercih eder. Tumlr’da takipçi sayısı fazla olan kullanıcılar için bu durum buyuk bir fırsat olur.


Tumblr’a Nasıl Üye Olurum?

tumblr

   Tumblr’ üye olmak istiyorsanız https://www.tumblr.com adresine girip başla botununa basarak üyeliğini başlatmak için ilk adımı atabilirsiniz. Sonrasında sizden e-posta , kullanıcı adı ve parola oluşturmanızı isteyecektir. Bunları yaptıktan sonra vermiş olduğunuz e- posta adresine bir aktivasyon maili gönderilecektir. Mail adresinize gelen aktivasyon koduna tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getirebilir ve diğer bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Tumblr’dan Nasıl Para Kazanılır?


Tumblr’dan para kazanmak mümkün müdür diyen okuyucularımıza cevabımız elbette mümkündür olacaktır. Daha önce sosyal platformlarda para kazanma ile ilgili paylaştığımız yazılarda bu mecralardan para kazanmanın en önemli ölçüyü buralardan çok fazla insana ulaşmak olduğunu belirtmiştik. Tumblr’dan para kazanmak içinde öncelikle hatırı sayılı bir takipçi kitlesine ulaşmanız gerekmektedir.

Tumblr’da takipçi sayınızı artırıp belli bir seviyeye getirdikten sonra para kazanmanız çok kolay olacaktır.

Tumblr’da Takipçi Sayısını Nasıl Arttıracağım?


Tumblr’da takipçi sayınızı arttırmak için oluşturduğunuz blogu güncel tutmaya özen gösterin. Siz paylaşım yaptıkça insanlar paylaşımlarınızı beğenip sizi takip edecektir. Fakat unutmayın ki insanların sizi takip etmesi için ilgi çekici paylaşımlar yapmanız gerekir.

Para Kazanın

Tumblr’da üyelik açıp güzel paylaşımlar yaparak takipçi sayınız arttırdınız mı? Şimdi bloğunuzdan para kazanma zamanı. Popüler olan bloğunuzdan para kazanmanın en kolay yolu backlink satışı yapmaktır. Bunun için birkaç seo forumunda ya da kendi bloğunuza üzerinden ilan vermeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında popüler olan tumblr bloğunuzu takip eden bir çok pazarlamacı size reklam vermek için ilan mesaj atacaktır.


Dilerseniz bu yazıyı okuduktan hemen sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşmanız olacaktır. Tabi hatırı sayılır takipçisi olan bir bloğa sahipseniz…


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI