arama


Organik Gıda Dükkanı Açmak

Organik gıda dükkanı açmak
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Son zamanlarda ortaya çıkan pek çok hastalığın kaynağı olarak insanların beslenme biçimleri gösterilmektedir. Sadece bazı mevsimler yetişen pek çok sebze ve meyveyi her mevsim bulmamız mümkün. Bu durum bu meyve ve sebzelerin olağandışı üretildiğini gösterir. Bir çok üretici seralar vasıtasıyla kışın soğuğunda dahi üretim yapmaktadır. Tabi bu üretimi yapabilmesi için gerekli şartlar olmadığı için ürünleri yetiştirirken suni ortam yaratır ve ürünlerin verimli olabilmesi için pek çok ilaç ve katkı maddesi kullanmak durumunda kalır.

Piyasadaki pek çok gıda maddesinin üretimi ve yetiştirilmesi normal yollarla yapılmadığı için , ürünler çabuk olgunlaşsın diye çeşitli ilaçlar kullanıldığı için insan sağlığı üzerinde olumsuz etki yapmaktadır. Bu durumun bilincinde olan insanla da bu ürünleri kullanmak yerine daha doğal olarak üretilmiş gıdaların peşine düşmektedir.

Sağlıklı yaşam uğruna organik gıda peşine düşen insanlar girişimciler için çok güzel bir fırsatı oluşturmaktadır. bu iş organik gıda dükkanı açma işidir. Organik gıda dükkanı açan girişimciler , insanların aradığı tüm organik gıdaları bir araya getirerek iyi bir pazar oluşturmaktadır.

Organik Gıda Dükkanı Açmak İstiyorum

Organik gıda dükkanı açmak,  dükkan açmak isteyenler  için kesinlikle doğru bir karar olacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi insanlar sağlıklı yaşam için doğal beslenmeye yönelmişlerdir.
Yapmanız gereken şey öncelikle bulunduğunuz bölgede yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu işlek bir caddede boş bir dükkan bulmanız. Dükkanınız için iyi bir yer bulmanız başarılı olabilmeniz için ilk adım olacaktır. Kendinize uygun iyi bir yerde dükkanınız açtıktan sonra güzel bir dekorasyon yapmanız gerekecektir. Dışarıdan güzel görünmeye dükkanlar müşteri çekmediği için dükkanınızın dışarıdan görünümüne de önem vermelisiniz. Gerekli reklam ve tabelaları iyi seçtiğinizde dükkanınız daha iyi müşteri çekecektir. Bundan sonra resmi kurumlardan gerekli izinler ve ruhsat için başvurularınızı yapabilirsiniz. Gıda satışı yapmak için gereken izin işlemlerini de yaptıktan sonra dükkanınızı işletmek için işlerini tamamlamak üzeresiniz demektir.


Dükkanımda Hangi Ürünleri Satacağım

Organik gıda dükkanınızda hangi ürünleri satacağınız tamamen sizin insiyatifinizdedir. Ürün çeşidi ne kadar çok olursa sizin için o kadar avantajlı olacaktır. Burada önemli olan asıl mesele organik gıdalarınız kalitesi olacaktır. Ne kadar kaliteli ürün getirseniz o kadar çok tercih edileceksizin. Ürünleriniz için organik gıda dağıtıcılarına ulaşmaya çalışın. Gerekli ürün ve fiyat bilgisi aldıktan sonra dağıtıcınızı seçin. Size kaliteli ürün getirmeyecek olanlardan uzak durun.

Organik gıda işinde sadece dağıtıcılardan alacağınız ürünler değil, bulunduğunuz yere yakın köylerde yetiştirilen ürünler de eklemeniz sizin için çok iyi olacaktır. Köylerden alacağınız ürünler ; organik yumurta, süt ürünleri, bal, kurutulmuş organik sebzeler ve çeşitli pancarlar olabilir.

Organik gıda  dükkanınızı açtınız . Gerekli resmi işleri halletiniz. Dağıtıcınızı seçtiniz. Dükkanınızda satacağınız ürünlere karar verdiniz. Şimdi müşteri bekleme zamanı.

 

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI