arama


Yeni İş Kurmak

yeni iş kurmak
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • neisyapsam neisyapsam

Gittikçe daha fazla insanın kendi patronu olma ve kendi işini yaratma isteği her geçen yıl artmaktadır. Ve piyasa, bu tür meraklılar için fikirler ve yakın gelecekte çok umut verici olabilecek küçük işletmeler için fikirler ile doludur.
Bu girişim girişimcilerden biriyseniz, o zaman çok umut verici olan beş iş fikrinden haberdar olmanızı öneririz. Bu fikirlerin büyük çoğunluğu yabancı ülkelerde ortaya çıkmakta ve neredeyse bazen Türkiye pazarında uygulanmaktadır. Bu gerçek, öncü olmanıza ve bu alanda ya da o alanda başarılı olmanıza izin vereceğinden tartışılmaz bir avantajdır. Yeni bir iş kurmayı düşünüyorsanız, aşağıda yer alan örnek iş fikirleri ile incelemeler yapabilirsiniz. Ayrıca iş kurmak kategorisinde yer alan makaleleri de inceleyebilirsiniz.

PROTEİN ÜRÜNLERİ

Nüfusun sağlıklı bir yaşam tarzına ilgisi her geçen gün artmakta ve yeni girişimcilerin bu pazarda protein ürünleri için mükemmel beklentileri olmaktadır.
Aslında, sporcuların sağlıklı beslenmesi büyük bir pazardır ve şimdi bu işe girmek için de gayet uygun bir zaman.
Sporcular artık proteinli kek ve dondurma ile de besleniyorlar. Ayrıca protein ürünleri artık vücut geliştiricilerin ve sporcuların imtiyazında değildir. Bugün, proteinli yiyecekler sıradan insanların satın aldığı bir üründür, çünkü diyetinizde eksik olan proteini telafi etmek ve egzersizlerinizin sonuçlarını güçlendirmek için uygun bir yoldur.


SİPARİŞ İÇİN 3B ÜRÜN

3B yazıcılar, bilgisayarda tasarlanan üç boyutlu bir modelin çıktısının alınmasını sağlayan bir cihazdır. Dünya kullanımına bakıldığında 3B ve 3D yazıcıların kullanımı katlanarak artmaktadır.
Bugünün trendi olarak, tüketicilerin kendi kişiliğini yansıtan ürünler veya en azından ısmarlama ürünler satın almak için istekli oldukları yönünde. 3D baskı, tüketici talebine cevap vermek için bir fırsat sunar ve gelecek vaat eden bir işe başlamak için araçlar sağlar.
Geleneksel üretimin büyük baskı işlemleriyle ucuz kalmasına rağmen, 3B baskının küçük üretim partileri için ekonomik ve zaman maliyetleri açısından etkili bir alternatif olduğunu belirtmekte fayda var.
Tabii ki, şu anda 3D modellerin üretilebildiği malzeme yelpazesi biraz sınırlıdır. Bununla birlikte, 3D iş dünyasının başarılı bir şekilde gelişmesi için kilit faktör, işlevselliği bireysel şeyler için tüketici talebiyle birleştiren bir ürün oluşturmaktır. Artık yazıcılarda talepler değişiyor ve daha işlevsel ürünler gerekiyor.
Aslında piyasa, uygulayabileceğiniz fikirlerle doludur. Örneğin, cep telefonları için ayrı yedek parça üretimi oluşturabilir veya benzersiz ayakkabı üretimi için bir 3D atölyesi başlatabilirsiniz.
Ancak, yazıcı fiyatlarının düşmeye devam ettiğini unutmayın. Bu nedenle, tüketiciler sonuçta kendi 3D yazıcılarını karşılayabilecek ve kendi başlarına kişiselleştirilmiş ürünler yaratabilecekler. Bu nedenle, kişiselleştirilmiş 3B şeyleri oluşturmaya yatırım yapmaya karar verirseniz, bunu hemen yapmaya başlamanız gerekir.
Bu sektörde bayilik de satın alarak, bulunduğunuz bölgede işlerinizi büyütebilirsiniz.


BİSİKLETÇİLER İÇİN KORUYUCU EKİPMAN

Şimdi bisikletler çok popüler bir ulaşım şekli haline geldi. İnsanlar, günlük geziler için onları kullanıyor, ancak yine de, bisikletlere olan evrensel sevginin artan eğilimini inkâr etmek mümkün değil.
Bununla birlikte, bisikletçi sayısındaki artış da, bisiklet kazarıyla ilgili sayıda bir artışa yol açmıştır ve bu da gerekli koruyucu ekipmanda da artış anlamındadır. Şimdi bisikletçiler için koruyucu aksesuarlar satan bir işe başlamanın tam zamanı. Hazır, bisiklet üretimi ve diğer ekipmanlar için bir üretim vadisi fikri varken, bisiklet satım ve onarım işi yapmak akıllıca bir fikirdir.
Özellikle İngiltere’de, bu tür aksesuarlar arasında, lazerler, sürücüyü uyaran, sürücüleri yönlendiren özellikler popüler hale geldi. Ancak, olası buluşların kapsamı sadece ışık ve lazerlerle sınırlı değildir. Direksiyon simidine ve tekerleklere takılan çok sayıda mevcut kask ve yansıtıcı aksesuar, sürücüler için koruyucu ekipman kapsamının büyük potansiyele sahip olduğunu göstermektedir.
İstatistiklere göre, bisikletçilerin yaklaşık dörtte üçünün ciddi kafa travmaları nedeniyle öldüğünü ve bu nedenle koruyucu kaskların girişimciler için umut verici bir alan olduğunu gösteriyor. Ayrıca, bu alandaki gelecekteki yenilikler arasında, sürücülerin kendilerine doğru giden bisikletlileri görmelerine yardımcı olacak ekipmanlar da olmalıdır. Kazaların büyük oranında araç sürücüleri bir bisikletçiyi fark etmediklerini söylemektedir.
Tüm dünyadaki bisikletlileri kapsayan kazaları azaltmak için, koruyucu bisiklet aksesuarları alanı, uydu navigasyon alanını ve mobil teknolojiyi etkilemelidir. Böylece, araçlar kör nokta bölgesinde hareket eden bir bisikletçi hakkında araç sürücülerini uyarabilir.

GLUTEN VE BUĞDAY İÇERMEYEN ÜRÜNLER

Süt, glüten veya buğday içermeyen ürünler giderek daha popüler hale geliyor. Artık birçok kişi alerjiden muzdarip ve bu konuda, insanlar gıda intoleransı sorunları hakkında daha fazla şey öğreniyor.
Buna ek olarak, bugün kendi istekleri doğrultusunda, bunu yiyecekleri reddedenler var ya da bu yüzden gıda sektörü, insanların bireysel beslenme özelliklerini göz önüne alarak değişiklikler yapıyor ve çok popüler hale geliyor.
Belirli yiyecekleri bilinçli bir şekilde reddeden tüketicilere gelince, zamanımızda birçok vejetaryen, çiğ gıda uzmanı var. Beyonce, Victoria Beckham ve Gwyneth Paltrow (yakın zamanda glütensiz ve buğday içermeyen bir diyetin yararları hakkında bir kitap yayımlayan) gibi ünlüler de bu eğilime katkıda bulunuyor.
Artık süpermarketler zaten bu tür ürünler için tüm departmanları açıyor, kendi ürün hatlarını üretiyorlar ve gıda satış ve üretimi alanındaki girişimler hiçbir şey olmadan aktif olarak gelişmeye başlıyor.
Her bir yiyecek türünün ayrıntılarına ve bireysel özelliklerine girmeden, bu alandaki başarısını belirleyen ana şeyin elbette büyük lezzet ve kalite ile sosyal ağlarda aktif bir varlık olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medya, ürünlerin hedef kitle tarafından görülmesi için şartlar yarattığı için bu ürünleri tanıtmanın harika bir yoludur.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI